Pakiet influencerski na start

Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Pakiet influencerski na start

Post autor: Tamaki Hyūga »

PROBLEM
Utrata całej sławy zdobytej na postaci w efekcie czego potem pojawiają się znikąd silne postacie które wcześniej nie istniały... Bo tak.

ROZWIĄZANIE
Wprowadzić jakiś przelicznik częściowego przenoszenia się sławy postaci na pośmiertną, coś w stylu zsumowanie wszystkich punktów sławy jakie ma postać z przelicznikiem w zależności od tego jakiej "rangi" jest ta sława a następnie pomnożenie tego razy 0,8 czy mniej, w zależności co uzna Administracja za stosowne.

Przeliczniki punktów sławy:
Globalna = 5 punktów
Krainowa = 4 punkty
Prowincjowa = 3 punkty
Lokalna = 2 punkty
Miejscowa = 1 punkt


Przykład:
Gracz sobie grał i miał na koniec życia sławę Lokalną 5 w jakiejś grupie wiosek oraz Prowincjową 5 w Sogen. To znaczy że miał na koniec łącznie 30 punktów sławy. Załóżmy że przelicznik byłby 0,8 więc na pośmiertną postać gracz dostaje 24 punkty sławy do rozdysponowania. Może on sobie wtedy wziąć sławę Krainową 6 w prowincji którą sobie wybrał i w KP uzasadnił uzyskanie takiego poziomu sławy.

DODATKOWE UWAGI
Wtedy przy tworzeniu nowej postaci możemy sobie te punkty porozkładać jak chcemy, jednak z zachowaniem rozsądku, czyli jak ktoś robi sobie postać która cale życie siedzi w Cesarstwie Morskich Klifów to nie może zrobić sobie sławy prowincjowej w Tsurai.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Kazuma »

Ogólnie transfer sławy na nową postać mógłby jak najbardziej być. Choć pewnie fabularzy musieliby się tutaj wypowiedzieć czy coś takiego ma w ogóle rację bytu. Natomiast dałbym to jako rozwiązanie opcjonalne gdyż niektórzy mogą woleć zabawę od zera do bohatera.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Yugen »

+1.
Nie raz i nie dwa widać, jakie to jest absurdalne. Jak zostało powiedziane - ktoś może nie chcieć i lecieć od zera do bohatera, ale niekoniecznie wszyscy.
0 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Tamaki Hyūga »

Oczywiście, sława byłaby opcjonalna l, można wziąć można olać i przepadnie.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Jun »

A transfery? Co jeśli oni nie chcą zaczynać od zera? Też mają dostawać sławe? Nie ma, że boli. Jak wszyscy to wszyscy.


A tak ogólnie to mam mieszane uczucia co do tego i to nie dlatego, że ja będę to wpisywał, a dlatego, że bez rozwinięcia tematu sławy, jako "bazy" każda ta sława będzie najlepszą możliwą sławą, jaką można chcieć mieć (albo najgorszą, bo gracz jest fabularnym graczem) Chodzi o to, że sława niczego nie precyzuje prócz cyferki, od której można sobie dopisać znajomość konkretnej postaci (z grubsza, bo temat jest rzeczywiście okej).

Ot - mamy takie czasy, a nie inne i niestety obawiam się, że przyprawi nas to o więcej kłopotu i "darmowej" sławy najlepszej jakości, a nie raz i nie dwa okazuje się, że nie zawsze gracze "są" w stanie takową zdobyć z różnych względów. Tym bardziej że nie rozwiązuje to w żadnym wypadku wskazanego problemu, bo co jak ktoś ma postać 3-4k ph i robi pośmiertną, ale sławy na niej nie miał, bo A) admin nie wpisał i się doprosić nie mógł B) tak jakoś wynikło, że był cichociemny, bo takie misje dostawał. To co, w takim wypadku ma nie mieć sławy, bo poprzednia postać nie miałą? Kwestia tego jako czegoś naciąganego wraca. Poza tym - nie wiem co sądzić o nagle wyrastających w sławie "bohaterach" o których nikt do tej pory nie słyszał.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Ao »

A ja jestem przeciwny takiemu pakietowi. Jeżeli dużo osiągnąłeś, to dostaniesz na start sławę z rangi. Dlaczego nowa postać nagle pojawia się i ma globalną sławę? Co takiego się stało, że nagle wszyscy o nim usłyszeli? :|
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Tamaki Hyūga »

@Ao, Nie musi brać globalnej a jeżeli bierze to może w KP opisać co takiego się wydarzyło ze zdobyła taką a nie inną sławę. Jeżeli chodzi o rangi to owszem jak zaczynasz z wyższą rangą to z automatu masz jakaś sławę, tylko co w takim razie z wyrzutkami? Albo z osobami które zaczynają w jakiejś organizacji zamiast klanu?

@Jun, nie widzę problemu żeby postać z transferu mogła zacząć z jakąś sławą jeżeli było sprawdzone i potwierdzone ze posiadała takową na innym forum. Jeżeli chodzi o kwestie tego ze gracze nie mogą się doczekać należytej sławy to już wina nie leży po jego stronie, może się odwołać albo cokolwiek i w jego gestii jest żeby przypilnować sprawdzającego albo kogoś z administracji żeby dostał sławę
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Isei
Martwa postać
Posty: 442
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 23:53
Wiek postaci: 24
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Dosyć wysoki facet, o kruczoczarnych włosach średniej długości. Wąskie, delikatnie przymróżone oczy również w kolorze czarnym. Wyraźnie widoczne kości policzkowe, które podkreślają kształt twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z wysokim kołnierzem, pozbawiony kaptura. Na plecach zawieszone złożone Fuuma shuriken, układające się w kształt litery 'X'. Zawsze posiada przy sobie parasol, który często zawieszony jest przy pasie chłopaka. Na prawym palcu wskazującym złoty pierścień z wygrawerowanym emblematem Uchiha.
GG/Discord: Silens#9436

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Isei »

Wydaje mi się, że coś takiego jest niepotrzebne. Zgadzam się z Ao, w sumie nie musze nic dopisywać do tego co on napisał.
0 x
Obrazek

It's pointless...
Don't you know? Because that's the way death works.
Wandering the world of the living unnoticed as a spirit, that isn't a continuation of life.
When you die, that's it... There's nothing more... Nothing new begins.
No matter how much you regret or wish, if you couldn't do something in life, you can't suddenly do it when you die. That's just how it works, no way to defy it, try and you end up like this.
We no longer have future to fight for.
Awatar użytkownika
Kan Senju
Posty: 450
Rejestracja: 6 gru 2020, o 22:30
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Hikari#5885

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Kan Senju »

A ja w sumie coś powiem, bo zaczynam Akoraito i aktualnie z rangi na start mi powiedziano iż nie posiadam żadnej sławy więc w sumie to nie prawda :)
W tym wypadku jakąkolwiek sława z poprzedniej postaci byłaby czymś przyjemnym, albo przynajmniej z rangi.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Jun »

@Kan
Proszę przestać siać nieprawdę. Nie zgłosiłeś się w temacie, to nie dostałeś.

Zgłoś się, a zostanie ci przydzielona.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Kisuke »

Nie może to być robione automatycznie przy akcepcie KP? Tylko tak jak wszystko trzeba się o wszystko prosić?

Moim zdaniem dobrze aby więcej rzeczy "przechodziło" na pośmiertną. Obecnie przechodzi właściwie tylko PH i ryo, co bardzo premiuje bezsensowne farmienie, bo cała fabuła i wszystko z tym związane przepada.
0 x
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Yugen »

Właściwie Kisuke ujął idealnie sedno problemu.
0 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Kazuma »

+1
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Nana
Posty: 798
Rejestracja: 13 paź 2020, o 18:05
Wiek postaci: 22
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne włosy, ciemne oczy, blada cera, Sharingan - typowa Uchiha. Szczupła, średniowysoka.
Widoczny ekwipunek: Ładne, czarne kimono. Torba przy pasie i zawieszona maska Kitsune. Katana na plecach.
GG/Discord: nanusia_

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Nana »

Mnie się podoba. Oczywiście zgadzam się z tym, że nie pasuje, aby nagle pojawiła się super sławna postać wyssana z palca, ale może z jakimś ograniczeniem to dobry pomysł? : )
Zwłaszcza jak ktoś np. umrze i już wielką karą jest tracenie całej fabuły i znajomych jakich stracił.
0 x
Awatar użytkownika
Kan Senju
Posty: 450
Rejestracja: 6 gru 2020, o 22:30
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Hikari#5885

Re: Pakiet influencerski na start

Post autor: Kan Senju »

Odnośnie siania nieprawy, poszukałem obecnie 50 minut przez sb momentu kiedy mi odmówiono sławy na start za akoraito i znalazłem pierwszy przypadek z strony Ocira. Dalej bym musiał poszukać, ale poruszałem sprawę tam kilkukrotnie gdzie za każdym razem mi odmówiono więc się nie zgłaszałem.
Obrazek
Jak widać na sb odpowiedź jest, a o ewentualnej zmianie mnie nikt nie informował i muszę sam, albo przez kogoś się dowiedzieć iż ktoś inny z administracji dostał w ten sposób sławę więc ja również mogę. Szkoda, że to nie pierwszy raz. Skoro komuś odmawiano na sb warto by poinformować tę osobę iż to się zmieniło i może się ubiegać o sławę za rangę nieprawdaż?
Dalszych dowodów nie chce mi się szukać po spędzeniu na tym 50min.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości