Byakugan buff

Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1087
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Byakugan buff

Post autor: Souei »

PROBLEM
Mała nieścisłość dotycząca możliwości Byakugana. Na evencie miałem sytuację, gdzie walczyłem w turniejowej walce z przeciwnikiem, którego później miałem dobić. Szukając go w szpitalu po walce, próbowałem zlokalizować go byakuganem. Jak wiadomo, u nas na forum byak nie widzi w ciemności normalnie, ale nawet w ciemności może wypatrzyć układ chakry żywych istot:
Spoko, to rozumiem i się zgadzam. Byakuganem udało mi się dostrzec w szpitalu kilka układów chakry, w tym jakieś znajdujące się w ciemnych pomieszczeniach (była noc). I tutaj pojawia się problem. Czy Byakugan może zidentyfikować człowieka po tym jak wcześniej już widział układ chakry i wie, do kogo on należy? Zgodnie z poniższym zapiskiem wydawało mi się, że jest to możliwe:
Mamy więc sytuację, gdzie nie mogę zidentyfikować delikwenta na podstawie wyglądu bo jest ciemno, ale widzę jego układ chakry, a przecież przed chwilą z nim walczyłem na arenie, więc miałem okazję ten konkretny układ chakry zobaczyć i go zapamiętać.
Okazało się jednak, że ówczesny H@ Hikar zdecydował, że takie rozpoznawanie nie jest możliwe, bo... bo nie. Nie miałem okazji z nim tego skonfrontować, bo wiadomo że za sobą nie przepadamy, więc nawet nie podejmowałem tematu, żeby nie dawać mu satysfakcji. Wynik takiej rozmowy był dla mnie łatwy do przewidzenia. Chciałbym jednak teraz wrócić do tego tematu z bardziej obiektywną władzą.
Pytanie więc brzmi, czy można zidentyfikować człowieka na podstawie układu chakry widzianego byakuganem?

ROZWIĄZANIE
Jeśli nie, no to co znaczy to że "użytkownik potrafi odróżniać chakrę różnych ludzi" z opisu byakugana w temacie z technikami klanowymi? I prosiłbym o jakiś jasny zapis w takim razie. Jeśli takie rozpoznawanie jednak jest możliwe, no to może też pół albo nawet całe dodatkowe zdanie, które nie dawałoby pola do swobodnej interpretacji.

DODATKOWE UWAGI
W m&a Ao zaprezentował możliwość rozpoznawania chakry konkretnych osób. Odnosi się on tam do "koloru" chakry konkretnych osób. Chapter 459:
Obrazek
Jeśli mamy jakiś problem z wiarygodnością tego co potrafił Ao to dodam również, że zdolność byakugana do rozpoznawania czy użytkownik znajduje się w genjutsu, pochodzi również od oka Ao i praktycznie tej samej sytuacji.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1014
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Byakugan buff

Post autor: Azuma »

Bez zbędnego rozwlekania się nad tym tematem – Sousei, wydaje mi się, że powinieneś móc to zrobić.
1 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Byakugan buff

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Nie pamiętam szczegółów tych ustaleń (tej konkretnej sytuacji na evencie), ale jak dla mnie źródła z M/A zgadzają się z zapiskami w mechanice + opisie klanu Hyuga.
Tj. Traktujemy, że układ chakry jest niejako odciskiem palca, po którym można zidentyfikować daną osobę. Oczywiście w ramach rozsądku, że najpierw trzeba było mieć czas, żeby dobrze się komuś przyjrzeć i wzrokowo(albo sensorycznie bo to adekwatna sytuacja według mnie) zapamiętać taki układ, a potem mieć czas przyjrzeć się raz jeszcze. Na podstawie wyglądu nie ocenimy czy to ta sama osoba, ale na podstawie układu chakry już tak.

Nie wiem czy jest konieczność dopisywania tego do tej reguły w Hyuga?
0 x
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1087
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Byakugan buff

Post autor: Souei »

Jeśli tego posta będę mógł wykorzystać w przyszłości do gaszenia hejterów, to nie trzeba nic dodawać. <catuwu>
1 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Byakugan buff

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Według mnie brak potrzeby kolejnego dopisku, który wyjaśniałby to co jest już napisane. Pomysłodawca również nie czuje takiej potrzeby, a nikogo innego to nie obchodzi. Pośrednio więc 'odrzucam' i przenoszę do archiwum.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość