Poprawki w darmowych slotach WT

Masz w głowie pomysł, który zrewolucjonizuje rozgrywkę? Nie wiesz komu o nim opowiedzieć? Śmiało więc wykorzystaj ten dział do opublikowania go i umożliwienia innym ocenienia go. Upewnij się tylko wcześniej, czy podobny pomysł nie znajduje się w dziale "Odrzucone"!
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 908
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 17
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler#4408
Multikonta: Rokudo Gaika

Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Kamiyo Ori »

PROBLEM
Aktualnie wyglądający regulamin darmowych slotów na techniki kanonicznego Taijutsu, własnych styli i Pasożyta (wycofany?) pozwala na tworzenie WTek jedynie w zakresie od Rangi D do A. Jest to troszkę nieuczciwe względem graczy, którzy mają nierówne możliwości do tych, którzy posiadają pełen zestaw od D do S. Dotyczy to również i technik klanowych, których nie ma na każdej randze (np. Kaminari czy Ranmaru).

ROZWIĄZANIE
W duchu dobrej zmiany proponuje następujące:
1. Dodanie dopisku odnośnie do technik klanowych w podpunkcie o kanonicznych stylach walki.
2. Rozszerzenie darmowych slotów od rangi D do S, a nie jak poprzednio było tylko do A
3. W przypadku, gdy jedyna technika danej rangi jest ozwojowana/ma inne ograniczenie (np. tylko dla samurajów), to gracz otrzymuje również darmowego slota na utworzenie techniki danej rangi.

Poniżej proponowane zmiany do przeklejenia do porównania z tym, jak było do tej pory:
Stare:
Darmowe sloty
Istnieją pewne wyjątki od reguły obowiązującej powyżej:
 1. Własny styl walki: pierwsza opracowana technika każdej rangi od poziomu D do A jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz ma wolne w WT 300 PH i opracowuje styl walki: Karate. Wraz z jego wykupieniem (wydanie PH na styl wg cennika systemu gry) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania dla tego stylu: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1.
 2. Kanoniczne style walki: jeśli w którymś kanonicznym stylu walki na randze od D do A nie ma techniki, to pierwsza opracowana technika danej rangi dla tego stylu jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada styl walki Mokuzai. Posiada on techniki rangi D, C oraz A (tylko dla samurajów bądź dla innych do zdobycia na wyprawie). Gracze otrzymują 1 darmową technikę do opracowania rangi B.
 3. UW Pasożyt: każdy eksperyment jednorazowy otrzymuje po jednej darmowej technice każdej rangi od poziomu D do A. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada UW Pasożyt oraz wykonane 2 eksperymenty jednorazowe. Na każdy z nich (oddzielnie) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1.
Nowe:
Darmowe sloty
Istnieją pewne wyjątki od reguły obowiązującej powyżej:
 1. Własny styl walki: pierwsza opracowana technika każdej rangi od poziomu D do S jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz ma wolne w WT 300 PH i opracowuje styl walki: Karate. Wraz z jego wykupieniem (wydanie PH na styl wg cennika systemu gry) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania dla tego stylu: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1, S -1.
 2. Kanoniczne style walki i techniki klanowe: jeśli w którymś kanonicznym stylu walki lub techniki klanowej na randze od D do S nie ma techniki, to pierwsza opracowana technika danej rangi dla tego stylu jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada styl walki Mokuzai. Posiada on techniki rangi D, C oraz A (tylko dla samurajów bądź dla innych do zdobycia na wyprawie). Gracze otrzymują 3 darmowe techniki do opracowania rangi B, A i S.
 3. UW Pasożyt: każdy eksperyment jednorazowy otrzymuje po jednej darmowej technice każdej rangi od poziomu D do S. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada UW Pasożyt oraz wykonane 2 eksperymenty jednorazowe. Na każdy z nich (oddzielnie) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1, S - 1


DODATKOWE UWAGI
Podpunkt 3 dotyczący Pasożyta pewnie do wywalenia, ale dałem akapit z regulaminu WT w takiej formie, jakiej go zastałem i tam również poprawiłem zgodnie z pomysłem.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wygląd i działanie technik może zupełnie inaczej wyglądać na nowej mechanice, dlatego zmiana musiałaby nastąpić jeszcze na tej. W przyszłości jednak byłbym zwolennikiem tego, by podstawowe założenia pomysłu znalazły się i na nowym gruncie (tj. tam gdzie nie ma/nie można używać techniki danej rangi, jest darmowa możliwość utworzenia własnej).

Zapraszam do dyskusji.
2 x
PH | Ryō | KP | Notes
Awatar użytkownika
Arino
Posty: 349
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Hiyoko
Krótki wygląd: Płomienny kolor włosów, 165 cm, szczupła, krótkie letnie kimono
Widoczny ekwipunek: kabury na broń, Wielki kunai, wielka torba na biodrach
GG/Discord: Akuro#3882
Multikonta: Rimuru

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Arino »

Krótko i na temat.
Popieram :)
0 x
Fabuła ważna dla Arino
Dziennik Arino
Prowadzone misje:
 1. Amida - Nieszczęście - Misja D
 2. Kubomi - ~ Okradanie Mafii, jest Głupotą ~ - Misja C
 3. Nakuna Komi - Podżegacz - Misja D
Awatar użytkownika
Kabuki
Moderator
Posty: 710
Rejestracja: 7 maja 2020, o 00:34
Wiek postaci: 99
Ranga: Enforcer no. XIII
GG/Discord: Tario#3987
Aktualna postać: Sayaka

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Kabuki »

Generalnie techniki "reberu" liczą się jako "technika" normalna zajmująca swoje miejsce i mając reberu — nie możesz stworzyć darmowej techniki.

Ogólnie popieram zmianę, powinno być sprawiedliwie. ( i tak, S'ki też)
Jedyne wątpliwości mam co do tai uniwersalnego - bo tutaj nie powinno być darmowych technik. Jedynie do FAKTYCZNEGO STYLU walki (a tai uniwersalne to jakiś potworek, który ma każdy kupujący styl tai a walczący wręcz bronią go nie mają)

Oczywiście traktowałbym to jako rozwiązanie tymczasowe, bo jeśli — JEŚLI wejdą style z zapowiadanych zmian, nie trzeba będzie się tym tematem przejmować.

Poza tym, czasem pozwalałoby to nawet nam, administracji wrzucić jako grywalne coś, co nie koniecznie zostało dokończone albo brakowało materiału, by to uzupełnić — i bardzo chętny gracz nie byłby jakoś mocno stratny na tym.
0 x
Na czacie nie odpowiadam na pytania i problemy. Wszelkie sprawy najwygodniej załatwiać mi przez discorda.
Awatar użytkownika
Avarice
Posty: 208
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Avarice »

Też popieram i Reberu nie traktowałbym jako techniki, czyli dostajemy slota.
0 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Moderator
Posty: 409
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Z mojej strony dodam, że brzmi to sprawiedliwie, żeby klany/dziedziny bez technik S coś dostały za to w zamian.
Ale droga do buffowania przez WT to imo nie ta ścieżka. Ostatecznie jednak nie widzę powodu by to blokować, więc po prostu wstrzymam się z wyrokowaniem.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość