Kyusei

Temat poświęcony organizacjom i grupom o charakterze czysto lokalnym.
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Kyusei

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Obrazek
Kyusei急性

Nie nazywają jej szkołą, bo uczy też życia. Nie nazywają akademią, bo oni nie studenty. Kyusei to niezobowiązująca wspólnota, zrzeszająca mieszkańców Ryuzaku no Taki i zainteresowanych sztukami walki przyjezdnych. We współpracy z władzami, założona przez Rikę Matsubari, rodowitą kunoichi na wieloletnich usługach miasta kupieckiego. Organizacja w pierwszej kolejności skupia się na szerzeniu wiedzy o chakrowym świecie. Pomaga też w postawieniu pierwszych kroków na niełatwej drodze do zostania shinobi. W świecie pełnym klanów o potężnych Kekkei Genkai, mieszkańcy Ryuzaku są z góry na straconej pozycji i najczęściej zajmują się kupiectwem lub wyrobem drogocennych dóbr. Kyusei przeciera szlaki przed kolejnymi Rikami, a kto wie, może kiedyś to miasteczko o ugruntowanej pozycji gospodarczo-politycznej usamodzielni się także w kwestiach obronnych?
Co jednak istotne, Kyusei nie szkoli potężnych wojowników i w codziennym funkcjonowaniu koncentruje się na zwiększaniu zainteresowania światem shinobi i nauce elementarnych technik pokroju chodzenia po wodzie. Wydarzenia, podczas których można usłyszeć o bardziej zaawansowanych technikach mają miejsce sporadycznie.
Fascynujący pozostaje fakt, jak szybko Kyusei wyszło poza swoje pierwotne założenia. Choć organizacja spod znaku płonącej róży miała uświadamiać i uczyć cywilów, szybko zaczęła pełnić dodatkowo funkcje socjalne. Choć zajęci zarabianiem na chleb ludzie w sile wieku zazwyczaj omijają dziedziniec szerokim łukiem, ten stał się miejscem schadzek nieszczęśliwych dzieci i samotnych seniorów, którzy w Kyusei mogli odnaleźć akceptację. I choć większość jedynie słucha i patrzy, zawsze znajdzie się ktoś kto złapie bakcyla.
Osoby wiążące swą przyszłość z "zawodem shinobi" mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. Organizacja pomaga obiecującym jednostkom w odkryciu swoich silnych i słabych stron, a także wysyła na proste misje rangi D.

Zasięg wpływów:
Ryuzaku no Taki (393)
Cele:
 • cele organizacji są zawsze tożsame z celami Ryuzaku no Taki!
 • zwiększanie świadomości ludności cywilnej i umożliwienie łatwiejszego startu miejscowym adeptom
 • zdobywanie wszelkiej wiedzy nt. świata ninja. Od legendarnych wydarzeń, przez historie bohaterów po informacje nt. zdolności klanowych
 • integracja społeczeństwa
Hierarchia:
Kyusei unika dzielenia na ludzi lepszych i gorszych, dlaczego prowadzi płaską, jedynie dwupoziomową hierarchię. Na pierwszym stopniu znajduje się administracja, czyli ludzie odpowiadający za prawidłowe funkcjonowanie organizacji. Na drugim zaś - członkowie i goście. Rangi nie są jednak oficjalne i mają umowny charakter. Jesteś członkiem, czy gościem, towarzyszu? Zależy kim się czujesz!
 • Liderka - założycielka Kyusei. Ma decydujący głos w kluczowych kwestiach związanych z funkcjonowaniem organizacji.
 • Wolontariusze - osoby etatowo wykonujący proste czynności na rzecz Kyusei, takie jak prowadzenie zajęć czy logistyka.
 • Członkowie - stali bywalcy; regularnie odwiedzający wspólnotę; osoby stale współpracujące z Kyusei.
 • Goście - osoby z najkrótszym stażem lub wyszkoleni shinobi prowadzący gościnne warsztaty.
Członkowie:
 • Rika Kari Matsubari
 • Sensei Kihara [NPC] - pierwszy i ostatni nauczyciel Riki. Przyjaciel rodziny; zasłużony wojownik Morskich Klifów. Nieco zapomniany. Oschły, stary pryk o miękkim sercu, ale nie bardzo potrafi to okazać. Prowadzi większość regularnie odbywających się zajęć.
 • Hayato Matsubari [NPC] - dumny tatko Matsubari, zajarany światem shinobi kupiec, który rzucił wszystko, by budować spuściznę swojej rodziny na fundamentach organizacji. Jego ulubionym powiedzeniem jest "moja krew". Nieco porywczy i zawsze zabiegany. Jest złotą rączką i archiwistą wydarzeń.
 • Maya Matsubari [NPC] - mama Matsubari. Pogodna z natury kura domowa, która etatowo dba o porządek i dobrą aurę na terenie Kyusei, tzw. logistyka. Cechuje się wyjątkowym zrozumieniem. Jeśli czegoś potrzebujesz, ona na pewno pomoże.
 • Po Akimichi [NPC] - człowiek kluseczka! Zafascynowany kulinariami smakosz, który szczególną miłością darzy kluski. Prowadzi kantynę i odpowiada za wyżywienie na najwyższym możliwym poziomie.
 • Sao Hanako [NPC] - wysoko postawiona urzędniczka, która brała czynny udział w tworzeniu Kyusei. Nie jest stałą bywalczynią szkoły, ale pomostem między organizacją, a prowincją.
Choć Kyusei nie posiada oficjalnego członkostwa, prowadzi księgę ze spisem wszystkich odwiedzających:
Ogólne:
 • członkowie wspólnoty nie są obarczeni żadnym dress codem.
 • symbolem organizacji jest bordowa róża. Bo człowiek jak róża - choć piękny, potrzebuje kolce. Symbol nie jest przesadnie eksponowany. Pojawia się raptem w kilku miejscach. Zawsze na białej fladze.
 • organizacja w niewielkim stopniu promuje założenia matsubarizmu (nazwa ta nie funkcjonuje), lecz jest otwarta światopoglądowo i pozostawia przestrzeń na wolny przepływ myśli pozostałych członków.
 • siedziba organizacji jest własnością Ryuzaku no Taki.
 • uczestniczenie w życiu wspólnoty nie wyklucza działania w innych organizacjach.
Siedziba: Obrazek Zdjęcie poglądowe: czytaj opis! Siedziba Kyusei znajduje się na samym krańcu miasta. Z jednej strony wciąż są zabudowania, z drugiej zaś już tylko lasy i pola. Składa się na nią dwukondygnacyjny budynek w kształcie podkowy, dziedziniec oraz znajdujące się z tyłu tereny zielone. Piaszczysty dziedziniec zazwyczaj tętni życiem. To tam ludzie licznie zbierają się wokół stojących w towarzystwie skromnej roślinności ławek. Pośrodku dziedzińca niekiedy odbywają się zajęcia. Zwłaszcza gdy jest zbyt gorąco, by siedzieć w środku. Sam budynek do niedawna będący ruiną, został skromnie odświeżony. Jego wnętrze oferuje niewielkich rozmiarów salę wykładową, kantynę, toalety, kilka pokojów gościnnych i dużo, dużo nieużytków. Na tyłach znajduje się wcale niemała polana otoczona drzewami. To tam rozstawiony jest sprzęt i odbywa się większość ćwiczeń praktycznych.

Działalność:
Stały harmonogram
Wykłady teoretyczne
Nazwa
Wykłady teoretyczne
Miejsce
Sala wykładowa/dziedziniec
Prowadzący
Rika Kari Matsubari/Sensei Kihara
Opis Nikt nie lubi siedzieć w szkolnej ławie. Jednak z senseiem Kiharą nie musi to być wcale takie złe! Czym jest natura chakry, co to właściwie jest genjutsu, na czym polega różnica między kataną i wakizashi, jak poprawnie trzymać kunai? Lepiej słuchaj uważnie, bo zaraz wychodzimy poćwiczyć!
Wykłady etyczne i panele dyskusyjne
Nazwa
Wykłady etyczne i panele dyskusyjne
Miejsce
Sala wykładowa/dziedziniec
Prowadzący
Rika Kari Matsubari/Maya Matsubari
Opis Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, jak mawiał wujek Benu. Co nam wolno, a co nie? Jakie są powinności potężnego shinobi i jakim być człowiekiem, by całej wspólnocie żyło się lepiej?
Opowieści przy ognisku
Nazwa
Opowieści przy ognisku
Miejsce
Polana za siedzibą
Prowadzący
Hayato Matsubari
Opis "...I ja mu wtedy Katon rangi A prosto na ryj!" Czyż jest coś bardziej fascynującego dla adepta sztuk walki, niż z życia wzięte opowieści prawdziwych shinobi? Czy cokolwiek zmotywuje go lepiej, niż legenda o nieustraszonym wojowniku? Zbierzmy się więc wokół ogniska i posłuchajmy dzisiejszego gościa albo poopowiadajmy sobie o własnych marzeniach.
Podstawowy trening fizyczny
Nazwa
Podstawowy trening fizyczny
Miejsce
Polana za siedzibą
Prowadzący
Sensei Kihara
Opis Wychowanie fizyczne. Szlifowanie techniki seido i pierwszy kontakt z bronią białą. Choć i tak najczęściej będziecie trzymać kije bo!
Kontrola chakry i nauka technik chakrowych
Nazwa
Kontrola chakry i nauka technik chakrowych
Miejsce
Polana za siedzibą
Prowadzący
Rika Kari Matsubari
Opis Odnajdź swój wewnętrzny spokój... no, wiecie o co chodzi. Trening podstawowych technik chakrowych. Legendy mówią o zamożnej kobiecie, która dwa lata uczyła się chodzenia po ścianach tylko po to, by zadowolić męża. To nieprawda, ale każdy kto to słyszał chce w to wierzyć. W praktyce mało który cywil zdolny jest opanować nawet elementarne techniki ninjutsu.
Wydarzenia nieregularne
Wykłady z medycyny i pokazy alchemii
Nazwa
Wykłady z medycyny i pokazy alchemii
Miejsce
Sala wykładowa
Prowadzący
Gość
Opis Podpalona substancja się spali, roztopi czy zapłonie kolorowym ogniem? Co się stanie, jeśli zmieszamy te dwie ciecze? Może stworzą nowy kolor, może doprowadzą do wybuchu... i wreszcie: jak leczyć, żeby nie zabić?
Test natury chakry
Nazwa
Test natury chakry
Miejsce
Dziedziniec
Prowadzący
Rika Kari Matsubari
Opis Przywilej dla osób, które opanowały kontrolę chakry i w jakiś sposób przysłużyły się wspólnocie. Test odbywa się na dziedzińcu, zazwyczaj przy licznej widowni. Polega na skoncentrowaniu chakry na misie wypełnionej do połowy wodą.
Katon - woda zaczyna bulgotać
Suiton - woda coraz mocniej kołysze się na boki, aż wreszcie wylewa z miski
Raiton - woda wydaje dźwięki, charakterystyczne tryk-tryk!
Doton - na dnie miski pojawiają się drobinki ziemi, aż wreszcie woda całkiem się zamula
Fuuton - na środku miski kształtuje się miniaturka wodnego cyklonu
Pojedynki
Nazwa
Pojedynki
Miejsce
Polana
Prowadzący
Sensei Kihara
Opis Odbywa się przy udziale zebranej widowni. Może to być zarówno pojedynek dwóch adeptów, walka adepta z doświadczonym shinobi albo pokazowa walka dwóch zaprawionych w boju wojowników. Walki mają mieć charakter edukacyjny, dlatego większość z nich to pojedynki lustrzane lub eksperymentalna konfrontacja odmiennych sztuk walki.
Odwiedziny przedstawiciela miasta
Nazwa
Odwiedziny przedstawiciela miasta
Miejsce
Dziedziniec
Prowadzący
Rika Kari Matsubari
Opis Od czasu do czasu przyjdzie ktoś ważny. No, a przynajmniej jemu się wydaje, że jest ważny. Będzie ględził tak z 40 minut, jeśli nie zna litości to do godziny. Ale hej, może akurat powie coś istotnego?
Otwarty turniej w Shogi
Nazwa
Otwarty turniej w Shogi
Miejsce
Dziedziniec
Prowadzący
Maya Matsubari
Opis Shogi, zwane też japońskimi szachami to gra planszowa wspierająca strategiczne i niekonwencjonalne myślenie. Turniej odbywa się dwa razy do roku - na przywitanie wiosny i pożegnanie lata. Udział wziąć w nim może każdy, stąd każdą edycję odwiedza wielu ludzi spoza społeczności Kyusei. Część z nich już w niej zostaje.
Pokaz umiejętności
Nazwa
Pokaz umiejętności
Miejsce
Polana
Prowadzący
Rika Kari Matsubari/Sensei Kihara
Opis Posiadasz niespotykane zdolności? Jesteś kreatywnym ninja, twórcą własnych technik, a może szpanerem, który jedzie na swoim Kekkei Genkai? Jeśli choć raz odpowiedziałeś "tak", wpadnij i pokaż na co cię stać w występie przed publicznością!
Szkolenie z survivalu
Nazwa
Trening survivalu
Miejsce
Polana za siedzibą
Prowadzący
Sensei Kihara
Opis Jak poruszać się po lesie, by nie przyciągnąć zainteresowania drapieżników? A jak samemu polować? Które owoce nadają się do jedzenia, a których należy za wszelką cenę unikać? Trzy dni w lesie z senseiem Kiharą to prawdziwa udręka. Ale warto!
Pozostałe
Lot na sowie
Nazwa
Lot na sowie
Miejsce
Dziedziniec
Prowadzący
Rika Kari Matsubari
Opis Start z dziedzińca, wszyscy ci zazdroszczą. Nie ma opcji, musiałeś się czymś zasłużyć. Sowa imponuje gabarytami, a ty chyba nie spodziewasz się, że na jej grzbiecie znajdziesz... siodło. To dokąd lecimy?
Podróż do krainy najskrytszych marzeń
Nazwa
Podróż do krainy najskrytszych marzeń
Miejsce
Pusty pokój
Prowadzący
Rika Kari Matsubari
Opis Powiedz mi, czego najbardziej w życiu pragniesz? O czym marzysz? Może stać się rzeczywistością... chociaż na chwilę. Pozwól, że złożę pieczęcie. Musisz mi tylko zaufać. Nie będzie bolało.
Misje w ramach organizacji:
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lokalne”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość