Dzieci wojny

Awatar użytkownika
Sae
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2020, o 09:44
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Smukła, przez co wydaje się wyższa niż w rzeczywistości. Brązowe włosy do ramion i prawie czarne oczy. Uroda i akcent typowe dla Prastarego Lasu. Ciemnobrązowe spodnie i dopasowana, beżowa bluza. Czarne buty z otwartymi palcami. Pachnie lasem i rosą.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu udach oraz torba
Lokalizacja: Sogen

Dzieci wojny

Post autor: Sae »

PROBLEM
Startowy wiek postaci 15 lat dla ogółu

ROZWIĄZANIE
Proponuję zmniejszyć go do np 10 lat dla postaci zaczynającej z 500PH, 12 lat dla postaci zaczynającej z 1000PH, 14 lat dla postaci zaczynającej z 1500PH etc. Albo w ogóle znieść dla wszystkich chociaż do kanonicznych 12 lat. Można też dodać ograniczenia wiekowe do konkretnych rang albo funkcji jeśli to dodałoby realizmu.

DODATKOWE UWAGI
Skoro na forum i tak są już postacie, które zaczęły grę w wieku około 12 lat to nie rozumiem dlaczego innych graczy dotyczy ograniczenie 15 lat :(
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1006
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Dzieci wojny

Post autor: Azuma »

Zgadzam się z pomysłodawczynią. Sam zaczynałem postacią poniżej 15 lat i był to dla mnie duży fun. Ba, chyba nawet nie tylko dla mnie skoro otrzymałem tytuł na gali <catok> Odwołując sie do informacji zawartych w Naruto Wiki, niektórzy kończyli akademię (jako jednostki wybitnie wybitne) w wieku nawet 7 lat, więc byłbym tutaj nawet za zniesieniem ograniczenia wiekowego i pozwolił graczom decydować jak chcą grać.

Podsumowując: jestem za daniem graczom wyboru, jaką postacią chcą grać.
0 x
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1054
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler_
Multikonta: Rokudo Gaika

Re: Dzieci wojny

Post autor: Kamiyo Ori »

Zgadzam się w całej rozciągłości. Rozumiem, że chcemy mieć rozgrywkę dla dorosłych postaci i trudne wybory moralne, ale sam materiał źródłowy jest o 12 latkach, a sporo młodszych postaci się przewinęło przez serię, którzy w ogóle byli wysyłani do działań zbrojnych.

Na zakończenie cytacik Kakashiego po angielsku:
0 x
PH | Ryō | KP | Notes
Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 844
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: Dzieci wojny

Post autor: Sasame »

Ogólnie to zostało to wprowadzone przez poprzednią administrację z powodu... Sam nawet nie do końca pamiętam ale chyba jakoś związane to było z tym że ludzie chcieli iść młodymi nastolatkami (15-) na eventy a to niby było "zbyt niebezpieczne dla dzieci"
Osobiście właściwie nie widzę żadnych przeciwwskazań odnośnie tego jaki wiek powinna móc mieć postać kiedy się zaczyna nią grać, jedynie wyszczególnić to że starzenie się na forko jest dość powolne, więc powinni sobie zdawać sprawę z faktu że trochę będą się bujać jako dzieciaki.
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Dzieci wojny

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Osobiście nie mam nic przeciwko, ale należy nakreślić jasne granice pod względem relacji seksualnych (czyli ich brak). Podejrzewam, że to główny powód dla którego się to pojawiło w ogóle.
1 x
Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3911
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: Dzieci wojny

Post autor: Ichirou »

Uniwersum forum różni się od mangi i celujemy w poważniejsze klimaty, 12 latkowie stający naprzeciw największym antagonistom na świecie po prostu nie pasuje do tej konwencji.
5 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1047
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Dzieci wojny

Post autor: Souei »

Mi tam nie przeszkadzają dzieci jako grywalna rasa, ale przeszkadza mi, gdy robi się ich za dużo. Wydaje mi się, że gdy wchodził ten blok, to jedną z cegiełek była też tendencja wzrostowa do robienia takich postaci. Głównym powodem było to co opisał Tamaki, czyli postaci <15 chcące iść na event z Hanem w towarzystwie zaprawionych w bojach dorosłych. Moim zdaniem wszystko jest dobrze gdy jest ich kilka (postaci dziecięcych), ale gdy jest zbyt wiele to robi się już dziwnie i psuje to klimat. (Ale jak tak jednemu pozwolić, a drugiemu już nie?!) No i osobna kwestia, żeby 12latnie dzieci to nie były postacie pośmiertne po 4 czy 5k PH bo wtedy to też mało klimatyczne i nierealne nawet jak na standardy forum, ale zapodana propozycja jakoś to normuje więc przynajmniej to można uregulować.
4 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 362
Rejestracja: 6 kwie 2020, o 14:25
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Bardzo wysoka, muskularna, o ciemnej skórze. Ma krótkie i ciemne włosy. Na czole wytatuowane czerwone kropki. Głowa owinięta chustą - tak, by ukryć klanowy tatuaż. Od stóp do głów okryta jasnym płótnem, zniekształcającym sylwetkę.
Widoczny ekwipunek: Duża torba u dołu pleców.
GG/Discord: rahsim
Lokalizacja: Sabishi

Re: Dzieci wojny

Post autor: Ren »

Ja to szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko dzieciom na fabule, ALE pamiętam, co w sumie doprowadziło do wprowadzenia tej zasady.

Problemem po prostu są brutalne sceny przemocy, które ze względu na charakter forum tutaj często malowniczo opisujemy. Wydaje mi się, że ogólnie uznaną granicą dobrego smaku jest nieprzedstawianie takich rzeczy na dzieciach, a jedynie ogólnym opisem lub uwzględniając je bardziej w domyśle lub w podtekście.

Mieliśmy też sytuację, gdzie pewien gość miał zakusy na pisanie wątków pedofilskich, w żartach czy też nie, cholera wie, co chyba też było drugim sygnałem, który doprowadził do wprowadzenia takiego bloka.

Czyli podsumowując - ja osobiście nic do dzieciów nie mam (choć też szczególnie ich nie uwielbiam) i nie jestem fanką trzymania graczy za mordę <catgiggle> , ale liczę, że w przypadku obniżenia granicy wieku, będziemy po prostu trochę czujniej i krytyczniej patrzeć na to, co na tych dziecięcych fabułach się dzieje. I mam tu na myśli zarówno administrację, jak i nas jako graczy.


Edit: Zgadzam się również z antyklimatycznym problemem nadmiernego przyrostu naturalnego i małych półbogów, który wspomniał Seinar.
5 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Dzieci wojny

Post autor: Moderator »

Jak się ostatecznie okazało, wprowadzona zasada i tak niczego nie zmieniła. Na event nie mógł pójść mój Yosuke, który miał tam wtedy 13 czy 14 lat (który z racji bycia Hoshigakim był raczej dość "wyrośnięty" a i swoje PH już wtedy pozbierałem). Dopuszczony jednak został Sasha, który miał postać niby 15 letnią, ale z wyglądu i zachowania to było ~10 (pomijając to, że postać była ślepcem i dopiero zaczął grać więc miał maks 600PH).
No i w świecie, gdzie nikt nie chodzi z dowodem osobistym* czy aktem urodzenia ciężko jest uznać na takim evencie "ok ty się nadajesz, bo masz 15 lat, a ty nie, bo masz 14 i pół".
*Bo na odznakach chyba nie ma wypisanej daty urodzenia, co nie? <catnotlikethis>

Pomysł zbytniego zniżania się startowym wiekiem postaci ma jednak pewne problemy. Postacie pośmiertne potrafią mieć sporą ilość PH i wtedy mamy kolejny przykład "urodzonego geniusza". No ale z drugiej strony limit 15 lat przed niczym tutaj nie broni, bo jedni mogą grać postaciami ~25 letnimi na początek i ciułać powoli te PH do trzydziestki. Także cóż. Żadna ładna zasada tutaj nie wystarczy, trzeba do sprawy podchodzić z rozsądkiem
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Souei
Posty: 1047
Rejestracja: 29 gru 2020, o 12:45

Re: Dzieci wojny

Post autor: Souei »

No cóż, ostatecznie to prawda, że najlepiej byłoby po prostu znieść tego bloka i każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie, mając na uwadze wszystko od wyglądu, przez PH i na historii kończąc. (a wątki gore i te obrzydliwe z udziałem dzieci po prostu ucinać i banować autorów).
1 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Dzieci wojny

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Ja tak może dodam, że jeśli chcielibyśmy bawić się w te progi PH to sprawę można rozwiązać tak jak przy transferze PH z maina na multika. Idziemy na wyprawę i dostajemy nasze PH, a zaczynamy w zależności od wieku mieszcząc się w danych widełkach.
0 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1006
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Dzieci wojny

Post autor: Azuma »

Zamiast kontynuować z kolejnymi tabelkami, serio byłbym najpierw za kompletnym zniesieniem limitu wieku i sprawdzeniu czy występują obawy o których wspominacie czy też nie. Na razie odniosłem wrażenie, że osoby które by mogły sobie pozwolić na wyższy pułap PH i tak nie byłyby tym zainteresowane.

PS. Oczywiście również nie jestem fanem wątków pedofilskich więc gdy coś w tym kierunku miałoby się rozwijać, administracja ma jak najbardziej prawo reagować.
0 x
Awatar użytkownika
Sae
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2020, o 09:44
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Smukła, przez co wydaje się wyższa niż w rzeczywistości. Brązowe włosy do ramion i prawie czarne oczy. Uroda i akcent typowe dla Prastarego Lasu. Ciemnobrązowe spodnie i dopasowana, beżowa bluza. Czarne buty z otwartymi palcami. Pachnie lasem i rosą.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu udach oraz torba
Lokalizacja: Sogen

Re: Dzieci wojny

Post autor: Sae »

Rozumiem argument, że na forum dzieją się rzeczy straszne, w których dzieci nie powinny brać udziału.

Nie rozumiem jednak argumentu o pedofilii, bo uważam że to pedofila powinno się karać a nie dziecko/gracza je odgrywającego. Tzn to jakby powiedzieć, że skoro na forum mogą zdarzyć się gwałty, których ofiarami padają kobiety to od dziś nie wolno grać kobietami... trochę mi się to mija z logiką. Szczególnie, że kwestia pedofilii mam nadzieję dotyczy bardzo niewielkiego odsetka wszystkich ludzi, a tym bardziej jakby ktoś się poczuwał do uzewnętrzniania takich skłonności na forum.

Wiadomym i oczywistym jest też, myślę dla każdego zdrowo myślącego Polaka, że grając dzieckiem nie możemy angażować się w sesje o naturze seksualnym i szczerze niesmak to we mnie budzi jak dowiaduję się, że takie rzeczy miały jednak miejsce .-.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2824
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Dzieci wojny

Post autor: Yami »

Ja bym zostawił tak jak jest z zupełnie innego powodu - ludzie nie potrafią grać dziećmi. Nie raz czy dwa ktoś tworzy sobie 12 latka i daje mu mentalność i świadomość osoby co dopiero zerówkę ukończyła. Było już jedno dziecko z kurą w Oniniwie i szczerze powiedziawszy właśnie takie rzeczy strasznie jadą mi po klimacie.
Doskonale widzę tutaj kwestię poruszoną przez Ichirou. Sam nie chciałbym znaleźć się w sytuacji, gdzie idąc na event podczas, którego śmierć czai się na każdym kroku dane mi będzie usłyszeć historię w stylu "Bo ja też zjadłem takiego grzyba jak ten tutaj i potem bardzo bolał mnie brzusio. Babcia dała mi wtedy takiego niedobrego soku i było mi lepiej." Kontrast jest za duży!
Naruto miał 12-13 lat na początku serii i mimo, że zachowywał się jak błazen, tak potrafił oszacować sytuację w jakiej się znalazł. BA! Nawet prawił w miarę logiczne morały stając naprzeciw Haku i Zabuzie. Nie widziałem czegoś podobnego w przypadku odgrywających 12-tków na forko.
Jeśli jakiś był to go przepraszam, wyjątki się zdarzają.
4 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Dzieci wojny

Post autor: Moderator »

Mówisz o postaci, która powstała już PO wprowadzeniu minimalnego wieku na 15lat? Przecież to najlepszy przykład, że ta zasada nie miała sensu już w momencie wprowadzenia.
Jak ktoś nie umie, to i 20 latkiem będzie pisał tego typu posty, które będą powodowały "kontrast"
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości