UW - Elementalista

Rozwijając pierwszy żywioł, drugi...

Czas głosowania minął 6 lip 2023, o 17:26

rozwijamy za darmo na równi z pierwszym
3
33%
rozwijamy za darmo ale o rangę niżej
6
67%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Ai
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2023, o 11:40
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Złotowłosa i złotooka dziewczynka mierząca aż 148cm! Najczęściej ma na sobie białą, zwiewną sukienkę na ramiączkach, która sięga za kolana. Na niej ma czarną kamizelkę shinobi. Ochraniacz shinobi na czole - przesłonięty grzywką.
Widoczny ekwipunek: Prawe i lewe udo - kabury, 2x torba przy pasie - z tyłu, średni zwój na plecach. Kamizelka shinobi (czarna), rękawiczki z blaszkami, ochraniacz na czoło (czarny, przesłonięty zazwyczaj grzywką), na prawym ramieniu ochraniacz Zjednoczonych Sił
GG/Discord: Laertes#9788
Multikonta: Itoshii, Aoi, Sister

Re: UW - Elementalista

Post autor: Ai »

Osobiście (jako ktoś kto ma w głowie między innymi elementalistę pośmiertniaka) sklaniałbym się najbardziej ku opcji Ando z żywiołem C co xPH lub do multirabatów Ichira, co faktycznie bardziej premiuje iście w większą ilość żywiołów niż stały (sumarycznie niższy) rabacik.
0 x
Awatar użytkownika
Ayumu
Posty: 80
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:23
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Ogromny rozmiar, dotkliwie poparzone ciało i twarz.
Widoczny ekwipunek: Kamizelka shinobi

Re: UW - Elementalista

Post autor: Ayumu »

3 x
Awatar użytkownika
Taiyō
Posty: 126
Rejestracja: 4 lip 2023, o 17:27
Wiek postaci: 20
Ranga: Kasshokara
Krótki wygląd: Rachityczny ektomorfik o figurze wazy, metr i siedemdziesiąt centymetrów wzrostu, słomkowe włosy, bursztynowe oczy z gęstymi rzęsami, usta o esowatym kształcie z powiększoną dolną wargą.
GG/Discord: spectrofobia
Multikonta: Uguisu

Re: UW - Elementalista

Post autor: Taiyō »

1 x
#f38834
trochę mnie nudzi świat i nie chcę się już starać

Obrazek
z drugiej strony chcę wszystko i w sumie to naraz

Karta postaci |PH | Bank
Prowadzę
Aoi ☼ [D] — „Mówiono, że z diabłem ma pakt”
Kami Kaito ☼ [D] — „Dzielenie przez dwa”
Hikari Kaguya ☼ [D] — „Nimbooda”
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: UW - Elementalista

Post autor: Shinsu »

Mi w sumie też się to podoba, choć trochę się boję jak to do kalkulatora wpisać xd
1 x
Awatar użytkownika
Ai
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2023, o 11:40
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Złotowłosa i złotooka dziewczynka mierząca aż 148cm! Najczęściej ma na sobie białą, zwiewną sukienkę na ramiączkach, która sięga za kolana. Na niej ma czarną kamizelkę shinobi. Ochraniacz shinobi na czole - przesłonięty grzywką.
Widoczny ekwipunek: Prawe i lewe udo - kabury, 2x torba przy pasie - z tyłu, średni zwój na plecach. Kamizelka shinobi (czarna), rękawiczki z blaszkami, ochraniacz na czoło (czarny, przesłonięty zazwyczaj grzywką), na prawym ramieniu ochraniacz Zjednoczonych Sił
GG/Discord: Laertes#9788
Multikonta: Itoshii, Aoi, Sister

Re: UW - Elementalista

Post autor: Ai »

To dla zasady, by nie było, że nikt się nie wypowiada ( <kappa> ). Ayumu ładnie rozpisał i mi takie rozwiązanie się podoba. No, a dla jakiejś "kontroli" nauki żywiołów to faktycznie w KP elemntalista móglby numerować sobie żywioły tak jak Taiyo napisała <3
1 x
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: UW - Elementalista

Post autor: Shinsu »

Tylko czy w takim razie, jakby ktoś chciał sobie wcześniej otworzyć żywioły i zrobił to za PH, to czy powinien móc je odzyskać za pomocą treningu? Imo nie powinno być przeciwwskazań do tego.

Ja bym nie wrzucał tego traktowania żywiołów jako 1 slota. Imho to już za dużo boostów na raz by było.
1 x
Awatar użytkownika
Taiyō
Posty: 126
Rejestracja: 4 lip 2023, o 17:27
Wiek postaci: 20
Ranga: Kasshokara
Krótki wygląd: Rachityczny ektomorfik o figurze wazy, metr i siedemdziesiąt centymetrów wzrostu, słomkowe włosy, bursztynowe oczy z gęstymi rzęsami, usta o esowatym kształcie z powiększoną dolną wargą.
GG/Discord: spectrofobia
Multikonta: Uguisu

Re: UW - Elementalista

Post autor: Taiyō »

0 x
#f38834
trochę mnie nudzi świat i nie chcę się już starać

Obrazek
z drugiej strony chcę wszystko i w sumie to naraz

Karta postaci |PH | Bank
Prowadzę
Aoi ☼ [D] — „Mówiono, że z diabłem ma pakt”
Kami Kaito ☼ [D] — „Dzielenie przez dwa”
Hikari Kaguya ☼ [D] — „Nimbooda”
Awatar użytkownika
Ayumu
Posty: 80
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:23
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Ogromny rozmiar, dotkliwie poparzone ciało i twarz.
Widoczny ekwipunek: Kamizelka shinobi

Re: UW - Elementalista

Post autor: Ayumu »

Szczerze to te dodatkowe koszty dla kolejnych dziedzin to najchętniej bym widział w ogóle wywalone z forum, no ale to już ryzykowna zmiana. Ale z drugiej strony - bezklany mają i tak dodatkową darmową kolumnę (więc mają 4 po std koszcie zamiast 5). EDIT: Myślę, że Shinsu ma rację i lepiej już tak tego nie boostować, poniżej wersja bez tego.

Co do otwierania wcześniej za PH, to najlepiej, żeby w ogóle nie można było, a to otwarcie zastępuje całkowicie wcześniejsze otwieranie (tam już jest zapis że nie dotyczy Elementalisty).
Sprawa jest prosta, normalny gracz może mieć 2. Żywioł po ulepszeniu pierwszego na B. W 500 PH można to zrobić na styk z KC E, nieopłacalne. Do 3. żywiołu trzeba mieć dwa pierwsze na A. To jest 1040 PH w same żywioły. Osoba z tą propozycją UW ma już 3 żywioły na pewno, może nawet 4/5.

Pozwolenia na rozwój wcześniej za PH jest ryzykowny dla początkujących graczy, którzy rozepchną sobie build licząc na refund później i będąc bezużytecznymi.

EDIT: Nowa wersja bez kolumn dziedzin, bo to już za dużo w jednym.
2 x
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: UW - Elementalista

Post autor: Shinsu »

I to jak dla mnie jest w porządku. Ja głosuję za.
1 x
Awatar użytkownika
Mijikuma
Posty: 280
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 15:16
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Białowłosy o wysokim wzroście (184cm) i krwisto-szkarłatnych ślepiach. Gustuje w pięknych, ale praktycznych ubraniach, ciemniejszej gamie barw, które łączy z często złotymi wstawkami. Przystojny chłopak, którego uśmiech zabija samym swoim wdziękiem
Widoczny ekwipunek: Łuk | Kołczan | Kamizelka Shinobi | Torba | Ochraniacz na czole z wygrawerowanym symbolem "Zjednoczonych sił Sogen"
GG/Discord: bombel#0351
Multikonta: Meguru | Akira | Ryukoi

Re: UW - Elementalista

Post autor: Mijikuma »

Również głosuję za.
1 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: UW - Elementalista

Post autor: Obi Wan Nerobi »

I właśnie takie podejście lubię. Bardzo porządna dyskusja, połączona z konkretnymi pomysłami, poprawkami i zażaleniami. Nie ma też specjalnie okrzyków oburzenia na propozycję.
W takim razie pozostaje mi ją przyklepać, przenieść "do wprowadzenia" i zakończyć ten przedłużający się niepotrzebnie okres bezczynności z gotowym pomysłem <winakisuke>
0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości