Reorganizacja funkcjonowania forum

Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Ao »

PROBLEM
Dzień dobry. Będzie krótko, ale treściwie. Proponuję reorganizację dwóch spraw w funkcjonowaniu forum. Wielokrotnie spotykamy się z lekką szyderą dotyczącą tempa zmian prowadzonego na forum - i tutaj biję się w pierś - w tym również z mojej strony. Ale zróbmy coś z tym. Mamy możliwość i nie wymaga to dużo pracy.

ROZWIĄZANIE
  • Rozpoczęcie informowania graczy o planowanych zmianach/reworkach. Nie są to żadne tajemnice i często poruszane są przez administrację choćby na czaciku, czy też na Discordzie. Nikt nie wymaga tutaj szczegółów, ale informacje pokroju "planujemy zmiany w Takedzie - zmianę zasady działania łuków, ograniczenie zasięgów[...]" naprawdę polepszą nastroje graczy. Nie potrzeba do tego żadnego nowego tematu. W ogłoszeniach wystarczy dodać rubryczkę "Obecnie prowadzimy pracę nad xyz, stay tuned", albo coś w ten deseń.
  • Wprowadzenie polityki pomniejszych nerfów i buffów. Nie oszukujmy się - tempo wprowadzania zmian jest bardzo powolne. Ale z czego to wynika? A no z tego, że z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu administracja boi się podnieść/obniżyć cyferki niektórych rzeczy, tylko uparcie próbuje się zrobić rework wszystkiego. Rozumiem, że jest z tym dużo pracy i nie chcecie dawać czegoś niedokończonego. Ale na ten moment - uwierzcie mi - podniesienie statystyk o 20 klanowi Shabondama nie sprawi, że nagle wszyscy rzucą się na ten klan. A jednak otworzy to jakąkolwiek opcję rozpoczęcia nim gry dla ewentualnych chętnych - by nie musieli czekać na całkowitego reworka.
    A jak będzie za silne, to się znerfi. Co za problem?
DODATKOWE UWAGI
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Jun »

Uważam, że informowanie oficjalnie graczy o tym, nad czym obecnie trwają prace, czy to w rubryce, czy oddzielnym temacie w ogłoszeniach z datą to rzecz potrzebna.

Drugą rzeczą jest to, że również zgadzam się z tym, że powinno się prowadzić z graczami dialog na różnych płaszczyznach, choćby poprzez ogłoszenia, może wydawałoby się, że bezsensowne, ale nawet i takie, które wyjaśniają pewne decyzje, jak choćby ostatni Ban Kaiko, czy przypominające o regulaminie, jak chociażby ostatnie ogłoszenie wystawione przez Yuki. Takie rzeczy zwyczajnie powinno się robić.

Uważam, że na pewno poprawiłoby to nie tylko sam kontakt na linii Administracja->Gracz, ale pokazywało, że prace trwają, w dodatku, nad czym i nie byłyby to tylko czcze słowa rzucane na czaciku czy w jakimś innym miejscu.

Nie trzeba informować o zmianach, które miałyby wejść za rok, lub o czymś, nad czym nikt nie pracuje, ale rzeczy, które rzeczywiście są obecnie robione - mogłyby w takim ogłoszeniu wylądować. I nie chodzi tutaj tylko o rzeczy mechaniczne. Fabularne również. - I nie, rozpiska zadań przy rangach to coś zupełnie innego.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kutaro
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2020, o 21:35
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Wysoki, młody mężczyzna. Czarne ścięte przy czaszce włosy, ciemne okrągłe okulary, kwadratowa szczęka. Popielaty płaszcz do kolan, bez rękawów, ciemne spodnie.
Widoczny ekwipunek: Duży kunai przy pasie, czerwony karwasz na lewej ręce
GG/Discord: Templar#5431
Multikonta: Templar

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Kutaro »

Shabodamie można podwyższyć statystyki o 40 ale poza tym plusik na wszystko.
0 x
"ale odkąd doszedł Templar, stał się wyrocznią na wszystko,
samemu wkładając w cokolwiek minimum pracy i effortu"

Obrazek
Awatar użytkownika
Airan
Posty: 330
Rejestracja: 31 maja 2021, o 23:10
Wiek postaci: 25
Ranga: Akoraito / Rekrut
Krótki wygląd: Dość wysoka, opalona, kruczoczarne włosy do pasa, fiołkowe oczy.
Multikonta: Yukirin

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Airan »

Od razu zaznaczam, że to moja prywatna opinia, a nie administracji, żeby potem nie było niedomówień.

No zgadzam się ze wszystkim, co więcej mogę dodać. Wolałabym od ręki wprowadzać małe zmiany po drodze pomiędzy większymi reworkami, zamiast czekać w sumie nie wiem na co. A jakieś informowanie nad czym obecnie pracujemy, takie ogólnikowe, też by się przydało.

Tyle ode mnie, nie mam nic więcej do dodania w sumie. <catlove>
0 x
Obrazek
·
nie przetnie białej ciszy pod chmurą ołowianą
lotu swego nie zniży nad łąki złotą plamą
przeraża mnie ta chwila, która jej wolność skradła
jaskółka czarny brylant wrzucony tu przez diabła
Awatar użytkownika
Kaiho
Martwa postać
Posty: 331
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 14:03
Wiek postaci: 18
Ranga: Doko
Krótki wygląd: - Inuzukowe, zielone ślepia
- Cienka, pionowa blizna na lewym oku
- Proste, długie włosy, część zapleciona w warkoczyki
- Niski
GG/Discord: Angel Sanada #9776
Multikonta: Koala, Yugen
Aktualna postać: Yugen

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Kaiho »

Forum jest przede wszystkim dla graczy, po to je przecież tworzymy!

Całkowicie zgadzam się z tym, co napisał Ao. Nie zawsze wszystko da się zrobić tak, żeby odpowiadało wszystkim, niektóre rzeczy się podobają, inne nie, ale wszystko jest robione po to, by jednak poprawić ogólną jakość rozgrywki. No i prace nad balansem - cały czas. Przy tym często się coś psuje innego w międzyczasie (i zaczyna się na R, a kończy na anmaru), ale właściwie takie hotfixy... to dobra rzecz. Czyli dosłownie - szybka próba podniesienia czegoś, żeby w miarę wyrównać względem innej rzeczy. Git idea. Zresztą ogólnie sądzę, że mniej powinniśmy bać się zmian. W razie czego naprawdę - zawsze można się wycofać, jeśli wyjdzie to totalna klapa.

Co do samego dialogu z graczami już w sumie wielokrotnie słyszałam, że ludzie chcieliby być bardziej zorientowani w tym, co się dzieje. I wcale się nie dziwię. Ogólnie - fajny pomysł. Może byłby też jakąś motywacją, żeby spełniać "obietnice wyborcze" xD
0 x
Obrazek
Love, don't get in the way
Of this game I was born to play
Your feelings, they can't have a say
In this game you're either hunter or prey.


phbankgłosa to cały art od Kaisy ♥
Kuzuri Kai
Postać porzucona
Posty: 39
Rejestracja: 8 maja 2021, o 16:52
Wiek postaci: 20
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Atletyczny, słusznego wzrostu mężczyzna. Szmaragdowo-zielone oczy z domieszką brązu. Przedzielająca lewą brew na dwie części blizna - pamiątka harców lat młodości.
Widoczny ekwipunek: Torba przy pasie i... tfu, na razie,... wielki kunai.
GG/Discord: corpus#3610

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Kuzuri Kai »

Jestem zbyt krótko, by odnosić się do wielu z tych problemów i pomysłów, o wielu jednak słyszałem.
Zaskoczony jestem jedynie tym, że takiej transparentności do tej pory nie było a propos funkcjonowania administracji. Poza tym, cokolwiek polepszy dialog na linii administracja-gracze zawsze na plus.
No i hotfixy, by zmieniać coś na bieżąco, to bardzo dobry pomysł. Czekanie miesiącami na wdrażanie nawet najmniejszych zmian to chyba jednak zbyt długo.
Fajnie, że padły takie propozycje. Podziwiam, i jeśli mogę dać swój głos mimo krótkiego pobytu, jestem za.
0 x
Awatar użytkownika
Ame Meitou
Posty: 188
Rejestracja: 23 cze 2021, o 11:59
Wiek postaci: 16
Ranga: Łuska
Krótki wygląd: Jak na avku
Widoczny ekwipunek: torba na zadku
Multikonta: nje

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Ame Meitou »

Jestem za.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Kisuke »

Pomysł, pomysłem. Przecież tego nie można wymusić na administracji, bo niby w jaki sposób?
Bez ich dobrej woli co najwyżej powstanie martwy zapis.
Cieszy jednak ze dwie osób spośród administracji wyrażają zgodę na to. Wystarczy więc poczekać co się z tego urodzi i ile informacji zostanie graczom przedstawionych.

Tldr: ZA
0 x
Awatar użytkownika
Satoshi
Posty: 583
Rejestracja: 13 maja 2021, o 14:33
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne, brązowe włosy, jasno niebieskie oczy oraz pokiereszowana twarz.
Sylwetka raczej szczupła, z widocznym zarysem mięśni. Odziany w pomarańczową koszulę, białą kamizelkę i granatowe spodnie.
Widoczny ekwipunek: Odznaka Akoraito klanu Sabaku,
Kamizelka Shinobi (biała),
Kabura na broń (na prawym udzie),
Gurda,
Torba na prawym biodrze
GG/Discord: Satoshi#3881

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Satoshi »

Nie mam za wiele do powiedzenia w sumie, bo chyba wszystko padło. TLDR Jestem za.
0 x
Obrazek
Where the post at?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 844
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Sasame »

Pomysł brzmi świetnie, jestem za
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Awatar użytkownika
Yuki Hoshi
Posty: 485
Rejestracja: 7 mar 2021, o 20:42
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Yuki Hoshi »

Ja bym proponowała pomysł nawet bardziej rozwinąć, żeby dodać jednak troszkę szczegółów - nad czym się pracuje, co jest planowane, status reworkow oraz przewidywana data wprowadzenia (może być po prostu miesiąc), aby wszyscy wiedzieli kiedy czego się spodziewać.

Dodatkowo, w późniejszych etapach można podać również osobe, do której można zgłaszać się z pytaniami w sprawie reworku- bardzo często nas dotykają zmiany, a jak człowiek się dowiaduje wcześniej, jeżeli potrzebuje, to się zdoła przygotować.
0 x
KP | Pieniążki | PH
Awatar użytkownika
Boyos
Moderator
Posty: 3823
Rejestracja: 11 lut 2018, o 11:20
Ranga: Starszy Kapral
GG/Discord: Boyos#3562
Multikonta: Ario

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Boyos »

Sam pomysł jako osoba popieram.

Jako osoba z administracji chciałbym poinformować, że w ogłoszeniach nie będzie wszystkich zmian, które przygotowujemy, czasami są drobne zmiany poboczne, które dodajemy po krótszym ustaleniu i można je zrobić zanim ogłaszać. Podawanie jakiejkolwiek daty wydania może przynieść efekt wręcz odwrotny do zamierzonego, bo będzie tylko powodem do popędzania. Jednak można wycenić, czy coś potrwa miesiące, czy tygodnie. Ale zawsze można poinformować też, że coś się przeciąga przez mniejsze zmiany, prawda? Jak łuki i seido opóźniające genjutsu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Isei
Martwa postać
Posty: 442
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 23:53
Wiek postaci: 24
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Dosyć wysoki facet, o kruczoczarnych włosach średniej długości. Wąskie, delikatnie przymróżone oczy również w kolorze czarnym. Wyraźnie widoczne kości policzkowe, które podkreślają kształt twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z wysokim kołnierzem, pozbawiony kaptura. Na plecach zawieszone złożone Fuuma shuriken, układające się w kształt litery 'X'. Zawsze posiada przy sobie parasol, który często zawieszony jest przy pasie chłopaka. Na prawym palcu wskazującym złoty pierścień z wygrawerowanym emblematem Uchiha.
GG/Discord: Silens#9436

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Isei »

Wszystko zostalo powiedziane. Za
0 x
Obrazek

It's pointless...
Don't you know? Because that's the way death works.
Wandering the world of the living unnoticed as a spirit, that isn't a continuation of life.
When you die, that's it... There's nothing more... Nothing new begins.
No matter how much you regret or wish, if you couldn't do something in life, you can't suddenly do it when you die. That's just how it works, no way to defy it, try and you end up like this.
We no longer have future to fight for.
Awatar użytkownika
Nana
Posty: 798
Rejestracja: 13 paź 2020, o 18:05
Wiek postaci: 22
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne włosy, ciemne oczy, blada cera, Sharingan - typowa Uchiha. Szczupła, średniowysoka.
Widoczny ekwipunek: Ładne, czarne kimono. Torba przy pasie i zawieszona maska Kitsune. Katana na plecach.
GG/Discord: nanusia_

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Nana »

Super pomysł! Też jestem za.
0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Reorganizacja funkcjonowania forum

Post autor: Kisuke »

To jest właśnie to o czym mówiłem. Jeśli nie będzie pełnej transparentności, to nie ma ten pomysł sensu. Rozumiem, że czasami ktoś na coś wpadnie i chcecie szybko to procedować, no ale jednak i tak warto to ogłaszać.
Po pierwsze dlatego żeby nie było coś robione na hura, tylko lepiej przemyślane, a po drugie dlatego żeby gracze mogli zaufać że faktycznie wszystkie projekty są ogłaszane, a nic nie jest ukrywane przed graczami.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości