Poprawki w darmowych slotach WT

Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1050
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler#4408
Multikonta: Rokudo Gaika

Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Kamiyo Ori »

PROBLEM
Aktualnie wyglądający regulamin darmowych slotów na techniki kanonicznego Taijutsu, własnych styli i Pasożyta (wycofany?) pozwala na tworzenie WTek jedynie w zakresie od Rangi D do A. Jest to troszkę nieuczciwe względem graczy, którzy mają nierówne możliwości do tych, którzy posiadają pełen zestaw od D do S. Dotyczy to również i technik klanowych, których nie ma na każdej randze (np. Kaminari czy Ranmaru).

ROZWIĄZANIE
W duchu dobrej zmiany proponuje następujące:
1. Dodanie dopisku odnośnie do technik klanowych w podpunkcie o kanonicznych stylach walki.
2. Rozszerzenie darmowych slotów od rangi D do S, a nie jak poprzednio było tylko do A
3. W przypadku, gdy jedyna technika danej rangi jest ozwojowana/ma inne ograniczenie (np. tylko dla samurajów), to gracz otrzymuje również darmowego slota na utworzenie techniki danej rangi.

Poniżej proponowane zmiany do przeklejenia do porównania z tym, jak było do tej pory:
Stare:
Darmowe sloty
Istnieją pewne wyjątki od reguły obowiązującej powyżej:
 1. Własny styl walki: pierwsza opracowana technika każdej rangi od poziomu D do A jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz ma wolne w WT 300 PH i opracowuje styl walki: Karate. Wraz z jego wykupieniem (wydanie PH na styl wg cennika systemu gry) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania dla tego stylu: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1.
 2. Kanoniczne style walki: jeśli w którymś kanonicznym stylu walki na randze od D do A nie ma techniki, to pierwsza opracowana technika danej rangi dla tego stylu jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada styl walki Mokuzai. Posiada on techniki rangi D, C oraz A (tylko dla samurajów bądź dla innych do zdobycia na wyprawie). Gracze otrzymują 1 darmową technikę do opracowania rangi B.
 3. UW Pasożyt: każdy eksperyment jednorazowy otrzymuje po jednej darmowej technice każdej rangi od poziomu D do A. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada UW Pasożyt oraz wykonane 2 eksperymenty jednorazowe. Na każdy z nich (oddzielnie) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1.
Nowe:
Darmowe sloty
Istnieją pewne wyjątki od reguły obowiązującej powyżej:
 1. Własny styl walki: pierwsza opracowana technika każdej rangi od poziomu D do S jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz ma wolne w WT 300 PH i opracowuje styl walki: Karate. Wraz z jego wykupieniem (wydanie PH na styl wg cennika systemu gry) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania dla tego stylu: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1, S -1.
 2. Kanoniczne style walki i techniki klanowe: jeśli w którymś kanonicznym stylu walki lub techniki klanowej na randze od D do S nie ma techniki, to pierwsza opracowana technika danej rangi dla tego stylu jest darmowa. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada styl walki Mokuzai. Posiada on techniki rangi D, C oraz A (tylko dla samurajów bądź dla innych do zdobycia na wyprawie). Gracze otrzymują 3 darmowe techniki do opracowania rangi B, A i S.
 3. UW Pasożyt: każdy eksperyment jednorazowy otrzymuje po jednej darmowej technice każdej rangi od poziomu D do S. Reszta technik jak wedle cennika.
  Przykład: Gracz posiada UW Pasożyt oraz wykonane 2 eksperymenty jednorazowe. Na każdy z nich (oddzielnie) otrzymuje następującą darmową ilość technik WT do opracowania: D - 1, C - 1, B - 1, A - 1, S - 1


DODATKOWE UWAGI
Podpunkt 3 dotyczący Pasożyta pewnie do wywalenia, ale dałem akapit z regulaminu WT w takiej formie, jakiej go zastałem i tam również poprawiłem zgodnie z pomysłem.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wygląd i działanie technik może zupełnie inaczej wyglądać na nowej mechanice, dlatego zmiana musiałaby nastąpić jeszcze na tej. W przyszłości jednak byłbym zwolennikiem tego, by podstawowe założenia pomysłu znalazły się i na nowym gruncie (tj. tam gdzie nie ma/nie można używać techniki danej rangi, jest darmowa możliwość utworzenia własnej).

Zapraszam do dyskusji.
2 x
PH | Ryō | KP | Notes
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Arino »

Krótko i na temat.
Popieram :)
0 x
Awatar użytkownika
Moderator Techniczny
Moderator
Posty: 801
Rejestracja: 7 maja 2020, o 00:34
Wiek postaci: 100
Ranga: Spellcaster/Effect
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin, Jinpachi
Aktualna postać: Mujin, Jinpachi

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Moderator Techniczny »

Generalnie techniki "reberu" liczą się jako "technika" normalna zajmująca swoje miejsce i mając reberu — nie możesz stworzyć darmowej techniki.

Ogólnie popieram zmianę, powinno być sprawiedliwie. ( i tak, S'ki też)
Jedyne wątpliwości mam co do tai uniwersalnego - bo tutaj nie powinno być darmowych technik. Jedynie do FAKTYCZNEGO STYLU walki (a tai uniwersalne to jakiś potworek, który ma każdy kupujący styl tai a walczący wręcz bronią go nie mają)

Oczywiście traktowałbym to jako rozwiązanie tymczasowe, bo jeśli — JEŚLI wejdą style z zapowiadanych zmian, nie trzeba będzie się tym tematem przejmować.

Poza tym, czasem pozwalałoby to nawet nam, administracji wrzucić jako grywalne coś, co nie koniecznie zostało dokończone albo brakowało materiału, by to uzupełnić — i bardzo chętny gracz nie byłby jakoś mocno stratny na tym.
0 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Też popieram i Reberu nie traktowałbym jako techniki, czyli dostajemy slota.
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Moderator »

Z mojej strony dodam, że brzmi to sprawiedliwie, żeby klany/dziedziny bez technik S coś dostały za to w zamian.
Ale droga do buffowania przez WT to imo nie ta ścieżka. Ostatecznie jednak nie widzę powodu by to blokować, więc po prostu wstrzymam się z wyrokowaniem.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Obi Wan Nerobi »

> Przyjęcie zaproponowanej wersji
> Darmowy slot przy braku techniki S, dotyczy też klanów

Przyszedł czas na zrewidowanie swojego stanowiska i o ile nie lubię WT, tak propozycja wydaje się rozsądna, z czym wszyscy się zgadzają.
Ostatnie chwile na dodanie czegoś od siebie, jeśli ktoś jest chętny.
0 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: Poprawki w darmowych slotach WT

Post autor: Obi Wan Nerobi »

0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości