Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mujin »

1 x
Awatar użytkownika
Kan Senju
Posty: 450
Rejestracja: 6 gru 2020, o 22:30
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Hikari#5885

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Kan Senju »

W sumie propsuję <catok>
0 x
Awatar użytkownika
Kayo
Posty: 92
Rejestracja: 10 wrz 2021, o 02:18
Wiek postaci: 15
Widoczny ekwipunek: Tanto przy pasie.
Stroj codzienny
Haori (Płaszcz/kaftan)
Manierka
Skryte pod materiałem Wakizashi
Multikonta: Kabuki | Sayaka

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Kayo »

Coś zrobić z tym trzeba. Zaproponowany wymóg żywiołu w takiej formie to dobry pierwszy krok.
0 x

Awatar użytkownika
Aki
Posty: 127
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 11:38

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Aki »

Zaznaczę, że wypowiadam się jako gracz.

Dla mnie przeszczepy KG powinny być dostępne na późnym etapie gry - i tak jest teraz. Te 300 ph nie jest dużym wydatkiem w late, natomiast we wcześniejszych fazach gry faktycznie może być uciążliwe. I moim zdaniem to dobrze - jeżeli ktoś chce być mutantem z kilkoma KG, to niech to będą postacie silne, a nie byle boby z ledwo przekroczonym tysiakiem.
0 x
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mujin »

Tak, w późnym etapie gry. Dlatego też absolutnie żadna postać w późnym etapie gry nie ma przeszczepu KG.
Niech KG będzie sobie później, a znacznie lepsze Dojutsu będzie wcześniej. Bo tak.

Nie zgodzę się z tym absolutnie. KG powinny być opcją do rozważenia na równi z Dojutsu, a tak aktualnie nie jest. I nie ma znaczenia etap gry czy ilość PH. Rozważając przeszczep powinno być więcej opcji niż Byakugan, Sharingan i Tsūjitegan. Jeśli jedna opcja daje ci mniej i jest droższa, a druga jest tańsza i ma większe profity, to oczywiście bierzesz tą drugą. Dlatego też było kilka przeszczepów samych Dojutsu, ale żadnego KG.
1 x
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Yugen »

Nie chodzi o inwestycję 300ph. Chodzi o to, że jak masz sobie żywioł wrodzony Doton, a nagle chciałbyś przeszczep Kaminari który wymaga Raitonu i Suitonu to jesteś w ciemnej dupie i go po prostu nie zrobisz, nie masz na to szans : D bo to nie jest 300ph.

Aktualnie trzeba robić kp od razu z myślą o przeszczepie - to tak moim zdaniem nie powinno wyglądać. Zwłaszcza, że tak świetnie przy tym wypadają przeszczepy doujutsu. Więc popieram Mujina.
2 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mikoto »

Dobra, tamtego posta usunęłam, bo miał trochę zły wydźwięk, więc zacznę od początku. Przede wszystkim ja nie widzę żadnego problemu tutaj, bo Klanowcy żywiołowi rządzą się tutaj swoimi prawami, a mianowicie prawem, którego Mujin nie przedstawił w cytacie, a jest tuż pod zasadami żywiołów:
Tym samym Klanowcy mogą otworzyć oba żywioły na D bez wymogu, aby zdobyć klanówkę, ale jeśli chcą rozwijać drugi żywioł, to muszą już to zrobić zgodnie z zasadą żywiołów, czyli wrodzony na B i tak dalej. ALE DOTYCZY TO TYLKO ŻYWIOŁÓW nie samego KG, które na początku otwarte, można rozwijać nawet bez żywiołów. A skoro Klanowcy tak mogą, do dlaczego niby po przeszczepie tego nie można? Owszem, jak wybierze się klan z dupy, który nie pasuje do naszego wrodzonego żywiołu, to trzeba otwierać dwa kolejne, ale jest to tylko otwarcie. Nie trzeba tego rozwijać i wszelkie wątpliwości w temacie przeszczepów powinni to wyjaśnić. Tym samym, nie widzę problemu.
1 x
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mujin »

Reiciu kochana, faktycznie jest taki dopisek. I jest w nim opisane dokładnie to, co ja chciałem zrobić dla przeszczepowców. Ale dotyczy on klanowców. Nie ma doprecyzowanego, że dotyczyć miałby on przeszczepowców także. Zatem cały twój post pokazuje, że problem jest. Zupełnie jak ja to pokazałem, dobra robota.

W takim wypadku raczej możemy się zgodzić, że zapisek ten powinien dotyczyć zarówno klanowców, jak i osób po przeszczepach. Tym sposobem otwieranie żywiołów dla przeszczepowców nie będzie kosztowną udręką, i nie trzeba będzie zmieniać wiele mechaniki.
Można rozwijać KG bez żywiołów składowych? Można? Chyba nie za bardzo rozumiem to konkretnie zdanie, jakbyś mogła wyjaśnić nieco bardziej.
0 x
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mikoto »

Miałam na myśli to, że można rozwijać KG bez rozwijania dalej żywiołów niż oba na D. Skróciłam tylko myśl i źle wyszło. Przepraszam.

A skoro nie ma tego doprecyzowanego w przeszczepach, to niedobrze i należałoby to wyraźnie zaznaczyć, że przeszczep KG działa na zasadzie rozwoju takiego Klanowca żywiołowego, żeby nie było wątpliwości. Taka jest ich mechanika i tak też powinna wyglądać przy przeszczepach. Dla mnie nie było problemu z rozumieniem tego, ale widzę po wcześniejszych wypowiedziach, że inni inaczej to rozumieją, więc wypada doprecyzować temat dla jasności. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby przy przeszczepach sztucznie jeszcze ograniczać to wymogami żywiołów, a skoro Klanowcy mogą, to i przyszli Klanowcy też powinni móc.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Sans »

Właściwie to...
Obrazek rozumiem, że chodzi o ten zapis. Tutaj znajduje się link, który do tego momentu nie działał, gdyż prowadził do starego tematu, który wylądował w archiwum bety. na jego miejsce powstał nowy: viewtopic.php?f=24&t=4455 (już to poprawiłam).

Zacytuję Wam jednak co mówi ten stary temat, bo to wszystko może niepotrzebnie wprowadzać w błąd:
Obrazek
Z czego jasno wynika, że intencją było, by można było dopiero po wykonanym przeszczepie otwierać wymagane żywioły (a nie przed), i że można to było zrobić na zasadach, jakie mają klanowcy odnośnie otwierania żywiołów.

Więc... Moim zdaniem należy obecny zapisek tak przemodelować, by już nie było ku temu więcej wątpliwości <catboi>
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mikoto »

No i gitara. Czyli tak jak mówiłam, nie ma problemu, tylko z interpretacją różnie tu bywa i czasami ktoś potrzebuje jasnego określenia i potwierdzenia :3 To mogę iść po kawę <catlove>
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Yasuo »

Również jestem za...

A odnośnie samych przeszczepów, a to nie jest przypadkiem tak, że do samego przeszczepu trzeba spełnić dość duże wymagania + wykonanie go własnoręcznie (tutaj wymagania są jeszcze większe) dodatkowo zmniejsza limit przeszczepów o 1? A medyka, który by taki przeszczep zrobił po prostu nie było? Albo było takich medyków bardzo malutko...

No nic, tak jak mówiłem, jestem na tak. <catmariner>
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Mashi
Posty: 132
Rejestracja: 27 lip 2021, o 22:35
Wiek postaci: 19
Ranga: Ginkara
GG/Discord: Mashi#6385

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mashi »

O ile to kogo obchodzi to jak najbardziej za <catlove>
0 x
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Mujin »

No to w takim wypadku dodać do cytatu przytoczonego przez Mikoto odpowiednią informację, że można rozwinąć żywioły składowe na D także dla przeszczepowców. Najwidoczniej całe forum miało problem z interpretacją, co chyba nie czyni aktualnego stanu rzeczy takim oczywistym jak prawi Big Brain Mikoto.
1 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Przeszczepy KG są nieopłacalne - propozycja

Post autor: Sans »

Sprawa jest wyjaśniona, przenoszę do wprowadzenia w takim wypadku.
0 x
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości