O Takedzie słów kilka.

Awatar użytkownika
Ashitaka
Postać porzucona
Posty: 93
Rejestracja: 27 lip 2021, o 23:25
Wiek postaci: 16
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Blondwłosy młodzieniec nosi stargane i wielokrotnie łatane spodnie oraz prostą koszulę. Jego lewe oko zakrywa czarna opaska i długa grzywka. Twarz chłopaka szpeci paskudna blizna, ciągnąca się od środka czoła, po lewą kość policzkową.
Widoczny ekwipunek: Krótki łuk i kołczan.
Aktualna postać: (url=https://shinobiwar.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=3150)Satō(/url)

O Takedzie słów kilka.

Post autor: Ashitaka »

Nie wszyscy rodzą się równi. Nie każdy klan jest elitarny i nie wszystkie style oferują podobny poziom mocy. Obecnie Takeda nie należy do najsilniejszych. Czy to źle? NIE!

Wzmocnienie strzelectwa byłoby proste. Wystarczy podnieść statystyki broni. Nie jest to jednak celem poniższego opracowania. Zakładając ten temat, chciałbym zaadresować elementy przeoczone, oraz zasugerować zmiany, dzięki którym Takeda byłaby czymś więcej, niż tylko strzelaniem do celu.

Ważna sprawa. Coś, co wydaje się dosyć oczywiste. Mając jednak na uwadze niedawne rozmowy na chacie i dosyć kuriozalny nacisk na dosłowne interpretowanie opisów - chyba wszystkie techniki Takedy traktują o łukach i strzałach. Żadna nie wspomina kuszy i bełtów, które również podpadają pod ten dział.

Postaram się uwzględniać to przy moich sugestiach, zmieniając strzały na "amunicja" oraz "strzały lub bełty".
Łuki natomiast zastąpione zostaną przez "broń strzelecką".

Postaram się również unikać określeń typu ninja, czy shinobi. Łuki, czy kusze są prostą bronią z której korzystają również zwykli żołnierze i typowi obywatele.
Najtańsza broń Takedy (Krótki łuk) kosztuje 500 Ryō.
Amunicja 15 Ryō za 1 sztukę
Kołczan 100 Ryō

Pieniądze na start: 500 Ryō

Takeda jako jedna z nielicznych dziedzin do jakiejkolwiek progresji wymaga sporych pokładów finansowych. Chcąc lepiej strzelać, trzeba sprzedać swój obecny łuk (za połowę ceny) i kupić kolejny. Oczywiście progresja w jakości sprzętu występuje wszędzie. Różnica polega na tym, że kupując miecz, wybieramy jego rozmiar i wagę. Większość z nich ma wymagania wystarczająco niskie, by móc spełnić je w zasadzie od początku i oszczędzać sobie na tą broń, która nas interesuje. Zakup łuku wiąże się natomiast bezpośrednio z zasięgiem i obrażeniami. Wymagania statystyk (oraz odpowiedniego poziomu Takedy) są większe, więc progresja niejako wymusza kupienie ich wszystkich po kolei.

Amunicja kosztuje.
Chcesz ją zatruć? Więcej pieniędzy.
Chcesz nałożyć na nią wybuchowe notki? $$$

Proponuję zatem aby łuki można było odsprzedawać po cenie zakupu, a do tego najtańszego dodawać w zestawie przynajmniej 3 strzały.
Nazwa
Takeda
Zasięg
Zależy od rodzaju łuku
Specjalizacja
Łuki / Kusze
Opis Styl walki oparty na percepcji. Podobnie jak w Seido - sztuce Shurikenjutsu - użytkownik specjalizuje się w posługiwaniu bronią dystansową, lecz główną różnicą jest jej rodzaj. Tutaj - w przeciwieństwie do broni miotanej ze stylu Seido - wojownik skupia się na używaniu broni strzeleckich, w szczególności łuku. Dzięki szkoleniu się w tym kierunku użytkownik jest w stanie wykonywać celniejsze strzały z większych dystansów.
Właściwości Użytkownik tego stylu otrzymuje większe szanse na trafienie z broni strzeleckiej.
  • Zasięg oraz siła łuków zależna jest od jego rodzaju.
  • Szybkość pocisku jest zależna od rodzaju łuku oraz jest powiększona o 25% Percepcji użytkownika.
To, że Takeda opiera się na broni, jest fajne i wyróżnia ją na tle innych stylów. To jak najbardziej logiczne, że niezależnie od mojej siły nie naciągnę łuku, czy kuszy ponad możliwości materiału. Mając to na uwadze, wpływ percepcji na szybkość pocisku jest po prostu niepotrzebna.

Na szybkostrzelność wpływa szybkość. Na celność, percepcja. Na zasięg, obrażenia i szybkość pocisku, rodzaj łuku.

Oznacza to zasadniczo brak synergii z tymczasowymi bonusami, ale według mnie nie w tym leży piękno Takedy. Strzelectwo błyszczy w perspektywie efektów, nakładanych na strzały. Coś, do czego odniosę się za chwilę.

Wnioskuje o usunięcie wpływu percepcji, na szybkość pocisku.

Warto zauważyć, że pojedyncza technika własna (łuk z chakry o sile naciągu, zależnej od siły użytkownika), lub jeden własny przedmiot (Jak wcześniej), mogłyby kompletnie złamać ekonomię i obecny system strzelectwa. Myślę, że dobrze byłoby zablokować taką opcję.
Ten segment to pewna wizja, zamiast opracowania. Nie stoczyłem na forum jeszcze żadnej walki i nie do końca orientuję się w zawiłościach rządzącego nim systemu. Mam pomysł, chociaż brakuje mi umiejętności niezbędnych do tego, żeby go opracować. Liczę tutaj na podpowiedzi lub kooperację z bardziej doświadczonymi graczami, ale do rzeczy.

Zestaw technik i / lub przedmiotów związanych z Takedą, jakie miałby wprowadzić zupełnie nowy wymiar pola walki.

Jak? Poprzez nadanie znaczenia strzałom wbitym w teren. Myślę tu o wybuchowych notkach ukrytych wewnątrz strzały. Myślę, o jakiejś mocno osłabionej wersji Tensha Fūin. Myślę o pułapkach zakładanych poprzez układanie strzał w określone formacje (Sprenger z Bleach).

Po co? Żeby przeciwnik musiał wybierać. Musiał obserwować. Załóżmy, że strzelec pojedynkuje się z kimś walczącym wręcz. Na środku pola bitwy są wbite trzy strzały, tworzące trójkąt. Strzelec uparcie stara się ustawiać tak, aby były one pomiędzy nim a przeciwnikiem. Dlaczego? Czy są w nich notki? Czy stanowią element jakiejś formacji? Czy Jedna z nich może mieć w sobie jakąś technikę? Może jest pełna trującego gazu? Może nie? Może to po prostu zwykłe strzały, a strzelec blefuje?

Gdzie znajdują się pociski? Które z nich mogą być pułapką? Gdzie i którędy mogę bezpiecznie przebiec? Zniszczyć strzałę tworząc przejście w potencjalnym polu minowym, czy próbować atakować z dystansu?

Możliwość zastawiania pułapek ze strzał, czy to w formie technik, notek, czy formacji zmieniłoby sposób walki przeciw strzelcom. Zmusiło do zwracania uwagi na wiele elementów. Upodobniło starcie do partii szachów. Oczywiście nie stanowiłoby to większego problemu dla technik sensorycznych. Wszystko musi mieć jakąś słabość.


Jak to zrobić, żeby to zrobić, a żeby przy tym nie było jakoś szczególnie silne?
Nazwa
Shiki
Typ
Karwasz
Styl
Takeda
Rozmiary
Właściciel
Brak
Opis Szeroka, bogato zdobiona bransoleta ze skóry, podszywana złotymi nićmi i wzmacniana kilkoma cienkimi blachami z nieznanego stopu metali (aluminium) między warstwami głównego materiału. Głównym elementem jest złoty pierścień z kryształową igłą przechodzącą przez środek, mającą symbolizować kompas. Jest ona głównym źródłem energii zasilającej Shiki.
Właściwości Hou Yi – użytkownik zyskuje możliwość tworzenia strzał stworzonych z czystej chakry. Musi przy tym być zaawansowanym użytkownikiem Takedy. Strzały są całkowicie materialne i działają jak zwyczajne odpowiedniki. Posiadają jednak możliwości penetracyjne pozwalające na przebijanie się przez defensywy rożnego rodzaju, dodatkowo mogą lecieć dalej niż zwykłe pociski (+25% zasięgu łuku). Strzały rozpraszają się kilka sekund po zatrzymaniu, znikając całkowicie.
Wymagania
Zdobycie
Wyprawa rangi B
Nazwa
Seinaru Dangan
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zasięg łuku + Bonus z Shiki.
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% (za 5 strzał)
Dodatkowe
Posiadanie artefaktu Shiki
Opis I tutaj zaczynają się najpotężniejsze techniki łucznicze. Tym razem jednak użytkownik nie potrzebuje nawet strzał - wykonuje je własnoręcznie, za pomocą własnej chakry uformowanej dzięki specjalnemu przedmiotowi. Shinobi gromadzi swoją energię duchową na uchwycie łuku i przekierowuje ją dłonią na cięciwę, wytwarzając tym samym pocisk z czystej chakry. Strzała taka porusza się z dużą prędkością (większą niż normalna), a dodatkowo posiada większe niż przecięte właściwości penetracyjne. Osłony do rangi B włącznie nie stanowią wyzwania.

To troszeczkę zmarnowanego potencjału. Uważam, że możliwość dobycia chakrowej strzały z kołczanu tak, aby pozorowała zwykłą - sklepową jest bardzo istotna dla skrytego charakteru umiejętności. Ponadto brak możliwości wykonywania swoich najlepszych technik (Ōame -S, Seinaru Dangan, A), bez posiadania dodatkowego przedmiotu, jest trochę słabe.

+ techniki klonowania nie kopiują artefaktów, zatem klony nie mają dostępu do tych technik.

Proponuję dodać aspekt skrytości do techniki i pozbyć się artefaktu:

Nazwa
Seinaru Dangan
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zasięg broni +25%.
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% (za 5 strzał)
Dodatkowe
brak
Opis Tutaj zaczynają się najpotężniejsze z technik strzeleckich. Tym razem użytkownik nie potrzebuje nawet amunicji — wytwarza ją za pomocą własnej chakry. Strzały lub bełty są całkowicie materialne i działają jak ich zwyczajne odpowiedniki. Posiadają zwiększone możliwości penetracyjne (Osłony do rangi B włącznie nie stanowią wyzwania), oraz donośność (+25% zasięgu łuku). Pociski rozpraszają się pięć minut po zatrzymaniu, znikając całkowicie. Strzelec gromadzi energię między palcami, wytwarzając między nimi pocisk z czystej chakry.
Warto zauważyć, że zmieniłem czas rozpraszania się amunicji z kilku sekund, na 5 minut. Ma to znaczenie w perspektywie nowej dynamiki pola walki, o której pisałem wcześniej.


Załóżmy jednak, że artefakt musi być i koniec, kropka. Uważam, że bonusy do zasięgu, czy penetracji osłon powinny być elementami technik. Jako artefakt widziałbym kołczan nieskończoności. Taki, z którego nie tylko można "dobywać" amunicję chakry, ale który służy również jako bezdenny plecak. Tu patrz viewtopic.php?f=54&t=142

Pojemność zwojów w zależności od rangi Fūinjutsu
Fūinjutsu E
Fūinjutsu D
Fūinjutsu C
Fūinjutsu B
Fūinjutsu A
Fūinjutsu S

Pojemność 1000 z możliwością wkładania i wyciągania przedmiotów bez użycia chakry, czy pieczęci. Po prostu wkładasz, albo wyciągasz. Brzmi potężnie, ale to artefakt. One chyba powinny takie być?

Nazwa
Shiki
Typ
Pojemnik
Objętość
220
Właściciel
Brak
[/tname]
Opis Skórzany "pojemnik" służący głównie do przechowywania strzał lub bełtów. Wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałej skóry, dzięki czemu zawdzięcza swoją trwałość i będzie nam służył długie lata. Pomieścić w czymś takim możemy do 20 strzał lub bełtów - stosunkowo ciasno zapakowanych, jednak nie na tyle, by w jakikolwiek sposób ograniczało możliwość szybkiego ich dobycia. Mocowany jest zazwyczaj na plecach lub przy pasie - wszystko przez zastosowanie także wykonanego ze skóry pasa, o stosunkowo sporej długości. Możemy go regulować na tej samej zasadzie, jak odpowiednik najczęściej używany przy opadających spodniach, dzięki czemu absolutnie każdy takowy kołczan będzie w stanie zamontować. Istnieje także opcja jego odłączenia od kołczanu, jeśli byśmy zapragnęli posiadać go przy pasie zamiast na plecach.
Właściwości Hou Yi – użytkownik zyskuje możliwość tworzenia pocisków stworzonych z czystej chakry. Musi przy tym być zaawansowanym użytkownikiem Takedy. Amunicja jest całkowicie materialna i działa jak jej zwyczajne odpowiedniki. Pociski rozpraszają się pięć minut po zatrzymaniu, znikając całkowicie. Dodatkowo wewnętrzna objętość kołczanu wynosi 1000 jednostek. Wyciąganie i wkładanie przedmiotów do kołczanu jest równie proste, jak byłoby w wypadku jego zwyczajnego odpowiednika.
Wymagania
Zdobycie
Wyprawa rangi B
Koncepcja wzorowana na podstawie 2 przedmiotów ze świata Dungeons and Dragons.
https://forgottenrealms.fandom.com/wiki ... of_Anariel
https://forgottenrealms.fandom.com/wiki ... of_Ehlonna

Opis wyglądu przedmiotu tymczasowo pozostawiam skopiowany ze zwykłego kołczanu dostępnego na forum. Poprawię, kiedy znajdę wenę. Podobnie jakościowo opis użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Jest tymczasowy z racji braku pomysłów.
Nazwa
Hijutsu Ishibari
Ranga
B
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zależny od żyłki i kunaia
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%(1/2 za turę)
Dodatkowe W przypadku jeżeli przeciwnik jest silniejszy od nas, wtedy zablokowany jest jedynie przez 1 turę
Opis Technika polega na rzuceniu w przeciwnika kunai z doczepionymi stalowymi żyłkami poprzez które przesyłamy naszą chakrę, która powoduje paraliż przeciwnika. Paraliż trwa do chwili w której skończy nam się chakra bądź wyciągniemy kunai. W trakcie używania techniki nie jesteśmy w stanie wykonywać innych jutsu.
Uwaga Jest to kinjutsu, możliwe do nauki tylko ze specjalnego, zdobycznego zwoju (wyprawa Rangi C) - na świecie istnieją jedynie 3 sztuki zawierające tę wiedzę.
Do strzał i bełtów również da się doczepić żyłkę.

Nazwa
Shuriken Kage Bunshin no Jutsu
Ranga
A
Pieczęci
Wół → Pies → Smok → Szczur → Pies → Świnia → Wąż → Tygrys
Zasięg
Rzutu
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Wymaga znajomości Kage Bunshin no Jutsu
Opis Silne jutsu, zdecydowanie zwiększające ilość naszej broni miotanej - i to w powietrzu! Po rzuceniu w kierunku przeciwnika shurikenów, użytkownik składa pieczęć techniki Kage Bunshin no Jutsu - skutkiem tego jest pojawienie się setek kopii rzuconych broni. Odpowiednio użyte jutsu niemalże uniemożliwia unik (trzeba być naprawdę sprawnym), a także zadaje niebagatelne obrażenia. Można kopiować również inne bronie miotane, jak np. kunaie.
Co ze strzałami? Co z bełtami? Troszkę miłości dla strzelców. Co prawda bardzo podobny (tylko gorszy, bo amunicja spada z góry zamiast lecieć ścianą w kierunku przeciwnika, stanowiąc przy okazji barierę między nim, a strzelcem) efekt ma technika Takedy ragi S, ale o tym później.

Nazwa
Jikukan Kekkai
Ranga
S
Pieczęci
Brak
Zasięg
Dowolny
Koszt
C: 50% | B: 40% | A: 30% | S: 20% | S+: 10%
Dodatkowe
Wymaga znajomości Hiraishin no Jutsu
Opis Rozszerzenie techniki Hiraishin no Jutsu, wymagające znajomości powyższego. Poprzez użycie kunai ze specjalnie przygotowanymi notkami wyżej wymienionej techniki czasoprzestrzennej (bądź poprzez przygotowanie pieczęci Hiraishin w inny sposób) użytkownik jutsu jest w stanie przenieść w dowolne inne miejsce (w którym również są pieczęcie Hiraishin) jutsu oponenta. Można za pomocą tej techniki przenosić również tak silne techniki, jak chociażby Bijuudama.
Strzały! Bełty! Na to też da się nawinąć notkę! <catbongorage>

Jak już wspomniałem, do strzał i bełtów też da się przymocować linkę.
Nazwa
Sōshuriken no Jutsu
Ranga
D
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zależy od długości posiadanej żyłki
Koszt
Brak
Dodatkowe Wymaga broni miotanej (nie kunaia) i żyłki|Podczas wykonywania techniki: +10 Percepcji.
Opis Technika pozwalająca na wprowadzenie elementu zaskoczenia w pojedynku. Użytkownik przyczepia do broni miotanych żyłki, za pomocą których - precyzyjnymi ruchami palców - jest w stanie kontrolować lot oręża. Dzięki temu można na przykład sprawić, że rzucone shurikeny, których przeciwnik uniknął, zaatakują go ponownie, albo broń poleci za róg, gdzie ukrywa się nasz przeciwnik. Skuteczne, lecz wymaga dobrej orientacji w terenie. Na jedną rękę przypada maksymalnie 5 żyłek z małymi broniami lub 1 żyłkę z dużą.
Nazwa
Ōame
Ranga
S
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zasięg łuku + Bonus z Shiki; Obszar rażenia - koło o promieniu 15m
Koszt
C: 50% | B: 40% | A: 30% | S: 20% | S+: 10%
Dodatkowe
Wymaga znajomości Seinaru Dangan i posiadanie artefaktu Shiki. +50 Percepcji.
Opis Najsilniejsza technika łucznicza. Użytkownik, podobnie jak przy Seinaru Dangan, przekierowuje chakrę na uchwyt łuku i wytwarza z niej jeden duży pocisk z czystej energii. Po chwili lotu ta rozszczepia się na dziesiątki mniejszych pocisków, które niczym deszcz spadają na wroga, prawie całkowicie pokrywając sporą połać terenu. Pociski posiadają możliwości penetracyjne, praktycznie wszystkie defensywy rangi B zostają przebite. Uniknięcie tej techniki jest praktycznie niemożliwe, a ona sama jest w stanie podziurawić przeciwnika jak sito. Strzałę należy wypuścić możliwie w górę, by deszcz spadł na oponenta z nieba.
Uh. Yayks. Najpotężniejsza technika strzelecka. Jedyna o randze S. Wymaga artefaktu.

Mocne strony?

Radzi sobie z defensywami o randze B. Podobnie, jak wszystkie techniki bojowe rangi A?
Zasypuje przeciwnika gradem pocisków. Podobnie jak ninjutsu rangi A, lub nawet C!
Daje bardzo fajny bonus do percepcji!! <catlove>
Nazwa
Hitei Musho
Ranga
C
Pieczęci
Połowa pieczęci Barana
Zasięg Max.
5 metrów
Koszt
E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3%
Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań
Opis Specyficzne jutsu, pozwalające nam dość tanio wytworzyć dużą chmarę pocisków. Użytkownik przesyła chakrę do swojej jamy ustnej, a następnie formuje ją w miniaturowe igiełki, które gromadzi w ustach i przełyku. Następnie, po złożeniu odpowiedniej pieczęci, wyzwala wszystkie pociski, kierując je na swojego oponenta. Może nie są wybitnie celne, ale zazwyczaj jest ich na tyle dużo, że na pewno coś trafi - a na penetrację nie mogą narzekać.
Nazwa
Shuriken Kage Bunshin no Jutsu
Ranga
A
Pieczęci
Wół → Pies → Smok → Szczur → Pies → Świnia → Wąż → Tygrys
Zasięg
Rzutu
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Wymaga znajomości Kage Bunshin no Jutsu
Opis Silne jutsu, zdecydowanie zwiększające ilość naszej broni miotanej - i to w powietrzu! Po rzuceniu w kierunku przeciwnika shurikenów, użytkownik składa pieczęć techniki Kage Bunshin no Jutsu - skutkiem tego jest pojawienie się setek kopii rzuconych broni. Odpowiednio użyte jutsu niemalże uniemożliwia unik (trzeba być naprawdę sprawnym), a także zadaje niebagatelne obrażenia. Można kopiować również inne bronie miotane, jak np. kunaie.
Zamysł techniki jest dobry, ale w perspektywie poruszonych tu elementów sugeruję po prostu ją usunąć.
0 x
Awatar użytkownika
Mūnraito
Posty: 181
Rejestracja: 8 lip 2021, o 09:39
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Wysoki, młody, ciemnowłosy mężczyzna o złotych (lub czerwonych) ślepiach i tatuażu na plecach: czarny księżyc i dwie szkarłatne gwiazdy. Zabójczo zwinne palce pogrywające bojowe pieśni na strunie łuku dopełniają dzieła zniszczenia.
GG/Discord: corpus#3610
Lokalizacja: Piltover.

Re: O Takedzie słów kilka.

Post autor: Mūnraito »

Ja tak krótko: wiele z punktów, które poruszasz, najpewniej znajdzie się w zapowiadanym reworku Takedy. Przed Twoim tematem, jakiś miesiąc-dwa temu, był podobny, w który poruszano m.in. sprawę percepcji (moim zdaniem, musi zostać). Myślę, że gdzieniegdzie masz sporo trafnych uwag, ale, tak jak mówię - Twój temat pojawił się w momencie, gdy zapowiedziano już rework Takedy, tak jak i artefaktu, o którym piszesz. Nie mam zamiaru studzić Twojego entuzjazmu, bo fajnie, że masz takie przemyślenia - i one właśnie podyktowały zapewne rework, który jest przygotowywany. Miło, że też zauważyłeś niektóre problemy. Niemniej, poczekajmy na ten rework i wtedy pewnie będziemy mogli dyskutować dalej na ten temat. Pozdrawiam!
0 x
Obrazek
„Mūn must go on!"
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: O Takedzie słów kilka.

Post autor: Kisuke »

Kilka przedstawionych rzeczy ma sens. Niepotrzebne jest nerfienie odnośnie dodatkowego przelicznika z Percepcji.
Natomiast też chciałbym zwrócić uwagę, że dyskusja o Takedzie musi zostać przeprowadzona PRZED, a nie po wprowadzonym reworku. Inaczej gdyby któraś z propozycji miała zostać wprowadzona już po reworku, niepotrzebnie zostanie zrobiona całkiem inna praca. Dodatkowo jakiś zalążek pomysłu może spodobać się komuś odpowiedzialnemu za rework, przez co zostanie lepiej opracowany.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: O Takedzie słów kilka.

Post autor: Jun »

Generalnie zapoznałem się z tematem i zgadzam się, żę Takeda wymaga naprawdę dużo pracy - temat jednak jest trudny logistycznie głównie z tego powodu, że wiele zmian dotyczy nie tylko samej takedy, ale i innych dziedzin, z których Takeda może czerpać. (większość jest skończona i czeka na dodatkowe poprawki)

Pamiętajmy, jednak że technika zrobienia pułapki i zastawienie jej za pomocą strzały to jednak już nie jest takeda. To wykorzystanie strzały jako medium - bo nim notabene może być wiele innych rzeczy.

Wiele z rzeczy, które tutaj opisujesz, nie nadają się na tak zwany "core" takedy a bardziej na specyficzne podejście do walki konkretnego łucznika - nie każdy musi chcieć zastawiać pułapki tego rodzaju i nie do końca powinno się to znajdować domyślnie jako coś przez Takede oferowane. - bo pułapki zakładać może każdy. Nikt jednak nie broni ci tworzyć własnych technik o tym opartych w odpowiednich, interesujących cię dziedzinach. (teraz może być trochę trudno i tak, ale w żywiołowych raczej bez problemu) Problem główny takedy polega jednak na tym, że nie oferuje ona nic bez wkładu dodatkowego w inne dziedziny.

Artefakt - będzie musiał przejść zmiany, bo jego istnienie blokuje jakiekolwiek sensowne zmiany dla takedy.

Kilka technik, o których wspomniałeś - one przejdą swój rework gdy przejdziemy do poprawiania dziedziny ninjutsu - ale dzięki temu, że zwróciłeś na nią uwagę, prawdopodobnie zwrócę na nie uwagę szybciej - przy samych poprawkach do Takedy.

Kwestia łuków/kusz - oczywiście w pełni się zgadzam, obie bronie powinny być brane pod uwagę - nie są, nie wiem dlaczego, ale na pewno będą.
Kwestia samego sposobu przeliczania - pewnie będzie to delikatnie bardziej skomplikowane, ale na pewno styl nie będzie gorszy od innych, które istnieją i będą na forum poprawione.

Co do ekonomii takedy - Tak, tutaj trzeba będzie coś pomyśleć, ale nie są to duże zmiany i raczej bez problemu idzie coś zrobić prostego :)
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: O Takedzie słów kilka.

Post autor: Moderator »

Takeda właśnie przeszła rework. Spora część rzeczy zastosowała odzwierciedlenie w tych zmianach.
1 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości