Mafie Shigashi, Yoshida

Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Arino »

3 x
Awatar użytkownika
Ashizawa Sayaka
Posty: 112
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 00:16
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
Krótki wygląd: - Ciemniejsza karnacja
- Złotawe oczy, twarz zasłonięta chustką
- Włosy w kolorze b.ciemnego brązu, rozpuszczone
- Kolorowe kosmyki włosów, ciemne paznokcie
- Średniego wzrostu i postury
Multikonta: Kabuki

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Ashizawa Sayaka »

Co tutaj dużo mówić.
Kwestie korzyści z przynależności do mafii są jasne.
Czy są sprawiedliwe? - Nie
Czy warto dołączać do każdej? -> NIE
Czy tak powinno być? Również -> Nie.

Od siebie mogę co najwyżej powiedzieć, że jest to temat, jakiemu należy się przyjrzeć wraz z kwestią korzyści za przynależność do klanu/organizacji lub nawet jej brak.
0 x
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1085
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Souei »

Bonus Akiyamy jest OP. W porównaniu do niego, nie tylko Yoshida ale Ekibyo też, nie mają właściwie nic, bo ten najemnik do wynajęcia po taniości też w rzeczywistości mało nam pomoże, jeśli będzie chciało się w ogóle komuś za nim chodzić, żeby go dostać na misję.
Przy odświeżaniu mafii był chyba jakiś temat jak mogłoby to wyglądać i nie chciałbym żeby ktoś teraz wyciągał moje słowa z bety, ale była tam rozmowa o tym żeby każda mafia specjalizowała się w czymś innym i tak zachowywali względny status quo w Shigashi. Ostatecznie chyba tylko przy Akiyamie to zagrało, gdzie mają te swoje przeszczepy, eksperymenty na ludziach itp. Pozostałe dwie Rodziny moim zdaniem są bezpłciowe, mają nieznacznie tylko różniące się kodeksy (wszystkie trzy rodziny) i to nieszczęsne +100 ryo za misję.

Inna sprawa nad jaką można się pochylić, to czy podciągać bonusy innych rodzin (czyli w przyszłości pewnie też innych organizacji) pod OP perka Akiyamy, czy Akiyamę wepchnąć znowu w szereg. Moim zdaniem fajne by było, gdyby przynależność do organizacji wiązała się z jakimś bonusem, a nie tylko "rozwój fabuły dla postaci", ale tutaj różne osoby będą miały pewnie różne zdanie. (mówię tylko o organizacji z forumowego kanonu, proszę nie bóldupić o klepe).

Wracając do mafii, to chętnie dałbym im nie tylko różne bonusy, ale też zmienione kodeksy. Obecnie każda mafia ma wpisane mniej więcej to samo tylko innymi słowami, w dodatku często w połączeniu z ich charakterystyką jest to połączenie z tyłka.

Ekibyo mogłoby się skupiać na walce bezpośredniej, rozróbach itd. Z racji tego że mają najsilniejszych NPC to by się to wpisało. Bonusem mógłby być na przykład sklep z tańszym wyposażeniem z czarnego rynku. Obecnie mają najsilniejszych NPC, ale ich zasadą jest kierowanie się sprytem. Obecnie muszą dzielić podziemny rynek medyczny z Akiyamą i teoretycznie specjalizują się w dragach, ale w ogóle mi to tutaj nie pasuje.

Akiyama tak jak jest z przeszczepami, eksperymentami itd. + przeniesienie do nich jeszcze nielegalnych substancji. Moim zdaniem głupie jest to, że mafia która zajmuje się eksperymentami na ludziach, więc zapewne też handlem ludźmi ma w zasadach, aby nie krzywdzić cywili. Jak pogodzić jedno z drugim? Do tego opis:
Do tego Akiyama obecnie ma eksperymenty, przeszczepy czyli półświatek medyczny + nielegalne fight cluby, czyli to co moim zdaniem powinno iść do Ekibyo.

W Yoshidzie spryt finezja i cichociemność jest na miejscu, ale bonus nie istnieje, zwłaszcza że Kruki mają zrobić out. Jeśli chcielibyśmy coś związanego ze zdobywaniem informacji o sile perka podobnej do Akiyamy, to przyszło mi do głowy aby dać jednorazowe obniżenie rangi wyprawy po technikę zakazaną lub artefakt do rangi A włącznie.

Więc tak ogólnie, nie tylko bonusy, ale również całe opisy mafii moim zdaniem nie trzymają się kupy, są niekonsekwentne i bez większego pomysłu jak należy to zorganizować. Opisy fabularne nijak się mają do korzyści płynących z bycia członkiem danej Rodziny.
6 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Renkuro
Posty: 564
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 16:06
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō / Łuska
Krótki wygląd: Średniej długości białe włosy sięgające do połowy karku, bardzo dziecięca i dziewczyńska uroda.
Widoczny ekwipunek: Duża torba
Duży zwój
Multikonta: -

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Renkuro »

Ewidentnie problemem jest to, że boosty są niezbalansowane. Powinniśmy wiec dać każdemu jeden duży przywilej, jeden średni i małe przywileje pasywne.

Duże przywileje mogłyby wyglądać tak:
Feniksy:
Smoki:
Lwy:
Wtedy każda mafia zapewnia jakieś duże boosty zwiększające nasze możliwości bojowe.
Średnie przywileje:
Feniksy:
Smoki:
Lwy:
I cyk każdy ma obniżone PH o 200 na przeciwników. I jest to sensowne, bo nawiązuje do specjalności rodzin.
Pasywne:
Tutaj po prostu danie feniksom tego bonusu +100 ryo
I każdemu ,,Możliwość zdobywania znajomości i wpływów w półświatku Shigashi. (Ułatwienie w zdobywaniu sławy)" Bo to w sumie fabularnie też takie sobie, że największe zabijaki i psychole z Akiyamy nie mają boostów do rozpoznawalności.
1 x
Obrazek
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Arino »

Jestem za tą opcją Renkuro. Mogę nawet poprawić opisy mafii, choć chętnie bym kodeksy ustalił wraz z pozostałymi osobami z Mafii, tak by były one klimatyczne i zrównoważone.

Co do jednak opcji, to znowu jednak nie są nawet w twojej wersji Renkuro równe - mówię tutaj głównie o tym średnim progu. Tam tygrysy się najbardziej wysforowują gdyż mogą odbyć nieskończenie wiele wypraw po pieniądze, gdy Smoki mogą odbyć tylko dwie (z opisu przeszczepów tak wynika - skoro można je zrobić tylko przy 80 i 120 wytrzymałości). Feniksy, trochę lepiej bo już mogą niby odbyć takich wypraw 3 (Choć dopiero na 1500 PH)
Myślę iż najlepiej będzie zrobić to tak:

Średnie przywileje:
Feniksy:
Smoki:
Lwy:
I tym sposobem to się wyrównuje. Feniksy łatwo zdobywają wiedzę, Smoki już nie tylko łatwiej dowiadują się o przeszczepach, ale też łatwiej im zdobyć to co potrzebują do takowego. A Lwy z łatwością zdobywają pieniądze.
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1185
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Tetsurō »

Ja bym dodał od siebie, że można by też zróżnicować mafie na poziomie fabularnym. Niech ubierają się inaczej, mają zupełnie inne procedury, kryjówki wyglądają inaczej itp. Bo póki co, to raczej wszystkie są na jedno kopyto z drobnymi różnicami. Wiecie, byłoby to dużo ciekawsze jakby były całkowitymi skrajnościami np w swoich kodeksach itp.
2 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1085
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Souei »

Po wiedzę nie robi się wypraw tylko misje z tego co wiem. Jedyna użyteczna z jaką się spotkałem to ta po wiedzę o ciężarkach treningowych i to jest właśnie misja (wciąż znikome zapotrzebowanie na takie). Normalnie stawianie sobie za cel wyprawy suchej wiedzy to strata czasu, bo po zakazane można iść bez zdobycia wcześniej wiedzy o niej, tak samo po UN.

Co do smoków, to na misjach czy wyprawach nie ma możliwości zdobycia materiałów do przeszczepów, chyba że będzie tam jakiś istotny NPC, ale to bardziej dotyczy eventów, niż robi się po to specjalnie wyprawę czy misję. Z czymś takim to nie spotkałem się jeszcze w ogóle i uważam, że w sumie nie powinno być to dozwolone, bo byłoby za łatwo.

W trzeciej mafii ta obniżka PH przy niszowej wyprawie, która jest istotna chyba tylko dla lalkarzy robi z tego martwy bonus. Kasa nie jest potrzebna nikomu oprócz Ayatsuri. (Kubomi pewnie by się ucieszył gdyby wrócił w ogóle jeszcze kiedyś do gry)
0 x
Obrazek
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Arino »

Po ciężarki robi się wyprawę (Była w Shigashi, nazwa wątku zdradziła wszystko >.>)
Wynika z tego iż od początku mafia Yoshida była pozbawioną sensu przez brak zasady "Musisz mieć wiedzę Fabularną", przynajmniej tak wynika z twoich słów. Jeżeli można wybrać się na wyprawę bez wiedzy o technice, to posiadanie wiedzy powinno jednak zacząć dawać bonusy mechaniczne lub powinno się sprawdzić czy taka osoba ma taką wiedzę (Nie wiem jak to się odbywa, bazuje jednak na twoich słowa Souei)

Dzięki temu nasza dyskusja wraca mniej więcej do punktu wyjścia. Tylko dwie rodziny z trzech mają sens, Rodzina Yoshida go nie ma dla żadnego gracza, a przede wszystkim dla nowego. W jego głowie pytanie "Wiedza" dalej pozostaje zagadką, która nie jest w żaden sposób rozstrzygnięta i nie jest łatwe znalezienie na forum odpowiedź co daje pozytywnego zdobywanie tej wiedzy. Co sprawia iż każdy nowy gracz Mafiny dołączy do Smoków albo Tygrysów, ignorując całkowicie enigmatyczne Feniksy. Ja dołączyłem tylko dlatego iż to "Feniks", jednak mogę sobie marzyć iż kiedykolwiek spotkam inną osobę ze swojej mafii. A wiedzę fabularną zawsze też jak można wyczytać w Dziedziny/Jutsu można zdobyć od lidera organizacji/klanu, więc tym bardziej jest to rozpaczliwy temat, zwłaszcza dla osoby, która jest Feniksem.

Czy mógłbym prosić o wypowiedzenie się kogoś z Administracji jak to jest z tą właśnie wiedzą, co ona tak naprawdę daje? I czy gracz (Np. ja) może przebudować opisy fabularne mafii (Tak by naprawdę zaczęły się wyróżniać na swoim tle)
0 x
Awatar użytkownika
Moderator Techniczny
Moderator
Posty: 801
Rejestracja: 7 maja 2020, o 00:34
Wiek postaci: 100
Ranga: Spellcaster/Effect
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin, Jinpachi
Aktualna postać: Mujin, Jinpachi

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Moderator Techniczny »

Generalnie wiedza per-se na obecną chwilę daje coś jedynie w przypadku wiedzy o przeszczepach.

Wszystkie inne wiedze trudno jakkolwiek egzekwować, bo nie oszukujmy się — wiedza o przeszczepach to na obecnym systemie jedyna rzecz, po którą wiedzę się zdobywa.

Po inne nie potrzeba jakiejś szczególnej wiedzy, czy to ciężarki, czy wspomaganie — idziesz na wyprawę i zdobywasz, po prostu.

Czy możesz coś sam przygotować? Owszem możesz, ale nikt nie zagwarantuje ci tego, że zostanie to wprowadzone, lecz na pewno się temu przyjrzymy. Sam system wiedzy będzie również zmieniany, a zarazem to jak się ją pozyskuje i po jakie rzeczy można ją uzyskać. Nie chcę mówić zbyt dużo, dopóki nie pojawi się jakiś sneak peak nadchodzących zmian.

I tak — jak najbardziej zgoda jest tutaj w tym, że w obecnym rozdaniu jedyna mafia, która oferuje jakiekolwiek korzyści to ta czerwona i należy to zmienić. Ja ze swojej strony czekam na jakieś interesujące propozycje — niezależnie od tego czy się pojawią, czy nie, temat będzie jakoś rozwiązany. - Trudno mi tylko powiedzieć dokładnie kiedy.
0 x
Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3678
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Sans

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Papyrus »

Dzięki bardzo za wasze spostrzeżenia. Mafie to jest temat, który będziemy poruszać po evencie - pod względem fabularnym i z punktu widzenia korzyści. Zobaczymy, co da się z tym zrobić.

Będziemy dzielić się informacjami na bieżąco, w momencie, kiedy będzie już podjęte.
1 x
you best prepare for a hilariously bad time
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4103
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Jawa »

Tak jak napisała Papyrus, wiemy o tym że Mafie czeka dużo pracy i zmian żeby to wszystko jakoś naprawić, jednak będzie to miało miejsce dopiero kiedy skończy się turniej. Również chciałbym od razu zaznaczyć że Mafiami będę się zajmował ja co ustalałem już wcześniej z Papyrus, więc jeżeli ktokolwiek będzie miał jakieś propozycje, pytania, pomysły czy spostrzeżenia to śmiało zapraszam żeby się nimi ze mną dzielić. Najlepiej się ze mną kontaktować przez discorda (MxPl#7094).
0 x
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Arino »

Nowy pokaz dysproporcji między mafiami.
<catnotfun>
Chyba nigdy pozostali gracze mafijni nie znajdą przyjaciół.
Gracze z Rangą
ArchiwumKart
Łącznie
0 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Dodam swoje trzy grosze.
1. Bardzo podoba mi się koncepcja Seinaru z tym, żeby mafie miały odrębne sposoby działania (brutalność, finezja) i zainteresowania (jedni mogą zdobywać wiedzę, inni ryo - sprawa administracji)
2. Uczulam przed zbyt dużym wzmocnieniem bonusów do mafii. To kwestia dyskusyjna, ale w moich oczach mafie są jednak mniej ważne w świecie SW od Shinsengumi czy Karasu i obecność w tych ostatnich powinna dawać więcej.
3. Zostawię pod rozwagę Jawie - czy mafie muszą wiecznie ze sobą walczyć? Tu powinna być jeszcze jedna oś, a mianowicie władze Shigashi. Urozmaiciłoby to zabawę mafiozom i dało opcję tym z mniej obleganych rodzin, by zrobić jakąś wspólną misję z kimś grającym dla Akiyamy. To także ciekawa opcja pod event czy coś innego.
0 x
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1085
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Souei »

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że obecnie problemem wszystkich trzech mafii jest również brak stałych siedzib. Mamy potworzone jakieś lokale, które czasem mają wpisane, że są pod czyjąś kontrolą, a czasem nie. Moim zdaniem nieco to problematyczne, gdy nie wiadomo gdzie udać się po mafijny awans czy żeby zgłosić się po kolejne nielegalne zlecenie. Oczywiście niektórzy sądzą, że przecież liderzy mafii nie mogą mieć stałych siedzib, bo już dawno zostaliby odkryci i wpakowani za kraty. Tutaj rozwiązaniem byłyby siedziby tajne albo lokale "główne", czyli działające normalnie przybytki, które mają jasno wpisane, że są objęte opieką którejś mafii i tam (na życzenie) można spotkać liderów albo pod-liderów. Dla Akiyamy przykładem jest Czerwony Smok, ale nie wiem czy pozostałe dwie mafie mają swoje podobne odpowiedniki.
0 x
Obrazek
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Mafie Shigashi, Yoshida

Post autor: Arino »

Nie wszystkie mafie mają problemy z legalnym działaniem. Yoshida ma swoje oficjalne siedziby, które są chronione przez rząd, bo w końcu nie robimy oficjalnie nic złego (w końcu wszystkie ważne osoby są w naszych kieszonkach). Ale linki do tych miejsc, fajnie byłoby wstawić do opisu mafii, by łatwiej można się w tym odnaleźć. Jeżeli chodzi o Yoshidę, powoli staram się tworzyć takie punkty, bo jestem dopiero drugim graczem tej Mafii.

Co do twoich punktów Rika, to z tego co słyszałem Kurasu robi out po evencie, więc ich ważność już zostanie całkowicie pominięta. Nie wspominając iż jest to najniższy bonus dla Feniksów z nimi związany, który można wykorzystać dopiero po wyprawie B....
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości