Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Tak
10
48%
Nie
11
52%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3660
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Sans

Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Post autor: Papyrus »

0 x
you best prepare for a hilariously bad time
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 362
Rejestracja: 6 kwie 2020, o 14:25
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Bardzo wysoka, muskularna, o ciemnej skórze. Ma krótkie i ciemne włosy. Na czole wytatuowane czerwone kropki. Głowa owinięta chustą - tak, by ukryć klanowy tatuaż. Od stóp do głów okryta jasnym płótnem, zniekształcającym sylwetkę.
Widoczny ekwipunek: Duża torba u dołu pleców.
GG/Discord: rahsim
Lokalizacja: Sabishi

Re: Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Post autor: Ren »

Abstrahując od bilokacji, w przypadku której rowniez jestem na nie:

Czy naprawdę chcemy element walk ma turnieju sprowadzać do jednego posta z opisem podsumowujacym potyczke? Na poprzednim turnieju nie uczestniczyłam nawet fabularnie postacią, ale obserwowanie odkrytej wymiany postów (gdzie techniki i działania ukryte są ofc schowane) samo w sobie było ciekawym wydarzeniem forumowym. Można było zastanawiać się, jak skończą się walki, rozmawiać o tym z innymi graczami. Moim zdaniem takie rozwiązanie to duża strata.
Jestem zaskoczona, ze tyle osób głosuje za tym, ze chciałoby przeczytać jedynie broszurę podsumowująca.
4 x
Awatar użytkownika
Ashizawa Sayaka
Posty: 112
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 00:16
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
Krótki wygląd: - Ciemniejsza karnacja
- Złotawe oczy, twarz zasłonięta chustką
- Włosy w kolorze b.ciemnego brązu, rozpuszczone
- Kolorowe kosmyki włosów, ciemne paznokcie
- Średniego wzrostu i postury
Multikonta: Kabuki

Re: Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Post autor: Ashizawa Sayaka »

Tak, prawdę mówiąc, rozwiązanie tego w ten sposób oferuje nam dwie rzeczy:
  • Możliwość odniesienia się do całych walk — w rzeczywistości trwających dość krótko
  • Możliwość odniesienia się do tych fragmentów, które nas interesują i sensowny podział do tego, do czego się odnosimy, lub też nie - o dziwo każdy do tego samego.
Ja myślę, że to... Co najwyżej ciekawy eksperyment?

Zwłaszcza że na ostatnich turniejach i tak i tak walki były tłem i mało kogo obchodziły poza co jakiś czas wtrąceniem. Lwia część trybun to było cudowanie albo odnoszenie się do tego, że - A) na arenie nic nie widać, bo technika poszła. B) - O patrzcie, on zgina kolana do ataku! (napisane 4 posty w walce, ale dla graczy minął tydzień )

Nie wiem, mam wrażenie, że pozwoli to na jakiś deliaktny pazur dynamizmu w odnoszeniu się do walk, gdzie rzeczywiście będzie materiał, do którego można się odnieść, niżeli przez x postów skupiać się na minimalnych ruchach, których połowa postaci nawet nie widzi za dobrze by nagle z zaskoczeniem i dla graczy i wszystkich, walka tam się skończyła.

Anyway - warto przetestować jak miałoby się to sprawować. Jeśli nie będzie fajnie to po prostu się wyciągnie wnioski i tyle.
0 x
Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3911
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Post autor: Ichirou »

To po prostu propozycja bilokacji dla walczących. Nie ma co uciekać przed tym słowem, lol.

Dla mnie jako widza proponowana formuła jest nieatrakcyjna. Zamiast oglądania meczu dostajesz tablice wyników z podsumowaniem. Toczące się walki robią ruch i przyciągają uwagę nawet bardziej poza fabułą niż na fabule - a tak to w sumie nie będzie czego śledzić. Ukrycie wątków zepchnie walki na margines.

Do tego dochodzi kwestia, że trochę już nie w porę na takie rozwiązania. Niektórzy mogli odpuścić udział w walkach, bo chcieli więcej czasu spędzić na pozostałych aktywnościach. A teraz się okazuje, że mieliby szansę na bilokowanie i pisanie w dwóch wątkach równolegle. Dotychczasowa formuła gry (jednowątkowość) była znana wszystkim i każdy wiedział, na co się pisze - możliwość rywalizacji za dodatkowe punkty lub więcej czasu na fabulenie.

Idąc tym tokiem równie dobrze można byłoby pozwolić widzom siedzieć na trybunach i równolegle bawić się w jakichś eventowych tematach, czemu osobiście jestem przeciw. Bilokację ogólnie uważam za zły pomysł na tym forum.
5 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Walki na Turnieju dziejące się w Tle

Post autor: Sans »

Napiszę to tutaj, aby ludzie wiedzieli. W TYM TURNIEJU NIE BĘDZIE TO ROZWIĄZANE W TEN SPOSÓB.
Jest za późno aby tak zmieniać formułę w tym momencie, jednak pomysł się pojawił i Hoshi chciała poznać zdanie graczy na przyszłość. Omówić to z wami, poznać plusy oraz minusy, udoskonalić to jeżeli macie jakiś pomysł.
0 x
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Administracyjne”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość