Obrzeża osady

Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Obrzeża osady

Post autor: Ōkami »

0 x
Awatar użytkownika
Sayona Kidori
Gracz nieobecny
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2020, o 14:05
Multikonta: -

Re: Obrzeża osady

Post autor: Sayona Kidori »

Cała ta historia miała tyle różnych zawijasów, że Sayona sama nie była pewna, która jej część była ważna, a która nie. Płachta, która pozwala przejść trójce podobno zwykłych rolników przejść przez Tajemniczy Las?? Dziwny Senju ukrywający swoją twarz, mieszkający poza Shinrin? Zagadkowe nasiona z Tajemniczego Lasu? Zbyt wiele było znaków zapytania by zostawić tą sprawę ot tak sobie, zwłaszcza gdy zauważyła jak w zorganizowanym pośpiechu za trójką rusza znany jej z widzenia Senju. Czy to mógł być przypadek? Zapewne mógł, Hayashimura była sporym miastem, ale przecież nie jakimś olbrzymim, można się spotkać dwa razy i jednego dnia, ale za wiele tutaj się tak składało.
Idąc tym tokiem rozumowania, Sayona nieco zdziwiona ruszyła za poparzonym mężczyzną, zastanawiając się co on u licha robi. Po co miałby śledzić jakiś rolników? Może te ich nasiona były naprawdę takie cenne, że warto mieć na nich oko? Nie wydawali się podejrzani, ale z drugiej strony, jakie ona mogła mieć doświadczenie w ocenianiu tego? Zwykły Doko po kilku prostych misjach? Żadne. Ale ciekawość zwyciężyła.
Po dotarciu do granic osady została jednak postawiona przed kolejnym wyborem, bowiem Senju, który jak sądziła, śledził trójkę zaczął iść gdzieś w las. Kidori przystanęła, skonfundowana. Czyżby naprawdę wyciągnęła zbyt pochopne i za daleko idące wnioski? Ale.. Podrapała się po tyle głowy, burząc włosy jeszcze bardziej niż zazwyczaj, sama już nie wiedziała co ma o tym myśleć. Ruszyła dalej za poparzonym w las, ale jakoś bez przekonania, bardziej na ten moment by robić cokolwiek niż uznając go za specjalnie podejrzanego. Nawet nie zamierzała się jakoś ukrywać, bo i po co? Ot, będzie miała chociaż spacer zaliczony.
0 x
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Obrzeża osady

Post autor: Ōkami »

0 x
Awatar użytkownika
Sayona Kidori
Gracz nieobecny
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2020, o 14:05
Multikonta: -

Re: Obrzeża osady

Post autor: Sayona Kidori »

Sayona poszła za nieznanym Senju raczej z potrzeby zabicia nuda niż dlatego, że czuła, że rolnicy potrzebują pomocy i ochrony, by nie uszlachetniać za bardzo jej zamiarów. Była typem osoby, która wtykała nos nie w swoje sprawy nawet nie z potrzeby udzielenia im pomocy czy szukając jakiegoś uznania, jako motywacja zupełnie wystarczyło jej nieco zamieszania i rozrywka. Dlatego zawsze można było na nią liczyć jeśli chodzi o wskoczenie prosto w sam środek jakieś afery! Nie wiedziała, czy to czy ją lepszą kunoichi czy gorszą, ale na pewno nie sprawiało, że była ostrożna.
Nawet teraz szła za mężczyzną, ale w zasadzie nie ukrywała się za bardzo, bo i po co? Praktycznie szła sobie za nim bez powodu, spacerowała sobie po lesie bez większego celu, a jak ją zauważy, to co? Przecież spacerków nikt jej nie zabronił. Jednakże niedługo po tym okazało się, że łażenie za nim jednak do czegoś doprowadziło. Widząc, że w jego stronę wybiega nieco znajoma dwójka dzieciaków, Sayona wskoczyła za najbliższe drzewo, kryptycznie wyglądając zza niego, obserwując to dziwne spotkanie.
No tego się definitywnie nie spodziewała, to wyglądało jak jakaś zmowa! Płaci im za coś, z jej perspektywy wyglądało to tak, jakby płacił im za to, że zrobili ten numer z końmi! Ale po co im płacił skoro sam potem zareagował i powstrzymał zamieszanie zanim się na dobre zaczęło? By się jakoś wykazać? Miało to jakiś sens, ale było zachowaniem dość szczeniackim.. No i przed kim chciał się wykazać, przed stajennym? Ruda głowa Sayony była za mała by rozwiązać to czystą dedukcją, już czuła jak niemal jej paruje od tych wszystkich pytań. Na szczęście, odpowiedzi na nie znajdowały się też przed nią! Bez większego namysłu młoda Senju wyszła zza drzew, ruszając prosto w stronę starszego kolegi, zaplatając ręce na piersi.
- Nieładnie namawiać dzieci do psot, a nawet im za to płacić - rzuciła mu od razu bez wstępu, choć nie wyglądała na złą. Zaciekawioną, owszem, nawet zaintrygowaną. Głowę lekko przechyliła w lewą stronę, patrząc na niego z zainteresowaniem.
- Tylko tym bardziej nie rozumiem po co to wszystko - dodała, marszcząc brwi. Nawet nie myślała o tym, że może być w jakimś niebezpieczeństwie. Była przecież w Shinrin, a mężczyzna, nawet jeśli robił jakieś dziwne, niezrozumiałe rzeczy, nadal był Senju. Przez jej głowę nie przecisnęłaby się myśl, że inny Senju, mieszkający w ich prowincji, miałby jej zrobić jakąś krzywdę, to było naprawdę jej zdaniem niemożliwe.
0 x
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Obrzeża osady

Post autor: Ōkami »

0 x
Awatar użytkownika
Sayona Kidori
Gracz nieobecny
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2020, o 14:05
Multikonta: -

Re: Obrzeża osady

Post autor: Sayona Kidori »

0 x
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Obrzeża osady

Post autor: Ōkami »

0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Obrzeża osady

Post autor: Uzumaki Hibana »

Shari
Gospodyni
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Obrzeża osady

Post autor: Yari »

Na szczęście właścicielka karczmy była w stanie pokazać mi miejsce, w którym mieszkał podejrzewany przez nas o kradzież torby chłopak. Co prawda zapewniała, że chłopak jest niewinny ale póki sprawa nie zostanie wyjaśniona do końca wolałem nie podejmować jednoznacznych wniosków. Ruszyłem w stronę, którą wskazała kobieta a nieszczęsna ofiara kradzieży poczłapała za mną.

Kiedy trafiliśmy na miejsce dzięki wskazówką kobiety początkowo nie mogłem dowierzyć własnym oczom. Ten dom nie wyglądał na dom złodzieja a wręcz przeciwnie - wyglądał jakby mógł stać się ofiarą kradzieży. Kiedy zastanawiałem się od czego zacząć dostrzegłem kobietę pracującą w ogrodzie i dzieci bawiące się za domem. Ciekawe czy jednym z nich jest chłopak który zabrał torbę... Trzeba to wyjaśnić. Podszedłem do kobiety i pokrótce przedstawiłem jej sprawę w jakiej przybywam, a także to czego dowiedziałem się od właścicielki karczmy.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Obrzeża osady

Post autor: Uzumaki Hibana »

Shari
Gospodyni
Pani Maki
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Obrzeża osady

Post autor: Yari »

Kiedy tylko przedstawiłem sprawę kobiecie ta kazała uciekać chłopakom, a następnie chwyciła mnie za rękaw i zaczęła mnie przekonywać, że złodziej, którego wychowała tak naprawdę jest dobrym chłopakiem. W takiej sytuacji nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać z jej naiwności. Niemniej jednak przede wszystkim nie mogłem dopuścić do tego, by chłopak wymknął się razem ze swoim łupem. Jednak nie zamierzałem zostawić również kobietę bez nadzoru. Nie wiedziałem przecież co nowego mogło jej strzelić do głowy.
-Pilnuj jej! - krzyknąłem do mojego klienta po czym puściłem się biegiem za chłopakami.
A to parszywi złodzieje! Jeszcze w biegu przeszukiwali swój łup! Na moje szczęście byłem szybszy nawet od wysportowanych ludzi więc chłopcy dodatkowo obciążeni łupem i przeszukujący go w biegu nie powinni stanowić dla mnie jakiegokolwiek problemu i niebawem powinienem ich dopaść.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Obrzeża osady

Post autor: Uzumaki Hibana »

Shari
Gospodyni
Pani Maki
chłopiec
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Obrzeża osady

Post autor: Yari »

Początkowo nie mogłem uwierzyć w to co usłyszałem. Nie dosyć, że ten chłopak ośmielał się grozić dorosłym - w tym shinobiemu - to jeszcze dodatkowo jego groźby nie mogły mieć żadnego pokrycia w rzeczywistości. Początkowo chciałem po prostu wyrosnąć gałąź za plecami chłopaka i wyrwać mu nią pakunek z ręki ale porzuciłem ten zamiar. To, że odważył się grozić osobie, która go przewyższa pod każdym względem musiało wynikać z ostatecznej desperacji chłopaka. I musiałem mu to wytłumaczyć.
Niemniej zaskoczyła mnie reakcja mężczyzny, który padł ofiarą kradzieży. Ten zaczął płaszczyć się przed chłopcem starając się uratować swój pakunek - cokolwiek się w nim znajdowało. A sądząc po jego reakcji było to coś bardzo cennego. Będę musiał to sobie z nim wyjaśnić w przyszłości ale teraz najważniejsze było odebranie paczki chłopakowi. Podniosłem ręce do góry i zacząłem mówić.
-Spokojnie. Zastanów się i nie pogarszaj swojej sytuacji. Jestem shinobi i prawdopodobnie zdążę odebrać ci ten pakunek zanim wpadnie do wody. Zresztą nawet jeśli wpadnie do wody i jest na tyle ciężki, by utonąć to jest to kanał a nie rzeka. Nie ma tu rwącego nurtu i nurkowie wyłowią go bez trudu tak więc czy utopisz pakunek czy nie wychodzi na jedno - jedyne co tym osiągniesz to wydłużysz nam pracę. No i jak już wspomniałem pogorszysz swoją sytuację. Oddaj tę rzecz i wytłumacz się czemu ukradliście torbę?
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Obrzeża osady

Post autor: Uzumaki Hibana »

Shari
Gospodyni
Pani Maki
chłopiec
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Obrzeża osady

Post autor: Yari »

A to wredny, mały padalec. Zamierzał zniszczyć pakunek. Nie mogłem mu na to pozwolić. Niemniej powiedział pewną rzecz, która mnie zaciekawiła. Zostanie bohaterem? Przeklęta Amateratsu? Oj będę sobie musiał poważnie porozmawiać z moim zleceniodawcą kiedy już to wszystko się skończy. Jednak teraz musiałem ratować pakunek. Do głowy przyszło mi nietypowe rozwiązanie - Kawarimi no Jutsu, które jednak w tym wypadku miało uratować nie mnie ale podmienioną ze mną rzecz. Kiedy chłopak podniósł pakunek szybko wykonałem potrzebne pieczęci skacząc w kierunku zleceniodawcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zajmę miejsce Amateratsu a ona poleci prosto w ręce swojego prawowitego właściciela.
  Ukryty tekst
0 x
Zablokowany

Wróć do „Lokacje”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości