Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Oczywiście masz rację, ale jeśli medyk wie, że szanse na powodzenie zależą od wydolności organizmu i im więcej wytrzymasz, tym większe masz szanse , to może uznać że dana jednostka nie przeżyje na podstawie tego, że po kilku przysiadach zipie. Albo że jej wydolność nie jest odpowiednia w innej kategorii. Nie ma progu, wszystko opiera się na doświadczeniu medyka.

"Hej ten koleś ma nie do końca wydolne serce, może ta operacja będzie dla niego wyjątkowo niebezpieczna" xD
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

To tylko twoje założenia, nikt nie powiedział że tak jest.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Która część mojej wypowiedzi to tylko moje założenie? Że wydolność organizmu poprawia szanse na przeżycie?

Temat z przeszczepami mi to powiedział
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1047
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Souei »

Wydolność organizmu to tylko jeden aspekt atrybutu jakim jest wytrzymałość. To tak jakby po badaniu słuchu medyk określał zasięg strzelania z łuku. Niby sprawdza w ten sposób percepcję, którą mamy we wzorze, ale w gruncie rzeczy jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jest próg wytrzymałości na to, żeby w ogóle mówić o udanym przeszczepie, ale nie jest to fabularnie związane z wydolnością organizmu. Nie wiem czy fabularnie możemy oceniać "Twoje ciało wytrzyma przeszczep" albo "Twoje ciało nie wytrzyma przeszczepu" bo ten wymóg jest czysto mechaniczny. Co, każesz mu wrócić za jakiś czas jak pogada w karczmie z kolegami i za te PH podniesie sobie za to wytkę? Fabularnie powinien potrenować żeby zwiększyć wydolność, żeby medyk mógł zauważyć tą różnicę, jednak nic takiego nie jest przecież wymagane.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Mieszasz fabułę z mechaniką.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Zauważ że w przykładzie Tsunade na przykład, mogła ona ocenić szanse na powodzenie operacji na podstawie czegoś. Gdyby Lee był pierwszym lepszym leszczem to szanse byłyby pewnie niższe. Medyk na fabule z kolei powinien mieć podstawy by oceniać, na podobnej zasadzie, szanse na śmierć takiego pacjenta.

Inną opcją jest ooc. Czyli dosłownie, medyk ma aktualnie tylko jedną opcję i jest to pełne zaufanie pacjentowi i wzięcie sobie ooc statystyk od gracza tej postaci. A na forum gdzie przykłada się wagę do fabularności i to nawet bardzo, nie powinno mieć to miejsca i powinna istnieć fabularna alternatywa dla brania statystyk z dupy, za przeproszeniem.

@Obi Wan Nerobi To nie mów, że to tylko moje założenia. Jeśli fabularny wniosek jest poparty mechaniką to jak najbardziej mam podstawy do wyciągnięcia takiego wniosku.
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Czyli fabularnie jesteś też w stanie określić "nadludzi" z których można brać materiały na przeszczepy? Bo przecież te z NPC się nie nadają...
To że coś jest w mechanice, nie znaczy że ma implikacje fabularne.

Tak jak chociażby bogaty szlachcic może mieć 500ryo na start, a biedak bez rodziców i pracy może mieć kilkadziesiąt tysięcy ryo wyfarmionych jako MG
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Nie wiem co ma do rzeczy ocenianie możliwości, od kogo można przyjąć przeszczep, z diagnozą stanu fizycznego i szans powodzenia na ciężką operację. Może dlatego, że to dwie różne rzeczy? Że ninja mogą się różnić między sobą pod względem możliwości fizycznych, ale nie różnią pod względem NPC i gracz?

Owszem jest to kwestia fabularna, ale ma ona służyć do fabularnego zdobycia informacji na temat potencjalnego ryzyka i szans powodzenia. Czyli coś, co było możliwe do określenia przez medyków w uniwersum, na przykład Tsunade. Nie wzięła ona liczb z tyłka, tylko oceniła stan pacjenta i wzięła pod uwagę jego fizyczność.

Tak w sumie fajnie że dajesz argumenty o fabularnym stanie majątkowym postaci jako argument przeciwko temu, by medyk był w stanie ocenić ryzyko operacji na podstawie kondycji i stanu fizycznego pacjenta. Spróbuj dać coś co faktycznie ma znaczenie zamiast rzucać "no jedno jest czysto fabularne i drugie też więc to to samo" bo tym sposobem dyskusja nigdzie nie idzie.

Znaczy możemy to robić tak jak jest aktualnie, czyli dosłownie wymieniać się statami postaci na PW i jako postacie uznawać "No spoko, uda ci się pewnie", tylko szkoda że nie ma fabularnego sposobu by postać mogła ocenić chociażby głupie ryzyko niepowodzenia operacji. Szkoda że promowanym rozwiązaniem przez adminów jest uciekanie się do ooc, gdzie chyba chodzi o to by było jak najmniej ooc.
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Nie da się wszystkiego przenieść 1:1. A liczba, która została przez nią podana była wybrana całkowicie z tyłka przez Kishimoto, podobnie jak wiele rzeczy, które dorzucał on bo fajnie wyglądały.

Mechanicznie jako gracz nie możesz poznać stat drugiego gracza. Po prostu. Nie po to bawimy się w hide, żeby później była technika do magicznego przykładania paluszków, która de facto zdejmuje sens tego ukrycia. Tym bardziej, że fabularnie nie uzasadnisz tego, że mając dwóch braci bliźniaków (jeden gracz, drugi NPC) na stole, to z jednego możesz wziąć materiał do przeszczepu i przeszczep się uda, a w drugim przypadku nie. Przypadek. Fatum. Los. Pech. Karma. No raczej kiepskie to są wymówki.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Tak samo jak wszystko wyjęte z tyłka przez Kishimoto. A jednak mamy na forum klany do kontroli umysłu i tworzenia chakrowych mechów. Bo Susaano fajnie wyglądało. Czy to jest powód, by go nie mieć na forum?
Chyba z tym temat zakończę bo nie chce mi się męczyć z tobą już jako głównym dyskutantem. Zwłaszcza "magiczne przykładanie paluszków" które jest konkluzją mojej WT i bardzo zachęca do rozmawiania z tobą. Nie no, nie zachęca. Ooc zostaje w takim razie :/
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

Nie wiem co ma do rzeczy ocenianie możliwości, od kogo można przyjąć przeszczep Susano, z diagnozą stanu fizycznego i szans powodzenia na ciężką operację. Może dlatego, że to dwie różne rzeczy? Że ninja mechaniki mogą się różnić między sobą pod względem możliwości fizycznych, ale nie różnią pod względem NPC i gracz?

Czyli temat można przenieść do archiwum?
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Mujin »

Nie wiesz to ci pomogę. Ty użyłeś argumentu że szanse na udaną operację Rocka Lee były wyjęte z dupy przez Kishimoto. Ja powiedziałem, że wiele rzeczy jakie mamy na forum zostało wyjęte z dupy, na przykład Susanno czy inne chakrowe mechy. I ty mnie pytasz co to ma wspólnego z ocenianiem możliwości, od kogo można przyjąć przeszczep? Nic. Odpowiadam na twój argument. Wstawiłeś go nawet w tym poście nad moją odpowiedzią.
Jak nikt nie ma nic innego do dodania?
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Moderator »

No widzisz, podobnie jak ty użyłeś przykładu Susano, ktoś w adekwatnej sytuacji wyciągnął przykład tego od kogo można brać przeszczepy.
W każdym razie, takie drobne utarczki na bok. Jak ktoś ma coś NOWEGO i merytorycznego do dodania to zapraszam. W przypadku braku aktywności, temat pójdzie do archiwum.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Wiedza medyczna pozwalająca ocenić stan fizyczny v2

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Brak nowych argumentów od ostatniego czasu. W sprawie odkrywania mechanicznych wartości przez fabularne działania nie zmienił się mój werdykt, więc pozostaje mi skierować sprawę do archiwum.
1 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość