[KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli???

Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1105
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

[KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli???

Post autor: Souei »

PROBLEM
Wiadomo, że jak się czymś gra to się siedzi i się patrzy i się czyta. Nie miejcie mi więc za złe, że znalazłem jeszcze takie coś:
Nazwa
Karada ni Kyūshū
Ranga
A
Poziom
Przeobrażenie
Pieczęci
Brak
Zasięg Max.
Bezpośredni
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Opis Tajemnicza technika suplementarna, możliwa dla użytkowników trzeciej transformacji. Shinobi korzystający z transformacji mędrca może wytworzyć ze swojego ciała i chakry natury długą, grubą igłę o długości około 20 cm. Igłę tę wbija się w ciało innego człowieka, niezależnie czy jest on żywy, czy pożegnał się już z tym światem (w tym drugim wypadku powinno być trupem jeszcze względnie świeżym - sprzed godziny). Następnie za pomocą tego narzędzia pochłaniamy chakrę celu. Razem z ciałem i narządami. Ogólnie z celu nie zostaje nic, a członek klanu Jūgo wraca do pełni sił i dyspozycji, lecząc wszystkie rany. Jeżeli wcześniej wykorzystał Sēji wa Naoru, wraca również do formy sprzed skorzystania z jutsu.
Powyższa technika wymaga bycia w formie Przeobrażenia, co jest niezgodne z tym co widzieliśmy w m&a (chapter 465):
ObrazekObrazek
Juugo używa tutaj formy "pośredniej", która u nas jest toćka w toćke poziomem Przemiany.

ROZWIĄZANIE
Nerf techniki z wymogu formy Przeobrażenia do Przemiany bo mamy przecież oczywiste dowody jak na dłoni(!!!).
Dla ludzi "forum to nie m&a" chciałbym tylko powiedzieć, że jeśli nie ma kanonicznego wymogu bycia w pełnej formie, to mechanicznie nie ma tym bardziej. W sytuacji gdzie zostaliśmy ranni w walce, ale nie używaliśmy najwyższej formy, to bezsensem jest wchodzenie na Przeobrażenie tylko po to, aby użyć techniki niebojowej po walce. Dodatkowo, tylko na tą jedną operację tracimy cenne tury formy przeznaczonej stricte do walki. Trochę to bez sensu imo.
Po piąte, można przeczytać na wiki, że technika Karada ni Kyūshū to "counterpart" Sēji wa Naoru, która jest Ską z wymogiem używania co najmniej poziomu Klątwy. Jeśli ktoś zapytałby mnie o zdanie, to powiedziałbym że obie powinny mieć wymóg Klątwy po prostu, a nawet nie Przemiany. Na przytoczonych stronach Juugo ma już zjazd ze swojej pełnej formy. Uważam, że taką technikę mógłby wykonać również wtedy, gdyby wrócił do swojej normalności. Kwestią tutaj jest tylko zdolność przemiany danej kończyny w igłę, co można robić na luzie już na poziomie Klątwy.

DODATKOWE UWAGI
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Gundan
Martwa postać
Posty: 587
Rejestracja: 27 mar 2019, o 21:55
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Krótkie, białe włosy oraz złote oczy.
195cm oraz 93kg
Widoczny ekwipunek: Kamizelka Shinobi - Tors
Torba - Prawy pośladek
Kabura x2 - Prawe i lewe udo
Multikonta: Mangetsu

Re: [KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli??

Post autor: Gundan »

0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: [KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli??

Post autor: Support nr 6 »

Będąc super złośliwym, to co opisujesz w rozwiązaniu powinno być w punkcie "Problem" albo "Dodatkowe Uwagi" albowiem Rozwiązanie, które zamieściłeś można skrócić do:
"Nerf techniki z wymogu formy Przeobrażenia do Przemiany bo mamy przecież oczywiste dowody jak na dłoni(!!!)."

Co do kwestii m&a, jeśli sam zwróciłeś uwagę, że technika powinna być wykonywalna w formie Przemiany ze względu na wizualne dowody tak nie wiem czemu sam nie chcesz od razu poprawić wszystkich technik klątw (no może za wyjątkiem Sēji wa Naoru) na wymóg Przemiany albowiem na obrazkach do nich przypisanych widać, że jest właśnie stan Przemiany nie zaś Klątwy.
Dodatkowo część z technik Przemiany powinna być możliwa tylko w stanie "Przeobrażenia". Więc zgodnie z "Dla ludzi "forum to nie m&a" chciałbym tylko powiedzieć, że jeśli nie ma kanonicznego wymogu bycia w pełnej formie, to mechanicznie nie ma tym bardziej." jeszcze bardziej dążysz do Nerfu Jugo.

Jest coś takiego jak balans. I właśnie dlatego niektóre techniki mamy ustawione tak a nie inaczej. Znajdujesz błąd, który oparty jest w całości na efekcie wizualnym ale już całkowicie pomijasz inne techniki, które też można pod to podciągnąć z obawy przed potencjalnym nerfem Jugo.

Valid argumentem jest jednak - "W sytuacji gdzie zostaliśmy ranni w walce, ale nie używaliśmy najwyższej formy, to bezsensem jest wchodzenie na Przeobrażenie tylko po to, aby użyć techniki niebojowej po walce.". I na jego bazie uważam, że zmiana jest sensowna i można ją wprowadzić.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: [KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli??

Post autor: Jun »

A ja uważam, że to jest balanced, tak samo jak to, że ja nie mogę się cofać na bramę numer 2 by się odświeżyć.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1105
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: [KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli??

Post autor: Souei »

Zasadniczo to nie opierałem się tylko na efekcie wizualnym, albo może inaczej: efekt wizualny jest tylko częścią argumentu, który w całości brzmi "Jugo nie musiał być na najwyższym poziomie Senninki aby użyć tej techniki".
Rozumiem, że kierując się tylko obrazkami należałoby poprawić, tak jak piszesz, wszystkie techniki Klątwy, bo Klątwa w formie wzorków na ciele żadnych nowych technik nie udostępniała (tak mi się wydaje). Jednakże taki rework technik pociągnąłby pewnie za sobą też rework poszczególnych form bo powstałoby pytanie, czy jeśli do skorzystania z jakiejkolwiek techniki klanowej Jugo muszą osiągnąć jakiś poziom Senninki, to jak i czy w ogóle ten poziom powinien być limitowany itp. itd. Moim zdaniem taka dyskusja nie jest w ogóle potrzebna, ale jeśli do takich zmian by doszło, to nazwałbym to raczej reworkiem klanu a nie nerfem, bo nie potrafię przewidzieć co jeszcze by się zmieniło (o ile znalazłby się ktoś z administracji kto myśli podobnie do mnie). I ponownie, nie jest on w ogóle potrzebny (to chyba naturalne, że tak sądzę, skoro wybrałem ten klan).

Ale! Wracając do techniki... to w sumie nie mam nic do dodania, jeśli przynajmniej jedno zdanie okazało się sensowne. Tak naprawdę chciałem się tylko odnieść do tej dygresji na temat poszczególnych technik i przypisywania im form według obrazków.
0 x
Obrazek
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: [KLIKNIJ] BŁĄD w technice Juugo? Jak ONI to przeoczyli??

Post autor: Support nr 6 »

Dobra ja zamykam i do wprowadzenia,
Oby udało się to klepnąć z innymi stojącymi, już gotowymi tematami, które dalej czekają na główną "OK'jkę".
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości