Technika Suiton: Suiryuben

Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Ōkami »

Nazwa
Suiton: Suiryūben
Ranga
B
Pieczęci
Szczur → Pies → Wół → Tygrys
Zasięg
Kula utworzona maks. 5 metrów od użytkownika | Długość biczów - 15 metrów
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% (1/2 na turę)
Dodatkowe
Wymaga znajomości Suiton: Suiben, Wymaga niewielkich zasobów wody
Opis Technika stanowiąca rozwinięcie Suiton: Suiben. Technika ta tworzy kulę wody, z której wyłania się wiele ostrych wodnych biczów. Mogą one być skierowane, by przebić cel lub kilka celów. Bicze mogą również zmienić kierunek w połowie lotu i szukać celów. Z jednej kuli może powstać maksymalnie dziesięć biczów.
Źródła:
https://naruto.fandom.com/pl/wiki/Suito ... y%C5%ABben
https://naruto.fandom.com/wiki/Water_Re ... ragon_Whip
https://youtu.be/DnKf4IqfYBc?t=395 Użycie w anime. 6:35 minuta w górę (Chociaż tutaj wydaje się koszmarnie OP XD)
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Jun »

Dam sobie głowę uciąć, że kiedyś chyba ta technika była w dziale brakujących na randze około A, ale przy reworku ją chyba skasowano ostatecznie.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Ōkami »

To teraz mam czekać na kogoś? Czy szukać sama? Nawet nie wiem gdzie xD


Yoake mi podesłał - http://shinobiwar.pl/viewtopic.php?f=39&t=5762 . Nie wiem co to zmienia bo technika tam niby weszła, a teraz jej nie ma. Wat to do <catwhat>

Dobra, wstawiam technike-konsensus, którą troszkę pozmieniałam, by była bardziej na czasie i na temat z obecnymi w temacie suitonu.
Nazwa
Suiton: Suiryuuben
Ranga
A
Pieczęci
Baran → Wąż → Tygrys → Smok
Zasięg
Bezpośredni (kula tworzona nad głową) | 25 metrów zasięgu biczy
Dodatkowe
Wymaga znajomości techniki Suton: Suiben
Zasoby
Wymaga średnich zasobów wody
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Opis Po uformowaniu czterech pieczęci i korzystając z istniejącej na polu bitwy wody, użytkownik formuje nad głową sporych rozmiarów wodną kulę. Dzięki temu może użyć zgromadzonej w ten sposób wody, aby wystrzelić ze sfery wodne bicze, które zachowują się podobnie do pocisków. Nie da się bowiem obwiązać nimi przeciwnika, lecz nadrabiają to zdolnościami penetracyjnymi i szybkością. Każdy bicz mknie z prędkością ponadprzeciętną i po trafieniu jest w stanie przeszyć ludzkie ciało czy techniki obronne rangi B, za wyjątkiem tych najsilniejszych. Możliwe jest zakrzywianie toru lotu pocisku, a maksymalna ich ilość, które można wystrzelić ze sfery wynosi 10. Potem zasób nad naszą głową wyczerpuje się i technikę trzeba wykonać ponownie. Podczas utrzymywania sfery nad głową użytkownik musi być skupiony i nie może się poruszać, inaczej technika zostanie rozproszona. Sfery nie da się zniszczyć przecinając ją czy uderzając w konwencjonalny sposób.
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Seinaru »

Piękny opis, tylko gdyby właśnie ktoś mógł sprawdzić w archiwum betowym czy przy tej technice nie ma jakiegoś komentarza dlaczego została skasowana, bo ja sam już nawet nie pamiętam. Nie wiem czy zasadne jest tutaj wymaganie znajomości tego sutonu, imo mało tutaj pokrewieństwa.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Ōkami »

No mógłby ktoś sprawdzić, nie ukrywam.
0 x
Awatar użytkownika
Akaruidesu Yoake
Martwa postać
Posty: 906
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 20:00
Wiek postaci: 18
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Niski, blond włosy z ciemniejszymi końcówkami, młodo wyglądająca twarz. Czarne ubranie z długimi rękawami i stojącym kołnierzem, na to żółte haori w białe trójkąty.
Widoczny ekwipunek: Kabura na broń na obu udach. Torba nad lewą nogą. Tanto przy pasie po prawej stronie, katana po prawej.
Multikonta: Budyś

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Akaruidesu Yoake »

Niestety sprawa w rękach czerwono-szarych, a oni pewnie nawet o tym nie wiedzą.
0 x
Do hidów polecam używania mojego ID: 2457
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Sans »

Ok, więc przejrzałam betę i temat z reworkiem Suitonu. W ogóle tam nie ma tej techniki, ani jednej wzmianki. Spojrzałam sobie za to na daty - temat reworku powstał w kwietniu, zaś ta technika w BT wylądowała w czerwcu i wydaje mi się, że po prostu zapomniano ją skopiować, żeby i nad nią popracować. Spokojnie więc można pomyśleć w jakiej formie ją wprowadzić - i zapewne potrzeba to doprowadzić do używalności w obecnej mechanice zasobów wody itd.

Z wymagania Suiton: Suiben bym zrezygnowała. W opisie fajnie jakby się znalazły liczbowe wartości statystyk odpowiednich (tutaj szybkość). Jedyne moje wątpliwości to w zasadzie to, że opis sugeruje maksymalnie 10 macek, ale to znaczy, że może sobie użytkownik wybrać 1, 2, 5 itd. macek i koszt jest stały niezależnie od ich ilości? No i czy kontroluje te macki, skoro można zakrzywić tor? Dla mnie to wygląda jakby konkretny kierunek (czy prosto, czy pod kątem) było ustalane przy rzucaniu jutsu, bez dalszej możliwości korygowania tego, ale opis może być mylący.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Ōkami »

Dodałam wzmiankę i skorygowałam do obecnej mechaniki zbiorników wody już w poprzedniej wersji.
Ok, wymóg suiben wylatuje (dodałam, bo na wiki jest jako parent jutsu).
Nie widzę nic złego w koszcie za 10 macek jednorazowym. W modliszce którą się robi na 3 tury nikt nie zwróci czakry, jak zakończymy po dwóch. A takie Suiton: Mizu Shuriken - też można chyba zrobić 1 do 6 shurikenów? Ale tutaj nie będę się wypowiadała, niech mądrzejsi rozsądzą.

Moim zdaniem korekta toru ruchu jest możliwa. Zobacz filmik, tam te macki niemalże goniły naruciaka, wielokrotnie zmieniając kierunek. Można dodać wzmianke uzaleznioną od szybkości. Dodane, i niech zacznie się nerfhammer. <feelsgoodman>
Nazwa
Suiton: Suiryuuben
Ranga
A
Pieczęci
Baran → Wąż → Tygrys → Smok
Zasięg
Bezpośredni (kula tworzona nad głową) | 40 metrów zasięgu biczy
Dodatkowe
Technika jest podtrzymywana ostatnią pieczęcią
Zasoby
Wymaga średnich zasobów wody
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Opis Po uformowaniu czterech pieczęci i korzystając z istniejącej na polu bitwy wody, użytkownik formuje nad głową sporych rozmiarów wodną kulę. Dzięki temu może użyć zgromadzonej w ten sposób wody, aby wystrzelić ze sfery wodne bicze, które zachowują się podobnie do pocisków. Nie da się bowiem obwiązać nimi przeciwnika, lecz nadrabiają to zdolnościami penetracyjnymi i ponad przeciętną szybkością (180). Każdy bicz mknie z prędkością przeciętną i po trafieniu jest w stanie przeszyć ludzkie ciało czy techniki obronne rangi B, za wyjątkiem tych najsilniejszych. Możliwe jest zakrzywianie toru lotu pocisku, a maksymalna ich ilość, które można wystrzelić ze sfery wynosi 10. Macki wystrzeliwują w określonym w momencie użycia kierunku, a ze względu na ogromną prędkość manewrowanie nimi jest możliwe tylko w zakresie kilku stopni. Potem zasób nad naszą głową wyczerpuje się i technikę trzeba wykonać ponownie. Podczas utrzymywania sfery nad głową użytkownik musi być skupiony i nie może się poruszać, inaczej technika zostanie rozproszona. Sfery nie da się zniszczyć przecinając ją czy uderzając w konwencjonalny sposób.
0 x
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Jun'ichi »

Wrzucam PW, które przesłałem już dawno do jednego z modów odnośnie tej techniki
Dziwne zdanie - czyli można je wystrzelić wszystkie w jednym kierunku tylko? Poza tym jak wrzucamy BT to wrzucajmy w takiej formie w jakiej faktycznie było, a to akurat miało ogromne możliwości manewrowania, wręcz zmiana kierunku o 90 stopni w sekundę. Tyle że to wiązałoby się z ogromną percepcją i jak dla mnie ogromną KC.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Jun »

Kc nie ma mechanicznego wpływu na techniki, ponad zmniejszanie kosztu chakry, czy wpływu w klanie Hyuga
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Jun'ichi »

Pozwolę sobie zaproponować własną wersję.
Nazwa
Suiton: Suiryuuben
Ranga
A
Pieczęci
Tygrys
Zasięg
źródło wody w odległości 5 metrów / działanie techniki 50 metrów *
Dodatkowe
Zasoby
Wymaga małych / średnich zasobów wody
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+ 1/2 na turę)
Opis Po złożeniu pieczęci Tygrysa, woda w pobliżu użytkownika unosi się ponad niego tworząc sferę, która stanowi bazę dla całej techniki. Kiedy wodna kula jest gotowa (2-3 s. od złożenia pieczęci), twórca techniki może wystrzelić z niej bicze o grubości ok. 5 cm, którymi steruje wedle własnego uznania.
Szybkość wodnych tworów wynosi 180, zaś ich struktura pozwala przebijać się przez mniej wytrzymałe materiały, a nawet ludzkie ciało (od wytrzymałości 100, traktowane jest to jako zwykłe uderzenie punktowe).
Ilość macek jakie można wykonać z użyciem techniki zależna jest od ilości wykorzystanej wody:
Małe zasoby: do 3 macek
Średnie zasoby: do 10 macek
Do kontrolowania każdej macki konieczne jest posiadanie odpowiedniej percepcji - min. 90. Każda kolejna wymaga + 10 percepcji.
Tor lotu wodnych macek można zmieniać maksymalnie o 90 stopni, po których muszą one przebyć min. 5 metrów, by znowu zmienić swój tor lotu.
Wprowadzone zmiany (zgodnie z tym co było w filmie):
- zmiana pieczęci na jedną (Tygrys)
- zasięg - zależny od ilości kontrolowanych, wodnych biczy oraz dopisanie zasięgu w jakim musi znajdować się źródło wody
- możliwość wykonania również z małą ilością wody (wtedy mniejsza ilość biczy)
- doprecyzowane sterowanie, uniemożliwiające perfekcyjne ganianie tym każdego wroga
- koszty chakry są takie same niezależnie od ilości wykorzystanej wody
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Sans »

Przeredagowałabym to jakoś. Może te możliwość dostosowania ilości macek od zasobów wodu przerzuciła do dodatkowych i zwolniła sam opis. To samo w sumie z wymaganą percepcją.

Ale poza tym sam zamysł mi się podoba i mnie to przekonuje.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Jun'ichi »

Nazwa
Suiton: Suiryuuben
Ranga
A
Pieczęci
Tygrys
Zasięg
źródło wody w odległości 5 metrów / działanie techniki 50 metrów *
Dodatkowe
Zasoby
Wymaga małych / średnich zasobów wody
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+ 1/2 na turę)
Opis Po złożeniu pieczęci Tygrysa, woda w pobliżu użytkownika unosi się ponad niego tworząc sferę, która stanowi bazę dla całej techniki. Kiedy wodna kula jest gotowa (2-3 s. od złożenia pieczęci), twórca techniki może wystrzelić z niej bicze o grubości ok. 5 cm, którymi steruje wedle własnego uznania.
Szybkość wodnych tworów wynosi 180, zaś ich struktura pozwala przebijać się przez mniej wytrzymałe materiały, a nawet ludzkie ciało (od wytrzymałości 100, traktowane jest to jako zwykłe uderzenie punktowe).
Tor lotu wodnych macek można zmieniać maksymalnie o 90 stopni, po których muszą one przebyć min. 5 metrów, by znowu zmienić swój tor lotu.
Dodatkowe Ilość macek jakie można wykonać z użyciem techniki zależna jest od ilości wykorzystanej wody:
Małe zasoby: do 3 macek
Średnie zasoby: do 10 macek
Do kontrolowania każdej macki konieczne jest posiadanie odpowiedniej percepcji - min. 90. Każda kolejna wymaga + 10 percepcji.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1107
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Souei »

Właściwie to wróciłbym do kilku rzeczy z opisu Shigi, a ten jest imo jego gorszą wersją.
Już jedną technikę A suitonu z zasięgiem 50 metrów mamy i wszyscy mówią, że jest rakowa. Tutaj mamy dodatkowo jeszcze mnogość biczy na tych 50 metrach, więc proponuję zmniejszenie zasięgu do 25 metrów.
Pod zasięgiem masz pusty wiersz z dodatkowymi.
Sterowanie tymi mackami moim zdaniem powinno być podtrzymywane ostatnią pieczęcią, zastanawiam się jak z nieruchomością użytkownika, w poprzednim opisie to było i mi się podobało.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technika Suiton: Suiryuben

Post autor: Jun'ichi »

Nazwa
Suiton: Suiryuuben
Ranga
A
Pieczęci
Tygrys
Zasięg
źródło wody w odległości 5 metrów / działanie techniki 25 metrów *
Zasoby
Wymaga małych / średnich zasobów wody
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+ 1/2 na turę)
Opis Po złożeniu pieczęci Tygrysa, woda w pobliżu użytkownika unosi się ponad niego tworząc sferę, która stanowi bazę dla całej techniki. Kiedy wodna kula jest gotowa (2-3 s. od złożenia pieczęci), twórca techniki może wystrzelić z niej bicze o grubości ok. 5 cm, którymi steruje wedle własnego uznania. Podczas kontroli użytkownik musi pozostawać w bezruchu oraz podtrzymywać złożoną pieczęć.
Szybkość wodnych tworów wynosi 180, zaś ich struktura pozwala przebijać się przez mniej wytrzymałe materiały, a nawet ludzkie ciało (od wytrzymałości 100, traktowane jest to jako zwykłe uderzenie punktowe).
Tor lotu wodnych macek można zmieniać maksymalnie o 90 stopni, po których muszą one przebyć min. 5 metrów, by znowu zmienić swój tor lotu.
Dodatkowe Ilość macek jakie można wykonać z użyciem techniki zależna jest od ilości wykorzystanej wody:
Małe zasoby: do 3 macek
Średnie zasoby: do 10 macek
Do kontrolowania każdej macki konieczne jest posiadanie odpowiedniej percepcji - min. 90. Każda kolejna wymaga + 10 percepcji.
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Zablokowany

Wróć do „Brakujące techniki”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości