Katon: Haijingakure no Jutsu

Awatar użytkownika
Akaruidesu Yoake
Martwa postać
Posty: 906
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 20:00
Wiek postaci: 18
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Niski, blond włosy z ciemniejszymi końcówkami, młodo wyglądająca twarz. Czarne ubranie z długimi rękawami i stojącym kołnierzem, na to żółte haori w białe trójkąty.
Widoczny ekwipunek: Kabura na broń na obu udach. Torba nad lewą nogą. Tanto przy pasie po prawej stronie, katana po prawej.
Multikonta: Budyś

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Akaruidesu Yoake »

Ciężko jest tu się zgodzić na rangę A przez niskie obrażenia, szczególnie jak na Katon, ale biorąc pod uwagę szybkość wykonania, zasięg i to, że w bliskim zasięgu jest nie do uniknięcia, a także to, że może stać się defensywą w najbardziej ofensywnym żywiole, to jednak wydaje się to najlepsza ranga dla tej techniki.

Nie mamy już Shigi, więc któryś z nas powinien zrobić tabelkę. Jeśli nikt nie ma siły, to spróbuję to zrobić we wtorek, jak będę miał więcej czasu.
0 x
Do hidów polecam używania mojego ID: 2457
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Shins »

No to spróbujmy pogodzić wszystkie wypowiedzi. Co powiecie na taką wersję?
Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Dziedzina
Katon
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
75 metrów
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Użytkownik nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu z gęstym popiołem, a następnie wydmuchuje dym pod wysokim ciśnieniem. Chmura dymu rozchodzi się wokół użytkownika. W bliskim zasięgu - do maksymalnie 10m powoduje groźne poparzenia (także śmiertelne blisko epicentrum) oraz odbija rzucone weń bronie i słabsze techniki (rangi B i niższe). Powyżej 10m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania, ale nie stanowi zagrożenia dla przebywających w niej stworzeń.
Większość osób opowiedziała się za zostawieniem 75m, ale przeszkadzało Wam kompletny brak obrażeń. Przy takim zasięgu obrażenia nie mogą być zadawane na całym obszarze, więc zgodnie z sugestią Hikara proponuję obrażenia blisko użytkownika, a dalej jedynie utrudnione warunki przebywania wewnątrz chmury, aczkolwiek bez zadawania obrażeń.
No i ranga A, bo większość osób opowiedziała się za tą rangą.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Reika
Martwa postać
Posty: 2051
Rejestracja: 15 kwie 2015, o 19:21
Wiek postaci: 28
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Popatrz na Avatar, a po szczegóły zapraszam do mojej KP <3
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie, torba na uzbrojenie przy pasie i dwie katany na plecach
Multikonta: Brak

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Reika »

Shins, Twoją propozycję techniki można interpretować jakoby te 75 m było wkoło użytkownika, czyli średnica wynosiłaby w tym przypadku 150 metrów. Trochę dużo jak dla mnie. Pamiętajmy, że to nie jutsu wypuszczane przed siebie na ileś tam metrów, tylko wokół siebie, więc mamy tutaj promień i średnicę, które trzeba jasno i wyraźnie określić, żeby potem nie było nieporozumień. Zostawiłabym tą technikę na randze A, jednak patrząc po zasięgu innych technik, zmniejszyłabym go 25 metrów wokół użytkownika, czyli 50 metrów średnicy. To i tak wystarczająco dużo, żeby zasnuć spory obszar.

Co do obrażeń, to zgadzam się tutaj z sugestią, że im bliżej centrum, tym gorzej, jednak nie skupiałabym się na obrażeniach zewnętrznych, a wewnętrznych. Mamy tutaj żarzący się, gorący popiół, który owszem, może poparzyć skórę, ale jeden wdech tego świństwa i mamy już problem z oddychaniem. To istna pułapka, bo nie dość, że nic nie widać, żeby się stąd wydostać, to jeszcze nie można wziąć oddechu, bo momentalnie będzie nas dusić.
Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Dziedzina
Katon
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
25 metrów wokół użytkownika
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Shinobi nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu, a następnie wydmuchuje pod wysokim ciśnieniem w postaci gęstego, żarzącego się popiołu, który rozchodzi się wokół użytkownika. W bliskim zasięgu, do maksymalnie 10 m wokół, powoduje groźne poparzenia zarówno skóry, jak i dróg oddechowych, zaś dłuższe przebywanie w tej strefie grozi uduszeniem. Powyżej 10 m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania. Problem z widzeniem z powodu łzawienia.
Wywaliłam odbijanie broni i technik do rangi B, gdyż nie mamy tutaj do czynienia z typową eksplozją, a siłą chmury gęstego pyłu, która nie jest przecież porównywalna do takiej z wulkanu, więc co za dużo, to nie zdrowo. Ograniczyłam siłę techniki do śmiertelnej pułapki, bo przebywanie w niej dłużej i wdychanie tego świństwa, może powodować śmierć. Niczym chmura gazowa, tylko tutaj żarzący się popiół, palący płuca i zapychający drogi oddechowe, a do tego utrudnione widzenie, które wcale nie pomaga w wydostaniu się.
0 x
Awatar użytkownika
Isei
Martwa postać
Posty: 442
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 23:53
Wiek postaci: 24
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Dosyć wysoki facet, o kruczoczarnych włosach średniej długości. Wąskie, delikatnie przymróżone oczy również w kolorze czarnym. Wyraźnie widoczne kości policzkowe, które podkreślają kształt twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z wysokim kołnierzem, pozbawiony kaptura. Na plecach zawieszone złożone Fuuma shuriken, układające się w kształt litery 'X'. Zawsze posiada przy sobie parasol, który często zawieszony jest przy pasie chłopaka. Na prawym palcu wskazującym złoty pierścień z wygrawerowanym emblematem Uchiha.
GG/Discord: Silens#9436

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Isei »

Jestem za wersją przedstawioną przez Shinsa, z małą zmianą. Otóż. obrażenia techniki nie były śmiertelne. Sasuke stał dosłownie pół metra od Madary i nie miał nawet zadrapania (Tak, wiem, że to sasuke, on był prawie nieśmiertelny, blablabla). Uważam, że 75 metrów średnicy jest totalnym minimum, tak samo jak ranga A techniki. Poniżej zarzucam lekko zmieniony opis w tabelce.
Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Dziedzina
Katon
Ranga
A
Pieczęci
Brak
Zasięg
75 metrów średnicy
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Użytkownik nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu z gęstym popiołem, a następnie wydmuchuje dym pod wysokim ciśnieniem. Chmura dymu rozchodzi się wokół użytkownika. W momencie wykonywania techniki, w bliskim zasięgu - do maksymalnie 10m powoduje mocne podrażnienie skóry oraz dróg oddechowych, oraz odbija rzucone weń bronie i słabsze techniki (rangi C i niższe). Powyżej 10m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania, ale nie stanowi zagrożenia dla przebywających w niej stworzeń. Widoczność wewnątrz pyłu i dymu, to około jednego metra. Popiół opada po około dwóch minutach.
Pomyślałem, że warto również zaznaczyć ile popiół się utrzymuje, oraz jak dobrą widoczność mamy wewnątrz tej "zasłony". Dodałem do opisu również wzmiankę, że podrażnienia skóry i dróg oddechowych mają miejsce TYLKO w momencie aktywowania techniki, bowiem wydaje mi się to logiczne (po wykonaniu ten popiół i tak się pomiesza, więc czemu miałby dalej drażnić, nie będąc "skondensowanym" w jednym miejscu.)
0 x
Obrazek

It's pointless...
Don't you know? Because that's the way death works.
Wandering the world of the living unnoticed as a spirit, that isn't a continuation of life.
When you die, that's it... There's nothing more... Nothing new begins.
No matter how much you regret or wish, if you couldn't do something in life, you can't suddenly do it when you die. That's just how it works, no way to defy it, try and you end up like this.
We no longer have future to fight for.
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Sans »

Od razu powiem, ze dużo bardziej podoba mi się wersja techniki od Reiki. Wersja Shinsa jest zdecydowanie zbyt mocna jak na to, co prezentowała sobą technika w anime.

Mówiłam to w sierpniu i nadal nie zmieniłam zdania - 75 m to za dużo jak na Katon. Nadal mam mieszane uczucia co do tego zasięgu, jednak patrząc na zastosowanie i rangę techniki - niech będzie nawet 60 m średnicy (czyli 30 m wokół siebie). Użytkownik zawsze jest w centrum. Brak pieczęci też mnie boli, zważywszy na to, że jest to Katon i może to doprowadzić do dziwnych kombinacji w WT. Dla spokoju i patrząc na to jak wysoka jest to ranga - dorzuciłabym jedną. Nie wyobrażam sobie by to miało odbijać jakiekolwiek techniki czy bronie, więc zdecydowanie ku tej wersji się przychylam. Łzawienie oczywiście na całym obszarze działania techniki. Warto jednak dopisać też to, co ma w swojej wersji Isei - czyli jak długo dym (nierozwiany jakimś futonem, bo tak to jednak powinno prawidłowo zadziałać) się utrzyma. Te 2 minuty wydają się na tej randzie ok. No i ta widoczość do 1 m też ok.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Boyos
Moderator
Posty: 3870
Rejestracja: 11 lut 2018, o 11:20
Ranga: Starszy Kapral
GG/Discord: Boyos#3562
Multikonta: Ario

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Boyos »

Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Dziedzina
Katon
Ranga
A
Pieczęci
Szczur
Zasięg
30 metrów wokół użytkownika
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Shinobi nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu, a następnie wydmuchuje pod wysokim ciśnieniem w postaci gęstego, żarzącego się popiołu, który rozchodzi się wokół użytkownika. W bliskim zasięgu, do maksymalnie 10 m wokół, powoduje groźne poparzenia zarówno skóry, jak i dróg oddechowych, zaś dłuższe przebywanie w tej strefie grozi uduszeniem. Powyżej 10 m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania. Problem z widzeniem z powodu łzawienia. Widoczność wewnątrz pyłu i dymu, to około jednego metra. Popiół opada po około dwóch minutach.
Dobra. Zwiększyłam zasięg do 30 m wokół użytkownika, dodałam jedną pieczęć i dopisałam część Iseia z widocznością na jeden metr i że wszystko opada po dwóch minutach. Czy coś jeszcze?
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Sans »

Dla mnie ok. Jeśli nikt nie będzie mieć żadnych uwag to myślę, że po 48h można wprowadzać, żeby nie leżało to tutaj kolejnych dwóch miesięcy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Shins »

Ja zgłaszam sprzeciw wobec wprowadzenia tego w tym momencie. Technika w tej postaci zyskała akceptację obecnego moderatora i administratora, natomiast poprzedni moderator i chyba 4 modów WT (w tym kilku już nie pełniących służby) opowiadało się za zwiększonym zasięgiem i praktycznie brakiem obrażeń, czyli postacią skrajnie przeciwną do aktualnie proponowanej. No nie widzę tutaj uzasadnienia, dlaczego ta technika miałaby wejść, skoro nie ma akceptacji chociażby połowy moderacji WT. Ja wiem, że mamy mały problem z frekwencją, ale może się po sylwestrze pozostali modzi uaktywnią i będą mieli coś do powiedzenia w tym temacie.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Sans »

Nie zezwolę na jeszcze większy zasięg dla tej techniki. Powód? Leży na pierwszej stronie dyskusji o tej technice.
0 x
Obrazek
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Support nr 6 »

0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Seinaru »

Sądząc po tym co zapodał wcześniej Hikari (fragment animu) to napisałbym po prostu że te groźne oparzenia to oparzenia I stopnia i tyle. Po tym akceptowałbym.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Sans »

Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Ranga
A
Pieczęci
Szczur
Zasięg
Promień 30 metrów wokół użytkownika
Koszt
D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Shinobi nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu, a następnie wydmuchuje pod wysokim ciśnieniem w postaci gęstego, żarzącego się popiołu, który rozchodzi się wokół użytkownika. W bliskim zasięgu, do maksymalnie 10 m wokół, powoduje poparzenia pierwszego stopnia, zaś dłuższe (ponad 2 tury) przebywanie w tej strefie grozi uduszeniem. Powyżej 10 m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania. Dym powoduje problem z widzeniem z powodu łzawienia. Widoczność wewnątrz pyłu i dymu to około jeden metr. Popiół opada po około dwóch minutach.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Seinaru »

Oh, to jeszcze jedna rzecz. Więcej mocy bym tej technice nie dawał, opis oddaje to jak została przedstawiona imo, ale chyba tak teraz całościowo jak spojrzałem na nią jeszcze raz, to wrzuciłbym ją na B z kosztami B. Sorry, wiem że daję te komentarze jak baba, zamiast wszystkie naraz lol.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Seinaru »

Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Ranga
B
Pieczęci
Szczur
Zasięg
Promień 30 metrów wokół użytkownika
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Shinobi nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu, a następnie wydmuchuje pod wysokim ciśnieniem w postaci gęstego, żarzącego się popiołu, który rozchodzi się wokół użytkownika. W bliskim zasięgu, do maksymalnie 10 m wokół, powoduje poparzenia pierwszego stopnia, zaś dłuższe (ponad 2 tury) przebywanie w tej strefie grozi uduszeniem. Powyżej 10 m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania. Dym powoduje problem z widzeniem z powodu łzawienia. Widoczność wewnątrz pyłu i dymu to około jeden metr. Popiół opada po około dwóch minutach.
Nie dziękujcie. Akcept.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Katon: Haijingakure no Jutsu

Post autor: Seinaru »

Nazwa
Katon: Haijingakure no Jutsu
Ranga
B
Pieczęci
Szczur
Zasięg
Promień 30 metrów wokół użytkownika
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%
Dodatkowe
Znajomość Katon: Haisekishō
Opis Shinobi nabiera pełne płuca powietrza, gdzie miesza je za pomocą chakry Katonu, a następnie wydmuchuje pod wysokim ciśnieniem w postaci gęstego, żarzącego się popiołu, który rozchodzi się wokół użytkownika. W bliskim zasięgu, do maksymalnie 10 m wokół, powoduje poparzenia pierwszego stopnia, zaś dłuższe (ponad 2 tury) przebywanie w tej strefie grozi uduszeniem. Powyżej 10 m chmura stanowi już tylko zasłonę dymną, wewnątrz której panuje nieprzyjemne ciepło i utrudnione warunki do oddychania. Dym powoduje problem z widzeniem z powodu łzawienia. Widoczność wewnątrz pyłu i dymu to około jeden metr. Popiół utrzymuje się przez 3 tury.
Poprawiłem długość utrzymywania się z 2 minut na trzy tury, skoro mamy już w opisie że 2 tury przebywania grożą uduszeniem, to niech będzie ta sama "jednostka czasu". I przy okazji odświeżam.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Zablokowany

Wróć do „Brakujące techniki”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości