Zachodnie wybrzeże

Awatar użytkownika
Katetsu
Posty: 185
Rejestracja: 14 mar 2019, o 00:06
Wiek postaci: 22
Ranga: DOKO

Zachodnie wybrzeże

Post autor: Katetsu »

0 x
-Myśli-
-Słowa-
Awatar użytkownika
Katetsu
Posty: 185
Rejestracja: 14 mar 2019, o 00:06
Wiek postaci: 22
Ranga: DOKO

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Katetsu »

Katetsu po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się w tym miejscu. Po śmierci jego rodziców i wujka to miejsce stało się dla niego przekleństwem. Nie mógł się na niczym skupić. Im dłużej tam był, tym więcej się zamyślał niż faktycznie trenował. Teraz jednak stał tam obojętnie, pogodzony z myślami o stracie najbliższych - Dziwne uczucie - pomyślał, jeszcze niedawno było zupełnie inaczej. Rozejrzał się po okolicy. Jak się okazało, żaden statek nie postanowił dziś przypłynąć na Kirisame - Dobrze... Nikt nie będzie mi przeszkadzał w treningu. - uspokoił się. Dzisiejszy dzień był bardzo ładny. Słońce świeciło wysoko, wiatr od strony morza zawiewał włosy, a temperatura była umiarkowana. Nic nie mogło zepsuć takiego dnia. Chłopak uznał, że to idealny moment na opanowanie nowej techniki. W końcu jakoś trzeba zaznaczyć zerwanie z przeszłością. Pamiętał, że wuj wspominał kiedyś o technice dzięki której bez problemu mógł wejść w dany zbiornik wody. Technika nie wymagała żadnych pieczęci, a jedynie skupienia. To było ułatwienie, a zarazem utrudnienie. Nie musiał znać pieczęci do tej techniki, ale nie wiedział jak dokładnie ma podejść do tematu, przecież nigdy nawet mu tego nie pokazywał - Cholera - zacisnął zęby odwracając głowę. Postanowił że metodą prób i błędów dojdzie w końcu do tego jak ma to wyglądać. Zbliżył się maksymalnie do brzegu i wskoczył na tafle wody.
  Ukryty tekst
Powoli wyszedł z wody. Nie był zmęczony, ale przytłaczała go deszczowa pogoda. Uznał że skoro i tak jest cały mokry, to nie robi mu to już różnicy i postoi sobie jeszcze trochę. Morze w takie dni przyciągało wzrok.
0 x
-Myśli-
-Słowa-
Awatar użytkownika
Toshiro
Posty: 1357
Rejestracja: 25 lis 2018, o 23:42
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito | San
Krótki wygląd: Ubiór: https://i.imgur.com/4b7w2iP.png
Maska: https://i.imgur.com/NQByJxc.png
Widoczny ekwipunek: 2 wakizashi przy lewym boku, duża torba na dole pleców
GG/Discord: Harikken#4936

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Toshiro »

0 x
Awatar użytkownika
Katetsu
Posty: 185
Rejestracja: 14 mar 2019, o 00:06
Wiek postaci: 22
Ranga: DOKO

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Katetsu »

Kiedy już był pewny, że nic nie zakłóci jego spokoju i zaraz będzie mógł się zbierać do domu, życie morze postanowiło zgotować mu niespodziankę. Na horyzoncie pojawił się statek - Niezłą pogodę wybrali na podróż. Gdyby wczoraj przybyli, to nie mieliby żadnych problemów - pomyślał zaciskając zęby w uśmiechu. Postanowił popatrzeć sobie na marynarzy. Ciekawiło go co tym razem przywieźli. Prawdopodobnie w drogę powrotną wezmą stal, która jest bardzo popularna w tym regionie. To z niej wyrabia się najlepszą broń. Zauważył jak statek sunął po wodzie, by po chwili spowolnić przy hałaśliwym łamaniu drewna - Cholera - syknął, widząc to. Mógł tylko szacować ile warta była ta podróż i ile kupiec który jest za nią odpowiedzialny straci. Zawołali go ze statku, czy nie mógłby pomóc.
Katetsu nigdy nie miał problemów z obcymi, tym bardziej że to oni byli jego jedynym kontaktem ze światem. Dlatego od razu rzucił się w wodę i najszybciej jak mógł przypłynął pod łódź. Wspiął się po burcie, używając chakry. - Jak mogę pomóc? - zapytał w pośpiechu. Raczej nikt nie chciał, by statek napełnił się i zatonął. Trzeba było działać bardzo szybko. Hoshigaki próbował w tym czasie określić co takiego kupcy chcą sprowadzić na swoich statkach - Mam nadzieję, że to coś ciekawego - spojrzał na ewentualne zniszczenia. Czekał na polecenia, ale jego suiton tu dużo nie pomoże. Potrzebują mniej wody, a nie więcej. Co najwyżej mógłby wypłukać to co się już dostało jakąś techniką, a drugiego shinnobi z żywiołem ziemi raczej tu nie spotkają, bo on by już się tym zajął. Próbował coś sam wykombinować, ale nic nie przychodziło mu do głowy, zresztą to nie jego statek i mógłby narobić więcej szkód. Dlatego czekał na zadanie kogoś kompetentnego
0 x
-Myśli-
-Słowa-
Awatar użytkownika
Toshiro
Posty: 1357
Rejestracja: 25 lis 2018, o 23:42
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito | San
Krótki wygląd: Ubiór: https://i.imgur.com/4b7w2iP.png
Maska: https://i.imgur.com/NQByJxc.png
Widoczny ekwipunek: 2 wakizashi przy lewym boku, duża torba na dole pleców
GG/Discord: Harikken#4936

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Toshiro »

0 x
Awatar użytkownika
Katetsu
Posty: 185
Rejestracja: 14 mar 2019, o 00:06
Wiek postaci: 22
Ranga: DOKO

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Katetsu »

Cała załoga była rozbiegana po statku, każdy próbował coś zrobić, a kapitan miał nad tym kontrolę. Szybko podbił do wchodzącego po burcie chłopaka i zapytał go wprost, czy może im pomóc swoim żywiołem. Katetsu nie zdziwił się że mężczyzna znał jego naturalny żywioł. Nic dziwnego że pół ludzie, pół rekiny używają wody. To co go jednak zaintrygowało to nagroda którą proponował kapitan - Czy to oznacza że będe mógł się wyrwać z tej wyspy? - pomyślał - Raczej nikt za mną nie będzie tęsknił, a swoją służbę dla cesarstwa odbędę później - Nie widział żadnych przeciwności, a los najwidoczniej się do niego uśmiechnął - Nie ciesz się przedwcześnie - uświadomił sobie, że musi jeszcze pomóc podróżnikom, a to było wyzwanie. - Oczywiście, bez problemu - odpowiedział kapitanowi, odbił się od drewna którego trzymał się za pomocą chakry i wskoczył do wody. Przepłynął kawałek na tył statku. Teraz musiał wymyślić jakiej techniki użyje, bo ta której ostatnio się nauczył nie nadaję się do tego zadania. Znał dwie z czego musiał pamiętać, że musi popchnąć statek, a nie rozwalić go do końca, dlatego zdecydował się na tą słabszą.
  Ukryty tekst
Jeżeli statek się ruszy i wypłyną, wtedy podpływa do nich, by sprawdzić jak jeszcze może im pomóc. Był niesamowicie podekscytowany swoim pierwszym poważnym zadaniem.
0 x
-Myśli-
-Słowa-
Awatar użytkownika
Toshiro
Posty: 1357
Rejestracja: 25 lis 2018, o 23:42
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito | San
Krótki wygląd: Ubiór: https://i.imgur.com/4b7w2iP.png
Maska: https://i.imgur.com/NQByJxc.png
Widoczny ekwipunek: 2 wakizashi przy lewym boku, duża torba na dole pleców
GG/Discord: Harikken#4936

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Toshiro »

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Yūrei
Gracz nieobecny
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2019, o 18:35

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Yūrei »

Jedną z niewielu rzeczy, którą naprawdę uwielbiałem i która koiła moje często nadszarpnięte nerwy, był spacer brzegiem wyspy. W piętrzących się wodach wzburzonych mórz i oceanów było coś naprawdę kojącego; coś, co przynosiło mi spokój, a jednocześnie budziło we mnie prymarną, dziką stronę, głęboko związaną z furią bezlitosnych żywiołów. Mieszkańcy wysp jak nikt inny zaznajomieni byli z niewybaczającą błędów i karcącą za najmniejsze przewinienia naturą oceanu. Dlatego tego dnia wybrałem się na spacer po zachodnim brzegu wyspy.

Ah, gdyby tylko mniej pizgało, pomyślałem sobie przemierzając kolejne pagórki, za którymi czaił się główny port handlowy wyspy. Miałem w planach przy okazji udać się tam na jakieś zakupy; nigdy nie wiadomo, kiedy wypatrzy się coś przydatnego, a jako że port był centrum handlowym wyspy - prawie zawsze istniała szansa na znalezienie jakiegoś ustrojstwa.
0 x
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Shins »

Misja dla Yūrei
Misja rangi D
1/15
Gdy doszedłeś do portu zauważyłeś, że znajduje się tam bardzo wielu ludzi. Znacznie więcej niż zazwyczaj, a to niezwykłe w miejscu tak uczęszczanym, jak port handlowy. Ścisk i hałas były niesamowite - najwidoczniej właśnie odbywał się dzień targowy czy coś podobnego, więc wielu ludzi przyjechało dokonać tutaj swoich zakupów. Gdy przechadzasz się po placu targowym zostajesz zaczepiony przez podejrzanego typa - "Hej, młody! Mam dla Ciebie drobną robótkę, jeśli jesteś zainteresowany" - zawołał do Ciebie ochrypłym głosem i pomachał, by odciągnąć Cię gdzieś na ubocze, byście mogli swobodnie porozmawiać, bo rozmowa w tym ścisku nie była najlepszym pomysłem.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Yūrei
Gracz nieobecny
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2019, o 18:35

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Yūrei »

Cholera jasna, znowu to samo. CO tym razem? Przynieść kilo kartofli? Wypolerować podłogę? Naostrzyć berło? Może dosypać coś komuś do sake? Człowiek nigdy nie może mieć spokoju. Chciałem tylko przyjść i podziwiać widoki, a zamiast tego zastałem ścisk i introwertyczny pogrom, który każdego okularnika przyprawiłby o dwa zawały i wylew chakry do mózgu. Z drugiej strony, można było typa chociaż wysłuchać. Nie wyglądał co prawda na zbyt przyjemnego, ale ponoć pozory mylą. Jestem pewny, że tak naprawdę głęboko w serduszku jest dobrym człowiekiem , rzuciłem do siebie w myślach uważając przy okazji, by nie zostać zmiażdżonym przez dzikie hordy ludzi panoszące się po targu.

- No, o co chodzi? - zapytałem, kiedy już byliśmy w bezpiecznej odległości od motłochu.
0 x
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Shins »

Misja dla Yūrei
Misja rangi D
3/15
Mężczyzna odczekał, aż podejdziesz i rozejrzał się, jakby sprawdzał czy nikt ich Was nie podsłuchuje, zatarł ręce i odezwał się - "Bo widzisz, muszę kupić... eee... kilka ryb. Ale takich niezwyczajnych!" - niemal nie krzyknął, widząc dezaprobatę na Twojej twarzy - "Jest taki problem, że nie za bardzo mam czas obejść całego targu, żeby je znaleźć i potrzebuję, żeby mi ktoś w tym pomógł. Ty zaczniesz od tej strony, a ja od tamtej. Te ryby są bardzo charakterystyczne - są okropnie grube i wydają się, jakby były czymś wypchane. Na pewno je rozpoznasz. Są gdzieś jakieś 2 czy 3 sztuki. Jak mi pomożesz możesz liczyć na... tego... drobną rekompensatę" - zakończył mężczyzna, ciągle rozglądając się wokół, zamiast skupić swoją uwagę na Tobie.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Yūrei
Gracz nieobecny
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2019, o 18:35

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Yūrei »

- Grube ryby, huh... no dobra - odparłem, chociaż facet kompletnie nie wydawał się być w jakimkolwiek stopniu szczery. Nie potrafił nawet skupić na mnie uwagi rozmawiając ze mną. Szukał kogoś, bał się czegoś, nie wiem. W każdym razie coś mnie podkusiło, żeby przystać na jego propozycję i zgodzić się, jakkolwiek miałoby się to nie skończyć. Pieniądz nigdy nie boli, a jeśli znowu przyjdzie mi zobaczyć starucha obrzucanego śniegiem, to może mi się to nawet opłacić.
Taki chuj, a nie ryby. Ciekawe, co koleś kombinuje, pomyślałem przyglądając mu się uważnie. No ale dobra, jeśli płacił, to ja nie miałem z tym żadnych problemów. Ruszyłem tam, gdzie mi kazano; szukać grubych, wypchanych ryb.
0 x
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Shins »

Misja dla Yūrei
Misja rangi D
5/15
"No i świetnie!" - wyraźnie ucieszył się mężczyzna - "To masz tu 50 Ryo, żeby je kupić. jakby kosztowały więcej to Ci potem oddam różnicę. Ale pod żadnym pozorem ich nie otwieraj! Przynieś je zamknięte!" - powiedział, a gdy wspomniał o nie otwieraniu ryb widocznie się zdenerwował - "No już, już. Idź tędy i spotkamy się jak skończysz" - powiedział.

Gdy się odwróciłeś ku placowi mogłeś zauważyć, że iść możesz w dwie strony - ścieżkę po lewej i po prawej. Zgodnie ze słowami mężczyzny miałeś iść w lewo, a on w prawo. Widziałeś jak odchodził we wskazanym przez siebie kierunku ciągle się rozglądając, a gdy dostrzegł, że mu się przyglądasz gestem pospieszył Cię, po czym w czasie jaki zajmuje Ci mrugnięcie rozpłynął się w powietrzu i śladu już po nim nie było. Co teraz zrobisz?
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Yūrei
Gracz nieobecny
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2019, o 18:35

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Yūrei »

No super. Znając moje szczęście, to właśnie jestem w samym środku jakiegoś biznesu narkotykowego albo jeszcze czegoś gorszego. Lepiej już być nie mogło.
Niespecjalnie widziało mi się sterczenie na samym środku drogi jak sztywny palec, więc ruszyłem czym prędzej ścieżką prowadzącą w lewo, chcąc wtopić się w tłum. Nie byłem zachwycony podejrzaną naturą tej roboty, ale nawet jeśli okaże się, to coś podejrzanego, to co mi za różnica. Ja przecież o niczym nie wiedziałem. Byłem tylko biednym trzynastolatkiem wykorzystanym do niecnych celów przez złych ludzi. Dokładnie tak.
Ryby, ryby, ryby... Wtórowałem sobie w głowie, rozglądając się za tym wypchanym dziadostwem.

Miałem tylko głęboką nadzieję, że jak już się okaże, że siedzę w środku szamba, w którym nie powinno mnie być, to nie dowie się o tym reszta klanu. To byłaby dopiero kiepska sytuacja. Już wyobrażałem sobie plotkarskie nagłówki: "Yurei Hoshigaki, jednego dnia pomaga złapać lunatykującego wandala, drugiego handluje dragami". No ale nic, co się stało, to się nie odstanie, nie było sensu się tym przejmować. Przeciskałem się w miarę pewnie przez kolejne - ludzie i nie do końca - istoty, wypatrując zdobyczy.
0 x
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Zachodnie wybrzeże

Post autor: Shins »

Misja dla Yūrei
Misja rangi D
7/15
Gdy przemierzasz ścieżkę, która uformowała się między stoiskami możesz podziwiać wystawione towary. Jedni sprzedają ryby. Inni ryby. A jeszcze inni ryby. W niezłe szambo się wpakowałeś, bo teraz trzeba wszystkie te ryby wyłuskać. Gdy tak chodzisz od stoiska do stoiska możesz obserwować różne rodzaje i gatunki sprzedawanych wodnych stworzeń - jedne są malutkie, inne większe. Jedne mają wąsy, inne nie. Są chude, takie z dziwnymi wypustkami czy innym badziewiem, a na jednym ze stoisk zauważyłeś także jakąś dziwną rybę, jakby spuchniętą po ukąszeniu przez coś. Ta ryba zwróciła Twoją uwagę, gdyż tak napompowanej sztuki nie widziałeś nigdzie wcześniej, jednak do stoiska stała niewielka kolejka, a rybą zaczęła interesować się także stojąca w niej kobieta.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kirisame (Wyspa rodu Hoshigaki)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości