Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Post autor: Shinsu »

Temat: Fabularne i mechaniczne rozdzielenie klanu Haretsu i Douhito

Generalnie na kanwie tematu o przeszczepach zacząłem się zastanawiać nad kwestią Haretsu i Douhito. Oba klany bazują na elemencie wybuchu, posiadają te same żywioły składowe do rozbudzenia swojej zdolności. O ile się orientuję, to generalnie w Naruto nie było takiego rozdzielenia, bo Deidara był jedynie twórcą nowej zdolności łączącej Haretsowe wybuchy z panowaniem nad glinianymi figurkami. Zacząłem się zastanawiać, czy by nie połączyć obu tych klanów mechanicznie (fabularnie nie, za dużo się działa na linii konfliktu między nimi). Obecnie klan Terumi może rozwijać dwa różne Kekkei Genkai, więc połączenie Haretsu i Douhito nie byłoby tutaj czymś kompletnie nowym.

Zdaję sobie sprawę z tego, że taka zmiana byłaby sporym boostem, dlatego proponuję od razu drugą wersję pomysłu - zamiast mechanicznego łączenia obu klanów to możliwość zrobienia wyprawy po "aktywację" drugiej umiejętności. Nawet za cenę zajęcia slota za przeszczep, ale bez minusów wynikających z przeszczepu.
0 x
Awatar użytkownika
Ryo
Posty: 107
Rejestracja: 3 mar 2023, o 22:35
Wiek postaci: 24
GG/Discord: Nvminer#7387

Re: Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Post autor: Ryo »

Douhito ma genetycznie zmodyfikowane ręce i to jest clue klanu. Złączenie implikowałoby, że każdy horetsu ma ręce z językiem, a tak raczej nie jest i nie będzie.

@edit
Ja to bym prędzej rozdzielił Terumi, bo to była jedyna i wyjątkowa umiejętność pani kage, która posiadała dwa oddzielne KG
0 x
Słowa | Czyny | Myśli
Obrazek
Awatar użytkownika
Baji
Postać porzucona
Posty: 590
Rejestracja: 11 paź 2021, o 09:49
Wiek postaci: 19
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Siwe włosy, blizna, szczupły i wysoki shinobi o jasnozielonych oczach
Widoczny ekwipunek: Łuk refleksyjny, kołczan, strzały, Zbroja [Ciemnoszare płyty i czarne łączenia]
Multikonta: Amida, Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Post autor: Baji »

Tak w sumie to niby tak aczkolwiek ja bym zostawił jak jest. W kwestii douhito - haretsu to mamy podobieństwo tylko w kwestii wybuchu. Natomiast jeden klan jest bardziej nastawiony na ninjutsu drugi na taijutsu. A w kwestii Terumii to ogólnie okej pani Mizukage była wyjątkowa miała dwie, nazwijmy to ścieżki, ale u nas też nie jest tak że żeby mieć oba żywioły to takie hop siup osiem dup i mam.
W końcu należy rozwinąć dwa pierwsze żywioły składowe żeby odblokować trzeci i dopiero to nam daje dostęp do drugiej ścieżki. Obecie na forko nie ma nikogo kto to zrobił i nawet nie wiem czy Hikari miał obie ścieżki.
0 x
Obrazek
Dziennik
"Pazerność,
gdy raz już zawładnie człowiekiem,
nie zna granic."

~Henning Mankell, Piramida
Awatar użytkownika
Ando Giichi
Postać porzucona
Posty: 149
Rejestracja: 6 lis 2022, o 17:11
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō

Re: Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Post autor: Ando Giichi »

1. Dużo jest różnic mechanicznych. Jedyne podobieństwa to "Bakuton" i wybuchy.
2. Oba klany mają bardzo różną specyfikę gry, opierają się na różnych buildach i poniekąd mogłyby zlikwidować swoje minusy za mocno.
3. Terumi w sumie jest z dupy, ale jest to poniekąd kanon. W sumie można by wywalić, ale według miejsc w klanach jest tam 2 graczy i 3 nieaktywnych, a zabrani tam opcji drugiego klanu, to tak jakby Juugo Przeobrażenie lub Uchihom MSa. Niby jest nieosiągalne, ale biorąc klan zakłada się, że nawet te późne fazy się kiedyś zdobędzie.

Czyli lepiej byłoby już rozdzielić Terumi niż połączyć Douhito z Haretsu, ale to może dotknąć graczy.
0 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1022
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Post autor: Azuma »

Shinsu, to na tyle obszerna zmiana, porównywalna z wprowadzeniem Gazo na forum. Należałoby według mnie to związać z jakimś wydarzeniem fabularnym, który uzasadniałby dlaczego od tego momentu, traktujemy to inaczej. O ile przeszczep dotyczy pojedyńczych jednostek a wiedza o tym powszechnie nie występuje to o klanie Haretsu i Dohito wiedza jest już globalna.

A co do samej zmiany – rozumiem skąd ten pomysł. Przy tworzeniu forum, mieliśmy obszerny materiał o sztuce Deidary w przeciwieństwie do samego Haretsu. Sama wikipedia wspomina, że to była unikalna zdolność, a Deidara został przez nią wygnany z klanu. W naszym mniemaniu, zasługiwało to wtedy na wyodrębnienie z tego klanu.

Gdybyśmy chcieli teraz to cofnąć – widze na to dwa rozwiązania:
  • Jako klan Haretsu z możliwą ścieżką rozwoju – użytkownik decyduje do której gałęzi będzie należał i jaką sztuką wybuchu władał. Według mnie wiąże to się jednak z dużo większym problemem sensownego uargumentowania fabularnego.
  • Z Douhito robimy Kinjutsu – Haretsu na pewnym stopniu rozwoju będzie mógł zdecydować, czy chce poznać Kinjtusu i właściwie przejść metamorfozę, która umożliwi mu to co robił Deidara (wybuchy dystansowe, samonaprowadzające oraz transport powietrzny).
Druga ścieżka od strony fabularnej wydaje się prostsza do wdrożenia, bo można uznać że Haretsu z uwagi na żywiołową bazę, jest w stanie taką metamorfozę przejść po ówczesnym poznaniu tajemnic tego klanu. Przy okazji takiej zmiany, może sam klan zacząłby się cieszyć większym zainteresowaniem, choć też nie jestem przekonany do końca czy gra jest warta przysłowiowej świeczki.
0 x
Awatar użytkownika
MandeLorean
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwie 2023, o 09:04
GG/Discord: deviler#4408
Multikonta: Rokudo Gaika
Aktualna postać: Kamiyo Ori

Re: Bardzo kontrowersyjny temat zboostowania Shinsu'a

Post autor: MandeLorean »

Świetny pomysł. :)

Odrzucamy.
0 x
Is this is the wae?
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość