Nuibari

Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Nuibari

Post autor: Akarui »

Z tego co pokazano w mandze, w anime i w fillerach wskazuje na to, że rzucone Nuibari potrafiło przebijać się przez drzewa, głazy i ciało ludzkie nawet nie wytracając prędkości. A grafiki Kuriarare Kushimaru przedstawiają go albo trzymającego kłębek linki w dłoni, albo przypięty do paska.

Wyjaśnienia TF'a są bardzo realistyczne i logiczne. Problem jednak w tym, że ta broń posiadała ability jednak w sensie specjalnej umiejętności, a nie zdolności normalnego ostrza.
Popieram. To nie jest chakra flow, choć powinno takim się przeciwstawiać, istnieć jako ta umiejętność specjalna. I nawet jeśli to nie pasuje do mechaniki forum, tak Nuibari powinno działać.
0 x
MOWA
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Halo? Co z tym robimy dalej? Dojdźmy do jakiegoś konsensusu i zakończmy temat Nuibari. :>

Akarui dorzucił słuszne uwagi, które utwierdziły mnie w moim zdaniu. Jednak jeżeli temat ma się dalej ciągnąć (a nowych argumentów pewnie już nie będzie), to znajdźmy złoty środek. Nie ma co przedłużać.
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Ayatsuri Juranu

Re: Nuibari

Post autor: Ayatsuri Juranu »

Ja jestem zdania Akarui'a, że to "ability" jest tutaj magiczną zdolnością do penetracji. Tak jak wspominałem wcześniej, uwzględniłbym tu w opisie, że ma zdolność penetracyjną o ostrości porównywalnej do chakra flow. Z żyłką bym nie przesadzał. No i oczywiście trzeba zrobić techniki sterujące w braku technik, bo zrobienie magicznego sterowania w samym artefakcie to przesada.

Gdybyśmy nie nadali temu mieczu żadnych zdolności dodatkowych w przebijaniu, to no cóż. Byłby to item z kuźni za ~300 Ryo + żyłka.
0 x
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2715
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Nuibari

Post autor: Tsukune »

najbardziej pasowałoby po prostu że ten "unikat" sam w sobie za odrobiną chakry pozwala sterować jak przy tej technice
Nazwa
Suienzou no Jutsu
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zależy od długości żyłki
Koszt
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2%
Dodatkowe
Należy mieć minimum 2 metry żyłki/łańcucha
Opis Prosta, a dosyć skuteczna technika używana przez shinobi znających się na ninjutsu. Polega ona na napełnieniu swoją chakrą liny, łańcucha lub żyłki, a następnie wskazanie celu za pomocą dwóch palców. Żyłka po chwili sama rusza w kierunku wskazanego celu, mocno go oplatając. Taki osobnik zostaje wtedy związany, i w większości sytuacji skazany na pomoc sojuszników. No, chyba że jest ninja - wtedy można znaleźć prosty sposób.
tylko że z mniejszym kosztem chakry czy coś.
Jak nie ta technika to po prostu znajomość Chen bo niby jest od linek/łańcuchów i żyłek lecz wtedy to by nie miało sensu...no chyba że użytkownik stylu Chen posługiwałby się tym jeszcze lepiej ale to już za dużo by było zmiennych i babrania się z tym
0 x
Ayatsuri Juranu

Re: Nuibari

Post autor: Ayatsuri Juranu »

Tsukune: Technika, którą przytoczyłeś, jest tylko do oplecenia przeciwnika jako jednorazowy atak. To, o czym tu dyskutujemy to wręcz dowolne manipulowanie bronią na żyłce, bez tracenia impetu na przebijanie przeciwnika. Techniką do sterowania nie zajmiemy się my, tylko moderatorzy WT w dziale BT.

Moja propozycja przedmiotu na podstawie na szybko edytowanej propozycji Youmu
Nazwa
Nuibari (縫い針)
Typ
Ostrze długie
Objętość
60
Sztuka Ninpo
Chanbara/Chen
Właściciel
Brak
Cechy Specjalne <span style="display: block; margin: 0; padding: 0; text-align: justify;">Harigane Haritsuke - Nuibari jest przystosowany do przeszywania wszystkiego, co stanie mu na drodze. Broń bez problemu przebije się przez ciało, nie utraciwszy nawet nadanego pędu, a drzewa czy skały chociaż są przeszkodami, to niewiele bardziej wymagającymi. W kwestii penetracji defensywy Nuibari nie ma sobie równych i żadne zwyczajne ostrze nie jest w stanie mu dorównać, a dopiero broń pokryta zdolnościami chakra flow. Żyłka, w którą wyposażony jest Nuibari, jest wyjątkowo wytrzymała i nie pęknie pod naciskiem, chociaż można ją przeciąć tak, jak normalną metalową linkę zakupioną w sklepie.

Igłą można walczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest walka w zwarciu, która wykorzystuje styl kenjutsu. Należy pamiętać, że broń jest niezdolna do cięć, a jedynie pchnięć. Drugi z nich znacznie lepiej wykorzystuje właściwości miecza i polega na walce w dystansie. Nuibari jest wtedy rzucany, a jego lot kontrolowany za pomocą żyłki. W takim wypadku stylem przewodnim jest Chen.</span>
Wymagania
Wyprawa rangi B
Opis Miecz, który tak naprawdę jest przerośniętą igłą. Nie posiada ostrza, ani płazu, a zwęża się ku niesamowicie ostremu czubkowi. Przed samym uchem igielnym jest część owinięta szarą, cienką skórą rekina, by stworzyć rękojeść. Dalej jest prostokątne ucho. Z górnej jego części wydostaje się metalowa żyłka. Kłębek żyłki można trzymać w ręce bądź przypięty do pasa.
Co do samej techniki: Widziałbym to jako technikę Chen B z wymaganiem Ninjutsu C, a także wymaganiem jakiegoś poziomu percepcji (50? 80?). Technika ta musiałaby uwzględnić szybkość ruchu lecącej broni, a także być podtrzymywaną B i kompatybilną tylko i wyłącznie z Nuibari, gdyż nie chcemy tysiąca latających na żyłkach mieczy/sztyletów/włóczni/dzid.

Dzięki takiemu połączeniu Chanbarowcy mają mocny przedmiot do kłucia w stylu rapiera, Chenowcy świetny pocisk. Postać Chanbara+Chen będzie całkowała po stopach za ten przedmiot.

To w sumie chyba tyle ode mnie na razie.
0 x
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Podoba mi się wersja zaproponowana przez Juranu z jednym "ale". Otóż wymóg Chen B i Ninjutsu C to trochę za dużo moim zdaniem. Maji akurat nie mają z tym problemu, bo zamiast sterować techniką, będą to robić swoim Reberu, aczkolwiek inni użytkownicy Nuibari, a więc w założeniu ktoś z Chanbarą/Chen (bardziej jednak Chen) jest zmuszony oprócz inwestowania w statystyki (by mieć styl na B, co trudne akurat nie jest), inwestować w Ninjutsu rangi C, które tutaj nie ma najmniejszego sensu, ani powodu, by być wymogiem. To 150 PH i slot otwartych dziedzin zmarnowany na coś, co jest w Takedzie bez tego absurdalnego wymogu.
Nazwa
Mojiretsu no Saki
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zależy od rodzaju łuku i ilości żyłki
Koszt
E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3%
Dodatkowe
Żyłka. +20 Percepcji.
Opis Za pomocą tej techniki użytkownik otrzymuje możliwość zdalnego kierowania lotem pocisku. Najpierw przywiązuje on żyłkę do strzały, a następnie wypuszcza pocisk w kierunku oponenta. I tutaj otrzymujemy twist - poprzez odpowiednie manipulowanie żyłką, która jest owinięta wokół nadgarstka łucznika, jest on w stanie zmienić tor lotu strzały. Na żyłkę należy przelać nieco chakry, by korekta była możliwa. Technika przydatna w przypadku wykonania uniku przez przeciwnika bądź naprawy własnej pomyłki podczas celowania. Zmiana nie pozwala zawracać strzały bądź kierować ją po ostrych łukach, umożliwia jedynie niewielkie modyfikacje toru lotu.
Żyłka, chakra, sterowanie pociskiem. To samo, a bez wymogu Ninjutsu C i to na randze C, a nie B. Zatem, aby być już sprawiedliwą, to sugerowałabym, aby i Nuibari wymagało Chen C do sterowania i jakieś koszty chakry, które nie sprawiałyby, że nie byłoby sensu rzucać i sterować tą bronią. A to była czynność, którą widzieliśmy i w mandze, i w anime, zaś po prostu walki Nuibari jak mieczem już niezbyt. Zatem należy założyć, że chociaż jest to miecz, to głównym sposobem wykorzystania jest rzucanie i sterowanie.

EDIT: Okej, Chen B może być niezbędne, bo przytoczona przeze mnie technika nie zakłada nagłych zawróceń czy innych niecodziennych manewrów.
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2715
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Nuibari

Post autor: Tsukune »

poza tym i tak jak zostaną w końcu wprowadzone zmiany w Chen dojdzie do nich technika z Nin do kontroli żyłek więc wtedy będzie miało większy sens posiadanie Chen przy tym orężu

-> Jureczek here.
Wspomniałem o mojej wizji techniki do kontroli Nuibari tylko dlatego, że jest to bezpośrednio związane z przedmiotem, którego wrzuciłem propozycję. Yukirin już zapowiedziała:
To nie jest miejsce na dyskusję o technice do sterowania tego, ale odnoszę się, bo to drugi Twój post wyłącznie na ten temat. Mój tok myślenia jest przedstawiony przez Youmu: nagłe zwroty, sterowanie duuużo lepsze niż żyłką w Takedzie/podstawowym Ninjutsu. Ale i tak, to nie jest miejsce na to.
0 x
Awatar użytkownika
Boyos
Moderator
Posty: 3827
Rejestracja: 11 lut 2018, o 11:20
Ranga: Starszy Kapral
GG/Discord: Boyos#3562
Multikonta: Ario

Re: Nuibari

Post autor: Boyos »

Wszystko ładnie wygląda, niby trzyma się przysłowiowej całości, ale boli mnie jedno. Otóż z legendarnego miecza, na którego wspomnienie wielu aż się wzdrygało, zrobiliśmy cytuję "przerośniętą igłę". Te dwa słowa w sumie oddają cały przedmiot, reszta nie ma wielkiego znaczenia. Co więc stoi na przeszkodzie, aby ktoś mający Chen, kto nawet przez minute widział Nuibari, stworzył sobie jego kopię w Kuźni? Jaki mamy argument, by się temu sprzeciwić? Moim zdaniem nie ma żadnego, bo Nuibari nie jest pod żadnym względem przedmiotem wyjątkowym według aktualnej propozycji.

Ja bym proponował (ale będzie krzyk xD), żeby zdolność kontrolowania lotu miecza opierała się o KC użytkownika. Dopóki ten trzyma żyłkę i przesyła chakrę, mieczyk lata jak dziki. Dzięki temu nie traci na prędkości, dzięki temu zyskuje zwrotność. Wtedy nie ma nawet konieczności posiadania Chen i przedmiot staje się użyteczny również dla 75% graczy, którzy nie inwestują w Chanbarę/Chen.
Kontrolowanie za pomocą Chen wydaje się do tego pasować, póki nie zaczniemy próbować sobie wytłumaczyć jakim cudem Igła nie zwalnia po przeszyciu celu, czemu tak sprawnie zawraca, dosłownie jakby była sterowana przez niewidzialną rękę. Zapewne pomysł sterowania samą chakra spotka się z klasycznym opluciem, ale ja zwyczajnie nie widzę tego w obecnej formie - zwykły przedmiot i ja osobiście nie odrzucę nikomu bezczelnej próby skopiowania tego, bo nie będę miał do tego podstaw.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Chociaż propozycja Shoku to trochę kopia zdolności Maji (w pewnej formie), to wydaje mi się to świetnym rozwiązaniem. Oczywiście należy ograniczyć kontrolę igły, bo ona skręcała, ale nie zawracała, zatrzymywała się i tym podobne, bo "sterowanie przez niewidzialną rękę" daje trochę mylące wrażenie. XD Tak czy inaczej, to popieram pomysł z KC. Są takie artefakty, które korzystają z chakry na forum, więc to nic wbrew naszej mechanice. Nawet jest Kusanagi, który to zupełnie ma kontrolę, niczym nad namagnesowanym przedmiotem Maji za 5% chakry na turę. Nuibari byłoby znacznie słabsze w kategorii kontroli, nie byłoby też tak ostre jak Kusanagi, ani nie wydłużałoby się, a jedynie potrafiło niesamowicie przebijać (o tym też jakoś trzeba napisać co przebija, a co nie). W takim wypadku 5% to chyba za dużo, gdy Kusanagi bez KC ma po prostu 5% (ale jest przedmiotem też znacznie trudniejszym do zdobycia XD). Nad kosztami należałoby jeszcze pomyśleć. Osobiście nie miałabym nic przeciwko, gdy taka "kontrola" na najwyższym poziomie KC byłaby darmowa. Albo nawet od S. Skręcanie wyrzuconą bronią to żadne wodotryski - słabsze to niż Maji na D, a niby jest to wykonywane poprzez żyłkę, zatem koszty chakry powinny być minimalne.
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2715
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Nuibari

Post autor: Tsukune »

Mi pomysł z KC też się podoba...możnaby też dodać że posiadając styl Chen lub Chanbarę po prostu posługujemy się tym lepiej. Może być w tym wypadku np: mniejszy koszt chakry lub jak w Chen do iluś tam metrów nie uzywamy w ogóle chakry a powyżej dopiero płacimy te 5% chakry...a przynajmniej tak będzie gdy ten temat http://shinobiwar.pl/viewtopic.p ... 5&start=30 zostanie w końcu wprowadzony

Jednak na KC jestem Za
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Nuibari

Post autor: Sans »

Shoku czarnowidz gotował się na krzyk, a krzyku.... jakoś nie ma. <illuminati> Przemyślałam sprawę i uzależnienie tego od KC wydaje się sensowną opcją. To ma być w końcu artefakt globalny, a nie robiony specjalnie dla jednego użytkownika i można tutaj nieco inne rozwiązania zastosować. Więc - takie rozwiązanie mi się w sumie podoba. Chakra przesyłana po żyłce i tak długo jak jest to robione, można sterować Nuibari w zakresie takim, jak pisała Youmu. Co do przebijalności - nadal jestem zdania, ze ten artefakt powinien przebijać techniki defensywne aż do rangi A włącznie. Poza tym dobrze byłoby wrócić do wersji z wymiarami i tą mniejszą objętością, bo gdzieś to w którejś wersji było, ale tutaj zniknęło. xD
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

No dobrze, to postaram się przygotować wersję, testową, nad którą popracujemy jeszcze. :>
Nazwa
Nuibari (縫い針)
Typ
Ostrze długie
Objętość
50
Styl
Kenjutsu/Chen
Rozmiary
Właściciel
Brak
Cechy Specjalne Harigane Haritsuke - Nuibari jest przystosowany do przeszywania wszystkiego, co stanie mu na drodze. Broń bez problemu przebije się przez ciało, nie utraciwszy nawet nadanego pędu, a drzewa czy skały chociaż są przeszkodami, to niewiele bardziej wymagającymi. Umiejętne przeszywanie celów pod różnymi kątami sprawia, że metalowa linka na końcu broni tworzy węzły zdolne do zszywania oponentów w wiązki. W kwestii penetracji defensywy Nuibari ma możliwość pokonania nawet technik do rangi A włącznie, chociaż sama broń niewiele znaczy. Pełen potencjał przeszywania jest dopiero osiągany przy 30 siły. Żyłka, w którą wyposażony jest Nuibari, jest wyjątkowo wytrzymała i nie pęknie pod naciskiem, chociaż można ją przeciąć tak, jak normalną metalową linkę zakupioną w sklepie.
Nuibari posiada również prosty mechanizm aktywowany nieznaczną ilością chakry. Nie posiada on bojowego zastosowania, a jedynie zwija żyłkę na szpulę. Jest zbyt słaby, by zrobić komukolwiek krzywdę.
Igłą można walczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest walka w zwarciu, która wykorzystuje styl kenjutsu. Należy pamiętać, że broń jest niezdolna do cięć, a jedynie pchnięć. Drugi z nich znacznie lepiej wykorzystuje właściwości miecza i polega na walce w dystansie. Nuibari jest wtedy rzucany, a jego lot kontrolowany za pomocą żyłką nasączoną chakrą. W takim wypadku stylem przewodnim jest Chen. Kontrola broni posiada jednak swoje limity - broń po wyrzuceniu może jedynie skręcać, a nawet zawrócić, jednak każdy ruch wykonywany jest po łuku. Nuibari nie zatrzyma się w powietrzu i gwałtownie nie skręci - jest to kontrola ograniczona do ruchów za pomocą żyłki.
  • Kontrola Nuibari - D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: niezauważalne (na turę)
Wymagania
Wyprawa rangi B
Opis Miecz, który tak naprawdę jest przerośniętą igłą. Nie posiada ostrza, ani płazu, a zwęża się ku niesamowicie ostremu czubkowi. Przed samym uchem igielnym jest część owinięta szarą, cienką skórą rekina, by stworzyć rękojeść. Dalej jest prostokątne ucho. Z górnej jego części wydostaje się metalowa żyłka. Szpula z żyłką znajduje się wewnątrz miecza, pozwalając rozwijać linkę na maksymalnie 100 metrów.
Jest tutaj też o przebijaniu defensyw do rangi A włącznie, ale zachowałam z eksperymentalnej wersji wzmiankę o sile, by nie było, że miecz przewracając się jest w stanie przebić jakiś doton rangi A. XD Niech ninja ma chociaż namiastkę siły, skoro przebija takie obrony. Opis według mnie jest do przerobienia, poprawienia, ale osobiście wydaje mi się, że jestem zbyt słaba w robienie takich technicznych opisów, by wszystko było przejrzyste i zwięzłe, zatem zostawię to mądrzejszym od siebie. XD
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Toshiro
Posty: 1357
Rejestracja: 25 lis 2018, o 23:42
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito | San
Krótki wygląd: Ubiór: https://i.imgur.com/4b7w2iP.png
Maska: https://i.imgur.com/NQByJxc.png
Widoczny ekwipunek: 2 wakizashi przy lewym boku, duża torba na dole pleców
GG/Discord: Harikken#4936

Re: Nuibari

Post autor: Toshiro »

Długo zastanawiałem się jak ugryźć ten temat, ale teraz zdecydowanie wygląda to o wiele lepiej, więc w końcu coś tam się wypowiem :D Pozostaje jeszcze tylko chyba określić szybkość z jaką Nuibari się porusza po rzucie i właśnie tutaj uzależniłbym to od tego wyrzutu, a potem użytkownik będzie mógł sterować i "korygować" lot właśnie przy pomocy chakry tak jak jest to w technice podanej powyżej. W sumie bardziej jest zmiana kosmetyczna, bo już teraz jest w tym przedmiocie, że jego drugi sposób walki opiera się na chen.
0 x
Awatar użytkownika
Akaruidesu Yoake
Martwa postać
Posty: 906
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 20:00
Wiek postaci: 18
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Niski, blond włosy z ciemniejszymi końcówkami, młodo wyglądająca twarz. Czarne ubranie z długimi rękawami i stojącym kołnierzem, na to żółte haori w białe trójkąty.
Widoczny ekwipunek: Kabura na broń na obu udach. Torba nad lewą nogą. Tanto przy pasie po prawej stronie, katana po prawej.
Multikonta: Budyś

Re: Nuibari

Post autor: Akaruidesu Yoake »

Czyli mamy do ustalenia w zasadzie tylko szybkość rzutu. Chciałem zaproponować 100 szybkości, ale to jest szybkość techniki rangi C. Żeby było uczciwie pod kątem wyprawy rangi B po ten przedmiot, szybkość powinna być przynajmniej rangi B, czyli 140.

Jestem skłonny przyjąć coś takiego, bo jednak nie lata się na misje C, gdy ma się artefakty, które zdobyć dużo trudniej, ale wydaje mi się to dość sporo przeciwko osobom nie rozwijającym atrybutów.

Z dodatkowych rzeczy to do opisu - przydałoby się gdzieś widoczniej przekazać, że jest 100 metrów żyłki, najlepiej w wymiarach.
0 x
Do hidów polecam używania mojego ID: 2457
Awatar użytkownika
Reika
Martwa postać
Posty: 2051
Rejestracja: 15 kwie 2015, o 19:21
Wiek postaci: 28
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Popatrz na Avatar, a po szczegóły zapraszam do mojej KP <3
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie, torba na uzbrojenie przy pasie i dwie katany na plecach
Multikonta: Brak

Re: Nuibari

Post autor: Reika »

Szybkość lecącej broni jest zależna od siły, z jaką zostanie wyrzucona, czyli im więcej siły będzie miał użytkownik Igły, tym szybciej będzie przeszywać ofiary swoim mieczem i na tym bym się skupiła, uzależniając siłę i szybkość penetracji właśnie od siły samego użytkownika. W przypadku podanych w opisie 30 siły, nie widzę tutaj żadnych rewelacji, a już na pewno nie puszczenie Nuibari na zasięg żyłki, czyli 100 metrów, jak chcecie. Tak więc albo dałabym większe wymagania siły na początek użytkowania Nuibari (80-100), albo skróciła żyłkę.
Kolejna rzecz, jaka mi się nie podoba w opisie, to że szpulka z nicią ma swój mechanizm wewnątrz miecza. No nie. Akarui celnie zauważył, że grafiki Kuriarare Kushimaru przedstawiają go albo trzymającego kłębek linki w dłoni, albo przypięty do paska. Owszem, niech szpulka zawija się sama za pomocą chakry, ale niech ona będzie przymocowana do paska. Jakoś nie widzę, żeby kłębek 100 metrowej żyłki zmieścił się w mieczu.
Co do samego ''sterowania'' za pomocą chakry, tutaj też dałabym wymógł kontroli chakry np. B. Powiem szczerze, że temat Nuibari jest naprawdę trudny, bo z jednej strony widać było, jak śmiga w kanonie, ale z drugiej, ciężko to sensownie przełożyć na naszą mechanikę i wymagania. Tak czy inaczej, wymógł odpowiedniej siły i KC byłby tutaj podstawą do sprawnego i EFEKTYWNEGO posługiwania się Igłą.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Brakujące przedmioty”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość