"Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Rzeczy z bety udostępnione do wglądu użytkowników. Wszelkie pytania można zadawać na PW.
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

"Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Wielki przegląd działu Mechanika rozgrywki. Metodą gumowej kaczuszki, chciałbym przedstawić i spisać swoje ostatnie przemyślenia, dzieląc się z nimi z ogółem. Zastanawiałem się czy nie pogrupować tego w jakieś bloki tematyczne ("jest ok", "możliwe poprawki", "jestem ciekaw waszego zdania", "do zrobienia KIEDYŚ" etc), ale ostatecznie zachowałem po prostu oryginalną kolejność taką jak jest w dziale.

Listy i przesyłki
Wiedza postaci
Wojna
Chakra, Żywioły Chakry, Kontrola Chakry
Infobrokerzy i poszukiwanie przestępców
Notki wybuchowe
Style walki
Przeszczepy i eksperymenty
Rody i Szczepy
Progi Atrybutów
Dziedziny i Jutsu
Antidota i trucizny
Ukrywanie treści [bbcode]
Umiejętności wrodzone i nabyte
Ranga postaci
Punkty Historii

Disclaimer:
To zbiór moich myśli w celu zebrania ich do kupy i konkretniejszego przyjrzenia się danym tematom. Nie jest to do końca przeanalizowane pod każdym kontem, a jedynie próba zebrania możliwych bolączek. Nie konsultowałem tego
z nikim (a tym bardziej z resztą administracji) i są to jedynie moje spostrzeżenia.
Bardzo chętnie dowiem się jakie jest wasze spojrzenie na tematykę uproszczania. Jak podchodzicie do tych samych spraw co ja. A nawet to co jeszcze innego zauważacie, że jest po prostu upierdliwością, zamiast ciekawym elementem rozgrywki na forum
1 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Pójdę za ciosem i także tutaj dorzucę kilka myśli. Jeśli coś pominęłam, to znaczy że nie mam zdania.

Listy i przesyłki - zbędne, ale nie wyrzucać! Ileż podobnych zagwozdek mają gracze tylko dlatego, że świat SW to inna rzeczywistość od naszej. Sprawdzić, odchudzić z grafomanii (jeśli taka jest) i przenieść do fabuły i realiów. Choćby wrzucić w inny temat. Choćby w spoiler.

Wiedza postaci - przez lata gry używałam "wiedzy" tylko w chwilach bardzo dużej inwencji własnej i zawsze był to fabularny smaczek, a nie nic mechanicznego. Może te kafelki coś zmienią. W tej chwili to pusty temat straszący nowych swoją obszernością.

Wojna - ma wady (nie miejsce to by się o nich rozpisywać), ale... to fajny motyw. Wg mnie to alternatywa dla eventu i decyzje o wojnie podejmowałabym na podstawie tego jak mają wyglądać przyszłe eventy.

Chakra, Żywioły Chakry, Kontrola Chakry- za dużo treści, ale sam tekst nie jest zły. Wrzuciłabym lwią część w spoilery albo podzieliła na dwa tematy, z czego tu zostałaby część mechaniczne, a do fabuły i realiów przeszłaby cała ta otoczka i opis chakry.

Infobrokerzy i poszukiwanie przestępców - delete i to bez zastanowienia. To co w teorii mieli dawać infobrokerzy mogą dawać misje lub przygody.

Przeszczepy i eksperymenty - materiały na przeszczep zdobywane w wyprawach, to dla mnie dosyć oczywiste. Ew. ograniczenia? Czemu nie, ale jakie konkretnie to nie wiem. Wg mnie, skoro dotykamy takich fundamentów forum to na eksperymenty i pasożyta nie ma teraz czasu. Zwłaszcza, że to nie dotyka żadnego gracza.

Rody i Szczepy - przenieść do fabuły i sprawić, by był bardziej czytelny. Wszystko na forum tak ładnie w tabelkach, a tego po prostu się nie da czytać.

Progi Atrybutów - odniosę się tylko do opisówek. Odchudzić z popisów językowych, zespoilerować. Ale nie usuwać!

Dziedziny i Jutsu - ja bym chyba zostawiła ten rosnący koszt otwierania kolejnych dziedzin. Jeśli ma to zniknąć, to może warto pozwolić też na otwieranie wszystkich żywiołów. Nic o co będę walczyła, ale sama zdecydowałabym "albo-albo".

Umiejętności wrodzone i nabyte - wiem, że nie wolno nam czerpać z prac Inosia, ale jego wizja UW/UN była dużo, dużo atrakcyjniejsza niż obecna. Mimo wszystko widziałabym tutaj zmiany nie tyle takie same, ale jednak idące w stronę "rozcieńczenia" UW/UN i możliwości wyboru kilku. Więcej UW/UN, więcej wyboru, więcej funu. O to chodzi.

Ranga postaci - zawsze patrzyłam na rangi i chciałam awansować. Widziałabym tam jakiejś fabularne smaczki, które można by wykorzystać w swoich misjach czy fabułach.
0 x
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Mujin »

Chciałem w sunie dodać jedynie kilka rzeczy z tych wymienionych

Listy i przesyłki - popieram Rikę

Wiedza postaci - jeśli wiesz co dany klan robi to w teorii możesz wziąć pod uwagę jego techniki podczas swoich ruchów w walce. Ale na pewno przydałoby się odchudzenie.

Wojna - lepszy taki format wojen niż jeden event z jedną wielką bitwą jak to było na przykład z Uchiha vs Reszta Świata. Format dość unikalny więc ja bym zostawił (wcale nie dlatego że ja to wymyśliłem).

Chakra, Żywioły Chakry, Kontrola Chakry- do odchudzenia.

Infobrokerzy i poszukiwanie przestępców - to mimo wszystko dość wyjątkowy element realiów, więc wrzuciłbym go właśnie tam. Od strony mechanicznej infobrokerzy i tak nie funkcjonują

Przeszczepy i eksperymenty - Pasożyta i eksperymentów i tak nikt nie chciał, mimo że była to ciekawa opcja to jednak absolutnie zależna od widzimisię WT. Czyli wadliwa u samych podstaw. To stawianie swojej postaci na WT, czego nikt rozumny nie chce robić. Dla nowych przekombinowane, starzy nie chcą ryzykować gniewem <wstaw nazwę głównej szychy w WT>. Imo do wywalenia.

Przeszczepy - mi najbardziej zależy na zdjęciu tych drakońskich kar do uczenia się przeszczepionych dziedzin. 50% dla pierwszego i 100% dla drugiego to jest chory żart i to jest największą bolączką, na równi z pozyskiwaniem genów.

Style Walki - gorąco zachęcam do propozycji Yamiego w tym temacie. Czyli - usunięcie statów z technik i wsadzenie ich do stylów. Co do daje? Yami podsumował - mniej ruchów tworzonych dla samych statystyk. Dzięki temu techniki Tai/Buki mogłyby faktycznie coś robić unikatowego, czego nie dadzą ci surowe staty.
1 x
Awatar użytkownika
Haruzen
Posty: 598
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:31
Multikonta: Harikido

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Haruzen »

Wojna - w temacie jest zastrzeżone (albo kiedyś było, nie chce mi się teraz tego wertować), że poszczególne zasady każdej wojny mogą się różnić, ze względu na specyfikę danego konfliktu... No właśnie, może zacznijmy o tym pamiętać. Niech wojny będą solidnie zaplanowane tak, aby każda od siebie jakoś się różniła (pora roku, teren, uwarunkowania polityczne etc) i niech ma to przełożenie na mechanikę. Różne bonusy misji, albo jakieś ekstra nagrody, czy sugestie do sposobu prowadzenia misji (np konkretni przeciwnicy etc). Warto też pamiętać o robieniu szeregu zadań specjalnych w trakcie wojny tak, jak np było to przy Aburame-Nara, a przy Uchiha vs świat zostało zapomniane.

Chakra, Żywioły Chakry, Kontrola Chakry - o ile pamiętam, te tematy kiedyś były osobno, tylko ktoś z poprzedniej władzy uznał, że to słaby pomysł. Rozdzielanie tego teraz ponownie wydaje mi się kręceniem się w kółko. Warto jednak faktycznie być może oddzielić opisówkę od mechaniki i te pierwszą przerzucić do realiów.

Style walki - zgadzam się z Mujinem, Yami miał fajny pomysł.

Progi Atrybutów - wrzucenie opisówki w spoilery to minimum. Przy okazji jednak bym to wszystko przepisał, bo są tam jakieś głupotki z porównywaniem danego progu do naszej rzeczywistości, np zawodników olimpijskich. To jest... od dawna już nieadekwatne. Wiem, że raczej nie chcemy się bawić w ustalanie ile siły udźwignie jaki ciężar etc, więc tym bardziej operujmy tylko w obrębie wewnątrzforumowych cyferek, bez niepotrzebnego mieszania z odwołaniami do naszego swiata.

Dziedziny i Jutsu - imo wywalenie kary za ilość dziedzin niewiele zmieni. Zbyt mało mamy postaci, które mają na tyle ph, aby było dla nich sensowne otwieranie ich tak wielu. W dodatku wszyscy wiemy, że najbardziej opłaca się specjalizować i nie wiem dlaczego ktoś widzi w tym problem. Sama zmiana w tym miejscu jednak niczego nie zmieni, dlatego w gruncie rzeczy jest mi ona obojętną.
Jeśli chodzi o treningi... Rozumiem problem, że i tak nie płacimy ph za techniki, więc dlaczego mamy mieć je za darmo, ale tak naprawdę kończy się to tylko bezsensowną grafomanią w przydługich treningach. Poszedłbym jednak na kompromis i ewentualnie skrócił treningi. No i na pewno nie czepiał się ich tak mocno, jak to Sandały lubiły.

Przeszczepy i eksperymenty - poprę tutaj Mujina, że raczej koszty rozwoju i technik przeszczepowych są istotniejsze do zmiany, niż łatwość w pozyskiwaniu surowców. Afery przy przeszczepach wynikają imo z nadużyć byłej administracji oraz graczy, którzy robią dramy przy śmierci postaci. Nie chcemy chyba jednak wprowadzać nieśmiertelności postaci. Unikanie za wszelką cenę walk pomiędzy graczami to imo zły pomysł i o ile może nie zachęcałbym do naciskania na pvp, tak nie bałbym się tego pvp. Jeśli natomiast chcemy mieć więcej przeszczepów, to warto by powciskać więcej istotnych npców, do których gracze będą mieli dostęp (i być może wyprawy na nich, jednak raczej z jednego npca dałbym możliwość zrobienia tylko jednego przeszczepu [dwóch jeśli mowa o dou]). Wiem, że takich npców fabularzy trochę mają i zdaje się, że obecnie na eventcie są oni fajnie używani (wybaczcie średnio śledzę) i szedłbym dalej tą drogą.
Doprecyzowanie co w przypadku mieszanych dou imo jest super istotne, podobnie jak fakt, czy i które dou powinny być stale odpalone, a które nie. No i błagam, nie idźcie tutaj drogą, którą wybrała Koala...
Eksperymenty... nigdy nie byłem fanem...
1 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Ok, pozwoliłem sobie zebrać dotychczasowy feedback w skróconej formie, na kilka z pomysłów odpowiadając, z innymi się nie zgadzając.
Będę się zabierał za poprawki do wskazanych tematów (priorytetów obecnie jeszcze nie ustaliłem) i wrócę gdy coś przygotuję.
ALBO gdy ktoś jeszcze zechce się podzielić swoimi przemyśleniami i pomysłami. Do czego szczerze zachęcam.
Pomniejsze zmiany będę przedstawiałtutaj, większe zmiany chyba przeniosę wtedy do osobnego tematu.

Listy i przesyłki
Wiedza postaci
Wojna
Chakra, Żywioły Chakry, Kontrola Chakry
Infobrokerzy i poszukiwanie przestępców
Style walki
Przeszczepy i eksperymenty
Rody i Szczepy
Progi Atrybutów
Dziedziny i Jutsu
Umiejętności wrodzone i nabyte
Punkty Historii
1 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Co do dziedzin: To można mieć aż tyle? :o Ja byłem przekonany, że skoro tabelka ma dziewięć kolumn to tyle można mieć dziedzin max. Czyli rozumiem, że ta tabelka jest z prawej strony otwarta?
Generalnie popieram pomysł niekarania wszechstronnych, jest to całkowicie zbędna rzecz. Co do innych rzeczy wypowiem się później jak przemyślę.
0 x
Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Ichirou »

Pozostałe punkty jak dla mnie są w porządku lub po prostu mogą być, ale głównie razie mnie to:
Przez taki ruch coś, co powinno być czymś unikalnym i rzadko spotkanym, stanie się rzeczą powszechną, a zdobycie któregoś z doujutsu będzie po prostu jednym z punktów do odhaczenia na ścieżce rozwoju postaci, tak jak np. UN, tylko że o wiele użyteczniejsze. Bo nie oszukujmy się, zdecydowana większość, albo i nawet wszyscy w takiej sytuacji pójdą po prostu po któreś z oczu, bo to one są najbardziej opłacalne z przeszczepów.
Nie chcę sobie nawet za bardzo wizualizować sytuacji w których spotykają się jakieś postacie z różnych stron świata i obie mają przeszczepionego byaka. XD
Obniżenie kosztów czy to w chakrze, czy w PH za rozwój byłoby jeszcze ok. Albo obniżyć koszty tylko w przypadku KG, a doujutsu zostawić podwyższone, jako że te dają większe korzyści.
Może lepiej byłoby pójść w innym kierunku i podziałać coś bardziej z pulą ważnych NPC, jako że od tych przecież też można obecnie zdobywać materiał. Mamy liderów klanów i organizacji, do tego pojawiają się jakieś ważniejsze postacie na eventach, no i jest jeszcze kwestia książki bingo, która co prawda obecnie nie działa, ale daje jakąś furtkę.
3 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Mujin »

@Ichirou,

Okej więc jeśli chciałbym sobie znaleźć materiał to musiałbym pójść po jakiegoś ważnego NPC sobie wziąć. Z listy bingo, ważnych NPC (której to listy nigdzie nie ma aktualnie, ale zakładam że będzie) albo liderów z 3-5k PH i obstawą silniejszą niż on sam. W jaki sposób trzeba by zdobyć te geny od tych NPC? Na wyprawie. Więc ostatecznie wychodzi na dokładnie to samo, co było zaproponowane. Poza tym że w puli ważnych NPC może nie być kogoś w twoim przedziale PH albo z klanu którego chcesz. Więc jeśli chciałbyś Kagyua, a jedynym NPC na liście jest Shirei-kan, to sorki. Ni ma dla ciebie przeszczepu. A dla innych są. Wybitnie sprawiedliwa sytuacja.
Zapominasz że nadal trzeba będzie posiadać wiedzę o przeszczepach + znaleźć medyka. Samo zdobycie materiału jest najbardziej problematycznym krokiem, ale nie jedynym. A że medyków przeszczepowych nie ma aż tak dużo no to nadal trzeba robić coś więcej. Ale jeśli tak bardzo boisz się dominacji dojutsu to mogą faktycznie mieć większe koszta rozwoju, jak aktualnie ma wszystko. A całej reszcie je zdjąć.

Tego drugiego argumentu nie za bardzo rozumiem? Dwie postacie z różnych stron świata mają ten sam przeszczep? Co jest w tym nie tak? Zupełnie jakby do tej pory nikt nigdy nie robił przeszczepów tego samego Dojutsu i pochodził z innych krain. Karygodna sytuacja.
1 x
Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Ichirou »

Nie będę się rozwijał - jestem po prostu mocnym przeciwnikiem robienia z przeszczepów jakiegoś ogólnodostępnego bonusiku typu UN czy ciężarów do zdobycia na wyprawce. W praktyce i tak rzucą się wtedy na dou w pierwszej kolejności forumowe koksy i każdy będzie latał z wizją 360 stopni wokół siebie, w tym i pewnie ja, bo czemu miałbym być wtedy gorszy. Niby fajnie, ale tak w zasadzie to jednak karykaturalnie.
Na obecnym etapie forum nie ma większego problemu w znalezieniu medyka do zrobienia przeszczepu.
I tak. Według mnie karygodna sytuacja jeżeli z rzadkości przejdzie to w powszedniość. XD
2 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2725
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Tsukune »

To może zrobić tak z tym punktem o przeszczepach iż na wyprawie zdobędziesz takowy ale będzie on działał w "gorszy sposób" coś np: normalnie od gracza możesz sobie otworzyć cały jak masz PH itp itd...a w tym wypadku mógłbyś mieć tylko rangi D lub max C i tylko zasięg. Żadnych technik itp itd etc...przy przeszczepie np: klanu drewniaków po prostu dostawałoby się za "darmo" sution lub drugi żywioł którego nie posiadamy...ale tylko np: na D a kolejny rozwój byłby droższy ? np: chcąc otworzyć na rangę C żywioł poza standardowym kosztem jak za otwarcie żywiołu dopłacamy 50 ph i tak do każdego rozwoju...ale to tylko taki głupkowaty pomysł nic więcej
0 x
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Arino »

Ta przydałoby się by weszło to z poprawkami dla jednej z mafii (Rodzina Yoshida...)
Zwłaszcza iż obie rzeczy są całkowicie bezużyteczne praktycznie i nikt praktycznie z nich nie korzysta.
Polecam też uporządkowanie myśli "Wyprawa po wiedze Fabularną".


I ps.
Mi pisanie treningów nawet się podoba :3 daje dodatkową okazję solo do rozwijania fabularnie postaci >.>
0 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Przeszczepy i eksperymenty
Wiedza postaci
1 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Każdy ma inną optykę, ale z mojego punktu widzenia minusów polowania na graczy w celu zdobycia przeszczepu jest tak wiele, że nawet bym się nie zastanawiała i wprowadzała wyprawy po nie. W tej chwili każdy może zrobić wyprawę po pakt albo super artefakt i na ten moment nie widzę, by każdy biegał z takim bajerem. Pamiętajmy też, że świat SW jest wielki, a graczy raptem garstka i nie wiem czy byłby to problem, gdyby większość naszych postaci miała coś ekstra. Ale załóżmy, że graczy przybędzie i powszechność wspomagaczy zacznie stanowić problem. Co można zrobić, żeby temu zapobiec? Widzę dwie opcje:

1. Wyprawa po oczy o rangę wyżej niż inne wyprawy po geny.
2. Zreworkować cały system wzmocnień i uwzględnić w nich przeszczepy.
1 x
Awatar użytkownika
Minako
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2022, o 13:56
Wiek postaci: 26
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - Długie, brązowe włosy
- Błękitne oczy
- Śniada skóra
- Malowane wzorki na dłoniach
Widoczny ekwipunek: - Kabury na udach
- Ochraniacz na czole
- Rękawice bez palców z blaszkami
- Srebrna odznaka na szyi
Multikonta: Rida

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Minako »

Dobra, wrzucę to co zaproponowałam na SB, żeby nie zginęło. Oczywiście jestem przeciwna temu, żeby zdobywać przeszczepy na wyprawie, bo to nie jest bonus kalibru ciężarki i zwoje i zgadzam się z wypowiedziami Ichira tam wyżej. Moja propozycja jest następująca. Skoro CSy i Demony można zdobyć na evencie za zasługi, to niech tak samo będzie z przeszczepami. Dzięki temu prowadzący wydarzenie, ma wgląd w to, kto zasłużył i może mu w jakiś sposób podsunąć potrzebne komponenty od jakiegoś NPC. Kwestia dogadania się. Dzięki temu dostajemy drugą furtkę na zdobycie przeszczepu, bez konieczności polowania na graczy.
1 x
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2725
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: "Wielkie" porządki - uproszczenie/poprawienie/czyszczenie/usuwanie

Post autor: Tsukune »

co do przeszczepów możnaby też dać "limit" jak to w klanach Coś w stylu tylko 6 przeszczepów shara a następne tylko od real graczy lub coś w tym stylu. Taki prosty pomysl
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publiczna beta”

Użytkownicy przeglądający to forum: Ren, Uguisu i 3 gości