Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Awatar użytkownika
Kaiko
Postać porzucona
Posty: 185
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Białe włosy nieumiejętnie przystrzyżone, oczy o barwie jasnego złota, rekinie zęby. Niewysoki, drobny, ubrany w proste, mało krzykliwe ubrania
Widoczny ekwipunek: Dwa Shuang Gou przytroczone do pasa po jednym na bok, czarna, duża torba na lewym pośladku, podłużne coś zawinięte w materiał i szczelnie związane - noszone na plecach, niczym plecak
GG/Discord: 1032197 / Ray#8794
Multikonta: -

Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Kaiko »

PROBLEM

Problem jest poważny, a tak naprawdę to nie, ale dla mnie jest poważny. Jest sobie taka broń w sklepie jak Shuang gou, czyli hakomiecze. Historycznie oprócz tytułowych haków na końcu i obudowanej rękojeści, która też jest zaostrzona, to po drugiej stronie był kolec, by po przykładowym obaleniu wroga móc szybko go wykończyć dźgnięciem. Rzecz niezmiernie istotna w tym orężu, jako że niemożliwe są pchnięcia nim.

Tak wygląda teraz
Nazwa
Shuang gou
Typ
Ostrze długie, hak
Styl
Chanbara
Rozmiary
Opis Niesamowicie wyspecjalizowana broń, rzadko widziana na polach bitew poprzez swoje skomplikowanie. Pierwotnie wywodziła się od mnichów, jednak niektórzy wojownicy przejęli od nich to uzbrojenie. Charakteryzuje się ono zakrzywionym na czubku głownią, która umożliwia zaczepienie o broń przeciwnika i wyrwanie jej mocnym ruchem. Oprócz tego wyróżnia się specyficzne połączenie "hakami" dwóch takich broni dla zwiększenia zasięgu. Poprzez zastosowanie ostrza na kształt półksiężyca przy rękojeści, także ta część może zadać poważne rany. Odbyć się to może chociażby poprzez uderzenie z pięści zaciśniętej na rękojeści miecza. Zwiększa ono także skuteczność wcześniej wspomnianego manewru.
Wymagania
Cena
800 Ryō
ROZWIĄZANIE

Zmienić obrazek i poprawić opis. Moja propozycja jest taka.
Nazwa
Shuang gou
Typ
Ostrze długie, hak
Styl
Chanbara
Rozmiary
Opis Niesamowicie wyspecjalizowana broń, rzadko widziana na polach bitew poprzez swoje skomplikowanie. Pierwotnie wywodziła się od mnichów, jednak niektórzy wojownicy przejęli od nich to uzbrojenie. Charakteryzuje się ono zakrzywionym na czubku głownią, która umożliwia zaczepienie o broń przeciwnika i wyrwanie jej mocnym ruchem. Oprócz tego wyróżnia się specyficzne połączenie "hakami" dwóch takich broni dla zwiększenia zasięgu. Poprzez zastosowanie ostrza na kształt półksiężyca przy rękojeści, także ta część może zadać poważne rany. Odbyć się to może chociażby poprzez uderzenie z pięści zaciśniętej na rękojeści miecza. Zwiększa ono także skuteczność wcześniej wspomnianego manewru. Shuang gou przez swój unikatowy kształt uniemożliwia pchnięcia, dlatego do szybkiego wykończenia powalonego przeciwnika po drugiej stronie rękojeści znajduje się ostry kolec, kształtem przypominający grot włóczni.
Wymagania
Cena
800 Ryō
DODATKOWE UWAGI

Tak wiem, że obrazek nie jest z anime jak prawie wszystkie inne z wyposażenia ze sklepu, ale tak się składa, że ta broń jest mało popularna i w prawdziwej, historycznej formie, a nie fantasy, była tylko w Avatarze. I korzystał z niej taki gość o imieniu Jet, ale nie mogłem znaleźć dobrego kadru, aby widać było broń, a nie jego. Jak ktoś ma ochotę, to może postarać się bardziej, ale tutaj chodzi o poprawność, a nie jakąś tam estetykę. ; /

PS. Nie wiem czemu na obrazku po bokach są luki, jak obrazek jest w wymiarach poprzedniego, czyli 555x200.
0 x
#FFCC66
Popieram kasację Henge i Kawarimi, a nawet Genjutsu.
Obrazek
"Never to retreat
Mystery and wonder
Messy hearts made of thunder"
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Yasuo »

Za. Chociaż opisów nie czytałem xD. Obrazki są ok.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Yami »

Nowa wersja: Broń ma coś co pozwala dobić leżącego
Stara wersja: Broń ma coś co pozwala dobić leżącego

Mechanika:
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Kaiko
Postać porzucona
Posty: 185
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Białe włosy nieumiejętnie przystrzyżone, oczy o barwie jasnego złota, rekinie zęby. Niewysoki, drobny, ubrany w proste, mało krzykliwe ubrania
Widoczny ekwipunek: Dwa Shuang Gou przytroczone do pasa po jednym na bok, czarna, duża torba na lewym pośladku, podłużne coś zawinięte w materiał i szczelnie związane - noszone na plecach, niczym plecak
GG/Discord: 1032197 / Ray#8794
Multikonta: -

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Kaiko »

Ale wiesz Yami, że ten kolec nie tylko służy do dobijania leżącego, a to podałem jako przykład? Wiesz, że istnieje masa ruchów, w których Shuang gou jest wykorzystywany ten kolec? Nie bez powodu on tam jest w historycznej broni. W aktualnej wersji go nie ma. Memik super śmieszny, mnie nie bawi. XD Ja chcę szybkiej zmiany albo odrzucenia, to sobie dodam ten kolec w kuźni jak to jest tak trudne do zrobienia, żeby broń co się nazywa shuang gou była rzeczywiście shuang gou, a nie wariacją z jakiegoś randomowego anime.

PS. Tak, mam w głowie jakieś wt, które mogą wykorzystywać ten kolec i do tego też mi jest potrzebny.
0 x
#FFCC66
Popieram kasację Henge i Kawarimi, a nawet Genjutsu.
Obrazek
"Never to retreat
Mystery and wonder
Messy hearts made of thunder"
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Yami »

W oryginalnej wersji, jak widać na obrazku, też posiada kolce choć nie są aż tak "szpiczaste" jak u Ciebie. Więc ja wciąż nie widzę powodu by cokolwiek zmieniać dlatego dałem memik taki a nie inny.
0 x
Awatar użytkownika
Kaiko
Postać porzucona
Posty: 185
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Białe włosy nieumiejętnie przystrzyżone, oczy o barwie jasnego złota, rekinie zęby. Niewysoki, drobny, ubrany w proste, mało krzykliwe ubrania
Widoczny ekwipunek: Dwa Shuang Gou przytroczone do pasa po jednym na bok, czarna, duża torba na lewym pośladku, podłużne coś zawinięte w materiał i szczelnie związane - noszone na plecach, niczym plecak
GG/Discord: 1032197 / Ray#8794
Multikonta: -

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Kaiko »

No dobra, Yami. Jak nie rozumiesz, to ja Ci wytłumaczę. Ja nie mam ochoty trafić na MG, który uzna że to nie jest kolec, a ostrze, bo to na obrazku jest ostrze, a najważniejszy jest opis, w którym nic nie ma na temat tego ostrza, ani kolca, więc równie dobrze może stwierdzić, że go tam nie ma. Jaka jest różnica? Taka, że jakbym chciał coś przebić, to raczej kolcem jest zdecydowanie łatwiej, niż ostrzem. I to zmienia sporo. I dlaczego niczego nie zmieniać, jak masz dosłownie dowód, że na forum jest niewłaściwy obrazek i brakuje opisu do broni? Na złość, żeby został ten niewłaściwy? Szczególnie, że dałem gotowy obrazek i dopisałem o tym kolcu. Kolejna sprawa jest taka, że nie tylko o ten kolec chodzi, w opisie masz o "półksiężycu", który jest przy rękojeści. Na obrazku masz coś na wzór tego noża do siekania ziół, a nie półksiężyca z prawdziwego Shuang Gou. Masz też jakieś wcięcie, które jest zupełnie fantasy i pozbawione najmniejszego sensu. Po za tym, nie masz dwóch osobnych kolców na końcach tego półksiężyca, bo w aktualnej wersji masz po prostu ostrze. Jest w opisie za to o popisowej technice, w której łączysz dwa shuang gou ze sobą i atakujesz w ten sposób. I to prawdziwy ruch, rzeczywisty, jak popatrzysz na pokazy z shuang gou, to widzisz wielokrotnie jak łączą ostrza, i wiesz którą częścią zadajesz obrażenia? Tym kolcem na półksiężycu.

Ale podsumowując - jest źle, jest fantasy, daję gotową wersję poprawną, tak jak ta broń powinna wyglądać, a Ty nie chcesz jej poprzeć, bo nie widzisz powodu. Okej, nie musisz, nie każdy interesuje się orężem, żeby widzieć powód, ale proszę o próbę zrozumienia, a nie typowe "jest dobrze, po co psuć". XDDDD
0 x
#FFCC66
Popieram kasację Henge i Kawarimi, a nawet Genjutsu.
Obrazek
"Never to retreat
Mystery and wonder
Messy hearts made of thunder"
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Yami »

Idąc podejściem "to jest fantasy" pozbądźmy się od razu wszelkich granatów, bombek dymnych, medykamentów uzupełniających chakrę oraz krew, broni takich jak wielkie tasaki, wielkie kunaie, Zanbato, rękawic łańcuchowych, parasolek strzelających senbonami bo to jest przecież fantastyka. To, że wzorujemy się na feudalnej Japonii nie znaczy, że ma być wszystko 200% zgodne z realizmem.

Dodatkowo jeśli jesteś anty-fanem fantastyki i wyznawcą realizmu to najstarsze datowane znalezione obiekty pochodzą z epoki Qing, która narodziła się po 1600 roku a więc jest to nowy "design" broni. Skoro więc pochodzi z czasów XVII wieku nie powinna znaleźć się na forum.

A tak na marginesie zawarty opis kształt rękojeści jako półksiężyca jest zgodne z opisem prawdziwego Shuang gou. Więc tak, dalej nie wiedzę powodów do zmiany.
0 x
Awatar użytkownika
Kaiko
Postać porzucona
Posty: 185
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Białe włosy nieumiejętnie przystrzyżone, oczy o barwie jasnego złota, rekinie zęby. Niewysoki, drobny, ubrany w proste, mało krzykliwe ubrania
Widoczny ekwipunek: Dwa Shuang Gou przytroczone do pasa po jednym na bok, czarna, duża torba na lewym pośladku, podłużne coś zawinięte w materiał i szczelnie związane - noszone na plecach, niczym plecak
GG/Discord: 1032197 / Ray#8794
Multikonta: -

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Kaiko »

Okej, nie rozumiesz nic a nic. Nie załapałeś ani słowa z tego co napisałem. Nie tracę więcej czasu na tłumaczenie takich oczywistości. Zapraszam innych do dyskusji, której tu nawet nie powinno być. XD
0 x
#FFCC66
Popieram kasację Henge i Kawarimi, a nawet Genjutsu.
Obrazek
"Never to retreat
Mystery and wonder
Messy hearts made of thunder"
Awatar użytkownika
Hikari
Martwa postać
Posty: 2493
Rejestracja: 24 sie 2015, o 18:56
Wiek postaci: 26
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Prawe oko mocna zieleń, lewe intensywnej czerwieni. Długie kruczoczarne włosy sięgające do połowy ud. Ogólnie mówiąc dobrze zbudowany mężczyzna mierzący 182cm.

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Hikari »

Ja jestem za.
Skoro jak mówi Yami nie ma różnicy który opis zarzucimy, bo to jedno i to samo dajmy ten wygodniejszy graczowi. Jeżeli jest różnica, wykorzystajmy opis z którego bedzie wiecej osób korzystac czyli bym napisal nowy.
0 x
I'm never on fire
Cause i'm the real fire.
Sakiko
Postać porzucona
Posty: 11
Rejestracja: 1 lip 2020, o 15:34
Wiek postaci: 17
Ranga: Ronin
Widoczny ekwipunek: Roningasa na głowie, tachi przy pasie

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Sakiko »

Jestem za zmianą. Zdziwiło mnie, że na forum jest tak mało przydatnych broni (choć dodano ostatnio yari, co sama chciałam zrobić w swoim czasie), a teraz widzę, że niektóre są jeszcze źle opisane. Postów Yamiego nie skomentuję, bo nie rozumiem podejścia. Broń jest opisana źle, zawiera złą budowę ostrza, co zmienia jego właściwości i odstaje od oryginału, a pewnie jego miano na myśli nazywając broń shuang gou. No, a jeśli według Yamiego nie ma różnicy pomiędzy jednym, a drugim, to równie dobrze może być drugi. <catgun>
0 x
Obrazek
THEME || BANK || ROZLICZENIA
#c48b58
Awatar użytkownika
Rokuramen Sennin
Support
Posty: 1033
Rejestracja: 12 lut 2015, o 13:07
Multikonta: Akihiko Maji i Jugo Misaki

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Rokuramen Sennin »

Oo, doskonale! Broń przynajmniej dobrze widać. Up, Up! <catok>
0 x
Support i twórca najlepszego ramen w świecie shinobi
Awatar użytkownika
Naoki
Gracz nieobecny
Posty: 669
Rejestracja: 5 sty 2019, o 21:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Zielonowłosy młodzieniec, przeciętnego wzrostu.
GG/Discord: Abur#4841

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Naoki »

+
0 x
Wszystko co powiem, może być głupie i nikt nie ma prawa, użyć tego przeciwko mnie. Obrazek
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Support nr 6 »

*Ciężko wzdycha widząc zaangażowanie ludzi w zmianę, która na nic nie wpływa*

No dobra ale nie w takiej formie, gdzie to tylko twórca opisu zrozumie o co w nim chodzi i obrazek zostaje. Wolimy mieć spójną stylistykę na forum (oczywiście miejscami jest to niewykonywalne). Przynajmniej opis się poprawi wraz z tą zmianą.
Nazwa
Shuang gou
Typ
Ostrze długie, hak
Styl
Chanbara
Rozmiary
Opis Specyficzny rodzaj oręża, który nie jest często widywany na polach walki. Oręż pochodzi od mnichów z północnych rubieży, jednak niektórzy wojownicy przejęli od nich to uzbrojenie. Najbardziej charakterystyczną cechą broni jest zakończenie sztychu na kształt haka, dzięki któremu możliwe jest zaczepienie o broń przeciwnika i wyrwanie jej mocnym szarpnięciem. Jelec w kształcie półksiężyca z wystającymi kolcami na zewnątrz pozwala wyprowadzić cios pięścią, który może spowodować dotkliwe rany. Gdyby tego było mało głownia miecza jest zakończona ostrym sztychem o długości 5cm.
Wymagania
Cena
800 Ryō
0 x
Awatar użytkownika
Kaiko
Postać porzucona
Posty: 185
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Białe włosy nieumiejętnie przystrzyżone, oczy o barwie jasnego złota, rekinie zęby. Niewysoki, drobny, ubrany w proste, mało krzykliwe ubrania
Widoczny ekwipunek: Dwa Shuang Gou przytroczone do pasa po jednym na bok, czarna, duża torba na lewym pośladku, podłużne coś zawinięte w materiał i szczelnie związane - noszone na plecach, niczym plecak
GG/Discord: 1032197 / Ray#8794
Multikonta: -

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Kaiko »

Daruj sobie te komentarze, Yami, bo jako jedyny uważasz, że ta zmiana nic nie zmienia. I to, że Ty tak uważasz, nie oznacza, że automatycznie masz rację. Sorry, to break this to you.

Okej, obrazek może zostać stary, bo i tak jest poglądowy, chociaż osobiście uważam, że ponad stylistykę liczy się poprawność i zgodność z opisem. Ale rób jak uważasz.
Co do samego opisu... Yami, błagam Cię, ja rozumiem, że uważasz się za eksperta w każdej dziedzinie, ale akurat w tej nie posiadasz wystarczająco dużo wiedzy, aby udawać. Jaka głownia zakończona jakim sztychem? Jaki jelec w kształcie półksiężyca? Nie doedukowałeś się z tej wikipedii, ale ja nauczycielem nie jestem, więc wrzucę tylko dwa obrazki, które powinny pomóc Ci w stworzeniu poprawnego opisu, skoro mój jest tak błędny, że należy go poprawić.
Obrazek

Obrazek
0 x
#FFCC66
Popieram kasację Henge i Kawarimi, a nawet Genjutsu.
Obrazek
"Never to retreat
Mystery and wonder
Messy hearts made of thunder"
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Jakie jest shuang gou każdy widzi, a jest niedobre

Post autor: Support nr 6 »

Zgadza się nie jestem ekspertem. Widać, że zmiana moim zdaniem na siłę jednak ludzie jej chcą to podjąłem tę inicjatywę. W przeciwieństwie do Ciebie zrobiłem coś więcej niż dodanie linijki na odwal zostawiając resztę w takim niechlujnym stanie. Prawda omyłkowo napisałem wyrażenie głownia gdzie chodziło mi zwyczajnie o głowicę, sztych zastosowałem jako wyrażenie przybliżone, które miało wskazać zbliżony kształt ostrej części broni, która niekoniecznie musi przypominać grot włóczni.
Słowo jelec każdy zna, nie każdy zna "obłęki" i "kabłąki". 99% ludzi zrozumie ideę tego opisu a na tej większości bardziej mi zależy.

Poświęcę jednak czas aby zrobić opis zunifikowany.
Nazwa
Shuang gou
Typ
Ostrze długie, hak
Styl
Chanbara
Rozmiary
Opis Specyficzny rodzaj oręża, który nie jest często widywany na polach walki. Oręż pochodzi od mnichów z północnych rubieży, jednak niektórzy wojownicy przejęli od nich to uzbrojenie. Najbardziej charakterystyczną cechą broni jest zakończenie na kształt haka umożliwiające zaczepienie o broń przeciwnika i wyrwanie jej gwałtownym szarpnięciem. Ponadto Shuang gou wyróżnia się zaostrzoną osłoną rękojeści w kształcie półksiężyca. Do zakończenia rękojeści przytwierdzone jest również ostrze o długości 5cm.
Wymagania
Cena
800 Ryō
Jeśli są jeszcze jakieś uwagi to zamiast pisać co jest źle proszę zamieścić swoją propozycję.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości