Poprawka Gōryūka no Jutsu

Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Shins »

Ja bym tylko chciał, żeby Katon nie stał się zaraz dziedziną z ruchami przebijającymi, co sugeruje obecna propozcyja.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
BeeBee-Hachi
Moderator
Posty: 720
Rejestracja: 27 gru 2019, o 14:39
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Tetsuro/Zankoku

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: BeeBee-Hachi »

A to nie wystarczyłoby zaznaczyć, że po prostu Katon może mieć opcję przebijającą (bo to Gōryūka tam ewidentnie dla mnie rozwala coś), tylko że właśnie - jest ona gorsza niż w innych żywiołach? I na przykład działa na bariery o rangę niżej po prostu, a nie na tej samej randze.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Jun »

Czyli ma jeszcze gorsze przebicie niż obecnie?
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Shins »

Nie no, niszczenie czegoś rangę niżej w obecnej mechanice funkcjonuję. Ja wiem, co napisałem wyżej, ale normalny MG jeśli bronisz się czymś rangi C, a dostajesz techniką rangi B czy A to i tak raczej orzeknie, że atak doszedł do skutku, nawet jeśli tworzyłeś barierę. Sęk w tym, że przez przebijanie rozumiemy błyskawiczne przebicie przez coś o tej samej randze (ewentualnie wyższej, jeśli tak napisane). A Katon przebijający być nie powinien, bo techniki Katonowe mają zupełnie inny profil.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Ōkami »

Nie rozumiem skąd pomysł rozpatrywania penetracji ogółem całego żywiołu. Dana technika ze względu na swoją naturę przebija, ale np. jest wolniejsza niż inne, które nie przebijają bo ma inne zastosowanie. WT też jednostkowo i indywidualnie rozpatrywane. To, że jedna technika ma penetracje jest i tak uczciwe i zbalansowane (było pokazane, że ma potężną penetrację), nikt nie każe dawać penetracji nagle każdemu pojedyńczemu katonowi (chociaż jak pokazał Exodia nie byłoby to bezzasadne).
0 x
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Shins »

No nie do końca. Przy rozpatrywaniu WT nie ma tak, że możesz sobie wziąć dowolny żywioł i nadać mu dowolne cechy, bo tak chcesz. Oczywiście, istnieje pewna swoboda, nawet całkiem spora, ale raczej nie zrobisz tak, by korzystając z jednego żywiołu mieć techniki o dowolnym charakterze.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Ōkami »

No nie, ale jeśli będzie istniała technika penetracyjna to będzie precedens i możliwość stworzenia technik katonu słabszych/silniejszych. Ale jak już zaznaczyłam i powtórzę:
Popieram istnienie technik penetracyjnych, ale z racji, że Katon ma inne specjalności, jutsu penetracyjne powinny być obciążone jakąś słabością - mniejszą prędkością/brakiem sterowalności całkowitym/skoncentrowanym polem działania, a nie obszarowym itd. Bo nie do końca mi się podoba też, by Katon który ma różne zastosowania (w tym najlepsze Area of Damage) był jeszcze penetracyjny w tym samym stopniu, co inne żywioły.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Support nr 6 »

0 x
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Shins »

Tu nie chodzi o to, żeby ta technika nie mogła się z innymi technikami zderzać, tylko o to, że jak wpiszesz do niej - zgodnie z ostatnią zaproponowaną wersją - "bez problemu przebija się przez ściany czy zapory." to ta technika nagle zaczyna przebijać zapory rangi S, czyli działać jak każda technika przebijająca, czyli przebijać bariery, przez które standardowe techniki danej rangi nie są w stanie przelecieć. Ergo po ziszczeniu takiej zapory S techniczka A leci sobie dalej. Ja rozumiem, że na potrzeby mechaniki forum technika zniszczy zaporę niższej rangi, a zaporę tej samej powinna zniszczyć i samej przy okazji się wygasić. Ale no nie róbmy sobie żartów z takimi zapisami...
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Poprawka Gōryūka no Jutsu

Post autor: Support nr 6 »

0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości