Ukryźć pakt z innej strony

Awatar użytkownika
Misae
Posty: 1537
Rejestracja: 17 gru 2017, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Białowłosa, o dwukolorowych tęczówkach - lewa srebrzysto-biała, a prawa fiołkowa, ubrana w płaszcz, rękawiczki ze stalowym ochraniaczem. Na szyi kwiatowa kolia, powyżej, po prawej stronie pozioma blizna; różowe kanzashi we włosach
Widoczny ekwipunek: Torba na lewym i prawym biodrze;plecak
GG/Discord: Misae#1695

Ukryźć pakt z innej strony

Post autor: Misae »

PROBLEM
Wiem, że temat mechanicznej zmiany w paktach już był - dodanie konkretnej specjalizacji i wymagań co do niej w przypadku summonów. Zaczęłam jednak zachodzić w głowę co do tego, że nie ma w żaden sposób sprecyzowanego jak ich rozmiar przenosi się na posiadane przez nie umiejętności. W końcu dosyć śmiesznym by było, by gigantyczny Summon był tak samo traktowany jeżeli porównać je z takim maleńkim. Chociażby jeżeli chodzi o zasięgi technik - jeżeli summon jest wielkości bijuu i strzela techniką przykładowo na 10 metrów, to dłuższą ma łapę czy inną kończynę. A z drugiej strony, aby maleńka myszka wystrzeliła 10 metrowy strumień ognia jak bardzo przekracza to jej rozmiar? Wiem, że dołoży to trochę cyferek, których sama nie lubię, ale uważam, że warto nad tym pomyśleć. Nie będę się odnosić do bezpośredniego przeliczania wielkości na zasięg, po prostu można je skategoryzować w konkretnych wielkościach


ROZWIĄZANIE
Proponowane przeze mnie rozmiary summonów

Maleńki - wielkości myszy, wróbelka, dużych owadów
Mały - wielkości średniego kota, królika
Średni - wielkość wilka, lamparta
Duży - wielkość konia, człowieka
Ogromny - wielkości wielorybów
Monstrualny - Wielkości Bijuu - jeden na pakt, ranga S

Wielkości zasięgów technik
Maleńki 50% standardowego zasięgu zaokrąglonego w górę
Mały 75% standardowego zasięgu technik
Średni/Duży - standardowe zasięgi technik
Ogromny 125% standardowego zasięgu technik
Monstrualny 150% standardowego zasięgu technik

Aby zrekompensować zasięg, koszty przyzwania również by były zmienione - małe summony byłyby nieco tańsze, a duże droższe

Maleńki 75% standardowego kosztu rangi summona
Mały 85 % standardowego kosztu rangi summona
Średni/Duży - standardowy koszt rangi summona
Ogromny 115% standardowego kosztu rangi summona
Monstrualny 125% standardowego kosztu rangi summona

Dodatkowo większa wielkość wpływałaby na statystyki fizyczne. Im większe zwierze tym większa masa i siła, trudniej się przebić przez jego skórę, ale traci na szybkości, za to odwrotnie sytuacja ma się do małych stworzeń, które są szybkie, zwinne, ale dużo trudniej wyprowadzić im atak, który będzie w stanie faktycznie zranić przeciwnika.
Dla ciekawego zróżnicowania, aby zachęcić do brania różnej wielkości summonów każdy miałby coś specjalnego.
Obrazek Sprawi to, że będą one nieco mniej powtarzalne i zróżnicowanie wielkości stworów paktowych będzie miało ciekawe przełożenie.

Ciekawym pomysłem by był otwarcia do nauki dla summonów ścieżki żywiołowej - zrobić z tego specjalizację. Summon będzie mógł posiadać wybrany jako specjalizację konkretny żywioł (lód, kwas, lawa etc.), w zamian za niemożliwość brania innych dziedzin - ninjutsu, fuin et. (będzie posiadał techniki ninjutsu E oraz fuin E). Pakt wtedy opierałby się jedynie na żywiołach i stylach. Byłoby to coś ciekawego i wprowadziło dodatkowe zróżnicowanie wśród paktów. To jako do dodatkowego przemyślenia bo można by stworzyć też inne tego typu specki.


DODATKOWE UWAGI Proponowane wartości to jedynie wartości przykładowe, do dostosowania
1 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1107
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Ukryźć pakt z innej strony

Post autor: Souei »

No ja jednak chyba wolałbym to bez tych modyfikacji do statów, tylko zrobić porządek z zasięgami
Nie wiem, jakoś nie widzę problemu w tym, że duże summony byłyby szybkie, a małe silne albo wytrzymałe. Koniec końców na randze S może być ogromny gamabunta albo mała stara żabka co bije za 200.
Jeśli rozmiar nie jest przypisany do rangi to dawanie kar i bonusów zależnych od rozmiaru jest imo niepotrzebne a czasem nawet może być wbrew tej dowolnej personalizacji summonów, bo wtedy każdy duży jest wolny i wytrzymały a każdy mały szybki i wątły, a to przecież nie musi być reguła i ponoszenie dodatkowego kosztu żeby zmienić to co założyła sobie administracja jest meh.
2 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1205
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Ukryźć pakt z innej strony

Post autor: Tetsurō »

Jestem za tym aby rozmiar miał znaczenie <catgiggle>
3 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Ukryźć pakt z innej strony

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Summony już wystarczająco są skomplikowane i dokładanie tam jeszcze kolejnej zależności raczej nie przysłuży się ani tym co pakt projektują, ani tym co sprawdzają, a w efekcie nie dadzą specjalnie dużo w trakcie samej walki, skoro ostatecznie będzie to jedynie delikatna modyfikacja stat. Bo przeliczanie zasięgów technik każdorazowo będzie kolejnym wrzodem na tyłku MG.

Klanówki z żywiołami łączonymi dla paktów? Też bym raczej nie dodawał tutaj takiego dużego wzmocnienia.
0 x
Awatar użytkownika
Ryukoi
Posty: 86
Rejestracja: 10 lut 2024, o 17:52
Multikonta: Mijikuma | Meguru

Re: Ukryźć pakt z innej strony

Post autor: Ryukoi »

Raczej nic tu więcej do dodania nie ma, pomysł odrzucony.

Temat zamykam.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości