Inuzuka cdn

Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Kazuma »

A mnie zastanawia czemu skoro np. w Jugo można sobie walnąć WT z dyszami i mieć bonusowe staty. Dodatkowo łącząc je z taijutsu i bonusami z niego płynącymi. To tu nie można? No bo albo w jedną albo w drugą. Bo wchodzimy na podwójne standardy.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Support nr 6 »

bo ja gram juugo hehe

Nie no serio, zluzuj troszkę majtki bo do juugo jest osobny temat gdzie właśnie zostało zakomunikowane, że juugo też dostanie po dupie, tylko termin dupobicia został trochę odłożony.
0 x
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Yugen »

Co do punktu pierwszego to czy jest możliwość zmienienia tego zapisku w takim razie, że to po prostu jest STYL Inuzuka, który pozwala na używanie umiejętności taijutsu, ale zachowuje stałe bonusy? I dlatego się nie sumuje z technikami tai i dlatego też nie da się korzystać z buki i innych cudów.
Dla mnie byłoby to wtedy o wiele bardziej zrozumiałe, co tutaj zachodzi, a ten zapisek jest zamieszany, że to styl, ale nie styl, a że statów nie łączą itd. Ale może to tylko mi się wydaje, że w takiej formie byłby bardziej zrozumiały, skąd się to bierze.


Jeszcze co do punktu 4 - jak to się w sumie ma do ciężarków jeszcze, bo że nie łączy z SM i CS czy o zgrozo - biju - jasna sprawa. Ale ciężarki dodają czyste staty, wiec rozumiem, że bonus się wlicza?
0 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2824
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Yami »

Seinar tylko aby ten pomysł, aby podczas technik psy miały staty usera, nie sprawił że Inuzuka stanie się nowym samurajem sprzed reworkow.
Walka z 4 samurajami ( postaciami o wysokich statach) bez konieczności bulenia chakry.
0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Kisuke »

Ja pojawię się z pytaniem, którego nikt nie zadał.
Czy buff Inuzuka w ogóle jest potrzebny? Klan ten jest sam w sobie dość mocny, a kolejne zmiany mają go tylko wzmocnić na etapie późniejszej gry.
Bonus do stat zamiast siły zależnej od rangi techniki mocno premiuje postacie, które statystykami dobijają do wyższych poziomów, a mocno utrudnia początkującym Inuzuka. Moim zdaniem klan ten robi się na tyle mocny przy posiadaniu większej ilości psów, że dalsze buffowanie go w lategame i nerf na early jest średnim pomysłem.

Jeśli wykonywanie technik będzie dawało bonus do stat, a na czas ich wspólnego używania (bo mam nadzieję, że mówimy wyłącznie o Gatsudze i Gatendze) pies będzie poruszał się jak jego znacznie silniejszy pan, to nagle posiadanie psa z małą ilością stat - a więc tego, którego próbujecie zbuffować na wyprawę C z B, jest bardzo opłacalne. Jeden do wspólnych technik z Inuzuką, a dwa pozostałe walczą.
0 x
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Ao »

No i? Przecież o to chodzi, by to było opłacalne. To jest nagroda z wyprawy i część taktyki.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Kisuke »

No i jest opłacalne. Zdobycie kolejnego psa to ogromny boost dla Inuzuka. I to w obu wersjach technik Inuzuka - bez różnicy czy będą bonusy i "wyrównanie" stat ninkenów z Inuzuka czy siła ataku zależna od rangi techniki.

Przecież to jest mega opłacalne, a sam klan Inuzuka jest przyzwoitym klanem. Nie rozumiem dlaczego ranga tej wyprawy miałaby być zmniejszana.

Nie wspominając o tym, że pewnie zaraz ktoś wyleci z pomysłem aby pójść najpierw po "trzeciego" psa na wyprawie C, a potem dopiero robić wyprawę B po "drugiego". Bo przecież czemu nie? Nie jest napisane że nie wolno. Nie o takich wykorzystanych exploitach się słyszało.


Wracając jednak do meriturm, bo znowu wyniknie z tego niepotrzebna przepychanka.
0 x
Awatar użytkownika
Haruzen
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:31
Multikonta: Harikido

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Haruzen »

Opłacalne już będzie na obecnej randze wyprawy. Stosujesz taktykę, którą opisał Kisuke i już nie masz psa co ma 100 statów, gdy ty 200. Masz psa, który ma tyle statów co ty, a więc jest podobnie użyteczny w walce co ty. I to wszystko dzięki banalnej wyprawie C.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Support nr 6 »

@ Yugen
Zmieniłem trochę opis. Poszedłem w stronę stylu walki Kaguya i Juukena, które mogą opanować i korzystać z taijutsu uniwersalnych. Tutaj jako że jest to technika, to samo jej posiadanie nie pozwoli nauczyć się technik uniwersalnych (do tego wciąż będzie potrzeba bazy jednego z tradycyjnych stylów walki), ale będzie można z nich korzystać przy aktywnym Shikyaku no jutsu.
Nazwa
Shikyaku no Jutsu
Ranga
D
Pieczęci
Brak
Zasięg
Na ciało
Koszt
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (1/2 na turę)
Dodatkowe Po aktywowaniu techniki, Shikayaku no jutsu staje się aktualnie używanym stylem walki Inuzuka. Podczas jej trwania istnieje możliwość korzystania z poznanych technik taijutsu uniwersalnych, jednak ich bonusy do statystyk podczas wykonywania zostają zastąpione przez stałe bonusy z Shikyaku no jutsu. Inuzuka posługuje się tym stylem w stopniu zaawansowania równym rozwojowi dziedziny klanowej.
Opis Proste jutsu, dostępne tylko dla klanu Inuzuka. Technika ta pozwala na wyostrzenie zmysłów użytkownika do poziomu, który standardowo osiągnąć mogą tylko zwierzęta. Tym jednak, co poprawia się najbardziej jest węch - staje się on niezwykle wyczulony, co pomaga np. w tropieniu. Na czas tego trybu pazury Inuzuki wydłużają się i stają się ostre (nie uniemożliwiają składania pieczęci), a jego ruchy stają się typowo zwierzęce - przygarbiona sylwetka, poruszanie się na czworaka ze zwiększoną szybkością i siłą. Sygnałem aktywacji jest niewielka otoczka chakry. Ruchy użytkownika podczas walki zmieniają się na bardziej drapieżne i nieprzewidywalne, co pozwala mu na skuteczne wykorzystanie wszystkich nowo nabytych cech.
Bonusy Wzmocniony węch (wzrasta do poziomu węchu ninkena)
D: +10 Szybkość, +10 Siła
C: Szybkość +15, +15 Siła
B: Szybkość +20, +20 Siła
A: Szybkość +25, +25 Siła
S: Szybkość +30, +30 Siła
Bonusy na każdej randze nie sumują się.
@ reszta
Nie wiem czy potrzebny był tutaj buff, ale na pewno potrzebne było jakiekolwiek określenie jak działają te tsugi i gatsugi

Statystyki technik - tutaj sposób myślenia był prosty - techniki są taijutsu, nie wykorzystują w ogóle chakry, tylko po prostu walą z buta bez wielkiej filozofii. Wszystkie inne taijutsu na forum mają bonusy do statów: tradycyjne tai, kaguya, hyuuga, akimichi, jugo... nie widzę powodu dla którego tutaj by tych bonusów miało nie być. Stała wartość atrybutów dla technik danej rangi występuje chyba tylko tam, gdzie atakujemy przy pomocy chakry, no a tutaj tego nie ma. Sam zastanawiałem się tylko, czy tych bonusów nie ograniczyć jedynie do technik wykonywanych przez człowieka, a podczas wykonywania przez psa nie byłoby plusików.

Czyje staty są liczone przy technikach współpracy z piesem - Trudno odmówić Inuzuce korzystania ze swoich statystyk w momencie, gdy płaci za nie PH tak samo jak wszystkie inne postaci. Nie chcieliśmy (a może będę mówił bardziej za siebie, bo nie wiem co tam komu głęboko w głowie siedzi lel) wprowadzać żadnego liczenia średniej, średniej ważonej czy jakichś innych kalkulacji. Uznaliśmy, że skoro mamy do wyboru albo podciągnięcie możliwości psa do użytkownika, albo zjechanie użytkownika do poziomu psa, to lepiej wybrać to pierwsze, żeby w pewnym momencie nie okazało się, że popisowe techniki nagle są słabsze od tych niżej rangą wykonywanych samodzielnie, bo pies ciągnie nam te staty na dno. Oczywiście przy wykonywaniu osobno pies nie zyskuje dodatkowych statów lecz tylko wtedy, gdy robi jeden świderek ze swoim panem.

Wyprawa po trzeciego psa B czy C - na dobrą sprawę, to na etapie w którym ktoś będzie robił wyprawę po trzeciego psa, to nie będzie mu robiło różnicy czy dostanie przeciwnika 2000 czy 1400, bo i tak nie będzie to duży wysiłek. W tej zmianie chodziło o to, żeby usunąć taki paradoks, że po słabszego psa robi się trudniejszą wyprawę, która też powinna mieć dopasowaną nagrodę do swojej trudności.

Wszystkie punkty są tak naprawdę jeszcze sprawą otwartą. Skoro jesteśmy już w pomysłach, to jeśli ktoś ma jakiś pomysł na lepsze określenie statów technik albo liczenie ich podczas wykonywania w duecie no to proszę śmiało wpisujecie pomysły i miasta. Proszę tylko nie dawać pomysłów aby znerfić/zbuffować inne klany i nie próbować ugrać sobie przy tej okazji zmian dla swoich pokrzywdzonych buildów.
0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Kisuke »

Czyli wzorując się na Hyuga i Kaguya, zrobimy coś co jest zupełnie czym innym? Oni mają styl za który osobno płacą PH, a nie technikę, która daje im bonusy. No i w żadnym wypadku nie ma mowy o łączeniu technik "jukenowych" z taijutsu. Chyba nikt nie wyobraża sobie wyprowadzić żadnego ze zwykłych ciosów taijutsu podczas 64 ciosów

Uściślenie jak działają techniki nie było wprost konieczne. Ot Inuzuka po prostu mają nieco inaczej wykonywane techniki, a Gatsugi i inne są bardziej technikami niż ciosami.

Zastanowienie się czy buff jest potrzebny to kluczowa sprawa przy gmeraniu w balansuje klanów i od tego należy zacząć...
Ale kolejny pies także jest sporym wzmocnieniem. Zgadzam się że nie jest to może to samo co pierwszy czy drugi, ale porównując do pozostałych wypraw C, to jest to zdecydowanie najsilniejsze że wzmocnień. Tym bardziej, gdy staty psa w technikach będą się skalować do stat użytkownika.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Support nr 6 »

Napisałem tylko że zainspirowałem się trochę tym jak to wygląda w tych klanach, a ty zaczynasz mi analizować czy porównanie było trafione kompletnie ignorując to co zawarte jest w spoilerze. Z jednej strony to dobrze bo rozumiem z tego, że opis jest ok, ale z drugiej natomiast nie wiem czy traktować ten komentarz poważnie.
Otóż było konieczne i są ciosami.
Zgadzam się.
Osobiście uważam że ciężarki wciąż są lepsze, ale rozumiem ideę robienia technik z najsłabszym psem podczas gdy ten lepszy biega se luźno. To wiąże się bezpośrednio z określeniem statów podczas wykonywania technik, co z kolei twoim zdaniem nie było konieczne, więc w sumie to sam już nie wiem po co ja w ogóle odnoszę się do posta bez jakiejkolwiek merytorycznej treści.

Bardzo proszę o przemyślane i konstruktywne kolejne posty, najlepiej przynajmniej z jakąś sugestią która może w czymkolwiek nam pomóc.
0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Kazuma »

Tak po krótce dodam do tematu, że przynajmniej na wiki techniki klanu Inuzuka klasyfikowane są jako taijutsu. Jednak główny problem przy takim podejściu to siła technika. Naprawdę ciężko bezpośrednio wiązać to z siłą bo właściwie to działają one na podobnej zasadzie do jakichś chakrowych (pod względem siły). Tak dorzucając do burzy mózgów jakieś tam rozwiązanie które wymyśliłem. Nie jest ono super przeanalizowane i może ktoś się przyczepi do czegoś, ale wniesie jakieś tam "światło".
  • Osobiście widziałbym to jako osobny styl taijutsu.
  • Techniki dają bonusowe statystyki (tylko dobrze przemyślane)
  • Techniki kosztują chakrę.
  • Prawdopodobnie techniki uderzają z jakąś siłą, jak mamy więcej to dostajemy bonus do siły (tak jak jest to w penetracyjnych). Powinno się to tyczyć przynajmniej tych najmocniejszych.
  • Tak właściwie to przynajmniej Garōga i Chō Garōga jest techniką penetracyjną na moje, bo walimy niczym wiertło
  • Prawdopodobnie psy nie powinny dostawać bonusów do stat bo może to być zbyt mocne, ale kwestia do rozważenia. Rzecz jasna przy zamianie w tego wielgachnego psa bonusy wchodzą.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 844
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Sasame »

Ewentualnie można zrobić je jako taijutsu gdzie siła techniki odpowiada średniej z siły wykonującego w przypadku jak jest na inuzukę + ninkena, no i oczywiście z jakimiś bonusami, jak to w technikach taijutsu.

Czyli na przykład jak mamy Gatsugę i używa tego Inuzuka który ma 100 siły oraz pies który ma 50 siły to mamy technikę o sile 75 + bonus taijutsu (myślę że w tej technice pasowałaby siła) + 20 siły czyli uderzenie z siłą 95

Tak rozumiem że jest to w tym przypadku trochę mniej niż technika C ale wartości siły Inuzuki i ninkena które podałem nie powinny być brane jako jakikolwiek wyznacznik ponieważ zostały one wybrane takie a nie inne dla ułatwienia liczenia siły techniki podczas prezentacji mojej propozycji. Można zrobić jakieś dodatkowe wyliczenia jak by taki system działał na poszczególnych poziomach siły aby mieć lepszy wgląd w sytuację.
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Yugen »

O, ten opis jest dla mnie teraz zrozumiały, moim zdaniem wygląda dużo lepiej!

Techniki nie mogą mieć jakiejś równej/średniej od tego, co ma pies, bo staną się nieopłacalne w użytku, skoro jako Inuzuka możesz w zamian za to przywalić z piąchy i będziesz miał swoje staty i jeszcze bonusy stylu. Tak samo jakby staty zrównywały się do psa. Nie byłoby to problemem, gdyby każdy ten wir można było robić osobno - prócz tego, który oczywiście w ogóle robi jeden wielki wir, bo tutaj siłą rzeczy muszą robić obaj.
0 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Inuzuka cdn

Post autor: Kisuke »

Zrównywanie stat psa do stat użytkownika także nie ma sensu, bo się okaże, że pies otrzyma kolosalne bonusy na poziomie najlepszych wspomagaczy.
Dlatego własnie traktowanie Tsugi czy Gatengi jako technik taijutsu z typowymi bonusami jest problematyczne. Pozostawienie ich w obecnej formie czyni Inuzuka nieco "innymi" od typowych taiuserów, ale przynajmniej nie tworzy nam kolejnego, jeszcze większego problemu.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość