Rzecz o zmienianiu postaci

Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4110
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Jawa »

Z tym odejmowaniem od zebranej puli i dodawaniem do niej bazowych punktów to się zgodzę, ta zmiana prawdopodobnie wejdzie.

@Yami
No w sumie, jak ewentualne porzucenie postaci nie psuje fabuły innym, to nawet nie wiem, czy jest sens bawić się w teatrzyk i odgrywanie śmierci na misji czy innym wydarzeniu. Z drugiej strony, jeżeli wprowadzać taką opcję, to jednokrotną (tak jak w przypadku transferu na multikonto). No i na 90% bym się nie zgodził. Jeśli już, to maksimum te 80% jak w przypadku normalnej, niecelowej śmierci i najlepiej tylko jeden raz.

@Inoshi
Jak ktoś ciągle zmienia postać to będzie ciągle tracił 20% albo więcej punktów, więc będzie się zbliżał do startowej puli. To żaden problem moim zdaniem. Jak ktoś chce, to niech szuka pomysłu na siebie, oczywiście z pewnymi konsekwencjami.

EIDT:
A, jeszcze kwestia tego oddawania do NPC - no w sumie bardzo fajna opcja, tylko że, no właśnie, wymaga porzucenia postaci, bo przecież zabitych postaci się nie wykorzysta. To chyba mogłoby istnieć tylko przy tym pomyśle zasugerowanym przez Yamiego.
0 x
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Kakita Asagi »

90% utraty zebranych PH to imo spora kara. Ja bym był za zachowaniem przynajmniej 30% zebranych na postaci PH (czyli wszystko ponad te 500 na start), niezależnie od tego, czy to pierwsze porzucenie/oddanie czy też nie.
Natomiast zasady przy "normalnej" śmierci jak rozumiem bez zmian, tj. pośmiertna to 80% zebranej do tej pory ilości PH?
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Support nr 6 »

No może opacznie wykorzystałem zwrot "samobójstwo" postaci. Chodziło mi o to, że w przypadku chęci stworzenia nowej postaci i porzucenia poprzedniej trzeba zakończyć istniejące fabuły tak aby nie wpływać na fabularną grę innym. Jednorazowa taka zmiana z 90% PH (czyli ogólnie ujmując porzucenie postaci na rzecz nowego pomysłu).

Po tej jednorazowej zmianie z 90% PH następne są już 80% tak jak w przypadku śmierci postaci np. poprzez misję. W ten sposób nie trzeba głupio kombinować że "A pójdę na misję B, stracę z miesiąc ale zachowam większość PH".

Inna kwestia jest też taka, że nowi gracze nawet jak się wczytają w mechanikę wciąż nie wiedzą jak tak naprawdę płynie gra na naszym forum. Taka jednorazowa zmiana wydaje się więc być dla nich nie aż tak bolesną perspektywą aby dokonać zmiany kiedy już na dobre wdrążą się w temat.
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Seinaru »

I to jest najlepsze rozwiązanie na teraz i na tym powinno się na razie poprzestać. Jeśli chodzi o zmianę i porzucenia postaci - gracze z większym stażem na danych postaciach powinni być bardziej zniechęcani, niż nowi, którzy dopiero wchodzą w system forum.
Sprawa z podkładaniem się - okej, chce umrzeć fabularnie to idź na wyższą misję. Kombinowanie czy nie, nikt nie jest w stanie tego udowodnić. WIELKIE NIE dla porzucania postaci tak po prostu. I na pewno WIELKIE NIE dla tego co pisze Yami, że pokończymy wątki i elo 90% PH.
W czasie gry zdarza się mnóstwo kryzysów - postać nam się nudzi, mamy super pomysł na coś innego. Wszyscy to znają. Problem w tym, że pośmiertna po postaci którą prowadziło się np. 3 lata w jakichś 95% przypadkach jest już gorsza i nudzi nam się jeszcze szybciej. Nie wspominając o tym, że porzucamy nie tylko swoją postać, ale też psujemy relacje i historię innym graczom i w grze gdzie na tym tak naprawdę wszystko się opiera, trzeba na to zwracać uwagę.

Zacytowana zmiana jest git. W przypadku gracza z 1700 PH 30% od wszystkich PH to jest 510 PH. Po zmianie 860. W przypadku gdyby miał 1000 PH to zaczynał po prostu z 500PH, po zmianie będzie 650PH. Chcecie dawać więcej za coś, co tak naprawdę szkodzi forum i jego fabule?
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Hikari
Martwa postać
Posty: 2493
Rejestracja: 24 sie 2015, o 18:56
Wiek postaci: 26
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Prawe oko mocna zieleń, lewe intensywnej czerwieni. Długie kruczoczarne włosy sięgające do połowy ud. Ogólnie mówiąc dobrze zbudowany mężczyzna mierzący 182cm.

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Hikari »

To może podam przykład jak było to do tej pory sprawdzane...
Przykład pewnego osobnika, co chciał wysadzić mur. Poszedł zrobić to, chciał porzucić postać, było pewne, że umrze i dostał 80% PH. Zawsze było mówione, aby pójść w razie czego na wyższą misję i umrzeć jeżeli chce się porzucić postać. Przynajmniej takie było moje zdanie w dawniejszych czasach jak jeszcze coś znaczyło i były takie przypadki, nikt nie robił z tego problemu, bo nawet o tym nie słyszał ogół jak widać. Powodów do tego nie muszę podawać, zrobiono to wcześniej.

Zgodzę się co do 30%, że nie powinna się liczyć tutaj pula startowa.
0 x
I'm never on fire
Cause i'm the real fire.
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Sans »

Pogadaliśmy sobie na konfie wspólnie i taką mamy propozycję:

1) Pośmiertne to nadal będą 80%, ale nie od pełnej puli PH, a od zebranych i na nową postać będzie się miało 500 + te 80% zebranych. To wychodzi odrobinę więcej niż 80% sumy tak jak jest obecnie
2) Porzucane postaci: Nowe postaci będą otrzymywać 500 + 30% zebranych PH porzucanej postaci, więc zawsze więcej na start niż obecnie. Należy uprzednio dokończyć fabuły bieżące. Taka postać może (w zależności od jej rozpoznawalności czy dokonań, bądź też innych czynników) zostać w przyszłości wykorzystana przez fabularów jako NPC.
3) Wprowadzimy jednorazową możliwość porzucenia postaci tak, by otrzymać na nowej 500 + 80% zebranych. Należy uprzednio dokończyć fabuły bieżące. Taka postać może (w zależności od jej rozpoznawalności czy dokonań, bądź też innych czynników) zostać w przyszłości wykorzystana przez fabularów jako NPC.
4) Transfery PH z głównej na multi bez zmian. W przypadku porzucenia postaci na rzecz multikonta zasada transferu nie ulega zmianie.

Wszystkie opcje na raz oczywiście.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Kakita Asagi »

Dla mnie super, jestem na TAK :)
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Shenzhen
Martwa postać
Posty: 234
Rejestracja: 30 gru 2019, o 17:14
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Shenzhen »

Jestem na tak
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Reika
Martwa postać
Posty: 2051
Rejestracja: 15 kwie 2015, o 19:21
Wiek postaci: 28
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Popatrz na Avatar, a po szczegóły zapraszam do mojej KP <3
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie, torba na uzbrojenie przy pasie i dwie katany na plecach
Multikonta: Brak

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Reika »

Brzmi bardzo dobrze. Jak najbardziej na tak.
0 x
Awatar użytkownika
Shikatsu
Postać porzucona
Posty: 459
Rejestracja: 11 maja 2018, o 17:47
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Shikatsu to tam takie tam, jakaś tam laska. Taka se o, ciemne włosy, niebieskie oczy, kurtka na grzbiecie, znudzona mina.
Widoczny ekwipunek: Torba nad zadkiem. Dwie kabury na udach. Czarny płaszcz. Złożony Fūma Shuriken przytwierdzony nad torbą. Duży Shuriken przytroczony do pleców.
GG/Discord: urb#6156
Multikonta: -

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Shikatsu »

To oczywiście dużo więcej niż miałam na myśli, gdy zakładałam ten temat, ale proponowane zasady wydają mi się rzeczywiście o wiele bardziej w porządku wobec gracza - jestem wiec oczywiście na tak
0 x
猪 · 鹿 · 蝶 Obrazek ph · bank · kp · głos
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Yasuo »

Dla mbie też super, ale mam jedno ale. Dlaczego tylko pierwsza porzucona przez gracza postać może zostać wykorzystana przez fabularów jako npc? Rozumiem, że pierwsze porzucenie jest bonusowe i daje więcej PH, ale czemu w to mieszać czysto fabularne rozwiązania? I dlaczego tylko przez fabularów? Rozumiem, że przy tak znanej postaci jak Ichiro lub Natsu to ma sens, ale czemu nie mógłbym wykorzystać swojej porzuconej postaci z 1000 ph jako npceta na misji rangi C?

No, ale to chyba nie to było tematem tego postu, generalnie jestem na tak.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Sans »

I pierwsza i druga, i każda następna, Yasuo (: taka postać może, ale nie musi być wykorzystana. Przez fabularów dlatego, że nie każdy gracz by się zgodził, by ktoś inny poza fabularem robił coś z jego starą postacią, to po pierwsze. Po drugie nie każda postać się do tego nadaje. Po trzebie rozpisywanie jaka postać może być wykorzystana przez innego gracza a jaka nie to trochę przerost formy nad treścią (:
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Tamaki Hyūga »

Zdecydowanie na tak
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Yasuo »

Yukirin, przez inną osobę nie. Przez starego gracza już tak. W sensie, że każdy gracz mógłby prowadzić własne stare postacie. Plus do tego jednorazowa prośba do administracji o wykorzystanie tego npceta, bo mogłoby się okazać, że akurat administracja chce wykorzystać danego npceta w jakiś sposób.

Chociaż w sumie, mogłaby te npcety prowadzić jedynie administracja, z tym, że każdy gracz mógłby poprosić o fabułę ze swoją starą porzuconą postacią. To by byłoby najlepsze. Po prostu uznać, że porzucone postacie ciągle żyją. Z tym, że admistracja mogłaby je uśmiercić w razie potrzeby (np. na evencie).
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Rzecz o zmienianiu postaci

Post autor: Seinaru »

Chyba mówimy o wykorzystaniu na zasadzie Yoichiego czy Yoshimitsu, a nie każdego leszcza do którego ktoś ma sentyment i chce sobie powspominać. Stare postacie do wykorzystania tylko przed administrację na wydarzeniach typu eventy.
Co do trzeciego punktu ja osobiście jestem bardzo na nie bo może to mieć opłakane skutki, no ale chyba i tak przegłosowane.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości