Siedziby mafii

Awatar użytkownika
Mashi
Posty: 132
Rejestracja: 27 lip 2021, o 22:35
Wiek postaci: 19
Ranga: Ginkara
GG/Discord: Mashi#6385

Re: Siedziby mafii

Post autor: Mashi »

No dopsz

Południowy targ też zrobiłem na neutralny

I dodałem lokacje z zamtuzem bo przegapiłem xd

I dla Fugu znalazło się miejsce <catpeka>

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Siedziby mafii

Post autor: Yasuo »

Sklep z wyposażeniem? xD

PS: Co do sklepów... ja "Sklep z Wyposażeniem" zawsze traktuję jak "sklepy", bo dziwne jest, że na całą osadę po 10 tyś mieszkańców jest tylko jeden monopolowy... Kupców jest od groma. Dlatego w sumie wywaliłbym sklep z wyposażeniem z tej mapki. Ale na plus jest teraz.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Mashi
Posty: 132
Rejestracja: 27 lip 2021, o 22:35
Wiek postaci: 19
Ranga: Ginkara
GG/Discord: Mashi#6385

Re: Siedziby mafii

Post autor: Mashi »

To nie monopolowy tylko sklep dla shinobi, których w Shigashi chyba jest ciut mniej niż 10k.

Rozumiem, że traktujesz jeden sklep jak kilka sklepów, ale w temacie z wyposażeniem jest dokładnie opisane, że to jeden budynek xp

"Budynek ulokowany jest pośrodku osady, niedaleko siedziby władz. Położenie budynku w centrum sprawia, że miejsce to idealnie nadaje się do prowadzenia handlu, a umiejscowienie na widoku przechodniów utrudnia wszelkie próby dokonania kradzieży. "
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Siedziby mafii

Post autor: Yasuo »

Skoro tak, to ja bym to zmienił... bo to raczej niemożliwe, żeby był tylko jeden sklep na osadę...

A skoro tak, to sklep także powinien być neutralny.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3659
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Sans

Re: Siedziby mafii

Post autor: Papyrus »

Mapka jest ogólnie cudowna! I chętnie ją dodam do Shigashi. Mam jednak pewną uwagę!

Myślałam, że dobrym pomysłem będzie zostawienie punktow charakterystycznych - takich jak szpital czy siedziby mafii. Nie może być tyle lokalizacji wpisanch z prostej przyczyny - mocno to ogranicza graczy i trochę wprawia mnie w myśl - czy w takim razie ilość budynków jest zobowiązująca na mapce? Czy nie zacznie nas ograniczać? Czy tworząc lokacje będziemy się zastanowić, gdzie może się znaleźć? A jak miejsca niektóre nie zostaną zapisane czy nie dojdziemy zaraz do paradoksu, że niby w tym samym miejscu stoi x rzeczy? A co jak powstaną nowe dzielnice? Miejsca? Będziemy ją aktualizować?
Po zastanowieniu sądzę, że powinna zostać poglądowa - czyli czysta, bez opisów miejsc. Co uważacie?
2 x
you best prepare for a hilariously bad time
Awatar użytkownika
Moderator Techniczny
Moderator
Posty: 801
Rejestracja: 7 maja 2020, o 00:34
Wiek postaci: 100
Ranga: Spellcaster/Effect
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin, Jinpachi
Aktualna postać: Mujin, Jinpachi

Re: Siedziby mafii

Post autor: Moderator Techniczny »

```Po zastanowieniu sądzę, że powinna zostać poglądowa - czyli czysta, bez opisów miejsc.```

No i musi być większa - miasto jest duże.
0 x
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Siedziby mafii

Post autor: Arino »

WoW, mapka nieźle zrobiona i ładna, Musashi. Zazdrość iż to smoki posiadły twój Talent >.> chlip.

Od jakiegoś czasu sam również myślałem by ten temat poruszyć - ale raczej powolutku, tworząc dla Arinu lokacje startowe przy okazji ujawniania coraz więcej informacji o jej Cioci.

Jeżeli zaś chodzi o kryjówki mafii - to wszystko zależy od pozycji. Skoro te trzy mafie są tak wielkie, to oczywistością jest to iż szef rodziny ma swoją Rezydencję, do której nie ma wstępu byle jaka płotka. Te bowiem powinny siedzieć w tanich barach, ukrytych pod prawdziwymi barami. W końcu najlepiej ukryć sporo ludzi w tłumie. Ludzie wchodzący do baru, pewnie są zapraszani do bocznych sal, więc podejrzenie znika. Opuszczone budynki/kanały są tylko punktami przerzutowymi, które służą do przerzutów kontraband lub nieproszonych gości (np. Jesteś poszukiwany? Spoko, wyprowadzimy Cię z miasta, tak iż nikt nawet tego nie zauważy).
Ci lepsi pewnie ukrywaliby się po rzemieślnikach, by tam zamawiać potrzebny sprzęt (Czy kogoś zdziwiłoby iż Cieśla potrzebuje nowych pilników?). Co zaś tyczy się dokumentacji od tego są ukryte pomieszczenia w rezydencjach - nie bez powodu się ich tak strzeże. Nie chodzi tylko o szefa, lecz ukrycie właśnie dokumentów czy ksiąg rachunkowy. Tutaj można nawet pomyśleć o takim BnHA, gdzie w jednym sezonie włamywali się do siedziby Yakuzy. Sposób ukrycia takich komnat to raczej sprawa, której nawet na technologię w której jesteśmy jako forum, nie byłaby uznana za błahą.

P.S.
Jako Feniks płaczę iż tak mało "ważnych" punktów jest u nas i mniejszy teren, ale to daje okazję do fabularnego powiększania wpływów :3 Bue ha ha ha ha ha :3

P.s.2
Pisałem ten post bez zauważenia dwóch poprzednich ^.^''
1 x
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2715
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Siedziby mafii

Post autor: Tsukune »

To najlepiej po prostu zaznaczyć na niej Charakterystyczne punkty i zostawić kolorki z podziałem zaś "Same budynki" olać. Nie ma zaznaczonych budynków. Nie ma problemu. Przy okazji wtedy też nie będzie problemów z "wielkością" miasta w końcu to może być mapka w skali 1:1000 itp itd etc...Po prostu miasto wygląda tak a czy jest małe czy duże ... nie jest na tej mapce istotne. Ważne że po prostu jest pokazany "zarys" miasta
0 x
Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 844
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: Siedziby mafii

Post autor: Sasame »

Pamiętaj że to jest sklep z wyposażeniem i tam się sprzedaje tylko i wyłącznie rzeczy które są w spisie przedmiotów, nie możesz mylić tego z wszelkimi innymi targowiskami gdzie jacyś kupcy sprzedają swoje produkty, one też są tylko po prostu nie ma ich uwzględnionych bezpośrednio w lokacjach.
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3659
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Sans

Re: Siedziby mafii

Post autor: Papyrus »

  • Shigashi no Kibu to będzie ze 40k mieszkańców? Odnosząc się tutaj do wielkości miasta. Nie uważam, że musi być poprawione, mapka mi się podoba, bo robienie mapy tak wielkiej - czy nie mija się z celem też? Żeby odmierzać każdy budyneczek? Jest okej!
  • Co do sklepu (sklepów) przyznam, że sama zawsze uznawałam, że tych sklepów jest kilka w tych wielkich miastach. Ale to nie jest prawdą, że cywil się w takim sklepie nie zaopatrzy. W takich sklepach jest zarówno broń jak i przedmioty przetrwania. Cywil może również dzierżyć katanę czy kupić sobie namiot. To jednak temat na inną dyskusję chyba.
  • Co do miejsc w Shigashi i co bym zostawiła:
    - Arena
    - Rynek
    - Kompleks świątynny
    - Siedziba gildii kupieckiej
    - Sklep z wyposażeniem
    - Szpital
    - Siedziba władzy (prawowitej władzy Shigashi) bez siedzib liderów. Dlaczego bez siedzib liderów mafii - ponieważ mogą się one zmieniać. Będzie nowy lider to i będzie nowa siedziba.
    - Zaznaczyłabym ewentualnie jeszcze strażnicę miejscą, może być połączona z tymi koszarami, chociaż chyba jeszcze taki temat w Shigashi nie powstał.
1 x
you best prepare for a hilariously bad time
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości