Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Masaru

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Masaru »

Aj to chyba głupi jestem bo średnio rozumiem XD Czyli ja jako kuglarz po wprowadzeniu tego robię tak.
Rozwijam sobie dziedzinę klanowa normalnie do S, i będę odrębnie rozwijał nową dziedzinę styl Kugutsu no Jutsu ( to od kukiełek). Będzie mi ona pozwalała jeszcze lepiej kierować tymi lalkami tak jak w przypadku stylu pod walkę mieczem, pozwalałby on mi jeszcze sprawniej walczyć tym mieczem. Do tego będzie mi on zapewniał w zależności od rozwinięcia tego stylu do 50 Punktów statystyk na randze S do rozdania w szybkość/percepcję, ale tylko podczas używania technik lalkarskich. Jak bym przestał kierować kukiełką i rzucił się do walki na pięści to mi spadnie do normalnego poziomu.
Dobrze zrozumiałem to?
0 x
Ayako

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Ayako »

Ok fajny pomysł. Tylko co się stanie z graczami, którzy np. mieli łącznie 100 PA (bez psychiki i konsekwencji) a Tai/Buki rangi A (tylko jeden styl). Czy jego wszystkie techniki z B i A zostaną usunięte a on sam będzie miał C?
0 x
Meido

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Meido »

Masaru, wydaje mi się, że masz rację. Jeśli walczysz lalkami to masz bonus, jeśli na pięści - nie masz. Ale wydaje mi się, że będzie to uwzględnione w statystykach danej techniki, więc nie będziesz mógł sobie wybrać w co rozdasz te 50 statystyk.

Ayako, prawdopodobnie w takiej sytuacji (jeśli się zdarzy), to gracz po prostu dostanie refundację PH (wbicie Tai/Buki na rangę A to obecnie 520 PH, więc oddane mu będzie 470 PH, bo 50 PH to koszt otwarcia stylu walki), które będzie mógł wydać na cokolwiek zechce. Będzie mógł więc na luzie wykupić te 100 PA i odzyskać swoje techniki rangi A. No i będzie miał dodatkowe 100 PA, więc będzie jeszcze silniejszy.

PS: Kiedy tak mniej więcej te zmiany wejdą w życie? W sensie, że zmodyfikowane opisy technik, itd. itp.
0 x
Ayako

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Ayako »

Okej dzięki. Już rozumiem
0 x
Meido

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Meido »

Ale ja żadnym znawcą nie jestem, więc mogę się mylić.
0 x
Jun

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Jun »

@Masaru, Kugutsu no Jutsu nie będzie zaliczany do stylów walki, tylko do klanówki Ayatsuri. Czyli będziesz mógł sobie wybrać jakiś inny styl, jako pierwszy, drugi i trzeci, a walkę lalkami będziesz miał z samego faktu posiadania umiejętności Ayatsuri.

@Ayako, Całe ph wydane na dziedziny bezchakrowe zostanie zrefundowane (CAŁE, nie będzie od góry narzucane że masz wydać te 50 ph na pierwszy styl, to czy tego chcesz będzie zależeć od Ciebie).

@Meido, Zmiany powinny wejść od 2, do 4 tygodni.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Sans »

Akurat tu poprawię xD Jeśli ktoś otworzył dziedzinę za 50 PH to nie przewidujemy refundacji tych 50 PH. Będzie miał z tego styl na D ewentualnie wyżej bo może mu wyjść ze statystyk fizycznych. Refundowane będą natomiast dodatkowe wydatki w dziedzinę. Generalnie przypadków gdy ktoś miał rozwinięte tai/buki wyżej niż D było naprawdę mało w większości samurajowie, a chyba nawet samuraj bo obecnie nie wiem czy czasem multi Raya nie jest jedynym.
0 x
Obrazek
Meido

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Meido »

Dobrze by było jakby te zmiany weszły albo przed eventem albo po evencie, bo jeśli wejdą w trakcie to stanie się za duży bałagan.
0 x
Jun

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Jun »

@Ava, A, no spk, w sumie nie powinno to być dla nich problemem, skoro i tak już wcześniej zdecydowali się na otwarcie dziedziny Tai/Buki
0 x
Awatar użytkownika
Vulpie
Moderator
Posty: 2546
Rejestracja: 17 lut 2015, o 17:36
Multikonta: Misae Misaki

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Vulpie »

Zmiany zgodne z tematem zawartym tutaj. Proszę każdą osobę tam się zapisywać wraz z zmianami KP jakie wykonuje w kp i rozliczeniami. W razie problemów proszę o zgłoszenie się do mnie, a zmienię i pomogę.
Wzór do użycia w KP: Jeżeli mamy taijutsu lub jakikolwiek styl w bukijutsu na randze D dostajemy jeden otwarty styl.
Wzór do użycia w KP: Jeżeli mamy taijutsu lub jakikolwiek styl w bukijutsu na randze C dostajemy jeden otwarty styl oraz zwrot 100PH.
Wzór do rozliczeń z zwrotem PH: Jeżeli mamy taijutsu lub jakikolwiek styl w bukijutsu na randze B dostajemy dwa otwarte style.
Wzór do użycia w KP:
0 x
Masaru

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Masaru »

Dopytam dla pewności. Co z klanowymi stylami. Oraz jak mam 1 styl i rozwijam go z D na C to płacę 100ph i nie mam progu statystyk? Bo progi widzę tylko w 2 i 3. I wtedy techniki tego stylu dostają busta o ileś tam atrybutów tak? Czyli jak wezmę miecze to jak będę latał z mieczem i nie używał technik to też mam busta?
0 x
Awatar użytkownika
Vulpie
Moderator
Posty: 2546
Rejestracja: 17 lut 2015, o 17:36
Multikonta: Misae Misaki

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Vulpie »

W momencie walki mieczem bez technik posiadając Kenjutsu na B będziesz o wiele lepiej walczyć nim niż na D i MG będzie to uwzględniał.
Podam przykład.
Ktoś ma pierwszy styl jako Kenjutsu na B czyli musiał mieć 150PA
Ktoś ma drugi styl Kenjutsu na D czyli musi mieć 200PA
Mimo, że ktoś z Kenjutsu na B ma mniej PA w walce 1na1 na katany będzie mieć przewagę z względu na lepszą walkę mieczem, ale statystyki dostajesz tylko na czas używania technik. Style nie dają na stałe statystyk.

Ayatsuri wejdzie niedługo. Nie będą mieli własnego stylu więc możesz go zmienić na jakiś inny.
0 x
Masaru

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Masaru »

A faktycznie jest mój błąd. Czyli mogę wybrać sobie jeden styl skoro kuglarze będą bez niego.

Ale mam jeszcze pytanie, bo miałem shurikenjutsu dziedzinę na D i jedną technikę opanowaną tą z ukrywającym się shurikenem w cieniu 2. Otwarłem tą dziedzinę tylko dlatego żeby mieć tą technikę, a jeszcze życiu jej nie użyłem bo nie było okazji. A teraz nie mogę jej używać bo musiałbym wziąć ten styl. Czy mogę zamienić po prostu tą dziedzinę shurikenjutsu D na inny styl na randze D ?
0 x
Awatar użytkownika
Vulpie
Moderator
Posty: 2546
Rejestracja: 17 lut 2015, o 17:36
Multikonta: Misae Misaki

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Vulpie »

Zapytam się co w takim przypadku reszty, ale prawdopodobnie zamiast tego będziesz miał styl Seido w postaci i już otwarty na start, więc możesz się na to przygotować obecnie.
Jak coś się zmieni po rozmowie na konfie to dam znać przez PW.
0 x
Masaru

Re: Zmiany w stylach i tai/bukijutsu

Post autor: Masaru »

Dobrze dziękować
0 x
Zablokowany

Wróć do „Ogłoszenia”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości