Błąd 503 i stabilność forum

Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Sans »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Mikoto »

U mnie forum miało się bardzo dobrze, dopóki nie było grzebane w kodach. Zaczęły mi się problemy po zmianie głównego obrazka na forum, a potem było już tylko gorzej. I mi akurat nie pasuje myśl, że część fabuły miałabym na jednym, a część na drugim forum, nie mówiąc o fabule forum, do której się wraca.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Sans »

Rok temu, gdy mieliśmy ogromny problem z błędami 503 (może o tym zapomniałaś), nikt nie robił nic z głównym obrazkiem, ani w ogóle z niczym. Podmienienie logo nie ma zupełnie nic wspólnego z zamulaniem forum. Ponadto, Doge zajął się sprawą na długo po tym, jak błędy i zamulanie nas męczyło (: rozumiem, że takie rozwiązanie może Ci się nie podobać, nie jest ono idealne. Jakby się dało, to najchętniej przeniosłabym wszystkie posty na nową wersję silnika – jest to jednak niemożliwe, więc musimy się zadowolić kompromisem. Niestety <catcry>
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2725
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Tsukune »

Wiem że to co napisze może nie być idealnym pomysłem ale może zamiast przenosić wszystkie posty to np w "moim domu" w Ryuuzaku po prostu wstawić z mojego konta "linki" do postów jakie dałem? Nie byłoby to co prawda tak jak by chciała Mokotów ale "fabuła" byłaby w teorii nadal tak normalnie...tylko winny sposób
0 x
Awatar użytkownika
Shinoko
Postać porzucona
Posty: 98
Rejestracja: 2 maja 2020, o 22:03
Wiek postaci: 24
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: KP

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Shinoko »

Co.
Obrazek nie ma wpływu na działanie forum. Bo niby jak zmiana łącza z jednego obrazka na drugi miałaby cokolwiek zmienić?
Problemy z forko i jego działaniem były już rok, dwa temu; przelogowywanie na inne konta, etc. Uważam, że zmiana hostingu i silnika może być strzałem w dziesiątkę, warto zaryzykować, zawsze można wrócić. Skoro fabuła będzie dostępna to nie widzę żadnych przeciwskazań. Nie ma co stać przy czymś, co nie działa. Zwłaszcza, że większość userów na pewno skorzysta z lepszej stabilizacji.
0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Kazuma »

Nie pozostaje mi nic innego jak się podpisać pod tymi słowami. Odświeżona szata graficzna z pewnością forum by się przydała i zmiana silnika jest do tego świetną okazją. Z takich rzeczy wartych rozważenia:
  • Menu szybkiego dostępu do kluczowych linków
  • Być może interaktywna mapa
  • Odświeżony wzór KP (dobrze się prezentujący graficznie)
  • Kalkulator ten excelowy jako javascript na forku
  • Bbcode umożliwiające zacytowanie innego posta (podając do niego link)
  • Być może połączenie tego z jakimiś większymi roszadami mechanicznymi, bo chyba ciężko o lepszą okazje
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1022
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Azuma »

1. Jak już szalejmy to może dodajmy skrypcik który będzie losował z wybranej puli opisów, jaka jest pogoda w danym regionie. Bo nie oszukujemy się, zima w Wietrznych Równinach =/= Samotnych Wydmach. I na odwrót w przypadku choćby lata. Byłoby to jakieś dodatkowe wyróżnienie. Coś takiego chyba działa/działało na Ninja Clan Wars (NCW).

2. Może skoro mowa o rozszerzeniu BBCode to można by to samo wprowadzić dla wzoru Karty Postaci? Takie rozwiązanie z tego co się orientuję, funkcjonuje na SnM. Skoro mamy to już dla technik i WT, moglibyśmy i kolejny obszar forum w tym zawrzeć.
0 x
Awatar użytkownika
Yuki Hoshi
Posty: 490
Rejestracja: 7 mar 2021, o 20:42
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Yuki Hoshi »

Przeniesienie całości forum - w sensie wszystkie posty, to jest sprawa skryptu do napisania, który wszystko przekopiuje, a potem automatyczne przeniesienie na nowe forum, które jest już postawione.
Nie jest to duża robota i nie mam absolutnie problemu, żeby nam załatwić gościa od napisania takiego skryptu i puszczenia go.
0 x
KP | Pieniążki | PH
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Moderator »

Nie. Przeniesienie forum to nie tylko kopiuj i wklej treści postów. Cała struktura bazy danych różni się między poszczególnymi wersjami silnika forum. Do tego style. Do tego addony. Do tego mody. Do tego nasze customowe mody na uhide'y, których nie ma nigdzie indziej na PBF-ach. Do tego użytkownicy. Do tego upewnienie się, że jest bezpieczne. Do tego koniecznie zaimplementowanie tego wszystkiego na nowym stylu. Do tego uwzględnienie takich rzeczy jak wersja phpmyadmin. Do tego różnice między kodowaniem. Do tego posprzątanie obecnej DB ze śmieci. To nie jest robota na godzinę, na dzień, ani nawet na tydzień. Pracuję nad tym od jakiegoś czasu i nie wiem jeszcze, jak to będzie do końca działało, innymi słowy - do tego testy. Do tego sprawdzenie jakości hostingu. Do tego pozbycie się głupoty, które są obecne na obecnej wersji. Do tego jakieś pierdoły, typu większe avatary - a potem sprawdzenie, jak to wszystko wygląda. To nie jest takie hop-siup. I niektórzy z Was zapewne nie zauważą tych zmian, ale uwierzcie mi - to wszystko trzeba u s t a w i ć. Ręcznie. Nie ma skryptów, które to za Ciebie zrobią. Obecnie jestem na zaawansowanych pracach jeżeli chodzi o styl, być może nawet uda się przenieść posty - ale za wcześnie by o tym mówić.

Nie wiemy ile dokładnie zajmie event (a przynajmniej ja nie wiem), a ryzykowanie, że wszystko się sypnie w trakcie tego wydarzenia też byłoby mało rozsądne. Chcemy ograniczyć impact na graczy do niezbędnego minimum - ale forum i tak będzie musiało być wyłączone na minimum jeden dzień - by choćby pobrać bazę danych i spróbować ją przenieść na nowe forum (z uwzględnieniem wszystkich uwag powyżej). W przeciwnym razie mielibyśmy rozbieżności w postach. I nie, nie da się zrobić "live" bazy danych dostępnej dla dwóch hostingów, a przy okazji tak, by się nie posypała. To znaczy da się, bo w IT wszystko się da - ale nie mam na to ani wiedzy, ani pieniędzy, ani za bardzo możliwości czasowych. Korzystamy z tego co mamy.

Co do tego że forum zaczęło wysypywać się przez obrazek - nie. Zmiana obrazka nie ma absolutnie nic wspólnego z wysypywaniem się forum. Ani moje grzebanie po tym jak dostałem admina. Co więcej - admina dostałem właśnie po to, żeby wyeliminować te problemy, bo one się pojawiają od roku, w mniejszym lub większym natężeniu.
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2188
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Kisuke »

Przeniesienie postów to kwestia porównania obu baz, zrobienia dumpa z jednej, jakiś skrypt do konwersji danych na nowe kolumny i insert do nowej. Owszem, wielu rzeczy się nie przeniesie pomiędzy jednym forum i drugim, ale akurat posty, czyli zwykłe rekordy z bazy powinny przejść w miarę bez problemu.

Wydaje mi się, że nawet niedziałające BBcode ze starych postów na nowym forum byłyby dużo lepsze niż konieczność skakania z forum na forum.
0 x
Awatar użytkownika
Moderator
Moderator
Posty: 406
Rejestracja: 18 lut 2015, o 21:28
Aktualna postać: Kisuke

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Moderator »

To co piszesz to nie do konca prawda. Posty są zależne od użytkowników. Użytkownicy są zależni od uprawnień. Uprawnienia od grup (i indywidualnych przypadków). Wszystko musi istnieć i mieć swój rekord. I nie możemy sobie pozwolić na niedziałające bbcode ze względu na hide'y które są kluczowym elementem naszego forum
0 x
Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytania - zapraszam na discorda lub PW!
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Kazuma »

Ja rozumiem, że fajnie jest mieć stare posty itd. Ale nie uważam ich braku za jakiś gamechanger. Bardziej zastanawia mnie fakt, że przecież stare forko też będziemy musieli utrzymać płacąc za hosting. Hosting kosztuje, a tak właściwie ma ono robić tylko za archiwum tego co się działo. Czy w ogóle jest sens?

A co do przenoszenia bazy danych. Prawdopodobnie najmniej bolesną formą byłoby napisanie skryptu pracującego dla poszczególnych użytkowników. I wrzucanie zawartości ich postów już ze wszystkimi innymi pierdołami jak będą mieli konto na nowym forum. Bardzo dużo specyficznego grzebania w bazie danych i właściwie robota do robienia jak będzie nowe forum stało bo to kwestia odpalenia tego i mozolnej pracy. Bo nie wyobrażam sobie puszczenia tego hurr durr przy różnych grupach itd.
Wtedy przenosimy na nowe idki itd. samą zawartość postów i teoretycznie to nie jeb*ie. Aczkolwiek jest jeszcze hide i tu mogą dziać się cyrki.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Shinsu »

Są darmowe hostingi. Ich problemem jest ograniczona przepustowość, ale jako taka baza danych dla fabuły powinno wystarczyć.
0 x
Awatar użytkownika
Hotaru
Posty: 110
Rejestracja: 10 lip 2021, o 00:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niska, drobna dziewczyna. Długie włosy w kolorze malinowego blondu, które są spięte w warkocza. Oczy zielone niczym u kota. Ubrana w ciemne, granatowe monpe, w które została wpuszczona szara koszula keikogi.
GG/Discord: Hanialke#1145

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Hotaru »

Darmowy hosting w tym wypadku nie jest żadnym rozwiązaniem. Wiele z nich nie daje takich podstawowych funkcji jak własne BBCCODE, dostępu do bazy danych, ftp. Nie dajcie Bogowie coś się wywali, to często mając forum na darmowym hostingu zostajesz z ręką w nocniku. W przypadku płatnych, nawet jeżeli się samemu nie zrobiło kopii zapasowej, to sam hosting często robi tygodniowe backupy i można ich poprosić o przywrócenie. Obecnie darmowe hostingi to jest straszna kupa i nie polecam.

Żeby przenieść SW jako "archiwum" na darmowy hosting, ten najpierw musi mieć opcję wgrania bazy danych, a to nie jest takie oczywiste. Plus często tak wielkie bazy danych jak SW trzeba ciąć na kawałki i wgrywać po kolei. Ile tego będzie? 300, 400 plików? Been there, done that. 2/10

Osobiście miałam forum na webd postawione, grałam na forach postawionych na webd i aktualnie tworzę własne, też postawione na webd - i polecam. Wersja medium na potrzeby SW byłaby w stu procentach wystarczająca.
0 x
Obrazek

To mówi Hotaru
To myśli Hotaru
#8c8db3
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Błąd 503 i stabilność forum

Post autor: Shinsu »

Panie. Na CDA na darmowym hostingu masz dostęp do FTP, masz bazę danych. A własne BBCode to funkcja forum, a nie hostingu.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Administracyjne”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość