Ulepszenie Żywiołu: Katon

Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Ulepszenie Żywiołu: Katon

Post autor: Arino »

PROBLEM
Katon jest najsłabszym żywiołem i nie posiadającym nic unikalnego co byłoby w stanie go wyróżnić. Pozostałe żywioły są ciekawe i dobre dla mistrzów żywiołów, jednak Katon jest niczym kula u nogi na niewiele pozwalającym. Sam Katon jest stale ograniczony do jednej rzeczy. Pocisków. Wymaga też od użytkownika pieczęci, gdy żywioł kontrujący nie ma takiego wymagania. Dodajmy do tego iż ma więcej wad niż pozostałe żywioły.

Wady:
-Większość technik wymaga odsłaniania twarzy przy korzystaniu
-Tworzy ogień, którego jest zakaz kontroli (Brak Jutsu oraz WT odpadają (Próbowałem))
-Minimum jedna pieczęć, brak kontrofensyw przeciwko Wodzie gdzie ta ma kilka jutsu bezpieczęciowymi.
-Żywioł skupiony tylko wokół pocisków.
-Nie jest w stanie nic stworzyć, jak Doton czy Suiton
-Nie da się ukryć technik (Ogień jest zawsze widoczny - Doton czy Futon, może ukryć swoje ataki)
-Brak własnego klona gdy pozostałe żywioły je w większości mają.
-Łatwo się skrzywdzić własnym ogniem.
-Mało różnorodny (W większości różne rodzaje pocisków)
-Brak unikalnej cechy w starciu z innymi żywiołami.
-Brak wytrzymałości dla technik.

Zalety:
-Chcesz coś spalić, użyj Katonu (Doton może z łatwością zakopać coś pod ziemią jakby to coś nigdy nie istniało...)
-Możesz mieć płonący miecz (Choć Raitonowy miecz daje paraliż, Wodny też cię potnie)
-Masz pająka ognistego (Suiton ma smoka, a doton super wilczki....).


ROZWIĄZANIE
Odblokowanie kontroli nad ogniem dla użytkowników Katonu i dodanie Statusu poparzeń dla Katonu. Zniesienie wymogu jednej pieczęci, zrobienie kilku jutsu bez pieczęci.. To wiele pomoże Katonowi, bo na ten moment bardzo łatwo wręcz pokonać osoby, które korzystają właśnie z katonu.



DODATKOWE UWAGI
0 x
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Ulepszenie Żywiołu: Katon

Post autor: Arino »

Jakieś słowa, czy coś -.- ?
0 x
Awatar użytkownika
Moderator Techniczny
Moderator
Posty: 801
Rejestracja: 7 maja 2020, o 00:34
Wiek postaci: 100
Ranga: Spellcaster/Effect
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin, Jinpachi
Aktualna postać: Mujin, Jinpachi

Re: Ulepszenie Żywiołu: Katon

Post autor: Moderator Techniczny »

Tak samo jak większość technik Doton wymaga podłoża. Albo część Suitonów wymaga zasobów wody. To jest wada z którą nie da się nic zrobić i pozostanie jako charakterystyka żywiołu.
Prawda. Nie ma żadnej techniki do kontrolowania stworzonego ognia. Jest dosłownie jedna technika korzystająca z istniejącego ognia i pochodzi z Boruto. Przy czym nie jestem pewien, czy warto ją wprowadzać więc pozostawię to bez komentarza.
Tak, tak działa Katon. Że przegrywa ze Suitonem. Ponownie, charakterystyka żywiołu zgodna z wadami/zaletami innych żywiołów. Tak samo Futon nie ma nic na Katon.
A to, że nie ma jutsu bez pieczęciowych ...
Nie tylko. Jeśli uznać "wokół pocisków" za "techniki pociskowe" to jest ich dużo. Ale wiele z nich wypluwa pojedynczy pocisk. Jest to cecha żywiołu bezpośrednio powiązana z resztą i z tym niestety mało się da zrobić.
Tworzysz ogień. Nie tworzysz stałych konstruktów z ognia ani przedmiotów. To jest ponownie specyfika żywiołu.
Tak samo Raitonu nie da się ukryć. Albo Suitonu. Zresztą Katon ma przynajmniej jedną technikę skrytobójczopodobną i jest to Katon: Suyaki no Jutsu.
2/5 żywiołów ma własnego klona. Suiton i Doton. Raiton też jeśli brać pod uwagę rozwiniecie zakazanej Kage Bunshin no Jutsu.
Zapewne chodzi o to, że istnieje możliwość wejścia w pozostałości własnego ognia, na przykład po podpaleniu drzewa możesz się nim skrzywdzić. Nie jestem przekonany do końca że jest to wada, ale uznajmy że tak.
Zwiększanie swojej siły za pomocą kontaktu z Futonem.
Tak. Bo Katon nie tworzy fizycznych barier ani osłon. To żywioł nastawiony wyłącznie na destrukcję, nie ma więc potrzeby uwzględniania jego wytrzymałości.
Od siebie tyle dodam. Kontroli nad ogniem nie będzie w takiej formie, jak będzie w reberu. Nie będzie też (chyba) używania istniejącego zasobu w postaci ognia. Pojedyncze techniki będą miały swobodniejszą kontrolę pocisków wolą i gestami, jeśli wszystko dobrze pójdzie, ale to tyle. Poparzenia jak najbardziej planuję. Techniki bezpieczęciowe w większej ilości - tylko komplementujące walkę w zwarciu, jak aktualnie jest z płonącym mieczem i falą z niego.

Z większością wymienionych wad się nie da nic zrobić - taka specyfika żywiołu. Jeśli czegoś w kanonie nie było, albo nawet w anime, to niewiele się z tym zrobi i raczej ja nie będę tworzyć całkowicie nowych mechanik na innych źródłach.
1 x
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Ulepszenie Żywiołu: Katon

Post autor: Arino »

Nie oglądałem Boruto, więc nie wiem nawet o jakiego technice mowa.
Zgadzam się jednak jest to wadą oraz zaletą.
Podpalenie lasu i teraz uciekaj z niego. Katonem łatwo przesadzić i nie ma jak tego ugasić. Inne żywioły mogą lecieć na całość, gdy Katon musi obawiać się własnych zniszczeń, co sprawia iż ponad 90 % technik można odrzucić w czasie walki z tego powodu. A to iż nie damy rady ugasić tego ognia poprzez jego kontrolę, jest kijowe.
Racja, Katon ma +20 siły i szybkości. Ślepy byłem...
Kontrola ognia by się przydała w końcu >.<
0 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1022
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Ulepszenie Żywiołu: Katon

Post autor: Azuma »

Moja postać jest użytkownikiem katonu, rozumiem ograniczenia z niego wynikające ale po prawdzie, te mi nie przeszkadzają. Od lat działamy w tych ograniczeniach, wielokrotnie były też wyjaśniane niuanse z których te ograniczenia właśnie wynikają. Katon jest destruktywny, nie do końca nieokiełznany i to jest zarówno jego siłą jak i przywarą...

Być może – choć jest to świeża myśl niespecjalnie pogłębiona, rozwiązaniem takiego "problemu" byłoby utworzenie nowej UN (Mistrza Katonu), który pozwalałby na takie manipulacje?
0 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Ulepszenie Żywiołu: Katon

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Katon przechodzi obecnie spory lifting (odsyłam to tematu w becie). Wszelkie dalsze dyskusje wolałbym, żeby bazowały na tym co zostało tam zaproponowane i odbywały się właśnie w tamtym temacie.

Planów nad powiązanym z tym UN obecnie nie ma.
W związku z tym temat ten przeniosę wkrótce do archiwum. 48h, żeby nie było że usuwam z zaskoczenia.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość