Plac centralny

Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Rzeczywiście straganów było dużo. Można było zaopatrzyć się w przeróżne rzeczy. W pewnej chwili ktoś krzyknął w ich stronę. Ario podniósł głowę i zobaczył, jak macha do niego jeden ze sprzedawców. Co prawda Kunisaku go na początku nie poznał, lecz po chwili wyprostował się jak porażony piorunem.
- Dziadek od wina! Chodź, Shi! - powiedział zadowolony i ruszył pierwszy. Dotarł do stoiska, gdzie mężczyzna sprzedawał wino.
- Młody Shinobi! Dziękuję za pomoc z winem ostatnio! Biznes rozkwitł odkąd ten dziad nie kradnie moich win! - powiedział sprzedawca na widok młodych ninja. - A cóż to? Narzeczona!? Nie wiedziałem, że w tak młodym wieku już się zdążyłeś sparować! Hehehe
Na te słowa Ario stanął jak wryty i polał się cały rumieńcem.
- No no no no no to moja towarzyszka, a nie narzeczona! Panie, urazisz ją tym! - powiedział zaniepokojny chłopak.
Rzeczywiście, Ario pomógł staruszkowi jakieś kilka dni temu, gdy ten miał spór o swoje wino. Jak widać, dobrze prosperował, co nawet ucieszyło młodego Kunisaku.
- Taaaa! Towarzyszka! Ale muszę przyznać, że śliczna! Proszę, dla Was po dzbanuszku najlepszego wina, w ramach uznania za wtedy! - powiedział mężczyzna wręczając im dzban wina.
- C..co? Ja nie mogę pić wina!...chyba. - powiedział trochę ciszej.
W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiał, czy pić alkohol. Nawet o tym nie pomyślał.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Ario wziął wino, które otrzymał od mężczyzny i podziękował. Wymienił jeszcze z mężczyzną po zdaniu, czy wszystko w porządku i czy rodzina zdrowa, po czym pozdrowili się i tak oto zakończyła się dyskusja z byłym znajomym chłopaka. Młody Kunisaku popatrzył na dar i potem na Shi, po czym wzruszył ramionami. Wiedział, że dziewczyna będzie ciekawa, więc odrazu jej odpowiedział.
- Wziąłem, bo w sumie przyda mi się do badań. Ciekawe, czy z wina można zrobić ciekawe rzeczy... - chłopak trudnił się jeszcze jednym zajęciem, o którym nie wspomniał Shi, ale uznał, że taka wiedza na początku jej raczej nie będzie potrzebna.

Na targu było wiele innych, ciekawych stanowisk. Ario starał się wyczuć charakter dziewczyny i pokazywać jej przedmioty, które mogą nie tylko pomóc w walce, ale też stragany, gdzie były sprzedawane lokalne rzeczy - jakieś figurki czy powiedzmy nawet wozy transportowe.
- Jak się żyje na pustyni, trzeba rozwijać handel z osadami z poza pustyni. Teraz każdy, kto ma trochę odłożone, dzięki Unii jest bardziej odważny i kupuje sobie swój wóz, by móc wyruszyć w świat i rozwijać się jako kupiec. Ilość ataków na głównych szlakach spadnie, a wymiana towarów stanie się skuteczniejsza... - miał pociągnąć temat, ale stwierdził, że nie będzie gadać o polityce.

W każdym razie dwójka bohaterów wydawała się miło spędzać czas. Czy tak było w rzeczywistości? Wiedzą tylko oni.
- Ym...chcesz tu zostać, czy pokazać Ci moją chatę? - zapytał, gdy zwiedzili już większość.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Ario niósł dzban z winem i zadowolony odpowiadał Shi na jej pytania, a także starał się pełnić rolę przewodnika. Pierwszy raz tak szybko zleciał mu czas, a co więcej, czuł w tym jakąś bardzo interesującą odmianę. Wkońcu okazało się, że na świecie istnieją rówieśnicy, a co więcej - mają swoje własne, fascynujące osobowości. Chłopak dostrzegał, że Shi nie mówi mu wszystkiego i będzie potrzebowała zdecydowanie więcej czasu, by przyzwyczaić się do jego obecności, ale zdecydowanie nie miał zamiaru jej poganiać. Każdy w swoim czasie przyswajał niektóre rzeczy, szczególnie, że Ario nie znał jej przeszłości i tego co przeszła. Uznał, że dziewczyna jak poczuje, to mu o tym opowie - ale naciskać niezamierzał.

Kolejną rzeczą, która wydarzyła się "po prostu", lecz przykuła uwagę chłopaka, to to, jak Shi zaczęła przeglądać się jakimś szatom i płaszczom, które były na pobliskim straganie. Chłopak raczej nie przykuwał większej wagi do tego, chyba, że kupował coś szyte na miarę, ale gdy zobaczył, jak dziewczynie świecą się oczy, stwierdził, że niech sobie sprawdza, on poczeka.

Gdy już wszystko przejrzała i zapytała o sklep, Ario się trochę rozbudził.
- Ano...możemy iść teraz do sklepu albo później, to jak wolisz. Ja bym póki co odniósł wino do domu i chwilę odpoczął, a do sklepu możemy pójść wieczorem, jak będzie trochę chłodniej, co uważasz? - rzucił luźną propozycję.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Zadowolony Ario ruszył w kierunku swojego domu. Nie wspominał wcześniej dziewczynie, że obok mieszka matka, ale zakładał, że nie będą do niej wchodzili. Trochę obawiał się tego, jak kobieta by zareagowała widząc dziewczynę...i bynajmniej w tym wypadku nie chodziło mu o to, że to nastoletnia dziewczyna, tylko po prostu matka Ario odkąd popadła w obłęd była dość...nieobliczalna we wszystkim. Do młodszego syna była przyzwyczajona i na swój sposób go tolerowała (lub bardziej traktowała jak powietrze), ale gdy ostatnio, jakieś 3 miesiące temu, jeden z mężczyzn chciał przynieść paczkę, kobieta wpadła w szał, że naruszył święta ziemię i gdyby nie interwencja Ario, który akurat usłyszał zajście, kobieta mogłaby poćwiartować mężczyznę. Takie to były dzikie losy.

Nie mniej, prowadząc Shi, Ario starał się opowiadać o jakichś ciekawostkach (a przynajmniej takich, które jemu wydawały się ciekawe). Między innymi o tym, jak wytrzymałe musi być drewno, żeby można było zbudować z niego podstawę dla machiny o ciężarze przekraczającym trzech rosłych mężczyzn, czy na przykład o tym, że niektóre stopy metali są na tyle elastyczne, że można z nich bez problemu zbudować coś w rodzaju katapulty...a w ogóle najlepiej by było, gdyby stworzyć między osadami coś w rodzaju ruchomego wagonu, żeby ludzie mogli podróżować szybko i bez konfliktów.

- Ano...mam nadzieję, że Cię nie nudzę... - powiedział chłopak, drapiąc się po głowie i uśmiechając. - A to właśnie mój dom. Wiem, że nie jest to jakiś wielki wyczyn...ale zbudowałem go sam i mam nadzieję, że Ci się spodoba. - powiedział, pokazując na swój przybytek.

[z/t] http://shinobiwar.pl/viewtopic.p ... 73#p149673
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Ario rozpoznał od razu mężczyznę, który do niego pomachał. Nie bardzo chciał podchodzić, ponieważ już został posądzony o jakieś dziwne relacje przy pierwszej nadażającej się okazji, to co się stanie jak jeszcze bardziej spoufali się z tym człowiekiem? Z drugiej strony, nie miał za bardzo miejsca do ucieczki...więc po prostu wzruszył ramionami i stwierdził, że nim uda się do sklepu to jeszcze tutaj załatwi szybko sprawę.

Młody Kunisaku podszedł do mężczyzny i usłyszał co ten powiedział. Znikające wino.
- Ano...ale tamten mężczyzna odkupywał wino i je przerabiał, a nie kradł...nie sądzę, żeby to był ponownie on. - zaczął Ario, drapiąc się przy tym po głowie. - Poza tym 5 manierek wina, to jedna osoba by nie uniosła jednorazowo...chyba, że ktoś duży. Kiedy to się stało? Zabierz mnie na miejsce zdarzenia. - powiedział Shinobi.

Póki co, to było jedyne, na co wpadł chłopak. Chciał zobaczyć miejsce "zbrodni", aby oszacować, kto mógł tam się dostać, jak mógł tam się dostać i co najważniejsze - cel, czemu miał ukraść wino...chociaż kradzież alkoholu, akurat nie musiała mieć żadnego głębszego sensu.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Ario wysłuchał całej historii i pokiwał przy tym głową. Zanim połączył wszystkie fakty, chwilę mu to zajęło, więc skupił się na jednym punkcie - patrząc w niego ślepo.
- Mógłbym zrobić pułapkę, która przy uruchomieniu zabarwiłaby złodzieja na jakiś kolor...ale to nie będzie konieczne. Mogę udać dziś klienta i jak będę zainteresowany kupnem, to po prostu sprawdzimy, kto podkrada to wino. - powiedział Ario, lecz nadal w tym planie, coś mu nie pasowało.
- Chociaż nie. Ten plan ma za dużo wad. Może ukryję się za Twoim straganem i będę doglądać, kto może podkradać? Musi to być coś małego, więc zakładam jakieś dzieciaki, bo dorosłego byś wyczuł. Ewentualnie mamy do czynienia z ninja, więc tutaj sytuacja się może skomplikować. Powiedz mi, Panie, gdzie mogę się skryć, żeby przypilnować Twojego towaru?

Cała ta sytuacja była dla niego trochę dziwna. No bo, jak można łatwo ukraść wino, przy samym niemalże sprzedawcy? To przecież jest niemożliwe. Ciekaw był, czy jego pierwotne podejrzenia mają sens...a może od samego początku błądzi, a odpowiedź jest bliżej, niż się spodziewa? Bo przecież, jak wynieść wino w takim dzbanie? Tego dopiero się dowie.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2148
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Plac centralny

Post autor: Ario »

Ario cicho westchnął widząc beczkę. Teoretycznie, mógłby do niej wejść i obserwować cała scenerię, ale czy taka beczka nie ogranicza pola wiedzenia? Było to bardzo ryzykowne i niepewne, jednak...jak już mężczyzna przyprowadził i położył, to nie było jak odmówić. Poza tym chłopak był dość szczupły i gibki, więc akurat z tym nie było problemu.

Ario zapakował się do beczki i czekał, na nadażający się moment. Podczas jednak samego pobytu w beczce, chłopak szukał wygodnej pozycji, tak, by mógł wszystko dobrze widzieć i w pewnej chwili zareagować. Siedząc tak w środku...chłopaka natchneła niesamowita myśl. Wpadł na nowy, innowacyjny pomysł - na pewien twór, który mógłby skonstruować i który działałby bardzo podobnie...lecz byłaby to istna nowość. Chłopak tak się podniecił na samą myśl, że prawie wyskoczył z beczki i pognał do sklepu z narzędziami, by złożyc kolejne zamówienie na części...jednak w ostatniej chwili się powstrzymał. Będzie to musiało chwilę poczekać. A tymczasem, czekał na złodziejaszka i modlił się, by jak najszybciej ten się zjawił, póki miał ciekawy pomysł.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Plac centralny

Post autor: Shi »

0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ningyō-shi (Osada Rodów Ayatsuri i Kaguya)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości