Chidorigatana

Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Chidorigatana

Post autor: Jinta »

0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Chidorigatana

Post autor: Harisham »

Trochę nie widzę jak to specjalnie miałoby się odróżniać od Raiton: Rērugan poza tym, że jest na wyższej randze, nie można tym rzucać oraz imo niepotrzebnie jest podobne do futonowego Hien. Raiton ma już chakra flow właśnie w postaci Rerugana, który ciekawie odróżnia się od futonowego Hiena i ja osobiście nie widzę sensu robienia dodatkowego raitonowego chakra flow, tym bardziej, że wymagałoby ono chodori, które jest kinjutsu, więc prawie nikt tej techniki się nie da rady nauczyć.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

A gdzie było powiedziane, że Sasuke nie może tym rzucić? kappa

Futon ma Hien które jest Chakra Flow rangi B, jednak ma także Shinkujin który jest Chakra Flow rangi A.
Raiton w przeciwieństwie do Futonu nie ma swojego Chakra Flow na A, jest tylko Rerugan na B, więc jakaś analogia byłaby zachowana po wrzuceniu tej Chidorigatany.

Nie wiem czy ktoś da radę to opanować czy nie, myśle że ciężko przewidzieć co będzie : D Sam w przyszłości chętnie bym odbył wyprawę po Chidori, gdyż profit daje ładny, serio nikt tego jeszcze nie ma? :o To dział z brakującymi technikami, a ja takową po prostu dostrzegłem i wrzuciłem jej propozycje, nie wiedziałem że może być jakaś technika tego typu która po prostu sie nie nadaje "bo nie". :/
Mało różni się od innego chakra flow? Przecież One ogólnie niewiele sie różnią, głównym zamysłem zawsze jest wzmocnienie broni chakrą i jakiś bonusowy efekt od żywiołu, no czego tu więcej wymagać ;v

No i takie coś byłoby przede wszystkim znacznie mocniejsze niż Rerugan, które raczej Issen nie zablokuje, tak jak Sasuke na filmiku źródłowym :D
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Chidorigatana

Post autor: Harisham »

W opisie techniki nie ma nic o rzucaniu, więc założyłem, że rzucać nią nie można.

Ok, faktycznie zapomniałem, o Fūton: Shinkūjin. Jakkolwiek ta technika znacząco różni się czy od Hien, czy od Rerugana, czy innych chakra flow. Ty natomiast proponujesz kolejne chakra flow, które de facto powiela efekt innego chakra flow, tylko na innym żywiole. Wiesz, ideą jest, aby żywioły się nieco między sobą różniły. Wszystkie podane tutaj techniki chakra flow różnią się od siebie, czy to właściwościami jakie nadają broni, czy to tym, na jakie bronie można je nakładać, czy można nimi rzucać etc. W twojej wersji Chidorigatany tego nie widzę.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

Ja to już nie wiem, chyba o to w tym dziale chodzi prawda? Aby proponować techniki które zostały przegapione? :D Co za różnica, czy to kolejne chakra flow, czy tez kolejna technika wydmuchiwana?
A co do powielania, to nikt tu nic nie powiela. Przecież ani Hienem, ani Shinkujinem, ani Kenryuto nie można nikogo porazić, a już na pewno nie tak bardzo jak takim Chidori, więc ocb? :D Różnica jest, i szczerze mówiąc przy wrzucaniu tego na takiego Hiena nawet nie patrzyłem xd
Technik o podobnym działaniu jest przecież multum i nikt ich z tego powodu nie usuwa.

Może taka wersja bardziej podejdzie? Dodałem wzmianke o oszołomieniu, którego chyba żadne Chakra Flow nie robi, i o możliwości rzucenia tym.
Nazwa
Chidorigatana
Dziedzina
Raiton
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Kilka centymetrów więcej niż długość ostrza broni
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+1/2 na turę)
Dodatkowe Wymaga znajomości Chidori. Wymaga posiadania metalowej broni, najlepiej miecza.
Opis Jutsu polegające na wpuszczeniu chakry Raiton do broni, przez co staje się ona katalizatorem techniki Chidori - To sprawia, że praktycznie nie ma powierzchni której nie można przeciąć przy użyciu tego flow, np. metale i głazy nie stanowią najmniejszego problemu. Oberwanie takim ostrzem skutkuje paskudną raną, a także silnym porażeniem i oszołomieniem. W przypadku wyrzucenia przedmiotu, aura znika w ciągu tury od opuszczenia dłoni przez broń.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Chidorigatana

Post autor: Jun »

Ja bym tą technikę widział po prostu jako usprawnioną, ulepszoną wersją tej techniki, właśnie w tym kierunku udałbym się z opisem i możliwościami. Byłaby swoją drogą dobrym odpowiednikiem techniki Danzou która jest w fuutonie. Oczywiście technika tej rangi byłaby lepsza niż Kenryoto, bo samurajowe chakra flow dorównuje tym chakra flow z rangi B. To jest lepsze.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

Dobra, to może tak? :3
Nazwa
Chidorigatana
Dziedzina
Raiton
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Kilka centymetrów więcej niż długość ostrza broni
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+1/2 na turę)
Dodatkowe Wymaga znajomości Chidori. Wymaga posiadania metalowej broni, najlepiej miecza.
Opis Użytkownik pokrywa broń chakrą Raitonu, przez co staje się ona katalizatorem techniki Chidori - zwiększa to możliwości penetracyjne poprzez naładowanie skoncentrowaną elektrycznością i wprowadzenie oręża w wibracje znacznie intensywniejsze niż przy Raiton: Rerugan. Sprawia to, że praktycznie nie ma powierzchni której nie można przeciąć przy użyciu tego flow, np. metale i głazy nie stanowią najmniejszego problemu. Oberwanie takim ostrzem skutkuje paskudną raną, a także silnym porażeniem i oszołomieniem. Technikę można pasywnie utrzymywać przy działaniu. W przypadku wyrzucenia przedmiotu, aura znika w ciągu tury od opuszczenia dłoni przez broń. Jest w stanie powstrzymać inne chakra flow poza rangą S (w przypadku futon'owego flow - rangą A).
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Chidorigatana

Post autor: Seinaru »

1. Oszołomienie bym stąd usunął, nie było go oryginale. Yamato po oberwaniu tą techniką był sparaliżowany ponieważ Sasuke trzymał broń w jego ranie i cały czas przepuszczał przez nią Chidori. Oszołomienia nie było.
2. Sposób wykonania.
Z pierwszym razem Sasuke użył Chidori Nagashi żeby "wydobyć" błyskawice na wierzch i dopiero wtedy skanalizował je w mieczu w chakra flow (na wiki chidori nagashi jest wpisane nawet jako parent jutsu dla tej techniki, ale ten termin jest chyba nieco szerszy, więc to tylko w nawiasie). http://mangakatana.com/manga/naruto.1205/c308
Za drugim razem musiał złożyć pieczęci, wytworzyć w ręku tradycyjne chidori, chwycić miecz i dopiero przesłać przez niego chidori aby uzyskać je na ostrzu. http://mangakatana.com/manga/naruto.1205/c411
Dlatego uważam ze opis trzeba poprawić o jedną albo drugą wersję, albo dać obie alternatywy. Niemniej jednak byłbym za tym, aby uzyskanie tego musiało być poprzedzone użyciem czegoś z powyższych.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

<hmmm> <hmmm> <hmmm> <hmmm> <hmmm> <hmmm> <hmmm> <hmmm>
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Chidorigatana

Post autor: Seinaru »

No teraz jest dla mnie git i ostatnie pytanie, co to znaczy "powstrzymać inne chakra flow"?
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

  • A znaczy to samo, co przy innych technikach Chakra Flow.
    Przy Rerugan i Kenryuto jest wspomniane, że kontrują one inne flow do konkretnej rangi.
    To i uznałem, że w tym wypadku coś takiego powinno być wpisane.
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Chidorigatana

Post autor: Seinaru »

Ah no dobrze, tam jest to wpisane w sensie obrony przed broniami wzmocnionymi danym chakra flow. Jeśli tutaj jest to samo i jest już jasność to akcept.

EDIT: Jednak się jeszcze wstrzymam bo Kakit wskazał w Kuźni moment gdy kenryuto zatrzymywało chidorigatanę, tak samo w mandze jest moment gdzie killer B zablokował to przy pomocy rerugana (po momencie który podlinkowałem wcześniej). Chętnie poznam jeszcze opinię innych. Ogólnie wydaje mi się, że ze wszystkich technik chakra flow powinno się usunąć te porównywanie rang i w ogóle to ładnie ujednolicić.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

  • Killer Bee miał te swoje specjalne super wibracyjne miecze do przewodzenia prądu - Miecze te po zetknięciu się z Chidorigataną zaczęły po prostu ją przewodzić. Nie było tam nic, że Rerugan kontruje Chidorigatane. <hmmm>

    Anyway, macie tu kolejną propozycje xD Usunąłem wzmianki o innych chakra flow i ich rangach.
Nazwa
Chidorigatana
Dziedzina
Raiton
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Kilka centymetrów więcej niż długość ostrza broni
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+1/2 na turę)
Dodatkowe Wymaga znajomości Chidori Nagashi. Wymaga posiadania metalowej broni, najlepiej miecza.
Opis Użytkownik wyzwala technikę Chidori Nagashi, następnie całą otaczającą go energie elektryczną przekierowuje do broni, przez co staje się ona katalizatorem techniki Chidori - zwiększa to możliwości penetracyjne poprzez naładowanie skoncentrowaną elektrycznością i wprowadzenie ostrza w intensywne wibracje. Sprawia to, że praktycznie nie ma powierzchni której nie można przeciąć przy użyciu tego flow, np. metale i głazy nie stanowią najmniejszego problemu. Oberwanie takim ostrzem skutkuje paskudną raną, a także silnym porażeniem. W przypadku wyrzucenia przedmiotu, aura znika w ciągu tury od opuszczenia dłoni przez broń.
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Chidorigatana

Post autor: Seinaru »

Porażenia nie dawałbym od samego cięcia, tylko tak jak było wspomniane wcześniej, dopiero wtedy gdy wetkniemy to delikwentowi w ciało i będziemy w tym ciele mieczor trzymać. Poza tym okejka.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: Chidorigatana

Post autor: Jinta »

Nazwa
Chidorigatana
Dziedzina
Raiton
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
Kilka centymetrów więcej niż długość ostrza broni
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (+1/2 na turę)
Dodatkowe Wymaga znajomości Chidori Nagashi. Wymaga posiadania metalowej broni, najlepiej miecza.
Opis Użytkownik wyzwala technikę Chidori Nagashi, następnie całą otaczającą go energie elektryczną przekierowuje do broni, przez co staje się ona katalizatorem techniki Chidori - zwiększa to możliwości penetracyjne poprzez naładowanie skoncentrowaną elektrycznością i wprowadzenie ostrza w intensywne wibracje. Sprawia to, że praktycznie nie ma powierzchni której nie można przeciąć przy użyciu tego flow, np. metale i głazy nie stanowią najmniejszego problemu, o ludzkim ciele nawet nie wspominając. Wbicie ostrza w żywy organizm skutkuje silnym porażeniem, trwającym tak długo jak miecz przebija cel. W przypadku wyrzucenia przedmiotu, aura znika w ciągu tury od opuszczenia dłoni przez broń.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Brakujące techniki”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości