Raijin no Ken (雷神の剣)

Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Kakita Asagi »

Nazwa
Raijin no Ken (雷神の剣)
Typ
Ostrze długie
Styl Chanbara
Rozmiary
Właściciel -
Opis Broń z pozoru niepozorna – jest to bowiem przypominająca ceremonialne berło rękojeść, której jeden koniec przypomina głowę owada o rozwartych żuwaczkach, natomiast z drugiej strony znajduje się ażurowe wykończenie przypominające serce. Całość wykonana jest z nieznanego, idealnie wypolerowanego ciemnego metalu i wydaje się być pusta w środku, ale to tylko pozory…
Właściwości Raijin no Ken – prawdziwa natura tej broni objawia się po przelaniu na nią chakry użytkownika, która ogniskowana jest w długie na około 90 centymetrów, szerokie złote ostrze wykonane z czystej energii elektrycznej, któremu towarzyszy dźwięk przypominający bzyczenie.
Tak stworzone ostrze zachowuje wszelkie właściwości zwykłego miecza – jest stanie ciąć obiekty materialne (z wyjątkiem metalu), jednakże w przeciwieństwie do typowej broni, pozwala na bezpieczne blokowanie technik Raitonu do B włącznie, oraz przecinania tworów z czystej chakry (do rangi A włącznie). Ponad to, za koszt dodatkowej chakry posiadacz Raijin no Tsurugi może porazić trafionego mieczem przeciwnika wyładowaniami elektrycznymi które otaczają jego ciało pod postacią złotych błyskawic.
  • Stworzenie ostrza – 10% chakry na turę
  • Porażenie przeciwnika – 5% chakry, odpowiednik jutsu Raiton rangi C
Dodatkowe Ostrze może ulec złamaniu – jeśli pierw zastosuje się na nim w ten sam punkt pierw silną technikę penetracyjną Raitonu (minimum rangi B), a następnie kolejna o dużej sile uderzeniowej (minimum ranga A). Wtedy konieczna jest wyprawa rangi B celem znalezienia kogoś, kto naprawi miecz.
Wymagania
Zdobycie
Wyprawa A
Ok, w oryginale wydaje się, że sam miecz nie ciągnął w ogóle chakry od użytkownika i działał sam z siebie, więc uważam, że trzeba tutaj nadać jakieś inne ograniczenia. I sądzę, że w przeciwieństwie do Hiramekarei’a powinna być to stała opłata za właściwość ostrza, tak jak w przypadku Kiby czy Kusanagi no Tsurugi.

Źródła:
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Jun »

Co ja ci mogę powiedzieć Kakit. Sam chciałem byś próbował. Od siebie dodam w tym przedmiocie to, że dostosowałbym otwieranie/zamykanie od niewielkiej ilości chakry, po prostu. Samo zadanie porażenia liczyłbym jako technikę rangi C o mniejszym koszcie.

W końcu po coś musi się opłacać zdobywać przedmioty, prawda? [zwłaszcza, że raiton możesz sobie rzucić od tak i bez pieczęci normalnie]

Myślę, że jest w stanie "ciąć" metal tak samo jak każdy inny miecz <happypepe>
Blokowanie technik Raitonu rangi B to jednak trochę dużo, dlatego tutaj zastąpiłbym to po prostu możliwością pochłonięcia takiej chakry w celu wykonania darmowego ataku raitonowego. ( i uniknięcia, ograncizenia potencjalnych obrażeń. No chyba, że wystawisz miecz i jakoś się schowasz unikając jej. Wystarczy w końcu zetknicie jedno z drugim )
Przecinanie tworów z czystej chakry - czyli jakiej? Chodzi fale katonowe, czy inne techniki? Myślę, że to wymagałoby wykonania ataku z użyciem "raitonowej techniki" zawartej w broni. No i zaaplikowałbym tutaj, że przeciąć można techniki do rangi A, ale z zastrzeżeniem, że ma tutaj znaczenie siła/słabość wobec żywiołu. Czyli A jedynie w najlepszym wypadku, czyli żywiołu który jest słaby przeciwko raitonowi. Więcej na ten temat jest w temacie z chakrą i żywiołami. - to oczywiście detale, ale warto je uwzględnić, bo niektórzy o tym zapominają.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Kakita Asagi »

  • Tutaj spoglądałem na inne miecze jakie mamy, każdy jakiś procent chakry zżera. Tutaj otrzymujemy całkiem fajną "zabawkę" więc imo to 10% na turę (chociaż to dużo), to jednak wydaje się sensowne.
  • Z tym cięciem metalu miałem na myśli to, że nie przecina samoistnie cudzej broni - jest ładnie pokazane, jak Sasuke blokuje energetyczną klingę za pomocą kunai'a Klik!
  • Znów odwołując się do tego, co widzieliśmy - zasłonięcie się mieczem pozwoliło zatrzymać Chidori (Klik!). Może na potrzeby forum dodać, że w zależności od techniki Raitonu, wpada odpowiedni procent właśnie na utrzymanie klingi., Np: 1%D, 2%C, 5%B?
  • No tutaj bym się ograniczył do czystej chakry, czyli jak było pokazane: Resengan (w wersji podstawowej Klik!), no i pewnie bariery z samej chakry (np., Shishienjin) również by pod to podchodziły. Podejrzewam, że samurajskie techniki takie jak Kenkryuto i pochodne również by temu mieczowi ulegały, podobnie jak twory stworzone za pomocą Hiramekarei.
    Jeśli chodzi o żywioły, to tutaj uważam, że nie lepiej niż zwykły miecz, może trochę lepiej przeciwko Datonowi sobie radzi? Wtedy bym go traktował jak broń pokryta Raitonowym chakraflow rangi B. I w drugą stronę, techniki Fuutonu (szczególnie Hien), mogłyby łatwiej uszkodzić miecz (energetyczną klingę).
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Seinaru »

Ja w sumie mam dużo zastrzeżeń i pytań co do tego opracowania, więc je wypunktuję:
1. Rozumiem że ten miecz jest wiązką skoncentrowanej energii elektrycznej. Mimo że na forum unikamy rzeczy, które dają nam takie żywiołowe moce niezależnie od natury chakry użytkownika, to na takie coś można by się zgodzić. Porażenie powinno zostać jednak usunięte z opisu przedmiotu i dodane do spisu technik raitonowych przez WT czy BT po opracowaniu przedmiotu, tak jak jest to zrobione z technikami wykorzystującymi miecze Kiba.
2. Mamy blokowanie raitonu B, przecinanie technik A i jednocześnie normalne zachowanie w starciu ze zwykłym metalem. Trochę dziwna kombinacja. Abstrahując od tego, że za przecinanie technik A miecz powinien automatycznie iść na rangę S, to trzeba ładnie doprecyzować co ostrze może przeciąć (z tym pochłanianiem bym nie kombinował, bo to jeszcze potężniejszy efekt, więc nie byłby on tutaj jakimś tańszym zamiennikiem, lecz zupełnie inną właściwością). Piszesz w drugim poście że miecz przecinałby Kenryuto, ale zatrzymywałby się na materialnym, metalowym mieczu? Nie rozumiem tego szczerze mówiąc.
3. Czy na ten miecz można nakładać chakra flow?
4. Te wymagania konkretnych technik w konkretnej kolejności i konkretnej natury robią z niego chyba oręż niezniszczalny, bo raczej wątpię żeby kiedykolwiek tak się złożyło, żeby ostrze przyjęło na siebie taką kombinację. To do wywalenia imo, chociaż wiem że na wiki też te wymagania są tak dokładnie rozpisane.
5. Koszt za utrzymanie ostrza - to niech się wypowie może Yukirin jeszcze. Jeśli ostrze ma dorównywać innym pokrytym chakra flow to podtrzymanie powinno być, a nie jednorazowy, zdawkowy koszt. 10% na turę to na pewno minimum, takie chakra flow rangi B z kontrolą rangi C jak patrzę po kenryuuto, więc chyba ok. Zależy jeszcze od końcowych właściwości miecza i jego rangi jako artefaktu.

6. Ogólnie uważam, że techniki materialne typu Rasengan czy Issen można blokować zwykłymi broniami, tylko że zwyczajne oręże są na to po prostu za mało wytrzymałe. Gdy dajesz w opisie właściwość "blokowanie technik rangi X i Y" ludzie wyobrażają sobie nie wiadomo co, dlatego ja uprościłbym ten artefakt do miecza który tworzony jest w postaci wiązki z błyskawic, która przyjmuje materialną postać, dorównuje innym chakra flow rangi B czy A i jest do tego wytrzymała na tyle, że nie ulegnie technikom B czy tam A. Od kombinacji literek zależy ranga artefaktu i tyle.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Kakita Asagi »

W odpowiedzi na post Seinaru.
  • Ad 1 - przyznam szczerze, dla mnie ryba. Trzeba by jednak wtedy tą technikę nazwać, bowiem nie istnieje oddzielne jutsu do tego efektu. Jeśli możemy zrobić takie "nowojutsu" dla mnie żaden problem, by po opracowaniu miecza poszła ta jedna "sztuczka" przez BT.
  • Ad 2 - opisałem dokładnie to, co zostało pokazane w anime. Miecz ten miał właściwości tnące typowe dla zwykłej broni - radził sobie bez trudu z linami na moście, jednakże kunai'a nie przeciął (podobnie miecz Zabuzy nie przeciął Kunai'a którym go blokował Kakashi Klik!.
    Z drugiej strony, co zostało już wskazane - ten miecz ma taką możliwość by ciąć przez "czystą chakre" - mam tutaj na myśli takie techniki, które nie mają natury chakry, czyli właśnie Rasengan czy Kenryuto. Nawiasem mówiąc, kenryuto całkiem ładnie sobie poradziło przeciwko technice Sasuke, która próbuje przejść przez BT, czyli radzi sobie nawet z chakraflow rangi A Klik, ale to nie na tą dyskusję. C
    Co do technik raitonowych, trzeba jakoś ustalić jak to działa, lub...
  • Ad 4 - ustalić trzeba, co więc się z ostrzem dzieje. Skoro to klinga generowana z chakry, to może dać do technik jakiego poziomu wytrzymuje i o się stanie, jak nie wytrzyma i kiedy. Bo tutaj 2 opcje - może po prostu pęknąć i idź szukaj kogoś kto naprawi, albo zgasło/przełamało się jak zwykłe jutsu i trzeba odpalić na nowo. Trzeba tylko ustalić, od jakiego poziomu - jeśli widzisz to jak chakra flow, to wtedy bym dał to jako odpowiednich chakra flow rangi A - w sensie wytrzymałość klingi i tyle.
  • Ad 5 - powiązane z powyższym. Na moje, więcej niż stała opłata 10% chakry uczyni z tego coś, po co nie ma w ogóle sensu łazić.
  • Ad 6 - tam w sumie dajesz podsumowanie całości, wiec powiem tak - trzeba ustalić, co ten miecz robi. Może zaproponować coś takiego:
    Nazwa
    Raijin no Ken (雷神の剣)
    Typ
    Ostrze długie
    Styl Chanbara
    Rozmiary
    Właściciel -
    Opis Broń z pozoru niepozorna – jest to bowiem przypominająca ceremonialne berło rękojeść, której jeden koniec przypomina głowę owada o rozwartych żuwaczkach, natomiast z drugiej strony znajduje się ażurowe wykończenie przypominające serce. Całość wykonana jest z nieznanego, idealnie wypolerowanego ciemnego metalu i wydaje się być pusta w środku, ale to tylko pozory…
    Właściwości Raijin no Ken – prawdziwa natura tej broni objawia się po przelaniu na nią chakry użytkownika, która konwertowana jest w długie na około 90 centymetrów, szerokie złote ostrze wykonane z czystej energii elektrycznej, któremu towarzyszy dźwięk przypominający bzyczenie.
    Tak stworzone ostrze zachowuje się jak zwykły miecz pokryty techniką typu chakra flow natury Raiton z poziomu A. Co więcej, elektryczna klinga bez trudu może przecinać techniki stworzone ze zwykłej chakry, takie jak Rasengan czy Kenryūtō i jemu podobne do rangi A włącznie. Można go również zastosować do zasłonięcia się przed innymi technikami dowolnej natury, jak mieczem pokrytym chakra flow Raitonu.
    Dodatkowo, za dodatkowy koszt chakry można za pośrednictwem miecza porazić wroga specjalną techniką Raitonu (do opracowania).
    • Stworzenie ostrza – 10% chakry na turę
    Dodatkowe Miecz może ulec uszkodzeniu w przypadku częstego wystawiania energetycznej klingi na działanie technik rangi A i wyżej (szczególnie Fuutonu) po sobie. W przypadku takiego zdarzenia konieczna jest wyprawa Rangi B celem znalezienia osoby która umie i zgodzi się naprawić klingę.
    UWAGA - w przypadku gdy ten sam użytkownik 2-gi (i każdy kolejny raz), raz złamie klingę, ranga wyprawy wzrasta do rangi A.
    Wymagania
    Zdobycie
    Wyprawa A
    Tak wiem, że w takiej wersji jest to zdecydowanie tańsza wersja chakra flow, ALE jak pisał Jun - ma być sens zdobywania tego Artefaktu. Nie może być tak, że artefakt robi dokładnie to samo (takie samo działanie, ten sam koszt) jaki można osiągnąć zwykłym jutsu - wtedy to bez sensu.

    I tak wiem:
    To mocno niedoprecyzowane, ALE zdaje się na zdrowy rozsądek GM'a - nie da się wszystkiego w liczby zamknąć.
  • Ad 3 - nie wiem, Wy mi powiedzcie. Na moje, to trochę bez sensu by było, gdyby się dało.
PS, na podstawie artefaktu Shiki (ten dla łuczników co prują strzałami z chakry), dodałem, że wymagana jest Chanbara rangi A do poprawnego użycia tego miecza (lub coś pokrewnego, nie wiem jakie tam macie style miecza w WT).
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Sans »

Na początek powiem, że bardzo zgrabne opracowanie, szacuneczek! ♥

1. Nie uważam, żeby konieczne było przepychanie tutaj specjalnej techniki do używania z mieczem prawdę mówiąc, tym bardziej, że wychodzi na to, że to nie była żadna technika, a po prostu właściwość miecza. Naprawdę jestem skłonna to zostawić jako opcja przy tym mieczu no i już, bez cudowania.
2. A więc przecinanie technik chakrowych bez natury chakry do rangi A włącznie.
3. Jako raitonowe chakra flow rangi A wygląda ok. Więc no nie wiem jak na chakra flow nałożyć chakra flow. No… no nie. XD
4. Co się stanie… No powiedziałabym, że nie samo ostrze się złamie, bo nie wiem jak złamać wiązkę Raitonu xD ale może coś tam po prostu pęknąć w środku przez przeciążenie. Skoro jest to chakra flow no to wytrzyma chakra flow do rangi A (przy futonie do rangi B i to bym wyszczególniła) i może właśnie oprócz tego zostawić ten dopisek, który już jest o innych technikach, czyli „częstego wystawiania energetycznej klingi na działanie technik rangi A i wyżej (szczególnie Fuutonu) po sobie”.
5. 10% na turę jest wystarczające, za więcej to będzie bezużyteczne i tu się zgodzę.

Przy poprawnym użyciu nie potrzeba tej chanbary imo. Przy Shikim jest, ale to chyba autor tak to zrobił dlatego, że żeby w ogóle SHikiego używac, to trzeba cużywać po prostu techniki Takedy a ona jest na randze A. Tu bym odpuściła i prawdę mówiąc wpisałabym Brak.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Kakita Asagi »

Yukirin, dziękuje za wypowiedzenie się :) Poniżej przesyłam dostosowaną do uwag Yukirin wersję miecza - większość z poprzedniej wersji zachowałem + dodałem tą "technikę" (właściwość) z pierwszego posta. Na razie proponuję 5% jako koszt każdorazowe użycia tej umiejętności.
Nazwa
Raijin no Ken (雷神の剣)
Typ
Ostrze długie
Styl Chanbara
Rozmiary
Właściciel -
Opis Broń z pozoru niepozorna – jest to bowiem przypominająca ceremonialne berło rękojeść, której jeden koniec przypomina głowę owada o rozwartych żuwaczkach, natomiast z drugiej strony znajduje się ażurowe wykończenie przypominające serce. Całość wykonana jest z nieznanego, idealnie wypolerowanego ciemnego metalu i wydaje się być pusta w środku, ale to tylko pozory…
Właściwości Raijin no Ken – prawdziwa natura tej broni objawia się po przelaniu na nią chakry użytkownika, która konwertowana jest w długie na około 90 centymetrów, szerokie złote ostrze wykonane z czystej energii elektrycznej, któremu towarzyszy dźwięk przypominający bzyczenie.
Tak stworzone ostrze zachowuje się jak zwykły miecz pokryty techniką typu chakra flow natury Raiton z A. Co więcej, elektryczna klinga bez trudu może przecinać techniki stworzone ze zwykłej chakry, takie jak Rasengan czy Kenryūtō i jemu podobne do rangi A włącznie. Można go również zastosować do zasłonięcia się przed innymi technikami dowolnej natury, jak mieczem pokrytym chakra flow Raitonu (wytrzymuje też inne chakra flow do A włącznie, W przypadku Fuutonu, do rangi B włącznie).
Ponad to, za koszt dodatkowej chakry posiadacz Raijin no Tsurugi może porazić trafionego mieczem przeciwnika wyładowaniami elektrycznymi które otaczają jego ciało pod postacią złotych błyskawic.
  • Stworzenie ostrza – 10% chakry na turę
  • Porażenie przeciwnika – 5% (odpowiednik jutsu rangi C)
Dodatkowe Miecz (rękojeść = emiter) może ulec uszkodzeniu w przypadku częstego wystawiania energetycznej klingi na działanie technik rangi A i wyżej (szczególnie Fuutonu) po sobie. W przypadku takiego zdarzenia konieczna jest wyprawa Rangi B celem znalezienia osoby która umie i zgodzi się naprawić rękojeść.
UWAGA - w przypadku gdy ten sam użytkownik 2-gi (i każdy kolejny raz), raz złamie klingę, ranga wyprawy wzrasta do rangi A.
Wymagania
Zdobycie
Wyprawa A
Proszę o dalsze uwagi, a jeśli ich nie ma, to Akcepciki i dodanie nowego super miecza do Lore naszego forum :)
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Jun »

Nie bawił bym się w uszkodzenia i dodatkowe wyprawy by to naprawić. Nie ma to większego sensu w mojej opinii. Już wystarczy, że żaden inny przedmiot nie ma takich dopisków. Nie widzę tutaj dla nich sensu. Artefakty i tak są przedmiotami które w domyśle nie powinny ulegać uszkodzeniu. Jeśli co miałoby to samo ostrze które trzeba by wtedy odnowić kosztem chakry [ ale i tak płacisz na turę więc nie ma po co się w to nawet bawić ]



Co się dzieje jeżeli stworze ostrze i kogoś nim potne? Porażę go? Czy może muszę dodatkowo zapłacić za to chakrę? [ wtedy pytam dlaczego płacę dwa razy ]
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Kakita Asagi »

Na moje, zależy - czy tniesz "po prostu" czy z tym dodatkowym "mykiem". Broń w "normalnym" trybie działa jak metalowy miecz pokryty elektrycznym chakra-flow, więc generalnie nie spodziewam się, by to mogło samo z siebie razić, po prostu ma wysokie właściwości tnące. Jeśli by to miało mieć jakieś dodatkowe właściwości w porażaniu, to bardziej bym widział oparzenie ciała, bez efektu paraliżowania. Paraliż/Porażenie gdy dodajesz dodatkową chakrę by był ten efekt "złotych błyskawic" - generalnie twoja chakra idzie na utworzenie ostrza (w trybie podstawowym).
Ja się z tym nie będę kłócił ;) można by dać, że można doprowadzić takim nierozważnym traktowaniem miecza (zasłanianie się przed technikami mieczem kilka razy pod rząd), do jego przegrzania i gaśnie - wtedy potrzeba czasu (w turach, z 3?) by ostygł i można go było ponownie aktywować.
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Jun »

Ja sądzę, że skoro działa jak raitonowe chakra flow po samym odpaleniu to powinno mieć jego cechy. Chakra idzie na stworzenie ostrza, ale ono się trzyma bo je podtrzymujesz i powinno to " coś robić " Kwestia techniki jaką pozwala wykonać miecz to rzecz druga...

Paraliż to kwestia bardzo interesująca i problematyczna. Moim zdaniem każdy raiton w jakimś stopniu paraliżuje [chyba, że mówimy o pseudo laserach które przebijają] Ten tez powinien. To jest artefakt na wyprawę A, a nie jakiś szajs. Zwłaszcza, że "poziom artefaktów B" jest baaardzo nie równy, a o tych z rangą A nawet nie ma co gadać.

Co do porażenia przeciwnika - warto dodać jakiś zasięg moim zdaniem. I wtedy to porażenie sprecyzowałbym, że decydujesz czy ma być maksymalizacją możliwości paraliżu do rangi C(do określenia) albo maksymalną możliwością penetracyjną. (też określenie w przybliżeniu)

Co o tym sądzisz?

Mi odpowiada.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Seinaru »

Ja się zgodziłem na elektryczne ostrze bez natury chakry, ale na pewno nie zgodzę się na raitonową technikę bez natury chakry.
Dlatego zrobione są również tak miecze Kiba. I nawet jeśli jest to artefakt kanoniczny to nie znaczy że nie można go opracować tak, żeby nie łamał zasad i nie otwierał furteczek, których nie chcemy.

Hyuuga żeby mieć mgłę musi mieć suiton. Ile z nich bierze tą naturę właśnie ze względu na kirigakure? A gdyby tak zrobić przedmiot który zrobi mgłę za nas? Podobnie jak w tym mieczyku porażenie. Ja jako samuraj z fuutonem zabiłbym za mieczyk, który pozwoli mi zrobić raitonową technikę żeby skontrować hozuki albo dohito, które kontrują mnie. Ale nie chcę żeby takie cuda miały miejsce na forum, dlatego będę się upierał przy porażeniu opracowanym jako brakująca technika, a nie wpisane we właściwość miecza.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Sans »

Ale to chodzi o artefakty, które każdy robi jako swoje, a nie jako Brakujące Przedmioty. Patrzysz nie na ten regulamin, na który trzeba.

Żeby coś opracować jako Brakująca Technika trzeba mieć na to źródła. A nawet głupia wiki nie widzi tego jako osobnej techniki.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Kakita Asagi »

Dziękuję za dalszą żywą dyskusje w temacie :)

Nie chciałbym jednak, by ten temat rozlazł się na za wiele kwestii (tj., rozważania jak działają jutsu Raitonu). Na moje, jeśli ten miecz ma być w praktyce odpowiednikiem chakra flow rangi A tylko w formie miecza, to powinien tak dokładne ta działać - jak miecz z raitonowym chakra flow.
Naszym odpowiednikiem na forum jest moim zdaniem Raiton: Chidori Eisō - to w zasadzie jest przerobienie Chidori na "świetlny miecz" - na moje, Raijin no Ken możnaby dokładnie tak traktować (z tym, że się nie wydłuża).
Nazwa
Raiton: Chidori Eisō
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Maksymalnie 5 metrów
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+1/2 na turę)
Dodatkowe
Wymaga znajomości Chidori
Opis Pierwsza wariacja Chidori, opiera się na lepszej kontroli natury chakry Raiton, gdyż skumulowana chakra zbiera się tym razem w opuszkach palców, jednak nie rozrzuca się ona chaotycznie na wszystkie strony świata, lecz zbiera się w jedną całość tworząc swego rodzaju miecz. Oczywiście jest on mieczem stworzonym z chakry Raitonu, co za tym idzie posiada jego właściwości. Potrafi przeciąć większość materiałów, ludzkie ciało nie stanowi dla niego wyzwania, a prędkość tworzenia tejże morderczej broni jest iście zaskakująca. W mgnieniu oka możemy przelać odpowiednią ilość niebieskiej energii i stworzyć ostrze. Nie tworzy się ono od razu na długość pięciu metrów. Proces generowania ostrza zaczyna się od dłoni, lecz szybkość pojawienia się może wskazywać na natychmiastowe tworzenie w całości
Nie wiem jak wygląda porażanie w przypadku Raiton: Chidori Eisō - wydaje mi się, że całość idzie na maksymalizację cięcia, nie odnotowałem elementów paraliżowania/porażania/dodatkowych obrażeń poza perfekcyjnym cięciem jakich doznawały ofiary tego jutsu.

Klik
Klik

Jednakże, przeciwko Douhito sam fakt, że jest to jutsu natury raitonu sprawiało, że rozbrajało bomby.

Klik

Na moje, pasywnie Raijin no Ken powinien dawać dokładnie taki sam efekt - czyli specjalnie nie ranić wroga od prądu sam z siebie, ale skoro klinga ma się zachowywać jak Raitonowy Chakra Flow rangi A, to rozbraja bomby Douhito, a Hozuki od niego obrywają niesympatycznie (tj., ich niewrażliwość na ostrza tutaj nie działa za dobrze, zgodnie z mechaniką klanu).

Co się zaś tyczy Złotych Błyskawic.
To tylko i wyłącznie bym widział w bezpośrednim kontakcie z mieczem i za dodatkową chakrą. Żadnego innego zasięgu nie widzieliśmy.
Klik - nie widziałbym tez tego wyżej niż na C.


Co do Kiby, o którym wspomniał Seinaru, tam jest inna zabawa. Jak dobrze pamiętam, ktoś chciał tamto jutsu (Raiton: Bakurai, ranga A), przepchnąć przez BT - tam uznaliśmy (jeszcze modem byłem jeśli dobrze kojarzę akcję), że do tego potrzeba Kiby (bo samo jutsu jest OP) i poleciał takowy wymóg.
Nazwa
Raiton: Bakurai
Ranga
A
Pieczęci
brak
Zasięg
5 metrów
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Wymaga posiadania mieczy Kiba
Opis Po przelaniu chakry do mieczy Kiba, ciało użytkownika zaczyna emanować wyładowaniami elektrycznymi, co trwa ~2s. Następnie elektryczność ta przybiera formę nagłego, pokrywającego całe ciało wyładowania, które niemal natychmiast zostaje uwolnione w wybranym przez postać kierunku - przy bezpośrednim kontakcie lub w bardzo bliskim zasięgu. Wytworzona błyskawica uderza w przeciwnika i kieruje się ku ziemi. Stojącego na twardym gruncie przeciwnika technika silnie porazi i może wywołać poparzenia całego ciała, natomiast słabszych wojowników zabije na miejscu. Gdy uderzymy jutsu w cel znajdujący się w powietrzu, oprócz opisanych obrażeń powstałe wyładowanie strąci go na ziemię, mocno wbijając w podłoże.


Wystarczy zrobić Wyprawę A ;)
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Seinaru »

Popieram w przypadku typu obrażeń od mieczyka. Samo polepszone cięcie, bez paraliżów czy oszołomienia przeciwnika. Ostra wiązka elektryczności o randze A i już, bo to będzie już troszkę za dużo.
Porażenie tymi błyskawicami tylko w zasięgu bezpośrednim - też się zgadzam i popieram.

I w takim razie spoko, skoro akceptujemy to porażenie jako właściwość artefaktu, a nie osobną technikę. Chciałem moim zdaniem lepiej, ale skoro kanony rządzą się jeszcze innymi swoimi prawami to okej.

Ostatecznie, to w ostatniej wrzuconej wersji zmieniłbym, a raczej wyrzuciłbym to cudowanie z łamaniem się czy gaśnięciem klingi. Na pewno nie w formie jakichś kombinacji rang wrogich technik czy też zaproponowanych później cooldownów gdy będziemy blokować tą bronią zbyt często. W sumie to nie widzę powodu dla którego w ogóle konieczny by był jakikolwiek zapisek o tym traktujący.
Druga sprawa, to sformułowanie że "przecina Kenryuto". Mi osobiście nie podoba się przecinanie innych chakra flow, bo to sugerowałoby by też z automatu przecinanie broni które są nimi wzmocnione, a tak nie jest (jak było pokazane). Zamieniłbym tą nazwę na Issen, czyli już faktyczną chakrową technikę, która nie ma nic wspólnego z bronią przeciwnika jako przedmiotem.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Raijin no Ken (雷神の剣)

Post autor: Jun »

Po namyśle zgadzam się z tym co zaproponował teraz Seinaru.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Zablokowany

Wróć do „Brakujące przedmioty”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości