Hosting

Awatar użytkownika
Han Gug
Postać porzucona
Posty: 151
Rejestracja: 13 sty 2020, o 21:08
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō

Hosting

Post autor: Han Gug »

Problem
Hosting smsowy to jakaś głupia pomyłka.
Uzasadnienie
Podczas tego jak wywala forko, zacząłem przeglądać sobie ofertę proserwer i uważam, że hosting smsowy jest idiotyczny i nieopłacalny.
Na poniższym screenie wrzucam wszystkim dobrze znany cennik hostingu smsowego.
Obrazek
A tutaj co nasz hosting oferuje.
Obrazek
Dysponujemy wersja Pro, więc miesięczny transfer to 100 GB.
A teraz dla porównania oferta hostingu WWW. Mogę się tutaj mylić, ale wydaje mi się, że główną różnicą pomiędzy nimi jest metoda płatności.
Obrazek
Obrazek
Jak widać płatności przelewem wychodzą znacznie taniej, i już na pierwszy rzut oka oferują znacznie więcej. Też wydaje mi się, że dużo prościej jest zrobić jakiś przelew, niż drogi sms.

Dodatkowe Uwagi
Oczywiście jest to dopiero wstępny pomysł i wiele w nim do dyskusji, ale myślę że byłby to krok w stronę lepszego. Z tego co widziałem to w płatnościach przelewem nie ma tego całego portfela, więc to nieco komplikuje sprawę. Można za to płacić Paypalem. Osobiście nie posługuje się nim i nie wiem do końca jak to działa, ale może jakiś forumowy Paypal?
Sam Proserwer oferuje opcję przeniesienia strony i nawet jakby Defu nie chciał brać na siebie tej odpowiedzialności, to równie dobrze może ją przekazać dalej, tak jak stopniowo robił to z całym forum ;p
0 x
Awatar użytkownika
Maname
Postać porzucona
Posty: 466
Rejestracja: 12 sty 2019, o 12:42
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - Ma na oko około 1.55 wzrostu
- Duże niebieskie oczy
- Jak się uśmiecha widać ostre zęby
- Granatowe włosy
- Strój w granatowych barwach
Widoczny ekwipunek: Torba, plecak, wyrzutnia shuriken, kabura na nóż.
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Kabuki | Kayo
Lokalizacja: Hanamura

Re: Hosting

Post autor: Maname »

Padły kiedyś wyjaśnienia, że nie każdy może robić przelewy i dlatego jesteśmy na tym jesteśmy, ale rzeczywiście może byłoby lepiej pójść krok dalej.
0 x
Awatar użytkownika
Han Gug
Postać porzucona
Posty: 151
Rejestracja: 13 sty 2020, o 21:08
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō

Re: Hosting

Post autor: Han Gug »

A płatność sms może zrobić każdy? Wydaje mi się, że większość osób na forum jest pełnoletnie i posiada jakieś swoje własne konto bankowe.
0 x
Awatar użytkownika
Tohaku
Postać porzucona
Posty: 271
Rejestracja: 23 lut 2020, o 18:06
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Kędzierzawy młodzieniec o ciemnych włosach z cienką maseczką na twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarne, skórzane rękawice na dłoniach. Dwie kabury przy prawym udzie, obok siebie. Torba na lewym pośladku.
GG/Discord: Pralkarz#9998

Re: Hosting

Post autor: Tohaku »

To byłby krok w bardzo dobrą stronę i jestem stukrotnie za. Już wiele razy powtarzałem, że chętnie dorzuciłbym się do hostingu, gdyby płatność była możliwa przelewem, a nie SMS-em.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hosting

Post autor: Kakita Asagi »

Wnoszę jak Pan powyżej.
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Hosting

Post autor: Yasuo »

Ja również. Ja mam tak, że mam telefon na abonament... zarejestrowany na ojca kappa. I generalnie by mnie chyba zabił jakbym zrobił "przelew premium" za 20 zł. Zaraz by było na co... po co? Blablabla... No i chyba SMSami to drożej wychodzi. I musiałbym kupić nową kartę sim, doładować telefon... Wolałbym zrobić przelew bankowy lub paypalem. Jeśli byłaby możliwość to te 180 czy 200 zł mógłbym od ręki przelać na forko.

Jak najbardziej popieram pomysł.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Sagisa
Gracz nieobecny
Posty: 668
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 20:26
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - długie czerwone włosy, stalowoszare oczy
- koszula z długim rękawem, długie ciemne spodnie, wygodne buty
- cienkie pajęczynki blizn po raitonie pod ubraniem
- sygnet na łańcuszku schowany pod koszulą
- płaszcz podróżny z kapturem
Widoczny ekwipunek: - torba na biodrze, po prawej
- kabury na udach
- wakizashi za pasem
- manierka z wodą przy pasie

Re: Hosting

Post autor: Sagisa »

Z tego, co mi wiadomo, mamy zasilany portfel forumowy sms'ami właśnie dlatego, że w opcji przelewu nie ma portfela. Mając stan portfela, można zasilić nim tylko forum i reszta pieniędzy jest po prostu zamrożona do momentu ponownego wykupienia hostingu. Nie ma możliwości, by te pieniądze zostały wykorzystane w jakimkolwiek innym celu niż właśnie hosting, co niekoniecznie byłoby kontrolowane w przypadku przelewów. I chyba właśnie dlatego nadal jest taki a nie inny system płatności za hosting - dla większej kontroli.
Mi tam osobiście obojętne, czy to by było płatne przelewem czy sms'em, więc...
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Hosting

Post autor: Yami »

Płatność SMS jest po to aby zasilać konto bezpośrednio forum aby nikt nie uznał, że ktoś wykorzystuje te pieniądze dla siebie. Nie ma opcji wypłacania pieniędzy więc ten sposób płatności sprawia, że nie pojawia się podmiot, który może dokonać malwersacji tych pieniędzy.
Wątpię aby ktoś przygarnął te pieniądze ale właśnie z tego powodu jest płatność SMSami + nikt nie chciałby brać odpowiedzialności jako skarbnik forum.
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Hosting

Post autor: Yasuo »

A nie można np. połączyć dwóch opcji? Nie mógłbym np. zapłacić przelewem za roczny transfer dla forum, a w tym czasie portfel SMSowy zbierałby pieniądze na kolejny rok?
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Han Gug
Postać porzucona
Posty: 151
Rejestracja: 13 sty 2020, o 21:08
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō

Re: Hosting

Post autor: Han Gug »

Płatności sms'owe są chyba tylko przy tej śmiesznej opcji. Tak jak mówiłem, nie wiem do końca jak to wygląda z poziomu panelu. Może będzie możliwość udostępnienia danych do przelewu dla bezpośredniego doładowania. Albo tak jak wspominałem jakiś forumowy Paypal do wpłacania czy coś takiego i jego stan konta byłby gdzieś zapisywany, tak jak jest to obecnie z portfelem.
0 x
Awatar użytkownika
Tohaku
Postać porzucona
Posty: 271
Rejestracja: 23 lut 2020, o 18:06
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Kędzierzawy młodzieniec o ciemnych włosach z cienką maseczką na twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarne, skórzane rękawice na dłoniach. Dwie kabury przy prawym udzie, obok siebie. Torba na lewym pośladku.
GG/Discord: Pralkarz#9998

Re: Hosting

Post autor: Tohaku »

No błagam, mamy 2020, a nie 2010. Ewidentnie widać, że obecna opcja się nie sprawdza, więc zamiast wypisywać wady obecnego hostingu jako powody, to może warto by poszukać innego, który nie zatrzymał się kilka lat wstecz i umożliwia chociażby bezpośrednią płatność np. BLIKIEM?
0 x
Obrazek
Shiseiji
Postać porzucona
Posty: 20
Rejestracja: 16 paź 2019, o 15:03
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Avatar (:
Widoczny ekwipunek: Brak

Re: Hosting

Post autor: Shiseiji »

Jestem za. Płatność sms. Proszę was, kto w obecnych czasach nie ma abonamentu i zablokowanych płatności SMS? Jestem fanką blika, więc zawsze będę bardziej skłonna zapłacić właśnie nim. Co do hostingu, kylos nie jest najlepszym i najbardziej opłacalnym, nie oszukujmy się. Dowodzi tego wywalanie z forum. Proponuję webd, znany, szanowany, mają dobrą obsługę techniczną i przyjazne pakiety. Wersja najwyższa, tj. 500 gb miejsca na dysku i reszta bez ograniczeń to zaledwie 30 zł/mies.
0 x
Awatar użytkownika
Asaka
Postać porzucona
Posty: 1498
Rejestracja: 18 maja 2018, o 13:08
Wiek postaci: 27
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Białowłosa, złotooka, niewysoka
Widoczny ekwipunek: Kabury na broń na udach; duża torba na pośladkach; bransoletka na prawym nadgarstku; obrączka na palcu; wielki wachlarz na plecach
Aktualna postać: Airan

Re: Hosting

Post autor: Asaka »

Dla mnie płatność smsami też jest uciążliwa. Również mam telefon na abonament i to nie ja za niego płacę, więc w zasadzie jest dla mnie niemożliwe się dorzucić do forka, choć bym chciała. Trochę nie potrafię zrozumieć dlaczego tkwimy w płatnościach sms, gdy każda inna opcja jest po prostu tańsza i wydajniejsza. Ok, rozumiem jakieś tam argumenty, że portfel forum, ale nie czarujmy się - jest to uciążliwe i tak naprawdę większość właśnie nie może sobie na to pozwolić. Plus jest to droższe.
Sama się zastanawiam, czy nie warto byłoby przemyśleć właśnie zmiany serwera, skoro na proserwer są takie problemy. Nie znam się na tym, nie wiem z czego to wszystko wynika, ale już rok temu pewnie część z Was pamięta, jak coś się sypało, i teraz mamy powtórkę, chociaż w nieco innym stylu. Nie wiem jak inne hostingi, ale mój pierwszy pbf był na webd właśnie i nie było żadnych problemów, a jak była ta akcja półtora roku temu że zamknęli wxv, to jedno forko na którym coś tam pisywałam też właśnie się na webd przenosiło i chyba sobie chwalili.
0 x
· ·

Obrazek
· · ·
seasons don't fear the reaper
nor do the wind, the sun or the rain
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Hosting

Post autor: Tamaki Hyūga »

Według mnie jeżeli niby jest taki duży problem z tym żeby była większa kontrola to można przecież zrobić gdzieś temat gdzie by się wrzucało na przykład potwierdzenie przelewu i by się tam zapisywało stan portfela ze środkami na hosting i by każdy miał wgląd w to i nie będzie problemów że niby pieniądze nie idą na to na co mają iść. Nie oszukujmy się, da się to załatwić na różne sposoby tak aby wszystko było rzetelne i sprawiedliwe, wystarczy po prostu się tym zająć i widząc ilu jest chętnych na wpłatę na hosting za pomocą przelewu to jak już się to ogarnie to na długo będzie opłacone i będzie spokój, bez notorycznego 508
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Hosting

Post autor: Support nr 6 »

Na ten moment wewnątrz grupy administratorkiej razem z Defem ze względu na tę propozycję a także pojawiające się problemy z ostatnich tygodni zaczęliśmy się zastanawiać się nad sposobem i realizacja "update'u". Prace najpewniej będą trochę trwać więc na tę chwilę proszę o cierpliwość.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości