Karczma "Ō no Shi"

Harruchi

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Harruchi »

- Ten sam ojciec miał takie same powody do przypilnowania synalka już wcześniej, a z jakiegoś powodu tego nie zrobił Poza tym nie wiem, dlaczego miałbym prędzej ufać zwykłym ludziom, niż straży. Prędzej powinno być na odwrót. To natomiast, że system nie daje rady i więzienia są przepełnione, nie jest żadnym powodem, aby usprawiedliwiać bezprawie. To wskazuje na błędy władców Sogen i ci powinni je naprawić. Zwykli ludzie jednak niezależnie od tego powinni służyć sprawiedliwości. Nie ma żadnej wymówki, aby robić inaczej. Błedy w resocjalizacji również sa błędami tutejszych władz i tutejszego więziennictwa. Należy więc te błędy jak najszybciej poprawić, a nie jedynie się nimi usprawiedliwiać, gdy wytyka się bezprawie. Odnośnie zaś postrzegania byłych przestępców, przez zwykłych ludzi... Cóż to rzeczywiście jest problem. Aby to poprawić, należałoby zmienić mentalność całego społeczeństwa. Nie jest to łatwe, jednak jest wykonalne. Nie wykona się jednak samo. Należy zmienić system edukacji, tak aby w ogóle wspominać dzieciom o możliwości resocjalizacji. We wszelkich bowiem bajkach widzimy tylko złych ludzi, którzy idą do więzienia. Nikt nigdy nie wspomina o tych samych ludziach, którzy odpokutowali swoje złe uczynki teraz są pełnowartościowymi obywatelami. Poza tym my sami, możemy traktować na równi wszystkich ludzi i też w ten sposób dawać przykład. Nawet małymi krokami, ale należy działać. Jeśli bowiem zaniechamy działania, nic się nie zmieni i świat wciąż będzie gnił w anarchii i niesprawiedliwości. Oczywiście jest jeszcze inna droga. Można zaostrzyć prawo na tyle, aby praktycznie nikogo nie karać więzieniem. Wtedy kara śmierci byłaby dużo bardziej powszechna. W takim wypadku, zgadzam się, w przypadku dosyć błahych przewinień można byłoby obejść system sprawiedliwości i załatwić wszystko polubownie. Osobiście jednak uważam, że ludzi powinno zabijać się jak najmniej, więc jednocześnie uważam tę drogę za błędną.
0 x
Awatar użytkownika
Uchiha Masako
Martwa postać
Posty: 638
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 20:07
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niska, w miarę szczupła dziewczyna o bladej cerze i ciemnych, krótkich włosach do ramion. Ubrana w lekkie, bure kimono oraz narzuconą na nie kamizelkę. Na głowie nosi słomkowy kapelusz, a w ustach niemal zawsze ma fajkę.
Multikonta: Hoshigaki Toshiko, Hanuman

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Uchiha Masako »

0 x
Głos

Prowadzone misje:
  1. Ślad popiołu - Rozdział 3 - (C) Katakuri
Harruchi

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Harruchi »

- Wybacz, ale stale stosujesz wobec stolarza tryb przypuszczający. Sama nie jesteś więc pewna, czy można mu zaufać. Jedynie widzimy ku temu przesłanki. Nie ma natomiast żadnych powodów, aby nie ufać komuś, kto jest osobą zaufania publicznego. Jasne, udział aparatu prawnego spowolni nieco cały proces, jednak dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko odbyło się najuczciwiej i najsprawiedliwiej jak się tylko da. Osobiście też uważam, że zwykłe zamykanie kogoś w odosobnieniu należy zmienić. Pomijając fakt, że z więźniem ktoś musi rozmawiać, aby przekonać go do zmiany jego postępowania, to skazani mogliby wykonywać wiele prac społecznych i wspomagać swoich bliźnich. Na wsiach przecież stale brakuje rąk do pracy. - odpowiadam Masako, po czym po chwili zmęczony już dyskusją dodaję - Jeśli skończyłaś jeść, to chciałbym się udać na tutejszy targ. Myślę, że mam dobry pomysł na wydanie zarobionych od karczmarza pieniędzy, a nie znam drogi.
0 x
Awatar użytkownika
Uchiha Masako
Martwa postać
Posty: 638
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 20:07
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niska, w miarę szczupła dziewczyna o bladej cerze i ciemnych, krótkich włosach do ramion. Ubrana w lekkie, bure kimono oraz narzuconą na nie kamizelkę. Na głowie nosi słomkowy kapelusz, a w ustach niemal zawsze ma fajkę.
Multikonta: Hoshigaki Toshiko, Hanuman

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Uchiha Masako »

0 x
Głos

Prowadzone misje:
  1. Ślad popiołu - Rozdział 3 - (C) Katakuri
Harruchi

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Harruchi »

Oczywiście, nieustannie ta sama, stara śpiewka. Ludzie praworządni są naiwni, bo świat wygląda inaczej i reszta tych banialuk. Nie rozumieją natomiast, że świat można i że świat należy zmieniać. No chyba, że ktoś jest zadowolony z tego, co jest teraz. Tylko jeśli jest zadowolony, to dlaczego postępowanie w myśl zasad uważa za naiwne, a krętactwo nie? Czyżby się czuł bezpiecznie w świecie nieuczciwości i krętactwa? No, ale wiadomo, większość ludzi nie jest w stanie dotrzeć w swoich głowach do tych wniosków.
- Wiem, że tutaj w Sogen stosunkowo rzadka jest natura wiatru, bardziej popularny jest tutaj ogień. Istnieje jednak specyficzny rodzaj broni, którym posługiwać mogą się jedynie użytkownicy fuutonu. Być może widziałaś wojowników z wielkimi wachlarzami. Czytałem o nich sporo książek i postanowiłem pójść tą właśnie ścieżką. Chce sobie więc kupić wielki wachlarz, aby wzmocnić swoje techniki wiatru. Co natomiast, ty chciałabyś kupić? Też coś do walki, czy może jakieś wygodne ciuchy, alb specjalny tytoń do fajki? - mówię wychodzą z Masako z karczmy kiwając karczmarzowi głową na pożegnanie.

z/t
Ścieżka przed nami jest praktycznie pusta. Ba, nie ma na niej nawet zbyt wiele kurzu. Takie miejsca aż kuszą, aby przetestować kolejną nową technikę. Z podręczników szczególnie zapamiętałem Fūton: Reppūshō. jak to szło? "Gdy wojownik elementu wiatru i powietrza zaskoczyć chce swojego oponenta, nic innego jeno klasnąć musi. Użytkownicy wiatru dlatego tacy groźni i poważani na całym świece są, że wystarczy im jeno w dłonie zaklaskać i już mogą wroga w piach posłać. Nie jest to jednak łatwe zadanie i nie każdy jest w stanie takiemu podołać. Przeciwnie bowiem do innych technik, czakry nie wypuszcza się z ust. Ba, wielki mistrz Akanari znany był z tego, iż dla zmniejszenia czujności przeciwnika, w trakcie stosowania tej techniki lżył swoich wrogów. W tym przypadku bowiem czakrę trzeba zebrać w miejscu nietypowym. Wypuszcza się ją bowiem z pleców, aby zza wojownika wiatr uderzył. Dużo czakry nie potrzeba, jeno kapka wystarczy. Pilnować się jednak każdy musi. Wielu bowiem shinobich podczas nauki techniki w portki się sfajdało i jeno smród po nich pozostał. Ci co jednak potrafią odróżnić plecy od rzyci i którzy potrafią panować nad swoimi trzewiami, niech w plecach chakrę zbiorą i gwałtownie ja wypuszczą. Końcówkę jednak tuż przed wypuszczeniem trzeba w sobie zatrzymać. W przeciwnym wypadku podmuch do tyłu poleci i nic nikomu nie uczyni.". Jak zwykle archaicznie, jednak nie brzmi zbyt trudno. O ile jedzenie, które spożyłem w karczmie nie będzie chciało uciec na wolność. Kontrolę czakry w każdym miejscu ciała mam dobrze opanowaną, więc chyba nie ma się tutaj czego bać. Nabieram więc czakry w okolice mostka, po czym gwałtownie i szybko wypuszczam prawie całość, w ostatnim momencie przerywając akcję. W momencie przerwania wysyłania czakry lekko klaszczę w dłonie. Już po ułamku sekundy czuję wiatr wiejący zza moich pleców. Mnie jednak ledwie dotyka, natomiast muchę, która akurat leciała przede mną zwiewa tak daleko, że nie jestem w stanie jej dostrzec.

Nauka techniki Fūton: Reppūshō rangi C
0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Yami »

0 x
Meijin

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Meijin »

0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Yami »

0 x
Meijin

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Meijin »

0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Yami »

0 x
Meijin

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Meijin »

0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Yami »

0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Yasuo »

Kolorki:
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2725
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Tsukune »

-Rozumiem i nie oczekuję dokładnej sumy. Wystarczy mi samo stwierdzenie "trochę więcej" odpowiedziałem Shingo nim wyszedł. Gdy już się oddalili i sam powiedziałem swój plan dostałem kilka pytań od swoich kamratów
-Tak Tsubaki wie o co chodzi. Tak w wielkim skrócie. Na balu a dokładniej ujmując Krwawym Balu gdzie mój pracodawca tu wskazałem na Takeo i Hideki -I przeze mnie również wasz wygrał? W sumie to dobre słowo swoją narzeczoną i przyszłą żonę doszło do spisku. Jak ją nazwałem Wiedźma dogadała się z jednym kandydatem. Miał wyjść za Yuri, zabić ją, następnie ożenić się z tym paszkwilem i podzielić się pieniędzmi. Zostali pojmani i mieli zostać osądzeni i straceni. Jak widać ta starucha dała rade zwiać więc nie zamierzam pozwolić by coś takiego się powtórzyło. Dlatego zamierzam ich wykorzystać do jej pozbycia się. Chociaż śmierć to jak sądzę zbyt delikatna kara. Ja bym jej zadał odpowiednie cierpienie. To tyle ze skróconej wersji. Jeżeli będziecie chcieli dłuższą wersję to poproście Tsubaki aby wam wyjaśniła dokładniej. mówiłem tak aby cała trójka mnie słyszała. Nawet Takeo który poszedł zająć się Kaho. Uśmiechnąłem się tylko pokrętnie pod nosem na słowa Momjiego.
-Może i tak lecz nie mówię tego bez powodu. Jak mój plan zadziała. A mam nadzieję że tak będzie zrozumiesz czemu ją tak nazywam. Jedynie kto tam najpewniej ucierpi to będę to Ja...i oberwie mi się zapewne od Tsubaki no ale mniejsza z tym powiedziałem na ostatnie stwierdzenie wzruszając lekko ramionami jakbym się tym nie przejął
-Mam zamiar sprawdzić czy jej umysł jest silny po tym co przeżyła. Mam zamiar dać jej cel do życia...a tym celem będę Ja. Po prostu dam jej dwa pytanie z dwoma wyborami nic więcej. to powiedziałem cicho prawie że przy uchu Momijiego i Hideo po czym normalnie już dodałem tak by obaj słyszeli i nasz medyk
-Poinformujcie o tym Tsubaki. A raczej powiedzcie jej coś w stylu "Pora będzie odegrać kolejne przedstawienie z wampirem". Powinna się domyślić. Jak nie dodajcie że to ma związek z Balem i wspólnym tańcem. Powinna zrozumieć. Jeżeli i po tym nie załapie cóż pozostanie tylko drastyczniejsze stwierdzenie a mianowicie "od tego może zależeć przyszłość twojej kuzynki więc współpracuj nie ważne co bym zrobił." i nie to nie jest groźba jakbyście chcieli wiedzieć. Jeżeli nie rozumiecie o co mi chodzi jest prosty sposób. Co byście po takiej sytuacji zrobili na jej miejscu. powiedziałem to i wskazałem na Kaho po czym obu lekko klepnąłem ramiona i udałem się załatwić to co miałem zrobić. Aktualnie siedziałem w barze popijając kieliszek wina i rozmawiając z Mariko.
-Powiem tak. Śmierć dla tej wiedźmy będzie najdelikatniejszą rzeczą jaką może otrzymać. To jest prawda. Nie chcę Ciebie w to bardziej wplątywać niż jest to konieczne dla twojego bezpieczeństwa. Ufam tobie dlatego chcę abyś tylko zrobiła to o co prosiłem oznajmiłem z lekkim i miłym przyjacielskim uśmiechem.
-Nie masz wpierw dać im ten woreczek powiedziałem wskazując na zwykły woreczek -Jak zapytasz się ich czy "są gotowi utopić starą wiedźmę" i się zgodzą wpierw dajesz im list. Jestem pewny że to co im tam zaproponowałem przypadnie im do gustu ale liczę się z tym że będą chcieli podbić nieco cenę. Dlatego dałem tobie możliwość z nimi negocjacji ceny. Tak do 400ryo maksymalnie. Zaś jak powiedzą że połowa tego co proponuję zgódź się od razu i daj im wtedy ten woreczek z czerwoną wstążeczką. Jak będą chcieli więcej to powiedz aby zapisali tobie na liście ode mnie gdzie byłbym w stanie znaleźć tą starą wiedźmę i daj im po otrzymaniu informacji woreczek ze wstążeczką jako zapłatę za informację. No i oczywiście dla nich 2 kolejki alkoholu jaki sobie zamówią ale to już ustaliłem z szefem. oznajmiłem tłumacząc jej dokładnie co ma zrobić.
-Daj mi na chwilkę jeszcze ten list. Zmienię nieco jego brzmienie powiedziałem wyciągając dłoń po list. Gdy mi go dała wyjąłem go z koperty i zmieniłem nieco treść
  • "Moja propozycja jest krótka. Zapłacę wam 800ryo dodatkowo jak zabijecie ta starą wiedźmę. Połowa teraz. Drugą połowę dostaniecie w miejscu naszego pierwszego wspólnego spotkania przynosząc mi jej głowę. Trochę było śmierdzące no ale tak bywa. Takich miejsc się nie wybiera"

    Daję wam wybór. Zapewne nie chce wam się już aktualnie zabijać więc za 400ryo dajcie mi informację gdzie ta stara wiedźma się znajduje. Zapiszcie to po drugiej stronie i 400ryo dodatkowo jest wasze. Jak chcecie możecie zabić tą starą prukwę i zarobić jeszcze dodatkowo 400ryo...ale szczerze mówiąc wolałbym sam ją dopaść i zadać jej odpowiednie cierpienie. Bo śmierć od was byłaby zbyt łagodną karą. Więc dajcie mi informację gdzie ją dopaść i kasa jest wasza...a w przyszłości może jeszcze skorzystam z waszych usług.

    PS: Tak na wszelki wypadek wolę to napisać. Jestem pewny że Ty nie powiesz tej prukwie o naszym małym układzie z dziewczynką...Ale dla swojego spokoju. Nie mówcie temu staremu workowi kości o naszej małej umowie. Bo jak to zrobicie na pewno was zdradzi albo wam nie zapłaci. Więc zdobyliście informacje. Dziewczynka zniknęła i nikt nie wie gdzie jest.
Następnie złożyłem list, schowałem do koperty, znowu zalakowałem i dałem go Mariko.
-Wiesz co? Zapomnij o tym co mówiłem. Jak dadzą tobie taki przedmiot <tu wyciągam i pokazują jej kunay w kształcie osikowego kołka by następnie go schować> to daj im ten woreczek o którym wspominałem i od razu ten list. Jak zobaczysz że coś na nim piszą. Chowają do koperty i przesuwają w twoją stronę daj im drugi woreczek. I to tyle. Dzisiaj albo jutro przyjdę tutaj odebrać to co tobie przekażą i mam nadzieję drugą rzecz napisaną w liście. No i oczywiście poinformuję Ciebie czy mój zleceniodawca zgodził się abyś mi pomogła na ślubie mówiąc przy końcówce uśmiechnąłem się wredni i puściłem jej dla zabawy oczko. Tak po przyjacielsku. Wypiłem do końca wino, zapłaciłem za nie by następnie pożegnać się z Mariko i udałem się do szpitala...dokończyć dzieła jakie zaplanowałem
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Karczma "Ō no Shi"

Post autor: Yasuo »

0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kōtei (Osada Rodu Uchiha)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości