Dzieci wojny

Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2128
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Dzieci wojny

Post autor: Ario »

Sluchajcie, powiem wam jak to wyglada z mojej perspektywy. Pomijajac wszystkie afery włóczniowo-gwałtowe/brutalne itp na forum.

Sam gram postacia, ktora startowala jako 15 latek. Co prawda mialem malo fabul laczonych z graczami, poza Shi (swiec panie nad zagubionymi duszami poleglych farmerow), Kisuke i to co tam na evencie bylo, jednakze...ja jako osoba jestem srednio zainteresowany tematyka romansowo-brutalna, we wszelakich tematach. Stad tez przez cala moja 2 letnia kariere, nie mialem ani jednego watku, ktory by do tego nawiazywal. Co prawda zdarzaja mi sie sceny brutalne, ale jest to zawarte maksymalnie do okreslenia, ze komus obcina sie konczyne.

Co chce przekazac - jezeli ktos nie jest zainteresowany jakims typem fabuly, to jej nie bedzie mial, a jak jakis MG bedzie przesadzal i nadawal ja wbrew uzytkownikowi, to ma od tego zmiane misjodawcy. Ja bym dopuscil te 13-15 lat.
1 x
Awatar użytkownika
Sugiyama Orochi
Posty: 243
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:33
Wiek postaci: 26
Ranga: Doko
Multikonta: Hoshigaki Toshiko

Re: Dzieci wojny

Post autor: Sugiyama Orochi »

Ja zawsze byłem przeciwny dzieciakom-shinobim i dalej jestem. Nie pasuje mi to zupełnie do klimatu - i tak, wiem, że w animku/mangu były dzieciaki, ale imo klimat forum jednak ma iść w stronę nieco poważniejszą. Oczywiście administracja zrobi, jak uważa, ale ze swojej strony - w ogóle bym podniósł wiek do minimum 18 lat, zamiast jeszcze obniżać. Dlatego obecne 15 lat było i tak pewnym kompromisem, który jako-tako jeszcze w moim odczuciu działa.

Więc... ja na nie, niezależnie od tego czy jakieś modyfikatory PH by były do tego, czy coś.
3 x
Avki podrasowane przez Nanę. <3
Awatar użytkownika
Ashizawa Sayaka
Posty: 112
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 00:16
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
Krótki wygląd: - Ciemniejsza karnacja
- Złotawe oczy, twarz zasłonięta chustką
- Włosy w kolorze b.ciemnego brązu, rozpuszczone
- Kolorowe kosmyki włosów, ciemne paznokcie
- Średniego wzrostu i postury
Multikonta: Kabuki

Re: Dzieci wojny

Post autor: Ashizawa Sayaka »

Nigdy mi to nie przeszkadzało.

Nie jestem w pełni przekonany do limitów PH na wiek, bo zalatuje mi to punktami do rozdania zależnie od wieku na SL'ach, ale myślę, że jakby to sensownie rozwiązać mogłoby to być całkiem spoko by uniknąć 11 latków o potędze madary (tak wiem, byl Itachi)
0 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: Dzieci wojny

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Wydaje mi się, że jestem jedną z ostatnich osób, której dawno, dawno temu pozwolono stworzyć postać w okolicach 10 lat, więc postaram się opisać w kilku zdaniach moje doświadczenia.
Po pierwsze, nie wszystkie misje pasowały do charakteru i klimatu postaci. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy przeskakujemy pewien poziom i na misjach rangi C trzeba walczyć. Aby więc uniknąć roli cudownego dziecka należy tworzyć historię w odpowiedniej konwencji. Moja postać szybko awansowała na wyższe rangi i wiem, że nie każdemu się to podobało.
Nawet mimo przyzwoitej ilości PH obecność Riki na kilku eventach (choćby tym, gdzie bohaterowie szli w okropnym upale i tracili siły - ktoś kojarzy?) mogłaby zepsuć komuś klimat i w zupełności to rozumiem.
Dużo lepiej wygląda to w kwestiach fabuł. Zawsze zależało mi, by moja postać była nie tylko infantylnym dzieciuchem, ale właśnie kimś na modłę Naruto, osoby z którą spotkanie może skłonić do jakiejś refleksji. Koniec końców wszystko jest kwestią smaku i myślę, że fabularzy mogą to osądzać wg własnej oceny. Tylko czy przy tak wolnym starzeniu się postaci 15 lat to tak dużo?
1 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Dzieci wojny

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Krakowskim targiem ustalona została zmiana minimalnego wieku z 15 na 14 lat.

Każdy kto ma coś nowego do dodania zostanie z pewnością wysłuchany, dlatego też zapraszam do dyskusji.
0 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1006
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Dzieci wojny

Post autor: Azuma »

Nie wydaje mi się, żeby to był kompromis. Uważam w dalszym ciągu że to sztuczne blokowanie pomysłu na nową postać.

Dla mnie kompromisem, byłoby wprowadzenie rozróżnienia:
1. Świeża postać z startową liczbą PH może zaczynać od 12 roku życia.
2. Postać po transferze dopiero od 15 lat (tak, mam na myśli półbogów których niektórzy się obawiali)
0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2824
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Dzieci wojny

Post autor: Yami »

Aczkolwiek możesz mieć pośmiertną, która będzie słabsza od nowej postaci po transferze. Powiedziałbym, że zależy to od ilości posiadanych PH.
do 1000PH - 12 lat i co 500PH +1 rok do minimalnego wieku
0 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1006
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Dzieci wojny

Post autor: Azuma »

Dalej optuje za swoją ostatnią wypowiedzią. Od tamtego czasu, poza Yamim się nikt więcej nie wypowiedział, więc może podejmijmy w końcu jakąś decyzję.

Obi Wan, jakieś wiążące podsumowanie?
0 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: Dzieci wojny

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Temat trochę umarł, ale chcę zwrócić uwagę, że równolegle do rozmowy o wieku minimalnym toczy się dyskusja nt. spowolnienia upływającego czasu na forum i chyba dobrze byłoby podjąć wiążące decyzje w obu kwestiach jednocześnie. Jeśli obniżymy wiek minimalny i spowolnimy czas, to gracze nigdy nie wyjdą z pieluch. Teraz mamy jeszcze +50% dla postaci >1500, więc aktywny gracz, który zrobi sobie dwunastolatka nie przestanie być dwunastolatkiem, a już będzie okładał sentokich. Dlatego gdybym miała zabawić się w admina, zdecydowałabym się tylko na jedną z tych zmian i wybór padłby na spowolnienie czasu i zostawienie wieku minimalnego na 15. Na pewno byłby to miły ukłon w stronę forumowych dziadków. A koncepty na postać-dziecko? Piętnastolatek to wciąż dziecko i istnieje tyle zabiegów na udziecinnienie dziecka, że każdy powinien sobie poradzić, a w wolno upływającym czasie na forum byłoby to już w ogóle... dziecinnie proste.
Miałam okazję stworzyć postać liczącą zaledwie jedenaście lat. Czy coś by to zmieniło, gdyby startowała z 15? Nic, poradziłabym sobie. Wróciłam na forum do postaci, której przybyły 4 lata. Czy był to problem? Jakże satysfakcjonujący do opanowania. A gdyby zamiast 19 (czy zaraz 20) miała teraz 24? Żadna różnica. I muszę przyznać, że pomimo tego wszystko-jedno-monologu cieszę się, że miałam taką opcję. Tyle tylko, że jeśli na forum zwolni czas, to każdy dostanie 2x więcej możliwości na satysfakcjonujące zbudowanie postaci w swoich wątkach, a pozostali unikną malucha ze smoczkiem w ustach na brutalnej wojnie. Podobno tak bywało. Wg mnie brzmi to jak win-win.
2 x
Awatar użytkownika
Ken Katagiri
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2022, o 15:16
Wiek postaci: 23
Ranga: Wyrzutek
GG/Discord: kelorescue#3395

Re: Dzieci wojny

Post autor: Ken Katagiri »

Jeśli chodzi o granie dziećmi. Jeśli nie wprowadzimy dodatkowej mechaniki jestem bardzo na nie. Chodzi znów o rozwalanie kontentu. Nie tyle ze może być sytuacja gdzie dziecko ma dylematy i rozwiązuje je jak dorosły. To jest sytuacja gdzie każdy powinien sam siebie pytać czy da radę odpowiednio grać. Czy będzie umiał odpowiednio wczuć się w postać czy będzie grał postać z anime. Jeśli wprowadzić dzieci to proponuję:
10 -12 lat
Statystyki fizyczne zmniejszone o 30%
Niemożność rozwinięcia statystyki fizycznej powyżej (miernej) jeśli chodzi o wytrzymałość, siłę, szybkość
Krótsze kończyny czyli jeśli mamy walkę wręcz trzeba o tym pamiętać
12-14 lat
Statystyki fizyczne zmniejszone o 20 %
Niemożność rozwinięcia statystyki fizycznej powyżej (przeciętnej) jeśli chodzi o wytrzymałość, siłę, szybkość
Krótsze kończyny czyli jeśli mamy walkę wręcz trzeba o tym pamiętać fakt ze w mniejszym stopniu niż 10-12 latka
14-16 lat
Statystyki fizyczne zmniejszone o 10 %
Niemożność rozwinięcia statystyki fizycznej powyżej (ponadprzeciętnej) jeśli chodzi o wytrzymałość, siłę, szybkość
Profity
Szybsze zdobywanie PH np. o 10%
Reasumując nie może być tak ze osoba tak młoda ma takie same możliwości fizyczne. O ile zgodzę się w percepcji, nawet psychice (w pracy ratownika czasem myślę ze dzieci mają ją lepszą niż dorośli) to dzieci będą zawsze słabsze. Natury nie oszukamy.
0 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Dzieci wojny

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Tak, prawda. Czas na podsumowanie. Wszelkie pomysły na N-wariantów, gdzie każdy poziom startowy wieku będzie uzależniony od jakiejś zmiennej z miejsca są odrzucone. Niepotrzebne rozwlekanie i z całą pewnością zaraz wróciłby temat, że skoro ci mogą, to czemu nie ci etc.
Muszę się jednak przyznać do błędu. Ustalony wiek, który miałem ogłosić to 13, a nie 14.
I w związku z koniecznością ruszenia wreszcie tej sprawy, taki werdykt jest ostatecznym werdyktem. Czy niski wiek będzie implikował problemy fabularne, cięższe dostanie się na eventy i tego typu rzeczy nie jest jeszcze jasne. Pozostaje to do całkowitej i nieodwołalnej decyzji Fabularów.
1 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości