Isshi Tōjin

Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Isshi Tōjin

Post autor: Jun'ichi »

Nazwa
Fūinjutsu: Isshi Tōjin
Ranga
C
Pieczęci
pół-Szczur
Zasięg
5 metrów
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%
Dodatkowe do przełamania pieczęci wymagane są ponadprzeciętne pokłady chakry np. CS, Bijuu, etc.
Opis Po złożeniu pieczęci, od użytkownika rozchodzi się czarny krąg znaków, który sprawia że każdy w jego obrębie zostaje unieruchomiony. Technika krępuje ruchy kończyn, jednak nie uniemożliwia korzystania z chakry oraz mówienia.
Użytkownik może bez przeszkód poruszać się wewnątrz pieczęci, pod warunkiem że będzie utrzymywał ją złożoną pieczęcią.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Ario »

Akcept <huehue>

Ja bym dał rangę B + wyjście za pomocą konsekwencji lub siły. Mimo wszystko technika paralizujaca na C to trochę grubo

EDIT: Za tego posta użytkownik otrzymał ostrzeżenie ~Yukirin
0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2188
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Kisuke »

Zdecydowanie za niska ranga. B to minimum, a twój argument o tym, że taka sama jest już w Fuinjutsu jest mocno nietrafiony. Jigen Mahi no Jutsu to zupełnie inny rodzaj techniki i sposób przygotowania do niej wymaga niesamowitej ilości czasu, a w gruncie rzeczy także zgody tego na którego to nakładamy.
Tutaj jest ledwie pół pieczęci i już. Ktoś złapany.

Dodatkowo uważam, że powinna być dodatkowa metoda wychodzenia z tego. Np. Osoba o równym KC jest w stanie wyjść z tego po kilku turach, osoba o lepszym KC prawie natychmiastowo. Ktoś o większych pokładach chakry również powinien to bezproblemowo opuścić (np. jakaś ilość % więcej to 1 tura mniej przytrzymywania w tym).


EDIT. Wiem, że ja tu nielegalnie. Po prostu zwracam uwagę.

EDIT: Za tego posta użytkownik otrzymał ostrzeżenie ~Yukirin
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Jun »

W takim wypadku można zrobić tak, że masz pieczęć, a potem płacisz koszt za podtrzymanie i już nie musisz trzymać.

W sensie - pieczęć działa, póki ją trzymasz, potem przestaje i można ją znowu aktywować. Inna sprawa, że nie jestem przekonany co trzymania wszystkich w pieczęci od tak.

Jest jeszcze kwestia tego, że można zostawić pełną pieczęć bez kosztów trzymania etc i wtedy osoby z UN jednoręcznych pieczęci będą miały największe profity z techniki i w sumie to bym preferował.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Boyos
Moderator
Posty: 3870
Rejestracja: 11 lut 2018, o 11:20
Ranga: Starszy Kapral
GG/Discord: Boyos#3562
Multikonta: Ario

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Boyos »

Technika jest zdecydowanie za silna.

Po pierwsze to ranga B. Rozumiem porównanie do techniki unieruchamiającej Korzenia, ale tam pieczęć była nakładana przez jakiś czas, trochę trwała i miała określony warunek aktywacji. W czasie nakładania ofiara techniki mogłaby zostać zabita na kilka tysięcy różnych sposobów. Tu jest unieruchomienie w warunkach bojowych.

Co do składania pieczęci: ostatnia opcja Juna jest najlepsza - trzymanie pieczęci obiema dłońmi, ale z UN nagle ta technika nabiera drugie życie. Dla bezpieczeństwa też chciałbym widzieć opcję na przełamanie tego w sposób niewymagający wspomagaczy. Wydaje mi się, że 140 siły (staty mało rozwijanej) będzie jednocześnie groźne by technika nie straciła sensu, a na tyle osłabiające, by nie była OP. Wspomnę tu, że po zbliżeniu się na ten zasięg 5 m i złożenie pieczęci technika zadziała niemal natychmiastowo!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Jun'ichi »

Nazwa
Fūinjutsu: Isshi Tōjin
Ranga
B
Pieczęci
Szczur
Zasięg
5 metrów
Koszt E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% | + 1/2 za podtrzymanie
Dodatkowe do przełamania pieczęci wymagane są ponadprzeciętne pokłady chakry np. CS, Bijuu, etc. lub siła min. 140.
Opis Po złożeniu pieczęci, od użytkownika rozchodzi się czarny krąg znaków, który sprawia że każdy w jego obrębie zostaje natychmiastowo unieruchomiony. Technika krępuje ruchy kończyn, jednak nie uniemożliwia korzystania z chakry oraz mówienia.
Użytkownik może bez przeszkód poruszać się wewnątrz pieczęci, pod warunkiem że będzie utrzymywał złożoną pieczęć.
Posiadacz UN "Pieczęci jedną ręką" może w ten sposób szybko zakończyć pojedynek nawet z wieloma przeciwnikami.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Ao »

Mi się podoba. Niby OP z UN składania pieczęci jedną ręką, ale na to trzeba mieć 3k ph. A mając 3k ph ta technika nie jest już taka silna, w porównaniu do innych xD ode mnie akcept.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Shinsu »

Według mnie ta technika w tej postaci jest broken. Przede wszystkim na wzór innych, które łapią innych - w szczególności klanu Nara - koszt za każdą złapaną osobę. Obecnie ta technika jest lepsza od całego klanu Nara i no, tego w takiej formie nie przepuszczę.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Sans »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Jun'ichi »

Odcinek (YT): 2:57-3:00
Jak widać na załączonym linku, pieczęć powstaje niemal natychmiastowo.

Manga: chapter 535
Jak technika wygląda, każdy widzi. Nie wiem cóż można dodać.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Support nr 6 »

Czy jestem jedyną osobą która widzi tutaj cień klanu Nara?
0 x
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Jun'ichi »

Nie, jest tam cień klanu Nara, stworzony przez członka klanu Nara, techniką klanu Nara, aby wspomóc zatrzymanie Naruto.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Sans »

Shinsu,
Nara na randze B ma technikę, w której nie płaci za każdą osobę osobno, a i zasięg jest tam dużo większy (chociaż siła do oporu nieco mniejsza).

Prawdę mówiąc, jak tak się przyglądam tej technice, to brzmi ona bardzo sensownie. Proszę pamiętać, że wciąz można korzystać z chakry i coś na to poradzić.

Ode mnie akcept na obecną wersję techniki.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Yami »

Ja się z kolei nie mogę zgodzić na tę technikę widząc w niej "konkurencyjną" wersję Jigō Jubaku no In.
Nazwa
Jigō Jubaku no In
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Bezpośredni
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Wymagana znajomość Jigen Mahi no Jutsu
Opis Technika polega na nałożeniu niewidocznej pieczęci na ciało oponenta. Wymagany jest przy tym kontakt ręki użytkownika z gołą skórą przeciwnika, a sama pieczęć nie jest widoczna gołym okiem (Dojutsu zobaczy pieczęć). Po upływie dwóch tur, z miejsca kontaktu zaczynają rozprzestrzeniać się czarne symbole, błyskawicznie obejmując całe ciało nałożonego. Ofiara jest sparaliżowana i nie może wykonywać jakichkolwiek ruchów ciałem. Nadal możliwe jest mieszanie chaky do technik, ale samo składanie pieczęci nie jest możliwe. Technika ustępuje po kolejnych dwóch turach albo dzięki gwałtownemu zastrzykowi chakry (Bijuu, SM, itd.)
Uwaga Jest to kinjutsu, możliwe do nauki tylko ze specjalnego, zdobycznego zwoju (wyprawa Rangi A) - na świecie istnieją jedynie 2 sztuki zawierające tę wiedzę.
Zysk dla Jigō Jubaku:
- Jednorazowy koszt
- Brak pieczęci
- Brak możliwości wydostania się siłą

Zysk Isshi Tōjin:
- 5m zamiast bezpośredniego kontaktu z skórą
- Działanie natychmiastowe nie zaś 2 tury
- Niższa Ranga Techniki
- Koszt pierwszej tury jest mniejszy
- Brak wymogu pójścia na WYPRAWĘ A

Już sam fakt braku wymogu pójścia na wyprawę sprawi, że Jigo Jubaku będzie techniką niepotrzebną, gdyż podobne efekty a miejscami nawet bardziej korzystne osiągniemy z ogólnodostępnej techniki niższego rzędu.
0 x
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Isshi Tōjin

Post autor: Ao »

Isshi Tojin jest techniką, która wymaga złożonej pieczęci. Ciągle. Jak w ten sposób ma kogoś zabić, mając złożoną pieczęć? Jedyna opcja, to posiadanie UN pieczęci jedną ręką. To zaś jest dostępne od 3k PH. Masz więc do wyboru: albo zajmować slota i używać Isshi Tojin, albo iść po Jigo Jubaku no In. Obie opcje są dobre, przy czym uważam, ze sama UN jest słaba (ale to tylko moja opinia) i tylko w nielicznych momentach przydatna.

Dodatkowo z Jigo nie uwolnisz się siłą.

Ja ponawiam akcept.
0 x
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Brakujące techniki”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości