[Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Którą opcje wybierasz?

Status quo
16
21%
Propozycja Mujina
5
6%
Propozycja Reia nr 1
11
14%
Propozycja Reia nr 2
4
5%
Propozycja Arino
2
3%
Propozycja Kamiyo
11
14%
Propozycja Yamiego
11
14%
Propozycja Riki nr 1
4
5%
Propozycja Riki nr 2
6
8%
Propozycja Azumy
8
10%
 
Liczba głosów: 78

Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

[Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Jak wszyscy (chyba) wiedzą, ostatni dobiegł końca niezwykle długi ale przy tym istotny dla istnienia forum event. Kwestia samego wydarzenia i opiniowania o nim ma swój własny temat, więc nie będę się tutaj specjalnie rozwodził.
To co zaś jest przyczyną powstania tej ankiety jest niezadowolenie z racji przyznanych nagród (po dokładnie informacje odsyłam do miejsca gdzie je opisano) za zakończenie eventu. Niezadowolenie było na tyle duże, a gracze poczuli się na tyle dotknięci i poruszeni całą sprawą, że zostawienie tego "bo jak każda dramka - i ta się wam znudzi", nie przejdzie (według mnie).

Wszelkiego rodzaju pytania/wątpliwości można zadawać w tym temacie, a osoby odpowiedzialne za propozycje są zobowiązane (po dżentelmeńsku) do ewentualnej obrony swojego stanowiska. W razie zaistniałych problemów, które mogą się pojawi po wdrożeniu, którejś z opcji w życie, decyzyjność pozostanie w rękach pomysłodawcy. To na jego barkach będzie utrzymanie ciężaru demokratycznej woli większości.
Jeśli jest jeszcze ktoś kto ma propozycję inną od już zaproponowanych, bądź chce podać kombinację kilku już istniejących, niech opisze ją w swoim poście oraz odpowiednio oznaczy, że jest to nowa propozycja, a zostanie dodana jak to tylko będzie możliwe.

Ankieta jest oczywiście w pełni jawna, zarówno po głosowaniu, jak i w jego trakcie. Ostatnie co bym tutaj chciał to posądzenia o manipulacje wynikiem. Możliwe jest także głosowanie na wszystkie opcje, które nam pasują. Żeby nie było sytuacji, że bardzo podobne pomysły podzielą się głosami, a przez to zwycięzcą zostanie inna opcja.

Zachęcam do kulturalnej debaty, zadawania pytań i dzielenia się swoimi wątpliwościami, bądź opiniami.
Za wszelkiego rodzaju uproszczenia, wyrwane z kontekstu cytaty i niecelowe manipulacje z góry przepraszam. Jeśli coś wymaga doprecyzowania, proszę wskażcie to w swoich postach, a w miarę możliwości poprawię również to w głównym poście.
0 x
Awatar użytkownika
Rei Uta
Posty: 545
Rejestracja: 5 maja 2021, o 14:27
Wiek postaci: 16
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - Różowe włosy.
- Czarne Haori przewiązane jedwabnym obi, tego samego koloru luźne spodnie oraz wysokie buty za kostkę.
- Patrz avatar.
- Po resztę zapraszam do kp.
Widoczny ekwipunek: - Torba biodrowa.
- Duży zwój na plecach.
Aktualna postać: Rei
Lokalizacja: Cały świat.

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Rei Uta »

Mi się podoba propozycja Yamiego i moja <catgiggle> z wątkiem który wprowadzi postacie poza eventem w nową erę (dzięki za temu nikt nie dostanie ph z dupy... Oczywiście mówię o ludziach poza głównym wątkiem)
1 x
Awatar użytkownika
Takashi
Posty: 1023
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:02
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki na około 178cm | czarne włosy spięte w kucyk | srebrne kolczyki w uszach | często widziany z grymasem na twarzy | ubrany w ciemny kombinezon oraz kamizelkę shinobi
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie | kabura na lewym udzie | torba nad prawym pośladkiem | torba nad lewym pośladkiem | kamizelka shinobi | ochraniarz "Zjednoczonych Sił Sogen" na lewym ramieniu
GG/Discord: Takaś#4124
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Takashi »

Już gdzieś tam swoje żale wylałem, a jeśli chodzi o konkrety - nie zaznaczyłem żadnej z opcji, która przewiduje zabranie PH uczestnikom eventu. Jak już dostali, niech sobie mają, bo choć cały czas uważam, że wynagrodzenie dla nich jest kolosalne i absurdalne, to jednak wyobrażam sobie radość, jaką każdy z nich odczuwał, widząc ten benefit. Nie chciałbym tej radości zabierać tylko dlatego, że kilka osób ma ból pupy (w tym ja).
Mimo wszystko jestem zdania, że skoro ta nagroda była dedykowana zakończeniu ważnego wątku SW, to każdy z nas zasługuje na jakiś bonus. Nie wiem, jak pozostali, ale ja miałem okazję brać udział w którymś z poprzednich eventów, także też przyczyniłem się do wspomnianego wydarzenia. Niektórzy nie poszli na event, bo wiedzieli, że będzie się przeciągał. Mieli rację, ale nie powinni być przez to pokrzywdzeni. Ja nie poszedłem, bo wtedy nie grałem, a jakbym był wtedy na forko, pewnie bym poszedł i bym teraz nie płakał, mniejsza. Nie przewidywaliśmy też AŻ TAKIEJ ilości pehaczy, a jak już jesteśmy tego świadomi, to też chcielibyśmy możliwość tak szybkiego zastrzyku tych jakże istotnych w grze punkcików. Dlatego opcja Reia i Yamiego najbardziej mi odpowiadają. Nie musi być 500 - uważam, że każdy z tych, którzy nie brali udziału w evencie, a są chętni - powinni dostać szansę na własnej fabule, a od zaangażowania i działań należałoby wynagrodzenie dostosować. Choć 500 brzmi przekonująco <3

Jeśli chodzi o wynagrodzenie dla prowadzących - koniecznie. To jest nawet ważniejsze od pokrzywdzonych graczy. Trud i zaangażowanie włożone w prowadzenie dużego wydarzenia powinny być wynagrodzone.
Buziaki
1 x
TakashiMinamotoRokubi
themekpgłosphbankbrudnopis

Obrazek
Arino
Postać porzucona
Posty: 561
Rejestracja: 1 lip 2021, o 20:48
Wiek postaci: 17
Ranga: Szpon, Kuro
Multikonta: Rimuru

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Arino »

Piszę z telefonu. Wpadłem na nową opcje. Jako już iż nagroda poleciała to proponuję 500 ph z 1000 zrobić w formie widmo. Czyli będą to ph które eventowicze będą mieli już ale będą mieli 3 miesiące na ich odrobienie. Zawsze to 500 ph łatwiej na misji.


Popieram.
0 x
Awatar użytkownika
Hana
Posty: 298
Rejestracja: 6 paź 2021, o 05:51
Wiek postaci: 18
Ranga: Uczeń (Dōkō)
Krótki wygląd: Nałożyła na nogi ciepłe, czarne pończochy, a na to spudniczkę. Założyła zwykłą koszulę, a na ramiona zarzuciła błękitną kurtkę. Włożyła na nogi lekkie obuwie, żeby zawsze być gotową do akcji. Włosy upięła jak zwykle z delikatnym akcentem.
Widoczny ekwipunek: Odznaka shinobi (naszyjnik); Kabura na broń (na prawym udzie), kabura (na lewym udzie), dwie torby z ekwipunkiem (z tyłu na biodrze), ciemne rękawiczki (zwykłe), Ochraniacz na czoło z wygrawerowanym symbolem "Zjednoczonych Sił Sogen" (na lewym ramieniu)
GG/Discord: Hana-chan/sushimaru9208
Multikonta: Tetsu Maji

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Hana »

Niestety, ale nie podpiszę się pod żadną propozycją, którą zaproponowały osoby nie będące związane z eventem. Jak dla mnie jest to zwykła zazdrość o sumę nagrody, bo każdy połasiły się na taką sumę. Propozycje są słabe i dlaczego mają rekompensować coś reszcie. Nikt wam nie kazał stać w miejscu i nic nie robić. Zdobywaliście punkty według własnego planu. Osobiście nie będę miał żadnych korzyście z wypraw czy misji rangi A z dziwnymi mnożnikami. Jak to widzę to słabo mi.

Dla przykładu jeśli nie zapisałbym się na event i utrzymywał stałe odstępy w wykonywaniu samych misji to byłoby niewiele gorzej niż suma zdobyta na evencie. Średnio 2x misja D na miesiąc po ok 30-35ph daje nam przez okres 10 miesięcy 600-700 ph. Jeśli event miałby trwać maksymalnie 6 miesięcy i krócej, co jest bardzo optymalną wersją, to faktycznie 1k ph to byłby kosmos.

Dlatego każdy który dotrwał do końca dostał wynagrodzenie proporcjonalne do przepracowanego 10-cio miesięczenego okresu.
3 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1022
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Azuma »

Moja propozycja <catuwu> krótko.

Zbanować tych, którzy nie byli na evencie, a chcą coś dostać za event.
2 x
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Nowa opcja dodana, zaktualizował propozycję Arino.
Niestety nie obyło się bez komplikacji. Wyniki się zresetowały i konieczne jest ponowne zbieranie głosów <catsweat>

Z góry przepraszam, ale z racji ograniczeń ankiety to i tak ostatnia dodana propozycja.

Żeby nie było tutaj jak to wyglądało tuż przed (zrobiłem screena spodziewając się problemów)
Obrazek
1 x
Awatar użytkownika
Aki
Postać porzucona
Posty: 131
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 11:38

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Aki »

3000PH dla każdego i dodatkowo zwój z dowolną techniką rangi E.
2 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Kazuma »

Proponuję dać refunda 100% Reice bo musiała stracić PH przez niespełnione obietnice
1 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Obi Wan Nerobi
Posty: 506
Rejestracja: 1 lip 2019, o 18:38
Aktualna postać: Kisuke

Re: [Event] Turniej Pokoju | Rozwiązanie kwestii wynagrodzenia

Post autor: Obi Wan Nerobi »

Z poważnej sprawy szybko zrobiła się clowfiesta. Pewnych rzeczy tak czy siak nie dało się zatrzymać. Pomysł demokratycznego rozwiązania sprawy okazał się całkowitym niewypałem. Ostatecznie opcja "status quo" zwyciężyła. W takim razie ankieta znika z należnego jej miejsca i najwyraźniej nigdy ponownie nie wróci.
6 x
Zablokowany

Wróć do „Administracyjne”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości