Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

W sensie jak nie chcesz próbować dawać przykładów adekwatnych do mojego to nie musisz. Przyjąłem do wiadomości, że nie chcecie tego dać więc nie musicie się silić na udawanie xD

Bo mierzenie w locie wytrzymałości do twojej siły, a dokładne i skrupulatne badanie ciała w celu potwierdzenia przeżycia pacjenta, są od siebie oddalone tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale cóż.
0 x
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1050
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Souei »

O jakich adekwatnych przykładach mówisz, skoro sam wrzucasz do jednego worka przeszczepy, dopalacze, a nawet CS od Jugo? Po twoich porównaniach każdy przykład jest już adekwatny.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Wrzucam bo są to wymagające Wytrzymałości wzmocnienia, które potencjalnie mogą zabić. Jak najbardziej mam prawo wrzucać je do jednego wora w przypadku dyskusji o sytuacji "Chcę się upewnić że po zrobieniu tego (rzecz powiązana z bawieniem się w dziwne rzeczy na twoim ciele) nie umrzesz". Na pewno jest im bliżej do twojego przykładu opartego na tym, że chcesz pokazać... nawet nie wiem co, bo do tematu jakkolwiek się to nie odnosi.
0 x
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1050
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Souei »

Chciałem pokazać tylko, że bagatelizujesz potenjalne rakowe zastosowania bo "gdybym chciał wykorzystać to bojowo, to zabiłym pacjenta na stole", a zamiast tego trywializujesz fakt, że wszystkie te rzeczy wymagają wytrzymałości zupełnie innego obszaru organizmu. Żeby sprawdzić czy postać wytrzyma dodatkową dawkę jakiejś substancji, do przeszczepu (też w zależności od klanu) i do CS musiałbyś sprawdzić zupełnie coś innego. Nie wiem, chcesz badaniem ogólnej wydolności organizmu sprawdzić czy przyjmie się przeszczep szpiku albo czy nałożenie CS nie zdejmie kogoś z tego świata? Dlatego wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest bez sensu i tylko samemu sobie szkodzisz próbując ogarnąć wszystko za jednym razem. Nie wiem, dla mnie jest naturalne to, że nie wszystko da się zbadać i przewidzieć, ale jeśli nie dopuszczasz do siebie takiej myśli no to kontynuuj.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Mogę kontynuować ale admini chyba się wypowiedzieli więc to nic nie da. Co najwyżej kogoś zabiję przez przypadek postacią i będzie lekcja pokory dla postaci którą się tak flexuję.
0 x
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Arii »

Ja dodam od siebie, że patrząc się na moją postać, która idzie w Iryo na pierwszym miejscu, że takie coś powinno być wzięte pod uwagę.
Nawet bez uzyskiwania wiedzy o statach.

Ale nie oszukując się na przykładzie samej Tsunade: patrząc na samego Orochimaru była w stanie stwierdzić w jakim stanie się znajdował, co mu się stało, od razu miała pojęcie o jego organizmie.
Druga sytuacja -> Rock Lee, przez krótkie badanie była w stanie powiedzieć, że szansę prowadzą 50/50 podczas operacji. Później wyszukując metody, stworzyła technikę do tej operacji i podwyższyła szansę z 50% na 58%.

Co oznacza, że jej wiedza pozwalała jej oszacować czy jej pacjenci przeżyją zabieg. Na samym forko powinna być możliwość fabularnego zrobienia badań, które wykażą medyką biorąc pod uwagę ich rangę w Iryo na oszacowanie szans przeżycia.

Przynajmniej powinny zostać udostępnione jakieś progi.

Pozdrawiam.

EDIT:

Sama sytuacja z Naruto po użyciu Rasenshurikena - wiedziała, ile razy wytrzyma jeszcze jego ręka zanim całkowicie zatraci jego szansę na zostanie Hokage.
1 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Moderator Techniczny
Moderator
Posty: 801
Rejestracja: 7 maja 2020, o 00:34
Wiek postaci: 100
Ranga: Spellcaster/Effect
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin, Jinpachi
Aktualna postać: Mujin, Jinpachi

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator Techniczny »

Jako że nasze obecne stanowisko w tym temacie już padło, pozwolę sobie poinformować, że temat pozostaje dalej otwarty do dyskusji, bo może ktoś wniesie tutaj coś ciekawego, albo chciałby coś dodać, lecz nie miał czasu tego zrobić. Jeżeli temat umrze w przeciągu kilku dni, przeniosę na ten czas do odrzuconych.
0 x
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

To chociaż odnieście się do tego co Arii napisał, bo rzucił faktyczne przykłady z m/a dotyczące topowego medyka Tsunade.
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Pierwsza sytuacja, niezbyt dobrze opisana, ale pasuje do tego co obecnie oferuje wiedzą medyczna.
Druga sytuacja, nie wiem czy chcemy iść w kierunku tego żeby nawet topowy medyk miał 58% szans na powodzenie przeszczepu. I co? Będziemy rzucać kostką? Chyba nie o to chodzi by tak odwzorowywać wszystko co zostało wspomniane.

Tym bardziej że świat Naruto jest sam w sobie często wzajemnie sprzeczny, a jeszcze inne rzeczy wymagają olbrzymich zmian, żeby jakkolwiek pasować do PBFa.
1 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1054
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler_
Multikonta: Rokudo Gaika

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Kamiyo Ori »

Widzę, że się fajna dyskusja wokół pomysłu utworzyła, więc i ja może dorzucę swoje trzy grosze.
Ogólnie to tak, fakt by medyk mógł mógł przy pomocy krótkiej diagnostyki ocenić kogoś część atrybutów fizycznych wydaje mi się mocnym nadużyciem. Sam jednak pomysł nie jest według mnie od razu do kosza. Diagnostyka to nie tylko podejście do kogoś i zrobienie "dr House'a" i wiesz nagle całą jego historię chorób i co mu jest i tak dalej... Ja bym to widział raczej jako metody sprawdzające czyjąś wydajność organizmu, pokroju ćwiczeń, które się wykonuje teraz na bieżni z EEG. Oczywiście tutaj nie mamy sprzętów do tego, ale jest chakra, więc można by to jakoś zastąpić.

Podsumowując, jeśli medyk i pacjent współpracują, to nie widziałbym problemu, aby ten pierwszy mógł określić jego progi wytrzymałości, siły i szybkości, jednak tak, by każdy z wiedzą medyczną B (lub Iryo B) był to w stanie zrobić jest mocnym przegięciem. Sytuacja z Orochimaru była oceną obrażeń, co nie przekłada się na statystyki fizyczne w mojej opinii. To co było z Rockiem Lee to natomiast dodawanie elementów nadmiernego realizmu do rozgrywki, pokroju uszkodzeń nerwów i rekonstrukcji kości. Tak czy inaczej żaden z tych przykładów nie miał robić co ten pomysł proponował. Ja bym to widział raczej w tej formie.


Poziom
Poziom 3
Wymagania
Iryojutsu B
Opis Medyk zna dokładne działanie wielu narządów w ciele człowieka i powiązania pomiędzy nimi. Potrafi z wysoką skutecznością zdiagnozować pacjenta na podstawie symptomów i zlecić mu odpowiednią kurację, czasami także lekami własnej produkcji. Pozwala mu na to specjalistyczna wiedza medyczna, godziny spędzone na literaturze tematycznej i, rzecz jasna, praktyka. Rozumie ciało w stopniu wręcz wybitnym i posiada wiedzę która pozwala mu wyjaśnić praktycznie każdy mechanizm i właściwość ciała człowieka. Wszelkie układy w ciele człowieka są dla niego jasne i zrozumiałe, także układ chakry. Na tym poziomie, medyk jest też w stanie przeprowadzić badania wydolnościowe z pacjentem, które dają mu to wiedzę o progach statystyk Siła, Wytrzymałość i Szybkość. Pomimo pełnienia głównie funkcji wsparcia, medyk jest w stanie funkcjonować jako pełnoprawny i niebezpieczny ninja.
0 x
PH | Ryō | KP | Notes
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1148
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Tetsurō »

Pomysł Oriego mi się podoba, daje wiedzę na temat pacjenta, jest długotrwałe więc nie można użyć tego w walce i musi być współpraca z medykiem, więc nie można tego zrobić wbrew jego zgody. Powinno to usunąć miejsce do nadużyć, a dać fajne narzędzie do działania.
0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Pomysł Oriego tylko minimalnie fabularnie odbiega od propozycji Mujina. A nie w fabularnosci tego pomysłu jest problem, lecz w mechanice.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1054
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler_
Multikonta: Rokudo Gaika

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Kamiyo Ori »

Z jednej strony mówimy o mechanice, na które badania wydolnościowe miałyby wpływać, natomiast z drugiej wiedza medyczna jest mocno fabularna i z tego co się orientuje nie ma w tym momencie przełożenia na mechaniczną (vide moje pytanie kiedyś odnośnie akupunktury).

Dodatkowo przy współpracy medyka i pacjenta i tak taka wiedza jest wymieniana OOC, bo nikt chyba się nie rzuci na przeszczep nie spełniając kryteriów wytrzymałości, narażając postać na śmierć lub odrzucenie przeszczepu w najlepszym wypadku. <catstare>
0 x
PH | Ryō | KP | Notes
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Ostatecznie więc propozycja Kamiyo pozwala na to, by gracze swoimi postaciami mogli potwierdzić to, czym wymienią się na privie - statami postaci. By postacie same wiedziały że jest sens to robić i nie kierowały się ooc. Jakie jest tutaj z kolei problematyczne implikacje dla mechaniki - nie rozumiem.
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Fabularnie nie istnieje jakiś magiczny próg wytrzymałości, który podnosi szansę na przeszczep, tak jak fabularnie nie masz pojęcia, że dawca będący NPC po prostu oznacza brak szans na powodzenie przeszczepu. To przecież też teoretycznie medyk powinien być w stanie sprawdzić, czyż nie?
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość