Unifikacja PH za znak

Awatar użytkownika
Shigemi
Posty: 192
Rejestracja: 22 sie 2022, o 01:48
Wiek postaci: 19
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Zeref
Widoczny ekwipunek: Torba medyczna i plecak,

Unifikacja PH za znak

Post autor: Shigemi »

PROBLEM
Poziom pisarski forum wg mnie się podnosi, jednak system nagradza bardziej spamowanie postami niż ich jakością. Zapewnia to dynamikę forum, ale też niektórym może odbierać motywację do tworzenia ciekawszych, bardziej rozbudowanych historii.

Przy poście do 625 znaków 1 znak ma minimalną wartość 0.002 PH za znak, gdy za post powyżej 5k znaków jeden ma wartość co najwyżej 0,0007.
Jak widać różnica całkiem spora. Pisząc 10 postów po 500 znaków zgarniasz co najmniej 12.5 PH, gdy za 1 post 5k+ dostaniemy max 3.5 PH. Oczywiście, ktoś powie, że 10 postów ma dużo większą wartość fabularną i to prawda, jednak jeśli jesteśmy ograniczeni kolejkami i oczekiwaniem jak np. podczas eventu czy walk fabularnych jakość posta powinna być bardziej nagrodzona.
ROZWIĄZANIE
A
B
DODATKOWE UWAGI
W ten sposób ktoś piszący 10 postów 500 znakowych dalej zarobi więcej PH, jednak część osób może to zmotywować do rozbudowy narracji i dzięki temu ciekawszej rozgrywki dla nas wszystkich.

Luźna propozycja nie bijcie, przyjąłem "nagrodę za znak" w postaci 50% minimalnej wartości znaku na najniższym progu, ofc można to pozmieniać.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mijikuma
Posty: 280
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 15:16
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Białowłosy o wysokim wzroście (184cm) i krwisto-szkarłatnych ślepiach. Gustuje w pięknych, ale praktycznych ubraniach, ciemniejszej gamie barw, które łączy z często złotymi wstawkami. Przystojny chłopak, którego uśmiech zabija samym swoim wdziękiem
Widoczny ekwipunek: Łuk | Kołczan | Kamizelka Shinobi | Torba | Ochraniacz na czole z wygrawerowanym symbolem "Zjednoczonych sił Sogen"
GG/Discord: bombel#0351
Multikonta: Meguru | Akira | Ryukoi

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Mijikuma »

Szczerze to nie wiem czy mi się to podoba - przede wszystkim nie uważam, że w każdej sytuacji dłuższy post = lepszy/bardziej jakościowy post. Gdyby za dłuższego posta można było dostać max 8 ph to czuję, że mogłoby się to źle skończyć. Wolę zdecydowanie czytać szybkie, krótsze posty niż dłuższe o niczym, które opisują każdy kamyk na drodze bohatera, żeby tylko znaki dobić.
2 x
Awatar użytkownika
Shiori
Posty: 244
Rejestracja: 15 maja 2023, o 10:53
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniego wzrostu dziewczyna o niebieskich włosach i błękitnych oczach. Wyjątkowo blada i drobna. Na dłoniach ma blizny od poparzeń. Ubrana w elegancką sukienkę albo - na misjach - w wygodną spódniczkę i bluzkę. Nosi długi płaszcz i szal.
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja przypięta do ubrania, torba na prawym i lewym pośladku, karambit przy pasku
GG/Discord: jaqu_elle
Multikonta: Ayaka, Mayumi

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Shiori »

Nie wydaje mi się, by ta zmiana była konieczna, bo tak jak wspomniałeś, krótsze posty zapewniają dynamikę forum, ale może dałoby się trochę zmienić przeliczniki żeby były bardziej atrakcyjne dla ludzi lubiących poopisywać różne rzeczy?
Zabrałam trochę PH z tych dolnych limitów ze względu na to, że mało kto pisze aż takie krótkie posty, które wyglądają dosyć mało estetyczne i można napisać je w 3-4 minuty. Niemniej jednak, to tylko luźna propozycja, wydaje mi się, że jest dobrze tak, jak jest teraz.
1 x
Awatar użytkownika
Shigemi
Posty: 192
Rejestracja: 22 sie 2022, o 01:48
Wiek postaci: 19
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Zeref
Widoczny ekwipunek: Torba medyczna i plecak,

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Shigemi »

Ilość maksymalnego PH można zmienić. Po prostu wartość 1 znaku w poście do 625 jest trzykrotnie wyższa od wartości, gdzie jakby ktoś się uparł mógłby pisać posty:
Idę.
Dalej idę.
Znowu idę.
Doszedłem.
4 Posty --> 5 PH
Dodatkowo dłuższy post zabiera więcej czasu i 8 PH jest skrajnym maksimum, za post, który ma ponad 8k znaków, jednak nie oszukujmy się, tak samo, jak nie ma powyższych to i teraz jak grzyby po deszczu nie wyrosną wieżowce tekstowe, gdyż jest to zbyt czasochłonne. A taki MG, którego rolą jest opisać Twój świat, to głównie on odpowiada za immersję, jeśli nie opisze Ci ciekawej historii to wg mnie traci to sens grania fabularnego, a zaczyna się klepanko jak w jakimś MMO.

Oczywiście, jednak są sytuacje, gdy dynamika jest odgórnie narzucona i jest czas, aby opracować post, przyłożyć się do niego. I wtedy tym bardziej tam przepaść jest widoczna.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayumu
Posty: 80
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:23
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Ogromny rozmiar, dotkliwie poparzone ciało i twarz.
Widoczny ekwipunek: Kamizelka shinobi

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Ayumu »

Jest super jak jest. Kiedyś przeliczniki były takie, że 1 PH za każdy się liczyły dopiero jak się napisało serię 7 postów. Teraz jest to w każdym poście.

Długość nie jest równa jakości i nikomu nie zalezy na tym, żeby były tu coraz dłuższe posty, które nie wnoszą absolutnie nic, bo nikomu nie będzie chciało się takiego bydlaka przeczytać. Już prędzej bym widział rozwiązanie Shiori, które trochę ogranicza to PH za najkrótsze posty, żeby zachęcić do tych 1250 znaków.
5 x
Awatar użytkownika
Sugiyama Orochi
Posty: 255
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:33
Wiek postaci: 26
Ranga: Doko
Multikonta: Hoshigaki Toshiko

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Sugiyama Orochi »

Podbijam zdecydowanie to, co pisał np. Ayumu - obecny system jest bardzo dobry, a długość posta =/= jakość. Wiele razy widziałem krótkie, treściwe posty świetnie pasujące do sytuacji (np. w trakcie walki) skontrastowane z przewlekłymi, nudnymi i nic nie wnoszącym wodolejstwem w przedłużonych na siłę (przynajmniej tak by się wydawało) postach. Z drugiej strony oczywiście były też pisane skrótowce, które pomijały ponad połowę tego, co się dzieje w sytuacji.

Przesadzić można w każdą stronę, a obecny system dość sprawnie to wg mnie balansuje. I tak postaci zarabiają teraz więcej PH, niż kiedykolwiek wcześniej chyba w historii forum.
4 x
Avki podrasowane przez Nanę. <3
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Nie wiem czy coś tutaj można jeszcze dodać co nie zostało powiedziane (ale na wszelki wypadek zostawię jeszcze czas na dodatkowe wypowiedzi).

Kwestie bonusów za ilość znaków dokładnie przegadaliśmy i nie przewidujemy specjalnych poprawek w przyszłości. Dla wyjaśnienia dodam, że kwestia ilości PH per ilość znaków obecnie wynika z tego, że liczone to było 1PH per post + bonus za ilość znaków. Z czasem dla uproszczenia wzoru połączyliśmy to w jedno, stąd może się wydawać, że promujemy krótsze posty. Stawiamy raczej na posty średniej długości, które pozwalają już na odpowiedni poziom (bo zgadzam się, że ciężko mieć ładny post na 625 znaków), a nie są olbrzymią ścianą tekstu, która zamiast przyjemności sprawia ból głowy.
0 x
Awatar użytkownika
Ryukoi
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2024, o 17:52
Multikonta: Mijikuma | Meguru

Re: Unifikacja PH za znak

Post autor: Ryukoi »

Pomysł odrzucony, co miało być powiedziane, zostało powiedziane już wyżej.

Temat zamykam.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości